Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 22:34 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Evo mojih svezih utisaka sa kratkog odmora na Palicu.
Kako sam imala malo vremena, a bili su mi potrebni sedenje pored vode i mir odlucila sam se za ovu destinaciju. Palic pamtim od pre 15- tak godina, kada sam tamo boravila vise puta, a glavna secanja vezana su za mir, tisinu, neku otmenost, ljubaznost i profesionalnost ljudi, cistocu, savrsene gastronomske uzitke, divni zooloski vrt...

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palic
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 22:36 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Nakon lagane dvocasovne voznje autoputem od Beograda (putarine oko 600 din u jednom pravcu) stigli smo i lako pronasli simpaticnu vilu Regina u predivnoj Splitskoj aleji.

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palic
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 22:49 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Vila Regina je stariji objekat, na fenomenalnoj lokaciji, dva minuta od jezera. Sobe su solidne, prostrane, mada im malo renoviranja ne bi skodilo. Za moj ukus nedostaju im terase, ali to nadoknadjuje lepa veranda sa gornjih fotografija i prostrano dvoriste iza vile sa drvenim stolovima i klupama, lepim travnjakom i rostiljem i jednom zasebnom kucicom u dvoristu koja je poseban apartman sa kuhinjom. Vlasnici su ljubazni i nenametljivi. Moja jedina zamerka je to sto za 4 dana sobu nisu spremali niti izneli korpu sa djubretom, premda su se dve spremacice muvale okolo i cistile dvoriste i zajednicke prostorije.
U vili postoji i mala, slatka prostorija za dorucak, koji se sluzi po zelji. Rucak i vecera mogu se uplatiti po povlascenoj ceni za goste ove vile u susednom hotelu Prezident, kao i koriscenje spa centra.

Za nas je najlepse bilo to sto smo bili apsolutno jedini gosti :op-op: , uvece smo mi zakljucavali vilu, ujutru otvarali i imali verandu samo za sebe za jutarnju kaficu i vecernje sedenje uz casu vina u potpunom miru i tisini, vanvremenski, magicno potpuno

_________________
Imamo naš forum!


Poslednji put menjao Tedi dana Petak, 08 Maj 2015, 22:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 22:52 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Prvi dan naseg boravka protekao je bez zeljenog mira, obzirom da se od 1. do 3. maja citav kraj pored jezera pretvara u ogroman vasar, nalik beogradskom novogodisnjem, sa gomilom standova gde se prodaju suveniri, igracke i slicno, opojnim mirisom pljeskavica, krofni, palacinki i luna parkom zavidne velicine i sadrzaja

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 23:01 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Sutradan ujutru standovi i rostilji su nestali, luna park se pakovao, djubre je pocisceno, a mi smo uzivali narednih dana u miru i tisini, cini mi se da na Palicu nije bilo vise od desetak gostiju, a vreme nas je fenomenalno posluzilo. Evo nekih prizora:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 23:07 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Muski strand - divan kafic i puno mesta za suncanje, gotovo kao na moru, a galebovi svuda

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 23:13 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 23:18 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 23:24 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 23:32 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Petak, 08 Maj 2015, 23:52 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Evo malo i spa centra hotela Prezident. Nije lose, ali ne vredi para i izgubljenog vremena na vazduhu. Mozda zimi i mozda kada radi i letnji bazen, sto sada nije bio slucaj iako je bazen napunjen a temperatura vazduha bila 30 stepeni. Inace unutrasnji spa wellnes ima bazen tako mali da za plivanje nije, ali je voda topla, dzakuzi sa bas toplom vodom, udobne lezaljke u zamracenoj atmosferi, saunu, hidromasaznu kadu i prelepu teretanu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Subota, 09 Maj 2015, 00:06 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Posto dete nismo vodili na ovaj put, nismo obisli cuveni palicki zoo vrt, ali evo malo slicica zivotinja iz mini zoo vrta na Gujas cardi

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Subota, 09 Maj 2015, 00:18 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Jedno mesto koje od srca preporucujem jeste Majkin salas. Mastovito i slatko uredjen, sa dobrom hranom. Sam restoran zaboravih da slikam, ali najvise je na mene ostavilo utisak malo ostrvce na jezercetu na koje se prelazi skelom na sopstveni pogon a na njemu zive zecevi koji slobodno trckaraju oko vas. Zao mi je sto su fotke losije jer smo bili tamo u sumrak

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Subota, 09 Maj 2015, 00:44 
Prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Da rezimiram svoje utiske o Palicu. Najpre predivno jezero, ogromni potencijali, na zalost neiskorisceni. Pre svega, jezero je uzasno zagadjeno i potpuno neupotrebljivo za kupanje. To je ogromna steta i da li ce se ikad promeniti ne znam, jer za ciscenje je potrebno 5 miliona evrica, i to samo za picetnu fazu. Kako bi to divno bilo da se u njemu moze kupati, da se naprave plaze. Takodje, duz obale gomila nekadasnjih vikendica i odmaralista koji su ruinirani i propali. Samo koju desetinu kilometara dalje Madjari su napravili cuda od banja. Problem je donekle kompenzovan cinjenicom da ima mnogo novih vila koje imaju i bazene.

Druga stvar je, cast izuzecima, ali uglavnom vrlo neprofesionalno i bezvoljno ponasanje turistickih radnika, skoro kao Montenegro pre 20 godina! Pocevsi od neodnosenja smeca iz sobe koje sam pomenula, preko cinjenice da u hotelu sa 4 zvezdice osoblje sedi u predvorju i jede, igra igrice, dok im recimo pri nasem drugom boravku u spa centru nisu unapred rekli da im ne rade kade i dzakuzi, samo bazen, dakle prvo uzmu novac a ne pruzaju obecane sadrzaje.

Posebno mi je smetalo radno vreme kafica i restorana. Uglavnom u 10 umutru nigde oko jezera ne mozete dobiti jutarnju kafu, otvaraju u podne. Uvece rade do 22., tako da kasne vecere nema. Nadam se da je mozda bolje u sezoni, ali ovo sad je bezveze. Na primer poznati salas Jelen zvanicno radi do ponoci, ali kada smo u 21 dosli uparadjeni na veceru mrtvi hladni rekose nam da su se zamorili za vikend, te kako je ponedeljak oni bi da zatvore te. E mozemo dobiti veceru!!! Jasno mi je da smo dosli u radne dane, van sezone, odmah nakon praznika, ali kako smo mahom svuda bili jedini gosti ocekivala bih da se vise potrude da zarade bar nesto.

Uprkos ovim kritikama, zbog divne prirode i mira koji na Palicu vlada, ja cu se tamo vracati da punim baterije, a preporucujem i vama!

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Subota, 09 Maj 2015, 08:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Tedi super si to ovo predstavila, lepe slike.
Sta reci kad je jedna od najpoznatijih i najpopularnijih turistickih destinacija tako zapustena i srlja u propast...sta onda ocekivati od gomile manje poznatih banja, planina, izletista... Imamo ogroman potencijal i novac ispred nosa a pustamo da odlazi u nepovrat i sto je najgore nema naznaka da ce krenuti na bolje!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.