Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 19:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 20:38 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

"Moja draga sad je u Japanu,
pisma dugo putuju do njeeee....."
:whistle: :whistle: :whistle:

Duuugo, bas duuugo cekana tema...mozda je sad trenutak! :smesko-gore-dole:

Evo himne Japana...


_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 20:59 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Sve je pocelo pozivom na biznis-putovanje, od strane firme za koju Zoki radi...kao dobar prodavac njihove robe, iznenada je dobio poziv na 11-odnevno putovanje u Japan i Kinu, a poziv je glasio na "G-din i G-dja X"...i vazio je za najuspesnije saradnike iz Srbije, Makedonije, Madjarske, Ukrajine, Albanije, Bosne i Hercegovine i Turske...nasa mala turisticka grupa brojala je 27-oro ljudi.

Poziv je dosao pocetkom februara 2013., u vreme kada sam mislila da nikad vise necu sesti u avion...u prvom trenutku sam odbila, rekavsi da povede nekog drugog, jer ja ne mogu da letim... :shifty: ..posle desetak dana dubokog premisljanja, kukanja na forumu, rodjacima, prijateljima...prelomila sam i pristala! :op: :op-op: Rezon je bio: takva prilika mi se nikad vise nece pruziti, a zarko zelim da vidim taj deo sveta!

Mislila sam cak da idem na terapiju za odvikavanje od straha od letenja...medjutim, nije se imalo ni vremena ni para za to, pa sam se prepustila onom..."ako mi je sudjeno"... :mrgreen:...dodatak je bio da ne moze niko da me "zameni"! SlikaSlika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 21:21 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Kako je putovanje bilo u biznis fazonu, i kako je trebalo da bude par zvanicnih susreta sa poslovnim partnerima, obilazaka sedista firme u Tokiju i fabrike u Kini, trebalo je spremiti i odgovarajucu garderobu za te prilike...da bude "casual", ali opet pristojno...tako se, mesecima unapred, krenulo i u te "visinske pripreme", nabavku garderobe i "vezbanja" pakovanja "na manju tonazu"... :mrgreen: ...takodje, plan je bio da se, pored prtljaga koji ide "dole", spakujemo i u jedan "rucni prtljag"...jer, iz iskustva bliskih nam ljudi, znali smo da koferi mogu i da "odlutaju", a mi smo vremenski bili ograniceni...trebalo je sve uraditi "po japanski"! :mrgreen: Tacno, precizno..i- na vreme! :shifty: Tako su se "najbitnije" stvari nasle s nama u kabini... :mrgreen:

Na spisku su bila i oba aparata Slika Slika, ali me je Zoki poplasio da mogu da imam samo jedan...i odustala sam od drugog (koji je mogao on da ponese, ali me je zurba i panika dezorijentisala i ne ponesoh ga!)...sto se pokazalo kao velika greska, jer bi se ili napunila memorija brzo...ili bi se potrosila baterija..i mnogo toga nisam slikala, iz tog razloga...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 21:51 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Japanci su nam odradili vize, a za kineske smo morali da se pobrinemo sami...zakazali smo telefonom, otisli kad smo imali zakazano u ambasadu i sve zavrsili za 10 minuta, elegantno... :D Naravno da ne znam koliki je bio "ceh" za japansku firmu- domacina...ono sto znam je da su nas vodili na extra mesta i da su avionske karte, povratne, za 5 letova u tih 11 dana, kostale 3500 €...po osobi... :o

Za mene, koja pre toga 15 godina nisam htela da udjem u avion (imala sam razloga za strah, svojih licnih), ovo je bilo "vatreno krstenje":
1. let: Beograd-Istanbul
2. let: Istanbul-Tokio
3. let: Tokio-Sangaj
4. let: Sangaj-Istanbul
5. let: Istanbul-Beograd

E, razmisljala sam, ako ovo sve prezivim, vise necu imati nikakav strah! :mrgreen: ("Ne lezi, vraze!")

Svi letovi su bili preko "Turkish Airlainesa", osim izmedju Tokija i Sangaja, tu nas je vozio neki kineski prevoznik. Za posadu turskih aviona, same avione- imam samo reci pohvale! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 22:03 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Na aerodromu "Nikola Tesla" smo se nasli sa drugarima, koji su takodje isli na ovo putovanje. Bilo nas je 4 para- tri iz Srbije i jedan iz Makedonije. Zokijeve kolege iz posla, sa suprugama, ljudi sa kojima smo imali ova "biznis-druzenja" nekoliko puta, na razlicitim mestima i putovanjima, putovali su sa nama. Bilo je 7 h ujutro, tog 18. maja 2013. Dok su se ostali radovali, ja sam bila "zelena kao cica-maca iz crtaca"...ostali su doruckovali, pili kafu, a meni je samo bila zebnja u srcu...ukrcali smo se u avion i krenuli ka nasoj prvoj destinaciji- aerodromu "Ataturk" u Istanbulu...Zoranov kolega Marko je bio moj glavni "animator"...u omalenom avionu, on- onoliki covek, "cuvao mi je strah"! :shifty: Celih sat i po me je zamajavao pricom, dok mi je srce bilo u petama, sve vreme...dobili smo i jedan uzina-obrok za to vreme...moram priznati da sam se dobro preznojila od straha na tom prvom letu! :shock:

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 22:25 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Po sletanju na aerodrom, cekalo nas je 5 sati pauze do sledeceg leta...bilo je veoma toplo vreme...sredina maja, a temperatura vec oko 30*...aerodrom je bio prepun...jedva smo, u jednom restoranu, nasli mesto da sednemo...svuda oko nas su bili ljudi...bukvalno "crni-beli-zuti-crveni"! :mrgreen: Arapi u belim odezdama, Arapi u crnim odezdama, crnci u sarenim, kosooki, Skandinavci, Turci...u zivotu nisam videla toliko razlicitih rasa i naroda na jednom mestu! Kako nije bilo dovoljno mesta za sedenje, Arapi su, masovno, sedeli na zemlji...sve sa onim dugim odorama... :roll: ...u jednom trenutku, mada to za mene nije retkost (da svud po svetu srecem poznata lica), :mrgreen: , ugledam naseg svestenika, oca Savu, koga sam upoznala preko nase Nikane, prethodnog leta...ali, ja ga znam u "civilnoj varijanti", a ovde je bio sluzbeno, u mantiji, i u pratnji Njegovog Preosvestenstva Episkopa niskog Gospodina Jovana!!! :o U trenutku nisam bila sigurna da li je to on ili nije...tiho rekoh Zokiju da mi se cini da je to on...oko nas "milion dusa"! Zoki je u tom trenutku vezivao pertle na cipelama...i samo, sledeceg sekunda, iz tog polozaja, u kome vezuje pertle, cujem kako vice: "Oce Savo! Oce Savo!" Niti on zna Oca, niti ovaj njega! :doh: :shock: :shock: Htedoh da propadnem u zemlju od sramote! Slika Pridjosmo im, pozdravismo se, razmenismo koju rec, pozelesmo jedni drugima srecan put i uto dodje vreme za ukrcavanje na sledeci let! Inace, tih 5 sati se, u zagusljivom i toplom prostoru, toliko rasteglo, da sam jedva iscekala da krenemo dalje!

"Smejem se, a plakala bih..." :mrgreen:

Slika

Trenutak kad je vise letova bilo objavljeno, pa se narod razisao ka gejtovima...nisam smela da slikam one gomile.... :shifty:

Slika

Slika

Utovar naseg prtljaga, uzivo...

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 23:21 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ne rekoh da nas je ostatak grupe, sa nasim vodjom puta- Japancem, koji nam se predstavio svojim nadimkom, cekao u Istanbulu, pa smo odatle krenuli zajedno ka Tokiju. Odusevio me je avion! :smesko-gore-dole: Ekonomska klasa+ (niti je bila "ekonomska", niti "biznis", vec nesto izmedju...Zoki kaze da nema odredjeno ime, da je tu "klasu", u to vreme, imao samo "Turkish Airlines", a da svaka kompanija ima neku svoju klasifikaciju sedista), sedista- ogromne udobne fotelje, sa rasporedom 2-3-2...ja- "usred srede", u tom delu "sa 3 sedista", levo od mene jedan simpatican "decko", Slika, desno od mene Zoki...ispred mene, neka 2 reda ispred- MONITOR, na zidu! :shock: Na istom zidu, znak da u avionu radi WiFi...cujemo da je to prvi avion "Turkish Airlainesa" koji ga ima! Slika Pogled mi pada na dzep od sedista ispred mene: u njemu flasica s vodom, neseser prepun higijenskih potrepstina, a sve u "mini-izdanju"- mala pasta za zube, mala sklopiva cetkica, maska za oci za spavanje, sapun za ruke u plasticnoj kutijici, komplet plasticnog mini-escajga, mala cetka za kosu, cesalj, sundjer za cipele...sve k'o za Liliputance! :mrgreen: ...tanke papuce, neki turisticki casopis, papirne kese, cebence za pokrivanje, carape za putovanje...sve uredno spakovano, hermeticki...ne znam da li sam nesto zaboravila! :mrgreen: ...stocic na rasklapanje, moj tv... :mrgreen: ...nisam ponela svoj laptop...izuli smo se svi, jer se to radi prilikom tih dugackih putovanja...ukrcali smo se oko 17 h...pred nama je bio let od nekih 11 i po sati...iza nas- druga klasa, o kojoj cu nesto kasnije... :mrgreen:

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 23:37 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Posto smo se udobno smestili...svi clanovi grupe su bili tu negde, blizu nas, mahnusmo jedni drugima, u znak pozdrava, Slika i avion poce da rula po pisti...trenutak odvajanja aviona od piste me je skrooooz zalepio za sediste, a Zokijeva ruka je bila pred pucanjem, kojom jacinom sam ga za nju stegla! Slika Posto sam prezivela uzletanje, ljubazna i prelepa stjuardesa Turkinja, uvali nam neke formulare da popunimo...ja- preplasena, zbunjena, ovaj covek do mene mi se ljubazno javi i ponudi pomoc! Tek tu- blama! :shifty: Objasnim mu da ce muz da mi pomogne...Slika...Slika...zavrsi se i to...ljudi su poceli da se polako opustaju...citaju...uspavljuju...kako ko...covek do mene je gledao film...Zoki je kuckao na racunaru...moj pogled je bio prikovan za ekran na zidu... :lol: ...na monitoru je direktno pracen let na kome smo bili...kad sam se koliko-toliko opustila, pocela sam da pratim let...cini mi se da nije proslo mnogo, a stjuardese su nudile pice...pa opet, posle, cinilo mi se kratkog vremena, dodje na red vecera...dok smo sve obavili, dodje vreme za spavanje! Zoki mi uvali slusalice, da me muzika umiri...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2020, 23:51 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ljudi se primirili, samo meni "pundravci" ne daju mira! Zoki pokusa da mi skrene misli i dade mi svoj racunar...rece: "Evo, javi se drugarima na forum!" Slika To je bila "carobna formula", za neko vreme! :lol: U direktnom ukljucenju, pricala sam sa Blazom, Drkijem, mnogima...a tu se nasla i jedna "dusebriznica", sa neke druge teme, koja je pratila nase price o pripremama za put i samo putovanje, koja me je odmah "pljusnula po prsticima", jezikom naravno, i prekorila me sto "neodgovorno postupam" i koristim "uredjaje za komunikaciju" u avionu... Slika...posle Zokijevog ukljucenja, i objasnjenja da ne radim nista "nelegalno i opasno", vec da se nalazimo u prvom "eksperimentalnom" avionu sa internetom, spustila je loptu i izjavila da nije znala da to vec funkcionise...ne, nego sam ja, mrtva od straha, rizikovala svoj i tudje zivote! :hand: :doh: Eeee, narode moj! :snooty:
I to je trajalo nekih pola sata, 45 minuta...iskljucismo laptop...Zoki zaspa...a ja- bulijm li, buljim u monitor!

Neko vreme smo mirno leteli...u medjuvremenu sam isprobala toalet... :mrgreen: ...pa protezala noge vise puta...napravila "djir" po avionu...otisla do druge klase, pomakla zavesicu, a u njoj, spakovani k'o sardine, jedan do drugog- brojni Japanci! :mrgreen: Izmedju redova sedista bi jedva mogao da se provuce jedan covek...te sam odustala od tog dela aviona i vratila se u nas...cudno kako me je manje bilo strah, dok sam hodala kroz avion...cak sam i skakutala...malo sam se protegla, vratila se na mesto...gledam...slusam...cuje se tek pokoji "hrk"...svi spavaju!!! :o Vratim se gledanju u ekran i vidim da "visina", odjednom, u 2-3 sekunde, "pade" sa 11000 m i nesto, na 8500 m!!! :o :shock: Viknula bih, ali ne znam kome...stjuardese nisu bile na vidnom mestu..."Ljudi, ima li pilota u avionu?!!!!" :o :o :o :lol: Sreca, brzo se vratismo "na visinu", pa se smirih! Dodje i dorucak...pa vreme za "jutarnju toaletu". I tako, uz to "gore-dole", posle 11 i po sati nespavanja, srecno se prizemljismo na tokijski aerodrom "Narita", udaljen 50 km od centra Tokija! :op: :op-op:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 17 Mart 2020, 14:20 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Na aerodromu nas sacekuje vodic, Japanka, nasa Keyko, daje nam osnovne instrukcije i smestamo se u minibus, za 30-ak osoba, koji nas vozi u centar Tokija, deo grada koji se zove Tokyo Dome...na putu ka gradu prolazimo pored brojnih pirincanih polja...saobracaj se krece levom trakom, sve suprotno od nas, pa, cak i kada niste na mestu vozaca, neprijatan je osecaj, jer sve vreme mislite "da cete se s nekim sudariti"...nas sofer, Japanac, je tako dobar, vest, da ENP-u prilazi "brzo, ali nezno", pa prolazimo bukvalno bez zaustavljanja...osim sto smo mi svi prestali da disemo u trenutku! :o :lol: Onda je usledilo odusevljenje i aplauz putnika... :mrgreen: Ne secam se koliko smo putovali do centra...bilo mi je zanimljivo da zveram okolo, fotkam...mada, od odbljeska stakla, mnoge slike su propale...zato, evo samo nekoliko...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 17 Mart 2020, 19:13 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Inace, Keyko je turisticki vodic, imala je u tom trenutku 45 godina (samo 4 manje od mene), a toliko je mladolika, da smo mislili da nema vise od 30! :o Napisala je svoje ime i, sve vreme dok nas je vodila kroz grad, svih dana, pored toga sto je koristila mikrofon, ispisivala je pojedine pojmove, kojima je htela da nas nauci, na papir...onda bi, kao uciteljica, podigla papir, mi smo ponavljali reci, kao decica... :mrgreen: ...bila je jako fina, srdacna, sve je htela da nam kaze sto smo je pitali, a svu pricu je pratio njen "sladjusni kikot", :lol: , svojstven Japankama...koji nam je u prvi mah bio cudan, a onda bi nas sve "zarazila", i sve vreme boravka u Tokiju sa njom, i mi smo se slatko kikotali...pricala nam je o nastanku prestonice, carskoj porodici, pokazala nam njihove slike...slike svoje porodice...kako se, tradicionalno, porodica skuplja nedeljom kod starih roditelja...pa tako i ona ide kod svoje majke...i majka joj stalno "popravlja" kimono, insistira da postuje sve stare obicaje...tako nam je, jednog od tih nekoliko dana, donela svoj kimono i pokazala nam kako se tacno oblaci i namesta..sve u voznji, okrenuta ledjima pravcu kretanja! :shock: Onda je poslala carape, koje su sastavni deo "nosnje", da vidimo od kakvog je to materijala...i patikice...minijaturne...da tamo zivim, tesko bih nasla obucu za sebe, sa ovim mojim "balkansko-paorskim" stopalima! :lol: Naucila sam da se kimono nikada ne preklapa "zdesna-nalevo", vec uvek, obrnuto- "sleva-nadesno" (kontra od onog kako mi to obicno radimo)...ovo "pravilno" je "oblacenje zivih", a "naopako" se oblace preminuli. Kad god oblacim bade-mantil toga se setim! :mrgreen: Rekla je da, u zavisnosti od materijalnih uslova, svila i sam kimono imaju veliki raspon cena: od 100000 jena (oko 850 €) do 3000000 jena (preko 25000 €)...moj, koji je kasnije kupljen, "suvenirski", kostao je 45 € :mrgreen:

Jednom nam je pricala o tome "na koji nacin se pije caj" u Japanu..to je citav ritual pripreme i nauceni pokreti, koji su "pravi" i "pogresni"...pod kojim uglom se podize solja ka ustima... :whistle: ..i tako...donela je cajnik i solju i sve nam uzivo demonstrirala...

Oboje, i ona i nas vodja puta, simpaticni Tosi(sh), pokazali su nam "neke nove Japance", drugacije od onih opisanih u tekstovima na netu, u knjigama...! Daleko od toga da su kruti, ozbiljni, da ne vole da se rukuju i zagrle! Bar sa nama su bili totalno drugaciji! :ljubac: :ljubac:

"Arigato", sa naglaskom na "O", ありがと, sto znaci "Hvala!"
I "Gozaimasuu", ございますう, sto je takodje "Hvala!", ne secam se u kom kontekstu i situaciji...

Slika

"Konnichiwa", "kon'nichiwa", iliti- こんにちわ, sto znaci "Zdravo!"

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2020, 11:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ne znam koliko smo tacno putovali od aerodroma do hotela, ali usput sam skljocala, koliko se moglo...ne rekoh da je minibus kojim smo se narednih dana vozili po gradu bio besprekorno cist, mirisao je, sedista su bila cela i mebl- kao da je sad "izasao ispod cekica"...kako sam opsednuta strahom od zaraze iz prevoza i vaskama, koje su jos uvek "domace zivotinje", decenijama se ne naslanjam na sedista, ako sedim...i ne pustam kosu, vec je "dizem na vrh glave"...ovde sam se, prvi put, posle mnooogo vremena, opustiila i "kose raspustila"! :mrgreen: Ne mogu da opisem kakav je to blazeni osecaj! :op-op:

Elem, kako je Tokio metropola i cini ga 26 gradova, 6 gradica i 8 sela, spojenih u celinu, bilo je "materijala" za fotkanje...da ne bih mnogo pricala, evo slika tih delova grada, kojima smo prosli na putu do naseg smestaja. Fabrike, hoteli, saobracajnice, okean u daljini...svega tu ima!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2020, 15:39 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2020, 16:02 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2020, 16:08 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.