Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Petak, 29 Mart 2024, 00:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 261 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Subota, 05 Avgust 2017, 08:36 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 23:10
Postovi: 3519
Lokacija: Београд
Pol: Bata
Од ове године се добија попуст на комплетан рачун, што подразумева и струју!

_________________
" Meni je Bane jako simpatičan " Marijamia


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Avgust 2017, 11:48 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 03 Avgust 2017, 12:23
Postovi: 4
Pol: Bata
Hvala na brzom odgovoru :D Radujem se sto smo solidarni mi :sator:
Nazalost ove godine necemo ici na Tasos,ali sledece skoro pa sigurno, mi smo mladja ekipa za sada nemamo dece,ali ce nas ici tri para pa ce biti zanimljivo. Koliko sam ja uspeo da izvedem zakljucak 100e za deset dana bih platio mesto za sator i jos 70e po coveku sto mu dodje 170e za deset dana sto je vrh! :op: :kolo:
Pitao bih jos nesto, da li je neko posetio novi kamp na Zlatiboru? Kakvi su uslovi tamo?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Avgust 2017, 12:03 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 23:10
Postovi: 3519
Lokacija: Београд
Pol: Bata
Ниси добро закључио :D
Ако иде само један или два одрасла у шатор, а шатор није већи од 145 x 230 cm, тада за шатор плаћаш 7,30 евра.
Што би конкретно коштало, за десет дана
- 140 евра ( одрастао 67 + шатор 73 ) или
- 207 евра ( два одрасла 134 + шатор 73 )
Уколико је шатор већи од 205 x 205 cm тада плаћаш 9,50 евра.
Што би конкретно коштало, за десет дана
- 162 евра ( одрастао 67 + шатор 95 ) или
- 229 евра ( два одрасла 134 + шатор 95 )

_________________
" Meni je Bane jako simpatičan " Marijamia


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Avgust 2017, 12:38 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 03 Avgust 2017, 12:23
Postovi: 4
Pol: Bata
Ja sam ovo moje racuna po coveku i po satoru. Mislim da sam razumeo sustinu,u svakom slucaju ta cena u sred sezone, kolika god da je ne moze da zameni uzitak "drugacijeg odmora"... :kolo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Avgust 2017, 20:41 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Vitko zao mi je sto necete ovog leta na Tasos tj u Pefkari. :confusion-shrug: Ali ima dana ima godina bice prilike,posebno sto ste jos uvek slobodni i mobilni bez dece pa vam to u mnogome olaksava. Mozete kako hocete i kud god hocete pa cak i da donosite odluke u samom putu na koju cete stranu. :clap: To i jeste jedna od prednosti kampovanja pisali smo vec o tome na temi,nema bukinga zimskih razmisljanja gde leti ici na odmor. :naughty: Sednete u kola i picite gde vam se cefne,sloboda u pravom smislu te reci. :dance:

Na Zlatiboru u kampu nije bio niko iz ove grupe. Ja sam taj kamp video samo na bilbordu kao reklamu. Deluje mi sasvim obican ogradjena livada sa nekom malom infrastrukturom i to je to. :snooty: Kako sam i ako sam dobro video nista posebno,cak sta vise ne dopada mi se. :hand:

Voleo bih da se grupno odlucite za bilo koji kamp u Grckoj siguran sam da bi vam to bilo nezaboravno letovanje koje biste dugo pamtili. :roll: Imate ovde na temi dosta prikazanih kampova iz vise grckih regija pa bi vam to moglo biti od pomoci. :think: Kako bilo obavezno se javi posle odmora i prenesi nam svoje utiske. :P Slobodno pozovi i prijatelje neka se prikljuce nasoj kamperskoj temi. Od tebe ocekujem otvaranje nove pod teme po povratku ma gde se odlucili da idete. :handgestures-thumbup:

I naravno ako bilo sta zatreba do polaska pa cak i sa lica mesta pisi ovde tu smo u svako doba da pomognemo. :kolo: To je uostalom jedan od prvih kamperskih pravila,pomoc i solidarnost u svakom trenutku i na svakom mestu. :sator:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Septembar 2017, 13:40 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 10 Maj 2016, 13:21
Postovi: 93
Pol: Seka
Grubo sračunala drugarici ako nema ništa od opreme koliko joj je para potrebno za početak (naravno da nije sve ovo neophodno,ovo je više opuštena varijanta sa manjim detetom),možda nekom posluži:

-veći šator -
http://www.decathlon.hr/3463-satori-za-4-do-8-osoba -
150/200 evra

-čekić
http://www.decathlon.hr/p/8358212_malj- ... #/16-254-_
5 e

-dušek na naduvavanje (u zavisnosti od veličine šatora) -
https://jysk.rs/basta/vazdusni-kreveti/vazdusni-kreveti - jeftinija varijanta
https://jysk.rs/basta/vazdusni-kreveti/ ... irka-v75cm -skuplja varijanta
budu često na sniženju
od 50-tak evra

-pumpa ako vazdušni kreveti

-vreće ili posteljina od kuće (ćebići za svaki slučaj)
0 ili 50-tak evra

-sto i stolice
http://www.decathlon.hr/p/8388687_sklop ... #/16-254-_
oko 50 e

-kuhinja
http://www.decathlon.hr/p/8387461_eleme ... 54-no_size
50 e

-sudovi
http://www.decathlon.hr/p/8319111_kompl ... #/16-254-_
oko 35 e

-plinski rešo
http://www.decathlon.hr/p/8368613_kuhal ... #/16-254-_
20 e

-patroni (nama po letovanju 3-4 kom.)
2-3 e po boci

-svetlo
http://www.decathlon.hr/p/8330592_svjet ... #/16-254-_
6 e

-balon
http://www.decathlon.hr/p/6192305_fleks ... /371-235-_
6-7 e

-benzin do SEgedina ili Temišvara ;)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 29 Jun 2020, 06:39 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 19 Maj 2020, 13:59
Postovi: 10
Pol: Bata
Хвала за инфо. Обично купујем на Децатхлону јер је квалитет одличан, а цене приступачне. Имам мали шатор из Децатхлона и изгледа као нов после годину дана. :smesko-levo-desno:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Jul 2020, 12:44 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 10 Avgust 2018, 11:11
Postovi: 2
Pol: Seka
Srdačan pozdrav svima! :)
Već duže vreme čitam i pratim sve što pišete. Što više čitam veća je moja/naša želja da se oprobamo u kampovanju. :sator:
Sledeće godine muž i ja planiramo da se sa naše dvoje dece (2 i 4 godine) oprobamo u ovom za nas novom načinu letovanja.
Inače volimo prirodu, često odlazimo vikendom na izlete gde provodimo ceo dan u šumi pored reke, kuvamo, pecamo,...
Uglavnom imamo jedan deo opreme koji koristimo za naše odlaske u prirodu, ali ono što nemamo i planiramo da kupimo je šator.
U uži izbor su nam ušla ova dva.

https://www.decathlon.rs/p/8500620_sato ... onice.html

https://www.decathlon.rs/p/8492957_sato ... onica.html

Da li po vašem mišljenju imaju smisla 2 odvojene sobe ( zbog vrućine ili nečeg drugog)?
Da li bi nam ovaj za 4 osobe možda bio mali iako su deca još mala?
Ili možda imate neko bolje rešenje od nas? :D

Svi saveti, kritike su dobro došle! :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Jul 2020, 13:16 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 10 Avgust 2018, 11:11
Postovi: 2
Pol: Seka
Srdačan pozdrav svima! :)

Muž i ja planiramo da se sa naše dvoje dece (2 i 4 godine) oprobamo u za nas novom načinu letovanja. :sator:
Pošto često odlazimo na izlete imamo jedan deo opreme (sto, stolice,...), ali ono što moramo da kupimo je šator.
Odlučili smo se za jedan od ova dva.

https://www.decathlon.rs/p/8492957_sato ... onica.html

https://www.decathlon.rs/p/8500620_sato ... onice.html

Pošto nemamo iskustva u kampovanju, zanima me da li ima smisla za nas imati šator sa odvojenim sobama (zbog možda vrućine)?
Da li bi nam možda ovaj za 4 osobe bio mali iako su deca još uvek mala?

Prihvatamo sve predloge i kritike! :)
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 01 Avgust 2020, 00:21 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Pre svega, izvinjenje što post nije bio vidljiv 10 dana, ali promaklo je moderatorima da odobre prvi post koji napiše novi član, a ja nisam bio na forumu.

Što se tiče pitanja, iako su deca sada mala, šator za 4 osobe je realno za 3. Retko ko od nas spava u vrećama za spavanje, koje su širine 60cm i koliko u šatoru nominalno ostavljaju prostora za jednu osobu prilikom merenja. Uglavnom svi koristimo dušeke na naduvavanje koji su 76cm širine ili bračni dušek od 140cm. Tako da u onaj šator za 4, realno staju 3 singl dušeka. Pride, deca će rasti, šator se ne menja svake godine, a kampovanje će vam ući pod kožu. Ili da idete na varijantu da sada uzmete ovaj manji, ali da planirate za koju godinu da ga bacite u oglase i kupite ovaj veći.

Sama pregrada između soba nema nekog značaja, osim prividnog razdvajanja soba. Nažalost, u ovom šatoru se ne može skloniti, koliko sam uspeo da vidim na snimcima na sajtu. Sa manjom decom možda može biti problem da ostanu "sami" u jednoj sobi.

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 01 Avgust 2020, 08:15 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 10 Maj 2016, 13:21
Postovi: 93
Pol: Seka
Dok deca porastu doći će vreme da se promeni šator - i oni imaju rok trajanja,šipke pucaju,kanapi trule.Nama je naš McKinley potrajao 8 letovanja uz jednu zamenu šipke,a i kanapi su počeli da propadaju.Sve to može da se zameni,platno je ok,ali ja više nemam poverenja da li bi taj šator izdržao oluju ili veći vetar tako da smo uzeli nov.

Različita je i potreba za veličinom šatora - mi smo u fazonu što manju površinu da zauzima,zbog lakšeg biranja parcela,jer idemo u nadi da ćemo u šatoru samo da spavamo (pričam o letnjim,morskim varijantama kampovanja).Ako i padne neka kiša/oluja ima prostora da se sklonimo mi/stvari i sedi unutra kada se otvore sobe.(mi imamo ovakav https://www.coleman.eu/uk/p-25675-ridgeline-4-plus.aspx ,takav model je bio i McKinly)

Drugari imaju ovaj kao vikend varijantu
https://www.decathlon.rs/p/8378237_sato ... onica.html

Ali njihova površina predsoblja je kao vaša manja varijanta - ima mesta ako je potrebno da se ubaci sto na rasklapanje (120x60) i jeste da je bio problem sa spavanjem jer inače spavaju na Intexsovim dušecima,ali ako se pri planiranju šatora odmah planiraju i prostirke nije ni to problem (ima prostirki koje su 6o cm širine).Realno ima prostora i za stvari i za sve u predsoblju.

I ta varijanta sa odvojenim sobama i decom -mi još nismo stigli do toga,a imaju 11 i 6 god. (mlađa je problem).Kada su tako mali kao vaši tu se noću ustaje da se piški i sl...

Aha,sad malo bolje razumela pitanje za sobe - čini mi se da bi takav model mogao da imaju opciju da se taj zid od platna skine i da to sve bude jedna soba,to može da se pita prodavnica.

Elem,nisam mnogo pomogla,više sam nabacala iskustva pa vi probajte da proberete i vidite šta bi vama odgovaralo,što reče jedna moja drugarica - ako ti se ne svidi,uvek možeš da ga prodaš :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Septembar 2021, 10:26 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 31 Avgust 2021, 13:27
Postovi: 2
Pol: Bata
Veliki pozdrav za sve.

Ako može trebalo bi mi par saveta pošto sam nov u kampovanju ( nagovorih suprugu za dogodine), nije da nikad nisam kampovao jesam kao momak po 3-4 dana na rekama i jezerima.

Pošto sam polako krenuo u pripreme za moje prvo kampovanje i to letovanje 2022.g u Grčkoj pod sopstvenom kućom- šatorom krenuo sam u nabavku neophodnih stvari.

Moja porodica je od 4 člana tj. ja supruga i dvoje dece, dečak (11)i devojčica (8).
Šator sam nabavio i to za 6 osoba McKinly 20.06 na popustu sad u Intersportu sa dve odvojene sobe

A gde sam u neudomici i gde mi treba pomoć to je:
- gasni rešo koji je najbolje uzeti, mei se sviđa onaj ravni sa krtušama-boce od 220g koje se ubacuju u njega al neznam da li valja da li iko ima iskustva sa njim i da li za njega u Grčkoj mogu da se kupe te kartuše-boce.
- koji je po vama bolje imati za kamp na toliko dana od ručnih frižidera, ja imam onaj sa onim patronama što se lede pa tako čuva hranu, da li se isplati nabavljati frižider na upaljač u kola što se uključuje da hladi.
- pošto sam već 3 puta operisao kičmu zadnji put prošle godine, koji je po vama najbolju dušek-podloga za spavanje u šatoru preporuka ako može i da li je za mene i suprugu bolje da uzmemo odvojene dušeke ili jedan veliki za nas dvoje

Da ne bih odmah bio dosadan sa pitanjima toliko za sad, mada za sve mi treba pomoć vas iskusnih.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 11 Septembar 2021, 12:36 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dragi Nikola, dobro nam dosao na forum! :ljubac:

Nisam kamper, ali se nadam da ce ti neko od nasih iskusnih kampera odgovoriti na pitanja!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 13 Septembar 2021, 14:20 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 30 Jun 2017, 13:05
Postovi: 13
Pol: Bata
Mislim da sam kompetentan da odgovorim na pitanja.
Za kuvanje je najbolje uzeti malu plinsku bocu od 3 ili 2 Kg, i gore zavrnuti rešo sa dve ringle. Ja imam bocu od 3 kg i njeno punjenje košta oko 600 dinara, nas četvoro koristimo bocu svaki dan 2 nedelje na kampovanju i mislim da potrošimo oko pola boce. Imao sam onaj fancy rešo sa onim kartušama, kartuša je u to vreme koštala oko 200-3oo din i trajala nam je 2 dana, zato predlažem butan bocu, ja sam uzeo onu od 3 kg da budem sigurniji ako vam je bitan svaki kubni cm u kolima možda možete da prođete i sa onom od 2 kg.
Kada tražim kamp moje prvo pitanje bude da li imaju zajedničke frižidere. U Grčkoj svi kampovi imaju besplatne zajedničke frižidere, poneki imaju i besplatne gasne rešoe, tako da odabirom pravog kampa možete rešiti oba problema. Za razliku od Grčke, kampovi u Sloveniji, Francuskoj i Albaniji nemaju zajedničke frižidere nego ih kao recimo u Francuskoj iznajmljiju na dan, cena 5 Eur plus struja.
U Grčkoj nosimo samo onu torbu sa patronama koja nam služi kad idemo negde na ceo dan.
Što se tiče dušeka , i to sam isprobao obe varijante. Jedina prednost 2 odvojena dušeka nad jednim zajedničkim je što se lakše barata sa dva manja nego sa jednim velikim, i ako se probuši jedan dušek drugi ostane ceo, međutim ko voli da spava zajedno a ne samo jedan pored drugog mnogo bolja varijanta je veći dušek, tako da smo se mi vratili na veliki dušek. Imam dosta neprijatnih iskustava sa tim dušecima na naduvavanje, nakrpio sam se ihaj, probao sam i Intex i Bestway čak sam prošle godine kupio i Outwell, ali sve mi to nekako isto sr......i očas posla se probuši tako da sam se mnogo puta budio noću na izduvanom dušeku, a i njihova udobnost mi nije baš nešto. Drugar mi se kune u one samonaduvavajuće dušeke debljine od 5 cm, ali nisam nikad isprobao i sve što sam gledao su uski, oko 50-60 cm, a dupli oko 120, što mi je malo, tako da nisam pametan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Septembar 2021, 10:38 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 31 Avgust 2021, 13:27
Postovi: 2
Pol: Bata
zoleprole je napisao:
Mislim da sam kompetentan da odgovorim na pitanja.
Za kuvanje je najbolje uzeti malu plinsku bocu od 3 ili 2 Kg, i gore zavrnuti rešo sa dve ringle. Ja imam bocu od 3 kg i njeno punjenje košta oko 600 dinara, nas četvoro koristimo bocu svaki dan 2 nedelje na kampovanju i mislim da potrošimo oko pola boce. Imao sam onaj fancy rešo sa onim kartušama, kartuša je u to vreme koštala oko 200-3oo din i trajala nam je 2 dana, zato predlažem butan bocu, ja sam uzeo onu od 3 kg da budem sigurniji ako vam je bitan svaki kubni cm u kolima možda možete da prođete i sa onom od 2 kg.
Kada tražim kamp moje prvo pitanje bude da li imaju zajedničke frižidere. U Grčkoj svi kampovi imaju besplatne zajedničke frižidere, poneki imaju i besplatne gasne rešoe, tako da odabirom pravog kampa možete rešiti oba problema. Za razliku od Grčke, kampovi u Sloveniji, Francuskoj i Albaniji nemaju zajedničke frižidere nego ih kao recimo u Francuskoj iznajmljiju na dan, cena 5 Eur plus struja.
U Grčkoj nosimo samo onu torbu sa patronama koja nam služi kad idemo negde na ceo dan.
Što se tiče dušeka , i to sam isprobao obe varijante. Jedina prednost 2 odvojena dušeka nad jednim zajedničkim je što se lakše barata sa dva manja nego sa jednim velikim, i ako se probuši jedan dušek drugi ostane ceo, međutim ko voli da spava zajedno a ne samo jedan pored drugog mnogo bolja varijanta je veći dušek, tako da smo se mi vratili na veliki dušek. Imam dosta neprijatnih iskustava sa tim dušecima na naduvavanje, nakrpio sam se ihaj, probao sam i Intex i Bestway čak sam prošle godine kupio i Outwell, ali sve mi to nekako isto sr......i očas posla se probuši tako da sam se mnogo puta budio noću na izduvanom dušeku, a i njihova udobnost mi nije baš nešto. Drugar mi se kune u one samonaduvavajuće dušeke debljine od 5 cm, ali nisam nikad isprobao i sve što sam gledao su uski, oko 50-60 cm, a dupli oko 120, što mi je malo, tako da nisam pametan.

Hval na odgovoru. Nadam se da će još neki kamper podeliti svoja iskustav sa nama neiskusnima da ne bismo lutali u odabiru pravog rešenja naših neudomica jer je svako iskustvo poželjno znati.
kako ti se pokazao taj rešo sa dva gorionika na boci od 3l, ipak mi to deluje nekako nestabilno da se skuva neki obroh od 2-3l zapremine (količine).


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 261 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.