Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rijeka i okolina
PostPoslato: Petak, 23 Jul 2021, 14:58 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Da napišem i ja koju reč i ako nema baš mnogo zainteresovanih za letovanje u Hrvatskoj. Osvrnuću se malo i na letovanje od pre tri godine kada smo takođe godišnji odmor proveli na severnom Jadranu. Prvo što želim da naglasim da smo išli našim autom sa NS tablama (jer su nas to mnogi pitali) i oba puta nismo imali nikakvih neprijatnosti. Naprotiv.
Na granici nije bilo zadržavanja, obe smo prošli za 10-tak min. Ono što smo zapazili je da je auto-put u dosta lošijem stanju sada i poprilična cena putarine mislim da u ovom trenutku nije opravdana. Do Rijeke putarina je oko 200kn što mu dođe nešto malo više od 3000din. Ispred Zagreba na naplatnoj rampi ume da bude gužva. U odlasku smo imali sreće i brzo smo prošli ali smo zato u povratku čekali skoro pola sata. Imaju odvojene trake za ENP (nekih kilometar ranije bude odvajanje) ali je i tamo bilo gužve, mada nešto manje. Gorivo je sada za nijansu skuplje kod njih nego kod nas za razliku od prošlog puta kada je situacija bila obrnuta.

Smeštaj smo našli u Rijeci jer je bio zaista povoljan a tamo imamo prijatelje pa nam je to i odgovaralo kako bi smo večeri mogli da provodimo sa njima. Mi svakako zujimo stalno preko dana. Tako smo i ovaj put po hrvtaskom primorju prešli oko 950km. Smeštajem smo bili baš zadovoljni pa ukoliko nekoga bude zanimalo nešto više neka mi piše.
Rijeka je grad koji se meni lično ne dopada. E sad, to je moj subjektivan stav (sa kojim se npr. mm ne slaže). Popriličo je prljav i meni ne zanimljiv. Dopalo mi se jedino to što neke ulice imaju drvored sa obe strane. Nema raskrsnica koje se seku pod pravim uglom. Ulice su kao lavirinti, uzane su sa parkiranim automobilima na obe strane. Vecina je jednosmerna i sa velikim nagibom. Sve u svemu, bez navigacije se jako tesko snalaziti.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Poslednji put menjao urbi dana Nedelja, 25 Jul 2021, 19:27, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Nedelja, 25 Jul 2021, 10:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Nedelja, 25 Jul 2021, 10:54 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Nedelja, 25 Jul 2021, 19:57 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Prvi dan kada smo stigli okupali smo se na jednoj od gradskih plaza koja nam je bila najbliza - Kantrida (odmah ispod stadiona). Na njoj je poprilicna guzva, razumljivo, tako da je nisam ni fotografisala. Ima tus, toalet, kabinu za presvlacenje, kafic. Postoji mogucnost iznajmljivanja suncobrana. Lezaljke nisam primetila. Slika je pozajmljena sa neta.

Slika

Nismo posetili ni ostale gradske plaze, kojih ima 10-tak. Birali smo neka lepsa mesta :)

Na jedno 7-8km udaljenosti od Rijeke nalazi se plaža Kostrena (opstina Kostrena sa vecim brojem plaza). Lepa šljunkovita plaža s blagim ulazom u vodu i bistrim i čistim morem. U blizini postoji i manja ograđena plaža za pse. Kod njih na nekim plazama mogu da borave psi ali ne i da se kupaju. Za kupanje sa psima postoje posebne plaze. Ima nekoliko kafića koji su u hladovini iznad plaze gde se prodaju palačinke, sladoled, kafa za poneti... Jedini nedostatak ove plaže je pogled na rafineriju koja se nalazi na istoku i to malo kvari sliku.

Slika

Slika

Iznad plaze se nalazi setaliste u duzini od par kilometara gde Rijecani van sezone vole da voze bicikle. Nije lose setati ni u sezoni jer je veci deo u hladovini. Ima i klupa sa predivnim pogledom gde se mozete odmoriti. Na svakih par stotina metara se nalazi neka nova plaza, a veliki broj je uvalica kojima mozete prici samo sa mora.

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Nedelja, 25 Jul 2021, 20:23 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Plaza koja se nalazi nekih kilometar udaljenosti od plaze Kostrena je uvala Svezanj. Odlicna plaza koja je skoro citavo pre podne u hladovini. Nosilac je plave zastavice. Veci deo plaze je sljunkovit a ima i stenovitog dela. Izmedju stenovitih delova se nalaze i male simpaticne uvalice koje su skrivene od ostalih pogleda. Jednog oblacnog popodneva je jedna od njih bila samo nasa.
Na plazi postoji kafic koji pusta dobru muziku, ima lezaljki za iznajmiti. Cene ne znam jer ih mi nikada ne koristimo. Tu je i spasilac. Voda je toliko cista i vidljivost je jako velika tako da u nekim trenucima deluje pomalo i zastrasujuce. Plaza na kojoj smo dva puta bili, sto znaci da nam se bas dopala :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Nedelja, 25 Jul 2021, 20:52 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Kao i proslog puta, i sad smo isli u Moscenicku dragu, na plazu Sveti Ivan koja je uvrstena u jednu od najlepsih plaza Kvarnera. Nasim prijateljima je to jedna od omiljenih. Udaljena je oko 30-tak km od Rijeke. Ima malo prirodnog hlada u pozadini, tuseve, kabinu za presvlacenje, kafic, dva restorana i odmah iza ugla nudisticku plazu. Pa ko voli nek izvoli :)

Do nje se dolazi setnom stazom uz more (10-tak min. pesacenja). Automobili se ostavljaju na parkinzima koji se nalaze pre ulaza na tu setnu stazu, duz koje je nekoliko plaza. Ovog leta su i fudbalski teren pretvorili u parking kako bi imalo sto vise mesta za cetvorotockase. Dnevna parking karta je 75kn sto je nesto malo vise od 10eur.

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Nedelja, 25 Jul 2021, 21:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Ovog leta smo želeli da obidjemo više plaža na Krku. Do Krka ste stiže za nekih pola sata vožnje, preko krčkog mosta koji se prošli put kada smo bili naplaćivao a sada više ne. Prvo mesto koje smo obišli bio je Omišalj. Tačnije, u samom mestu nismo ni bili već samo na plažama i to na plaži Učka i plaži Pesja koja nam se izuzetno dopala jer na njoj je sitan šljunak, skoro pesak i fantastičan hlad. Nema suncobrana ni ležaljki, kafića u pozadini pa na njoj ni nema velike gužve.
Plaža Pesja je udaljena oko 1km od grada, nalazi se na kraju omišaljskog zaliva, u senci borova. Iznad plaže je igralište za decu, teren za odbojku i mesta za piknik. Pre samog ulaska na plažu je parking koji se plaća za sve osim za električna vozila - eko parking. Tu se nalazi i mali restoran.

Na ovoj plaži je malo duži plićak što je klincima odgovaralo za picigen. Meni su odgovarali hlad i sitni kamenčići kako ne bih morala četvoronoške da izlazim iz mora. Ovde je bila i najtoplija voda. Klinci su izronili ježa.

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Sreda, 28 Jul 2021, 21:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Druga plaža je plaža Učka. Ime je dobila po hotelu koji se nalazi na samoj plaži. Nažalost, hotel danas neradi, ruiniran je, ograđen i nemože mu se prići. Verujem da je nekada bio TOP jer i u ovakom stanju lepo izgleda. Nadam se da će neko imati sluha i renovirati ga a ne srušiti.
Plaža je sitan šljunak, ima betonskih delova sa jedne i druge strane i na uzvišici iznad ima kafić koji je u fantastičnoj hladovini. Momak koji drži kafić je jednim delom poreklom iz Vojvodine, vrlo je gostoprimljiv, pričljiv i dozvolio nam je da se tu kod kafića i parkiramo kako ne bi plaćali parking. Oko plaže je šetna staza kojom se sa jedne strane može doći do centra grada a sa druge do plaže Pesja (tako smo je i ugledali). Ima zanimljivih uvalica i stena za skakanje. Postoji tuš na plaži i kabina za presvlačenje a u kafiću ima i ležaljka razvučena između dva drveta u koju se možete smestiti i uživati.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pogled iz kafica

Slika

Ovo gore je Omišalj :)

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Sreda, 28 Jul 2021, 22:14 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Sledeće mesto kroz koje smo samo prošli, jer je bila ogromna gužva na plažama je Njivice. Tu se nismo zadrzavali pa nismo ni slikali (pozajmljena fotka ali guzva je bas takva bila :))

Slika

Produzili smo dalje ka Malinskoj. To je verovatno svima poznato mesto. U ovom mestu se nalazi nekoliko plaža - Draga, Vantačić, Vrtača, Rupa... Mada ih ja ne bih ni nazvala plažama već uvalicama koje dele ili neka manja stena ili betonski platoi. Krcato je ljudima. Ima raznih sadržaja - vodeni park s toboganom za decu, igralište za odbojku na pesku, niz restorana i ostalih ugostiteljskih objekata. Sve u svemu nije nam se dopalo ali kako smo se već neko vreme vozili i bilo nam je toplo rešili smo da se okupamo. Stacionirali smo se na plažici Portić, koja je u blizini centra gde smo se parkirali i na kojoj je u tom trenutku bilo najmanje ljudi. Do same plaže nalazi se istoimeni restoran. Plaža je šljunkovita, krupno kamenje je u vodi koja je čista. Ostali smo do kasno, ljudi su već skockani izlazili na večeru i šetnju. Turista ima baš puno i čini mi se da su najbrojniji poljaci i nemci. Malinska, taj deo koji smo videli, je simpatican ali nista posebno jer su te plažice blizu jedna drugoj i ima previše betona i ljudi za moj ukus. Možda je lepo kad padne mrak šetati uz more a možda su lepše plaže koje se nalalaze dalje od centra mesta. To ćemo istražiti neki drugi put :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Subota, 31 Jul 2021, 10:30 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Obišli smo i neke od plaža koje se nalaze na istočnoj strani ostrva Krk. Tu se nalazi i riječki aerodrom kao i pećina Biserujka koju nažalost ovaj put nismo stigli da posetimo. Loša organizacija. Svratili smo do plaže u Čižićima, koja je baš loša, nastavili prema uvali Soline i obišli jednu vrlo zanimljivu plažu, Meline. Naime to je plaža sa lekovitim blatom. Ima ljudi koji sede prekriveni blatom :) Guzve nema. Plaža je vrlo plitka, te je moguće hodati u moru i više od 50m od obale a da voda ne predje preko kolena. Nismo imali želju da se mažemo blatom a ni gacamo po plićaku pa smo produžili dalje.

Slika

Slika

Slika


Naišli smo na plažu Tiha. Ova šljukovita plaža nalazi se kraj istoimenog kampa u mestu Šilo. Voda je kristalno čista ali je kamenje u vodi užasno veliko. Okupali smo se, popili piće i ja sam htela da idemo dalje ali su klinci želeli da ostanemo jer je u kafiću iznad plaže odličan net :) a ima i teren za basket pa su na +30 i koji stepen bacali loptu na koš. Sreća pa imamo stolice za plažu jer bi se u suprotnom pošteno nažuljala tamo. Mada, videla sam da ima ležaljki ali nisam videla ko ih izdaje. Tuš i kabina za presvlačenje takođe ima. Gužve nije bilo jer plaža nije baš mala.

Slika

Slika

Slika

Slika

Prošetali smo mm i ja i do kampa Tiha. Pored kamp kućica postoje i kontejneri za izdavanje. Ono što smo primetili je da su u kampu skoro samo slovenci i to velika većina sa ljubljanskim tablama. Dobro je što ima dosta hlada. Dosta njih je ogradilo svoje placeve pa pretpostavljam da su stalni gosti.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Subota, 31 Jul 2021, 11:34 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Bilo je skoro 20h, nije nam se išlo u apartman a za neku drugu plažu je bilo kasno pa tako odlučismo da odemo do grada Krka. Put kroz "sredinu" ostrva je dobar. Neverovatno koliko zelenila ima. Grad Krk je divan! Šteta je samo što je već bio sumrak pa slike nisu tako lepe kakve bi bile da je dan. Sve u svemu, stari grad nam se baš dopao. Ima tog pravog primorskog šmeka. Ima puno restorana, kafića, zavučenih po tim uskim uličicama. Grad Krk je opasan bedemima koji su poprilično očuvani.

Frankopanski kaštel je jedna od najpoznatijih atrakcija grada Krk, Krčka katedrala posvećena uznesenja blažene Device Marije koja je podignuta u 5. veku. Kompleksu katedrale pripada i Crkva Svetog Kvirina, posvećena svecu zaštitniku grada Krka.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

U blizini se nalazi Vela placa, glavni krčki trg. Na trgu je podignuta kula Torion u kojoj je nekada bila gradska većnica i sudnica.

Slika

U gradu se nalazi i parkić, ima i nekoliko plažica...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Posle celovečernje šetnje po gradu zaključili smo da ćemo ga sledeći put detaljnije istražiti!

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Avgust 2021, 11:29 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Sad tek vidim da u prethodnom postu slike nisu onako kako sam ja htela da budu poređane, prilikom kačenja sam nešto pobrkala, ali ok shvatićete poentu. Nisam puno istraživala o Krku pre odlaska tako da ne znam šta još da vam pišem osim da nam se baš dopalo i da želimo da mu se vratimo.

Još malo sličica :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Evo tog zelenila i tog dobrog puta koji ide "preko" ostrva

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Utorak, 03 Avgust 2021, 10:15 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
Jadran u Hrvatskoj je baš lep, to sam uvek govorila. Sećam se još dok sam kao dete odlazila.
Poslednja poseta je bila Dubrovniku 2005. turistički iz HN. Taj miris borova mi se vratio kao da sam juče bila.
Ja bih rado išla ali MM neće.

Hvala Urbi za divne slike :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Četvrtak, 05 Avgust 2021, 18:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Dan za kada su najavili da će biti oblačno rešili smo da odemo do Pule. Na putu do tamo se već bilo razvedrilo tako da planirani celodnevni obilazak Pule smo zamenili sa trosatnom šetnjom po starom gradu a ostatak smo proveli na plaži :)

O Puli nemam šta da vam kažem, s obzirom da smo bukvalno projurili starim delom grada. Očekivala sam da su fasade u tom delu grada u malo boljem stanju. Šteta, moglo bi da izgleda baš lepo kada bi se samo malo sredilo.
Prvo smo naravno krenuli da obiđemo čuvenu pulsku Arenu. Bile su u toku pripreme za filmski festival.
Parking u neposrednoj blizini Arene je 15kn/h. Kako nismo imali kovanica, krenuli smo u potragu za prodavnicom gde će nam usitniti novac i na samo 150m od Arene ima jedna uličica koja je skroz u hladu i u kojoj je parking 4kn/h. Uplatili smo odmah 3h, duže nije moglo. Ne samo da smo uštedeli koju kunu već nam je i auto sve vreme bio u hladu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rijeka i okolina
PostPoslato: Četvrtak, 05 Avgust 2021, 18:23 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Poslednji put menjao urbi dana Četvrtak, 05 Avgust 2021, 18:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.