Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Petak, 29 Mart 2024, 02:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Sreda, 06 Januar 2016, 22:22 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Najpre disclaimer:
Ovo nije moje putovanje, išao je moj bata, na kratko i poslom, pa je uspeo da vidi tek majušni deo svega, a ja – samo fotke koje je doneo. Pre nego što je krenuo, ja sam malo njuškala po netu, čisto da vidimo gde ide... Tekstovi će biti: malo slobodan prevod tekstova sa neta (najviše sa www. travelchinaguide.com), malo batinih priča i ponešto neizbežnih mojih komentara :mrgreen:


Ok, sad kreće teaser:

English Name: Shanghai
Chinese Name: 上海 (shàng hǎi, za našeg PreCednika ne moram da prevodim :mrgreen: )
Površina: 7,037 sq km
Broj stanovnika: 23,019,148
Geografska lokacija: Yangtze River Delta, Jugoistočna Kina (31° 14' N, 121° 29' E)
Za početak, par slika sa travelchinaguide.com

Dnevna fotka:

Slika


I lepa noćna:

Slika

Na obe se još vide dizalice na vrhu Kule Šangaj (Shanghai Tower), sada ih više nema jer je završena.

Značenje imena je „grad na vodi“, i značajna je luka na reci Huangpu, na ušću reke Jangce u Istočnokinesko more. Prvobitno su glavne delatnosti bile ribarstvo i tekstil, a veći značaj dobija dolaskom stranaca nakon završetka Prvog opijumskog rata i potpisivanja Sporazuma iz Nankinga. Dolaskom Britanaca, Francuza, Amerikanaca, Nemaca i Rusa, i njihovih banaka, trgovina i rezidencija, menja se i izgled grada, koji je tokom 1920ih i 1930ih prozvan Parizom istoka.
Zanemaren je tokom doba Kulturne revolucije, a 1990. je izabran da postane jedan od nosilaca kineskih reformi i simbol otvaranja Kine prema svetu.


Ostatak, što rekoše neki iskusniji putopisci pre mene, uskoro...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Januar 2016, 10:26 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Pre nego što se bacimo na ozbiljan posao, još par početnih napomena:
Slike koje dajem sa sajtova ostaviću u malom formatu, sa direktnim linkom, da bih dodatno naglasila razliku od onih koje je fotkao Putnik. Stavljam ih tu i tamo, kako bi se bolje prikazao prizor koji svakako zaslužuje da bude viđen, a snimljen je sa nedostatkom širokougaonog objektiva ili sunca u momentu fotografisanja, ili fotka jednostavno nije uspela.

Originalni tekstovi sa kineskih turističkih sajtova su u tako, oh! sasvim kineskom stilu, mešavina činjenica i poetičnih izraza. Ostavila sam to i u prevodu, jer mislim da su baš ponosni na taj svoj stil poezije-u-svakodnevici, i da ga smatraju delom svoje kulture koju treba predstaviti svetu.

Svoje komentare neću posebno označavati fontom, bojom i sl, svejedno se prepoznaju :mrgreen:
Moram da kažem i da je moje znanje o Kini, budizmu i sl. temama takoreći ~ 0, pa ako imate ma kakve informacije o bilo kojoj temi koje se dotaknem u ovom tekstu, dopisujte po volji

Pa, da krenemo, tragovima našeg Putnika:

Hram Bude od žada (Jade Buddha Temple)

U zapadnom delu ovog užurbanog grada nalazi se čuveni budistički hram, uzvišeni Hram Bude od žada.
Stari hram je sagrađen 1882. godine, kao dom za dve statue Bude napravljene od žada, koje je iz Burme doneo monah po imenu Hulgen. Hram je porušen tokom ustanka u kome je zbačena dinastija King. Srećom, statue su sačuvane, pa je na istom mestu 1928. podignut novi hram.

Evo kako izgleda cela glavna zgrada

Slika


U vreme kada je Putnik zabasao tamo, desilo se da je bio neki vrlo bitan praznik, pa se na njegovim slikama vide i monasi koji drže službu. Nisam uspela na netu da nađem koji je to praznik u decembru, pa ako neko nešto zna, slobodno dopisujte...
Kaže da su sve vreme pojali, i da je ceo prizor bio toliko nestvaran da se naježiš, ali nije snimao klip, bilo mu nekako bezveze, kao da bi time ometao molitvu...

Slika

Slika


Dve statue Bude, neprocenjive vrednosti, nisu samo retka kulturna dobra, već i umetnički izrađeni predmeti od žada. Obe statue Bude, jedna u sedećem, a druga u ležećem položaju, isklesane su u belom žadu. Svetlucavi, blistavo beli žad odražava Budinu svetost i intenzivira njegovo prisustvo.
Buda koji sedi je visok 190 cm, ukrašen je inkrustacijama ahata i smaragda i predstavlja Budu u momentu meditacije i prosvetljenja.

Slika

Ležeći Buda je dug 96cm, leži na desnoj strani, desnom rukom podupire glavu, a leva je položena na levu nogu, u položaju koji se naziva ’srećnim smirenjem’. Njegovo smireno lice pokazuje blaženi mir Sakyamuni Bude u momentu kada je napustio ovaj svet.

Slika

U hramu se nalazi i četiri metra duga statua ležećeg Bude koju je iz Singapura doneo deseti poglavar hrama 1989. godine. Tu su i mnogobrojene drevne slike, statue i budistički spisi, izloženi posetiocima.

Gužva unutra i napolju...
Ljudi koji se mole, i turisti koji se guraju da fotkaju...
A svuda gde oko dopire, raskoš i sjaj...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


I u dvorištu hrama ima zanimljivih detalja

Slika

Slika

Slika

Slika

Putnik kaže da je Hram mali po fizičkoj veličini, ali je vrlo značajan, pa u njemu uvek ima puno turista, koji nisu uvek ni tihi, ni smerni, ni uviđavni. To malo remeti onu atmosferu koju smo mi navikli da nalazimo po manastirima, ali sve to spada u kulturne razlike...


Sledeća tura: Jujan Vrt (Yuyuan Garden)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Januar 2016, 11:08 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Za danas ću još dodati i par pasusa o tom kamenu koji fascinira

Žad, simbol mudrosti, besmrtnosti, savršenstva, ljubavi, harmonije, inspiracije

Slika

Neću citirati enciklopediju kristala, to ćete i sami naći, ako poželite.

Kineska reč za ovaj kamen je "ju", znači "blago" i njome se obeležavaju najveće dragocenosti. Simbol žada nalazi se i u nazivu Kine, u drugom simbolu koji označava državu. Mir i prijateljstvo pišu se sa "ju-po" (žad-svila), jer su ti materijali vekovima zajedno korišćeni tokom diplomatskih sastanaka i sklapanja primirja i ratnih saveza. I većina pojmova i izreka vezanih za moral imaju u sebi "ju", odnosno žad. Kada izgovore "neizglačani žad nikada ne sija", Kinezi pod tim misle da je neobrazovan čovek beskoristan.

Prema jednom mitu, ovaj kamen je nastao tokom oluje, i zato je svaki dom u temelju imao žad da ne bi bio srušen tokom nevremena. Prema drugom, žad je kristalizovana mesečina sa svetih planina. Jedna legenda, pak, kaže da je žad nekada tekao iz planina i da se, posle 10.000 godina, pretvorio u kristal. Veruje se da će, ako mu se doda prava biljka, ponovo postati tečan i da je onome ko bude popio ovu tečnost zagarantovan dug život.

Kada su uticaji taoizma i Konfučijeve filozofije počeli da se ukrštaju, žad je postao simbol ljubavi, pa se i danas od njega prave talismani i figurice. Najpopularniji ukrasi od žada bili su breskva (dugovečnost), mandarinska patka (ljubav), jelen (visoki društveni rang), slepi miš (blagoslov), riba (obilje), dupli feniks (procvat), boca (sigurnost), lotos (svetost), bambus (otmeno držanje), lepeza (milosrđe), petao (odanost)... Leptir od žada simbolizuje ljubav i po tradiciji mladić ga poklanja verenici, simbolički predstavljajući vernost i večnu ljubav.

Rezbarenje ovog izuzetno tvrdog kamena uopšte nije lako. To se čini konopcem i bambusom pomoću zrnaca peska. Za obradu jednog komada potrebno je nekoliko meseci strpljivog rada i stoga nije čudno što neki komadi dostižu cenu i do 250.000 dolara

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 07 Januar 2016, 23:01 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Jack, divna tema!Lepe slike i zanimljiva prica! :bravo: :ljubac:
Nadam se da ce biti puno onoga sto ja nisam videla, a da ce moja prica "dopuniti" tvoju! Koliko dana je bata bio u Sangaju?

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Januar 2016, 08:38 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Pef :ljubac: ,
išao je poslom, od zraka do mraka. Jedino slobodno vreme koje je uhvatio je pola dana kad je stigao, i dan kad se vraćao.
Imam još Jujan vrt, Muzej Šangaj, vodeni grad, kule i šetnjicu gradom. Toliko je stigao da protrči. Ne znam ni to kako je uspeo... Kaže da bi 'ladno mogao na svakom od tih mesta skoro ceo dan da se provede.
A ja se nadam da ću stići do kraja nedelje sve da iskuckam

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Januar 2016, 17:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Vrt Jujan (Yuyuan Garden)

Napomena: nije decembar pravi momenat da se čovek divi vrtovima, no, eto...
Mapa vrta:

Slika

Ovo je čuveni vrt, napravljen u kineskom tradicionalnom stilu. Dovršio ga je 1577. godine Pan Yunduan, državni službenik dinastije Ming (1368-1644). Ju na kineskom je žad, a takođe znači i blago, i ugodan, a ovaj vrt Pan je napravio za svoje roditelje, da u miru i spokoju uživaju u svojim starim danima.

Tokom 400 godina postojanja, vrt je imao lošija i bolja vremena i menjao vlasnike. Tokom Opijumskih ratova u 19 veku, znatno je oštećen. Današnji izgled je rezultat petogodišnje restauracije koja je započeta 1956. Za posetioce je otvoren u septembru 1961. godine.

Vrt zauzima svega oko 20,000 kvadratnih metara, ali relativno mala površina ne znači da nije atraktivan. Njegovi paviljoni, jezerca, ribnjaci, senice i egzotično stenje su jedinstvenih karakteristika. Postoje šest osnovnih delova vrta: Sansui Hall, Wanhua Chamber, Dianchun Hall, Huijing Hall, Yuhua Hall i Inner Garden.

Slika

Slika

Na ulazu u vrt je baštenska stena. Visoka je 14 metara i to je najstarija i najveća baštenska stena u južnoj regiji reke Jangce. Sa vrha se vrt može sagledati iz ptičije perspektive. Ovo je mirno i elegantno mesto, okruženo starim drvećem i prelepim cvećem.


Istinsko blago Vrta je Izvanredna Stena od Žada. Nalazi se prekoputa Yuhua Hall-a, i jedna je od 3 čuvene stene od žada južne regije reke Jangce. Velika je 3,3m, a po visini su raspoređena 72 otvora. Zanimljivost je da, ukoliko se u podnožju upali mirisni štapić, dim će magično izlaziti iz svih rupa. Takođe, ako se voda sipa na vrh stene, voda će isticati iz svih otvora, čineći spektakularan prizor.

Slika


Putnik je zabeležio sledeće prizore

Slika

Slika


Izgleda li i vama čudno kad se pokraj tradicionalno-egzotičnog objekta u sliku ušunja monstrum od staklai čelika?

Slika

Slika

Slika

I neki interesantni detalji
Slika

Slika

Slika

Slika


Verovali ili ne, ovaj nameštaj je od kamena
Slika

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Januar 2016, 18:08 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Muzej Šangaj (Shanghai Museum)

Nalazi se u centru grada, na Narodnom trgu, u njemu se nalazi preko 120.000 eksponata tradicionalne kineske umetnosti.

Spoljašnji izgled zdanja, sa kupolom nad četvrtastom osnovom, simbolizuje drevnu viziju okruglog neba i četvrtaste zemlje.

Slika

Ulaz u muzej:

Slika


Muzej je podeljen na 11 galerija i tri izložbene dvorane. Galerije sadrže eksponate većine kategorija kineske umetnosti: Drevnu bronzu, keramiku, slike, kaligrafiju, skulpturu, žad, kovanice, nameštaj iz epoha Ming i King, pečate i nacionalne manjine.
Njegova četiri sprata predstavljaju hronološku i stilsku turističku turu najvećim umjetničkim tradicijama Kine. Imajući u vidu veličinu umetničke zbirke, samo 3% je izloženo u jednoj postavci.

Unutra, muzej izgleda ovako:

Slika

Slika

Postoji stara kineska izreka da je bolje videti jednom, nego čuti mnogo puta.
U skladu sa tom mudrošću, evo i fotografija:

Najpre bronza

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Onda glina

Slika

Slika

Slika


Umetnost etničkih manjina (ček, bre, k'o Indijanci?!?)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Ritualne maske

Slika

Slika

Slika


Nameštaj, epoha dinastije Ming i King

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



Statue

Slika

Slika

Slika


Žad, počevši od najstarijih vremena
ritualni diskovi nebeskih ratnika:

Slika


Zbog toga što je žad tako tvrd materijal, koristio se za izradu sečiva...
Slika

... maski...
Slika

...upotrebnih i ukrasnih predmeta...
Slika

Slika

Slika


Fohi, beli zmaj sreće
Slika


Ko ono beše izmislio šah...
Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Januar 2016, 18:16 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Pošto sam ja pomalo manijak kad je kuhinja u pitanju, odvojila sam ceo jedan post samo za posuđe. Ovo mi je najuži izbor

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Nije bez razloga posuđe od porcelana na engleskom jeziku nazvano 'china'... Čak i kod nas kovanica 'kineski porcelan' nije nepoznata.
Kakvo li je bilo iznenađenje naprednih :mrgreen: Europljana kad su se prvi put sreli sa ovako prefinjenom izradom predmeta za svakodnevnu upotrebu...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Januar 2016, 19:17 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Bas su lepe slike! :bravo: I ja bih svasta kupila i unela u kucu , vezano za kuhinju i trpezariju....Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 09 Januar 2016, 06:22 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Reka Huang Pu

Ova reka ističe iz jezera Tai i prolazi kroz jezero Dianšan, deli grad Šangaj na dva dela, i kod Baidu mosta u centru grada spaja se sa rekom Vusong, i zajedno se ulivaju u Istočnokinesko more.

Slika

Stari deo grada na zapadnoj obali naziva se Puksi, a Pudong, na istočnoj, nazivaju Orijentalni Menhetn.
Ujutro, hiljade Šangajaca vežbaju tai či na Bandu (šetalište duž obale reke Huangpu) ili u Šangajskom parku u samom centru grada.

Slike Pudonga sam već stavila u prvom postu, ali ni Puksi nipošto nije nezanimljiv. Evo jednog lepog kratkog klipa koji prikazuje deo mešavime arhitektonskih stilova starog dela grada, zbog čega ga nazivaju ’muzejem internacionalnie arhitekture’, čisto da vas zaintrigira

http://data.travelchinaguide.com/video/ ... 287343.mp4

I mapa Banda, na kojoj su prikazane te fantastične zgrade
Slika

Originalni link, da može lako da se uveća:
http://www.travelchinaguide.com/images/ ... i/bund.jpg



Grad je izrastao na trgovini svilom, čajem i opijumom, danas ga smatraju za grad budućnosti i grad koji se razvija najbrže na svetu. Dugačka je lista muzeja, hramova, spomenika kulture, neverovatnih parkova i modernih zdanja u elitnom dijelu Šangaja koje bi trebalo videti tokom posete ovom gradu. Liste i prospekte osnovnih turističkih atrakcija možete dobiti svakoj turističkoj agenciji, na recepciji hotela ili na turističkim info pultovima.


Ulice

Putnik kaže: saobraćaj u Šangaju je... interesantan doživljaj. Preporučeno im je da ni pod kakvim okolnostima ne sedaju za volan, jer na šangajskim ulicama ne važe pravila. Čak je i prelazak ulice svojevrsna avantura, jer se automobili kreću u svim mogućim pravcima, a često i suprotno od propisanog. Što takođe važi i za pešake, bicikliste, i sva ostala moguća i nemoguća sredstva trasnporta.
Prisustvovao je neverovatnom prizoru, kako dekica od ojha godina klaj-klaj gura bicikl ukoso kroz raskrsnicu, automobili koče, trube, on ne gleda ni levo ni desno i, brzinom puža na kraju prelazi na drugu stranu i gubi se u masi...
Ali bar gradski prevoz funkcioniše solidno i može se koristiti metro, autobus ili trajekt.

Par fotki gradskih ulica i kako je grad bio ukrašen pred gregorijanski Božić, što pokazuje prilagodljivost i otvorenost ka svetu

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Kad se čekirao, Putnik je krenuo u obilazak. Ovo je izgled ulica oko hotela, i usput, negde...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Ova zgrada ništa ne valja, ima rupu na sredini?

Slika


Naišao na cvećaru, a tamo...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Štand brze hrane izgleda ovako

Slika

Jeste, jeste, videli ste pačije kljunove i (švračije :mrgreen:) noge, žablje batake, iznutrice raznih živuljki, neke nedefinisane insekte... egzotika...

Eto, videli ste i obične ulice. Ima starih, ima novih, ima zbunjujuće mešavine stilova: tradicionalni kineski stil, zdanja iz kolonijalnog perioda, i naravno, moderna arhitektura.
Kad se sa Banda pogleda Pudong, prosto je neverovatno pomisliti da pre 1990. godine na tom mestu nije bilo ničega, samo nasip i malobrojna skladišta. A onda su počeli da grade... I to nije sve:
Kina planira da do kraja 2020 napravi po 20 novih gradova godišnje, kako bi podržala priliv ljudi u gradske sredine. Samo u Šangaju od temelja se grade devet novih satelitskih gradova, što je projekat koji je počeo pre pet godina.

U ovoj intenzivnoj izgradnji, žrtve su lokalni stanovnici, koji se raseljavaju bez pardona, i njihov način života se nepovratno menja. Tradicionalne sredine koje su rešili da sačuvaju, prilično su komercijalizovane, natrpane suvenirima i džidža-bidžama.
I istinski tradicionalni stil lagano nestaje...
Progres...

Ne rade Kinezi ovo bez plana i strategije. Još 1927. Čang Kai Šek je rekao da ’Uspon ili propast Šangaja znači preporod ili umiranje cele nacije’
Shvatili su to ozbiljno

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 09 Januar 2016, 16:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Jack, :text-bravo: odličan putopis!
Puno se zahvali putniku jer bez njega svega ovog ne bismo imali na našem forumu. Kao da je znao da treba puno da slika. :clap:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 10 Januar 2016, 17:41 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Dujo, već ga je sestra izljubila, :D

Idemo dalje...

Stari vodeni grad (Zhujiajiao Ancient Town)

Kapija grada izgleda ovako
Slika

Slika

Nalazi se u predgrađu Šangaja, nazivaju ga još i Venecijom Šangaja. Ovaj drevni grad postoji već preko 1700 godina. Na površini od 47 kvardatnih kilometara, ovaj grad lepezastog oblika je sjajni biser u pejzažu jezera i planina.
Zasluženo nazvan još jednim elegantnim imenom – Biserni potok – ovaj gradić je najbolje očuvan, od četiri drevna grada u Šangaju. Jedinstveni stari mostovi koji se nadvijaju nad žuborećim potocima, sene vrba nad rečicama, kuće sa uređenim bašticma, u trenu prenesu užurbane stanovnike bučnog grada u sasvim drugačiji, drevni svet, svet tišine i spokoja.
Mostovi su vrlo stari, građeni u doba dinastija Ming i King. Rađeni su u različitim stilovima i oblicima, od drvenih do kamenih i mermernih. Najveći je Fangšeng most, sagrađen 1571. Godine.

Slika

Na mostu je ugrađena ploča 'Kamen Zmajeve kapije' koja prikazuje isprepletene zmajeve koji okružuju sjajni biser.
Slika

Ukupno ima 36 mostova, i nebrojeno mnogo rečica i kanala
Slika

Slika

Slika


U kući iluzija nalaze se optičke iluzije raznih vrsta, dvodimenzinalne i trodimenzinalne.
Tu je i ova slika, koja je uvek okrenuta ka vama, gde god da stojite.
Slika

Slika


Mali uvid u nekadašnji život – nosiljka
Slika

Unutrašnjot kuće izgledala je ovako: ovde se vidi muška stolica :D
Slika

Ovo je ženska stolica za devojku, tj neudatu. Nema oslonac za leđa, 'oće reći - muža :mrgreen:
Slika

Još malo enterijera. Obratiti pažnju na dizajn stolica iz epohe dinastije Ming :D
Slika

Slika

Slika

Imaju i svoje baštice
Slika

Slika

Slika

Suveniri, ispleteni od lišća:
Slika

Onda još malo mostova i kanala:
Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 10 Januar 2016, 22:26 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Stvarno su umetnici! Ovi suveniri od lisca su vrh! :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Januar 2016, 08:26 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Putnik reče da su jako nežni, i trebala bi čvrsta kutija za transport, pa nije kupio. Ja mu rekla: kakve su im ono bubašvabe?! Ko to još kupuje...
Kaže, jok bre, to su neki cvrčKOVI :D, ima ih puno vrsta, i čuvaju ih kao kućne ljubimce u maleckim kavezima. A da vidiš kako su im napravili (tu već krene da zeza) cakane facice... (i crče od smeha kad je Malo dete složilo facu kao taj cvrle što gleda u objektiv)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 11 Januar 2016, 09:30 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: :bravo: :bravo:

Jack, toliko si slika postavila i podataka napisala, kao da si tamo bila mesec dana! Svaka ti čast na ovom putopisu, toliko sam naučila novih informacija iz njega. Hvala i tebi i tvom brat.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.