Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 11:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Subota, 09 Maj 2015, 09:46 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Teddi, hvala za pricu o Palicu! :ljubac: Mi ga ne znamo iz perioda pre 2000. Posle te godine , bili smo nebrojeno puta...meni se ceo taj potez dopada....vidim da ste obisli i "Guljas cardu"....rekla bih da vas se "nije dojmila"....u vreme kada smo mi poslednji put bili, izgledala je lepo i klopa je bila super...nadam se da cu "postici" i pokaciti nase slike, za dopunu ugodjaja! ;) Nas je vreme uvek "sluzilo" i imam gomile prelepih slika....samo ne postizavam sve...bez obzira sto mi "ne umemo" da se staramo o nasim dobrima, volim Palic...bas, bas! I mi volimo "Majkin salas"! :op-op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Nedelja, 10 Maj 2015, 12:41 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 23:53
Postovi: 6959
Lokacija: Lenjivac
Pol: Seka
Hvala, Tedi! Lepo si nam približila Palić. :bravo:
Bila sam pre više od 20 godina tamo. Sećam se samo zoo vrta i pauna od cveća u parku. :D

_________________
:zmaja:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Maj 2015, 08:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Теди :bravo: .
На Палићу сам био само једном и то нешто са школом, па се сем вожње педалином и испијања пива са професором( то нам је тад био најлепши тренутак, клинци, све у своје време ) ничега не сећам. Колико видим, вреди отићи на викенд, нарочито ако се намести ситуација као теби да буде релативно празно.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Maj 2015, 09:17 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Lunatic je napisao:
Теди :bravo: .
На Палићу сам био само једном и то нешто са школом, па се сем вожње педалином и испијања пива са професором( то нам је тад био најлепши тренутак, клинци, све у своје време ) ничега не сећам. Колико видим, вреди отићи на викенд, нарочито ако се намести ситуација као теби да буде релативно празно.


Svakako vredi. Blizina , lepa priroda, mir zaista su faktori koji pruzaju svima nama potrebno punjenje baterija. Pogotovo sada postoji vrlo povoljna ponuda na internet sajtovima za popuste, vila u kojoj sam ja bila daje nocenje za dvoje sa 50% popusta, to jest za 1700 din sa mogucnoscu da se boravak iskoristi do kraja avgusta

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Maj 2015, 10:04 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:romance-heartbeating:

Čitajući sa setom tvoj tekst, u mislima mi se vraćaju sećanja na davno provedenih divnih 10 dana mog medenog meseca na Paliću i okolini. Znaš, ja sam tada mislila bezmalo da sam na samom Marsu, što zbog medenog meseca :oops: , a takođe i zato što je tada Palić bio jedno fantastično uređeno mesto. Tamo smo proveli jedan raznovrstan i aktivan odmor. Bili smo smešteni u lepo uređenoj kući Mađara koji imaju sobe za izdavanje. Bila sam oduševljeno kako gospođa Mađarica, iako već u dobrim godinama i poveće kilaže sve drži sređeno i čisto kao pod konac. Njen suprug je bio zadužen za dvorište, koje je takođe picnuto i skockano do maksimuma. Vredan mađarski narod, odmah se u principu vidi koja kuća je u posedu Mađara, a koja srpska. Ruku na srce, njihova je uvek bila lepše uređena.
Elem, sećam se tog mira na velikom jezeru i ne mogu da verujem da je sada toliko zagađeno, jer smo se mi u njemu tada kupali bez ikakvih problema. Jeste da je i tada bilo mutno, ali niko nam nije rekao da je kupanje zabranjeno. Oko jezera je bilo finih mesta gde smo mogli da budemo izolovani u hladu nekog drveta. U blizini je bila neka banja sa spoljnim baznom u kom je voda veoma topla. Takoreći vruća, bilo zabavno kupati se u njoj. Pričali su da je lekovita. Ne znam da li još uvek postoji? Ne znam ni koja je banja. Takođe smo obišli njihov prostran zoološki vrt, tada mi se činio lepši nego beogradski. Životinje su imale više prostora i okruženje je bilo prirodnije. Na šetalištu oko jezera predveče bi bilo dosta ljudi, prava primenada. U velikom parku pored jezera ima veoma visokog drveća, što ukazuje na starost samog parka. Imali smo sreće da je baš u tom periodu bio filmski festival i svako veče smo išli da letnje pozornice u sred šumice i gledali najnovije holivudske hitove u predpremijeri. Tamo smo recimo gledali fim Gladijator. Šetali smo svuda po okolini, zaista ima lepih kutaka, ali ne sećam se tog salaša. Sledeći put ćemo ga sigurno obići. Takođe smo jedan dan proveli u Subotici i jako nam se dopala. Ima lep trg i dosta kuća u strom gospodskom stilu u romantičnim mirnim ulicama.

Tedi, hvala ti na ovom sećanju :ljubac: i potpuno si u pravu, da na Paliću može da se provede divno vreme u miru i zelenilu koje ga okružuje.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Maj 2015, 10:45 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Lepe su slicice Teddi. Bas bi mogli jedan vikend da skoknemo do Palica. Hvala sto si me podsetila :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Maj 2015, 10:48 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Milenice mislim da je ta banja ustvari termalni bazen. Sad jos ne radi, radnici nesto sredjuju oko njega, ali ja ga psmtim od ranije po tome sto je bio divno uredjen sa puno, puno cveca oko njega, i gomilom baba sa kapicama koje su se u njemu cvarile. Okupali se nismo tada jer je pisalo da je plivanje zabranjeno, dakle samo cucanje i blejanje u vrucoj vodi!

Jezero je vec na prvi pogled vrlo prljavo, pliva stslno ona kao sapunica, kanalizacija, sta li je, veruj mi da nisam smela ni mali prst na nozi da ubacim unutra.
U zoo vrtu sad nismo bili, ali i ja ga pamtim kao otkrice tada u odnosu na beogradski. Zapravo vise puta sam u njemu bila, imali smo tamo pre dvadesetak godina neke edukacije pa smo i ucili i spavali u zoo vrtu. Bilo je malo i zastrasujuce nocu slusati riku lavova i tigrova, al smo zato jutarnju kafu pili sa pogledom na zirafu!

Salasa ima desetak, to se ne moze sve konzumirati, ali lep pregled salasa, restorana i kafica dostupan je na sajtu Visitpalic pa se moze napraviti izbor. Meni su najlepsa mesta te vrste Paprika carda, Kapetanov rit i Jedrilicarski klub

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Maj 2015, 11:38 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Tedi, lepe su slike mnogo. Ja sam bila pre par godina na nekom seminaru na Palicu u decembru. Jao, kako je bilo tuzno. Bila sam sama u Zoo vrtu. :D Nije lep osecaj.

Tvoje slike su super i pitam se de li smo bile na istom mestu! :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Maj 2015, 12:32 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Palic je divan u prolece. Ovaj put sam malo poranila, a krajem maja i juni verujem da je sve u cvecu. Onako na oko spolja divno izgledaju vile Milord i Elizabet sa bazenima, bas blizu jezera ili Palville malko dalje.

Subotica je isto lepa. Mi smo igrali tenis na periferiji Subotice u jednom divnom privatnom klubu, gde gazdarica dok izdaje terene uzgred i rucak kuva deci, potpuno opustena atmosfera. Tamo smo isli jer su na Oalicu tereni duplo skuplji, a zvrje prazni.
Razmisljali smo i o izletu u Segedin, ali mrzelo nas je, tako da smo se zadovoljili buvljakom u Subotici gde su madjarske salame i sir i kucna hemija vrlo povoljni.

Inace da dodam da leti Duboticani mahom preplave vikendom Moraholom banju u zmadjarskoj, a Madjari sad redovno nedeljom opustose suboticki buvljak jer im je povoljnije nego kod njih.

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Maj 2015, 12:53 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
E dobra fora, rika lavola i tigrova na Paliću, kao da ste na nekom safariju u Africi. Čini mi se da kod lavova nije bila nikakva ograda, uzdali su se da ne mogu da preskoče neki ambis, ali nisam baš bila sigurna u to.... :hand: Prava je šteta što ne urede malo taj Palić, pa sigurno bi mnogo više gostiju dolazilo....


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Subota, 30 Jul 2016, 11:58 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Evo da vidite kako izgleda Palić u kasnije proleće. Slike su s kraja maja 2014. i 2016. godine.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Subota, 30 Jul 2016, 11:58 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Nedelja, 31 Jul 2016, 21:13 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Ivane, jako lepe slike!!!
:bravo:

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Nedelja, 31 Jul 2016, 21:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3452
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Hvala, imam još lepih ali su na njima uglavnom moje cure tako da......


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Palić
PostPoslato: Petak, 05 Avgust 2016, 09:34 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Veoma lepo! :romance-hearteyes: Volim Palić i vežu me posebne uspomene za njega, pošto smo tamo išli na prvo bračno putovanje... :D :romance-heartbeating:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.