Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 08:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
petronije je napisao:
DEXT je napisao:
Nemam nameru nikog ni u šta da ubeđujem ili sl. ali činjenica da sam, kada se mogla očekivati poprilična gužva na Evzoniju, izašao iz GRE, pokupovao standardne stvari u фри шопу i ušao u S.M za 15 (slovima i brojem petnEs) minuta, mi je dovoljna da odhebem i bugare i bulgariju i Evzoni i Evzoniju.


Ти бре само протутњиш кроз тај фш :mrgreen: .

Шалу на страну, нема места никаквом убеђивању. Улазио сам и излазио из Хеленске републике на свим поменутим прелазима, па и више, и у сезони и ван сезоне и то у последње две године. Знам да је тачно све што пишеш, сем ово за Смоквицу (много ме овако демунитивно асоцира на бресквице) јер још не газих нови пријатељски автопат. Својеремено сам походио и Прохор, и у време кад је онај наш био у контејнеру, а и у време кад су му направили кућицу на прелазу. Чињеница је и да стање на било ком граничном прелазу зависи од много фактора. Чињеница је и да се вероватноћа гужвања са Фатимом, Шукрије, Неслихан и осталим Туркињама повећава у време њихове сеобе. Такође, гужве су и на Прешеву у време сеобе Срба на море. Па куд који, ком опанци, Том и Џери.

Најбитније је да се стигне на циљ и потопи педу у сланом плавом Егеју или Јону :D .

ПС. Сад ћу опет на Булгарију, а како сам ове године морао купит и зе ка због потребе пута у завичај, ко зна куда се врнемо :lol: .

ПС2. Пре две године, враћајући се из Метаморфозиса, тек тако решим да не идем на Зевзони већ на Доирани. Негде иза поноћи будим оног грчког астиномикоса (полисмена). Задржа ме целих 10 минута јер му било досадно. Уз оно мало грчких речи што знам сам му описивао како је било време у Метаморфозису и да ли ми се свиђа Скитонија :lol: . И још ми нешто паде на памет са тог трипа. Идући од Валандова ка магистрали, тада деветомесечна беба се пробуди и почне да завија. Нигде стати. Прва могућност после пар минута дреке, забодем десно и провалим да сам у нечијој авлији. Лаје кера од некуд, али дете је морало да добије млекце :lol: .



Ja se nisam nikad vraćala preko Dojrana. Tj hteli smo 2014. al smo zalutali pa zvršili na Evzoniju :lol:
Na konto pitanja na granici. Vraćamo se mi preko Bugarske ovog leta i pita nas čika na BG granici Kalotina gde smo letovali. Pošto je MM stao u traku gde ja moram da proturim pasoše kroz prozorče ja mu i odgovorih. Pita on mene kako smo se proveli, ja lepo. Posle se mislim, aman čoveče, kilometarske kolone a ti me ispituješ gde smo bili i kako smo se proveli.

Meni je bilo najčudnije to što smo se mi na GR/BG granici zadržali 15min a bili smo jedini. Jedan uzme pasoše a drugi lupa pečate :shock: a rekoše nam nema granice samo carina i prolazite bez zadržavanja. Da se razumemo nije nama tih 15 min teško palo nego ne vidim razlog za tu proceduru.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 08:59 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Daca je napisao:
a rekoše nam nema granice samo carina

Тачније, између ГР и БГ нема царине, само полиција која лупа печате.
На Промахонас/Кулата прелазу је обједињена, тј. у грчким кућицама су оба пандура, даш једном, склониш се са стране да пролазе европејци махањем личним картама, а онда узмеш од другог. Нема цариника да завирује у гепеке.

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 09:00 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Blaža je napisao:
A ona dva lika što stoje pored u crnim rolkama i zvoncarama po poslednjoj modi su Dexto i R4


:haha: :haha: :haha:

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 09:06 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Da, Daco vi ste promasili. Na ovom prelazu koji je Pera spomenuo, smo prosli za manje od minuta...
Taj te na granici ispitivao gde si letovala, da vidi da nisi mozda kod njih... da si rekla Nesebar ili Suncev Breg prosla bi odmah, bez pecata :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 09:09 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Е да, кад сам прелазио на Илинден/Егзохи (пут преко Банског), највише ме одушевио тунел на ничијој земљи. Кад од БГ наилазиш на њега видиш само свод и како се приближаваш видиш и рупу од излаза јер је под нагибом.
Путовали смо крајем маја и у сећању ми је остао мирис багрема који се расцветао као никад. Свуд багрем од Банског до границе :lol: .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 09:14 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Del Boy je napisao:
Na ovom prelazu koji je Pera spomenuo, smo prosli za manje od minuta...

Стајемо прошле године на Промахонас идући кући на неких, брат брату километар од прелаза. Са друге стране смо били за 10 минута. ЕУ само махну личним картама, а Србаљи, Руси, Молдавци, Украјинци, у леву траку се склоне и чекају печатирање...

Прошлог септембра смо 3 сахата излазили из БГ и улазили у отаџбину у септембру, кад се гужве не очекују. Јбг, мајстор изврнуо камиЈон, направила се колона и кад смо наишли стали 5 километара од гране и чекај...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 09:28 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Blaža je napisao:
A možda je Zokić ipak u pravu i možda mi ipak ne budemo kompletirali naš deo auto puta

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=08&dd=19&nav_id=1432784


На скајскрејперу поставили снимак тренутка кад се сјурдукнуло...

https://streamable.com/ma0sz

Па ти бато иди тамо без розе шлема.

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 09:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Al su ga opravili, svaka im čast :!:

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 10:12 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
petronije je napisao:
Е да, кад сам прелазио на Илинден/Егзохи (пут преко Банског), највише ме одушевио тунел на ничијој земљи. Кад од БГ наилазиш на њега видиш само свод и како се приближаваш видиш и рупу од излаза јер је под нагибом.
Путовали смо крајем маја и у сећању ми је остао мирис багрема који се расцветао као никад. Свуд багрем од Банског до границе :lol: .


Taj tunel je ekstra. Eto i mi smo videli nešto što možda nikad ne bi planirali :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 20 Avgust 2018, 10:14 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
Del Boy je napisao:
Da, Daco vi ste promasili. Na ovom prelazu koji je Pera spomenuo, smo prosli za manje od minuta...
Taj te na granici ispitivao gde si letovala, da vidi da nisi mozda kod njih... da si rekla Nesebar ili Suncev Breg prosla bi odmah, bez pecata :D


Jbg kad se ne možeš snaći u tom trenutku.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 00:07 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Ne radi se o ubeđivanju, nego pokušavamo da argumentovano pričamo o tome kojim je putem bolje ići od Niša (i severnije) do Tasosa a ne u ostala letovališta u GR.

Kada je pristrasnost u pitanju, ja sam za putovanje preko MK. Rođen sam tamo, dok je bila još FNRJ :D pa volim da prolazim tuda više nego kroz BG. Problem sa autoputem kroz MK je, izgleda, rešen - to je jedno, a drugo je što u MK ima vrlo finog smeštaja za prenoćiti (Popova Kula, hotel Pamela, Flamingo i gomila smeštaja na Dojranu) ali je skuplji nego u BG.

Ali, kada pogledamo racionalno - kada sam poslednji put prolazio kroz BG, to je bilo leta 2016, put preko Banskog je bio neopterećen, ravan k'o staklo, sve u svemu divan za putovanje preko dana. Granični prelaz Ilinden/Exochi, kad god smo prelazili, skoro da nikog nije bilo. Dobro, tu se policajci i ne žure mnogo, sve ide usporeno ali je trajalo ukupno od 5-15 minuta. Moguće je, takođe, da će Bugari i Rumuni od nove godine konačno ufurati u šengenski sistem, pošto su natisli k'o mutavi da tamo uđu, pa onda neće ni biti graničnih prelaza između BG i GR.

Zatim, podsetio bih da hoteli sa 4* u Banskom, sa bazenima i doručkom, koštaju leti oko 35€ za dve osobe. Znači, onakav smeštaj kakav imate u proseku na Tasosu koji vas košta 50-60€ ovde vidim da košta 18€. Mi smo hteli da iskoristimo priliku da se relaksiramo usput u lepim bazenima, prespavamo i doručkujemo u dobrim hotelima kad je već prilika, za relativno male pare, odnosno 32€ koliko smo prosečno plaćali.

Što se tiče GP Gradina, koliko sam primetio ove sezone - čekalo se, otprilike, isto kao i na Preševu.

Daco, pročitao sam tvoje putešetvije, tu se radi o putu bez predhodne odgovarajuće pripreme i informisanosti, što si i sama zaključila.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 08:07 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Зоки je napisao:
Kada je pristrasnost u pitanju, ja sam za putovanje preko MK. Rođen sam tamo, dok je bila još FNRJ :D

Ja sam čuo da su mnogi koji su rođeni u MK uzeli bugarsko državljanstvo zbog EU :whistle: :D

Lično i personalno, ja sam sa odlascima na tu stranu završio, tako da što sam putovao preko Bugarske - putovao sam :lol:

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 12:20 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Blaža je napisao:
Зоки je napisao:
Ja sam čuo da su mnogi koji su rođeni u MK uzeli bugarsko državljanstvo zbog EU :whistle: :D
To je verovatno tako za one koji imaju MK državljanstvo, glavni motiv je olakšano zapošljavanje i boravak u EU. Ja ga međutim nemam, nije mi trebalo, a ne znam ni da li bih mogao da ga dobijem s obzirom da sam tamo samo rođen dok su mi roditelji službovali.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 12:20 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
"Neko voli crne oci, neko plave boojeee, a ja jadna ne razumem, volim obadvoojeee...."! :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 21 Avgust 2018, 12:40 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Зоки je napisao:
Blaža je napisao:
Зоки je napisao:
Ja sam čuo da su mnogi koji su rođeni u MK uzeli bugarsko državljanstvo zbog EU :whistle: :D
To je verovatno tako za one koji imaju MK državljanstvo, glavni motiv je olakšano zapošljavanje i boravak u EU. Ja ga međutim nemam, nije mi trebalo, a ne znam ni da li bih mogao da ga dobijem s obzirom da sam tamo samo rođen dok su mi roditelji službovali.

То важи за све који могу на било који начин да докажу да им се неко од предака или преткиња у било ком документу или спису изјаснио или био уписан као Бугарин. Многи наши који су рођени на територији некадашње Угарске су узимали мађарско држављанство. И наша отаџбина је омогућила свима из Републике Српске да буду и наши држављани па тако и њин президент гласа за вашег градоначелника :mrgreen: .

Ел ем, и у сезони на Градини не мора бити гужве радним данима и суботом ујутро. Углавном после поднева почињу да пристижу аустријски турци, а како време одмиче и они који печалбаре по Дојчланду, Холандији, Белгији. Субота вече, недеља ујутро је кантастрофа... Једном смо се првог јула у суботу враћали из Софије, а ред за излаз из Србије, заједно са камионима, се отегао до иза Димитровграда, неких 10ак километара...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.