Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:58

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 14 Januar 2016, 21:23 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Tedi je napisao:
Draga poceh sa 15 godina, to je trajalo 7-8 godina, pa pauza i ponovo negde sa 37'8 ne secam se tacno, svake zime do prosle. Samo prvi put je tesko, mozda prva 3 dana, posle postaje super. Jako je zdravo, a objasnjavali su mi da sveg odadilje neku supstancu koja izaziva srecno raspolozenje.

Za dvoje bez skijanja , smestaj i bus bi mogli biti do 500 evra. Samo za setace je ipak bolje da idu niize, npr. val d' Isere u Francuskoj koji cete videti kasnije na mojim slikama, on je bajkovit, ili Italija, Austrija, negde gde ima cetinara i puno staza za setanje, nema potrebe ici ovako visoko ako se ne skija. S druge strane, stvarno je dozivljaj biti na ovakvim visinama! Iz tih nizih mesta obicno ima gondola da se neskijasi mogu popeti na visinu, da vide i pijuckaju kaficu na suncu


Potpuno podržavam Tedi i njene savete.
Za šetače je mnogo bolja Italija - Dolomiti (Alta Badia recimo) ili Madona di Campiglio. Ima šume, ima lepih gradića za šetnju i više sadržaja za neskijaše.
Poseban, neotkriven biser je jezero Molveno u komšiluku Madonne di Campiglio. Kad smognem vremena napisaću putopis odatle.

Do tada, da vam malo zagolicam maštu evo fotkice (ne moje)

Slika

Fenomenalan apartman na obali jezera, sa tv, wi-fi, podzemnom garažom i liftom sam pre 3 godine u januaru za 7 dana platio 310 eura. Da ne veruješ. (Danas su te cene ipak malo drugačije)
Evo i njegove fotke

Slika

Na 60km je lepi gradić Trento, isto na 60km ali na drugu stranu je poznato jezero Garda itd, itd.

Tedi, izvini što sam ti utrčao u putopis i sa ovom reklamom napravio digresiju. Stalo mi je da tetka Pef navadim na zimovanje.
Inače, Pefke generacijo, ja sam sa pokušajem da skijam krenuo sa 48, tako da nikad nije kasno.

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Januar 2016, 21:25 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Auuuuuuu! :o Sto ovo dobro izgleda! :op-op: A jos je La Garda u blizini, moja "tajna ljubav", koju mi je Zoki obecao "jednom kad bude nesto povoljno"! ;)
I, brzo se "hvataj pera"! :op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 15 Januar 2016, 12:40 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Tedi je napisao:
Da, da. Mozda snimak ne docarava verno, moj snimljeni je bolji jer kukam i vristim. Znala sam unapred sta se desava, al opet je strasno. Ides lepo uzbrdo i odjednom naglo propadnes i krenes na dole. E a kad ima malo vetra nije bezbedna i zatvore je, tako se mi malo zeznuli jednom i onda smo ostali u nekom udaljenom selu pa morali busevima nazad


:o :shock: Vrištala bih i ja!!!

Baki, žao mi je što si i ti bio loše sreće sa skijanjem. Gledanje snega iz otvorenih bazena mi je uvek bilo malo sumnjivo, ali ako vi kažete da je to prijatno, ja vam verujem. :think:

Blažo, hvala na odličnoj prepruci!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 15 Januar 2016, 19:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Evo snimka koji sam okacio umesto tedi :)
Moguce da je link zbog postavljanja preko fona kraci pa nece da postavi lepo. Molim gdjicu mother of dragons da ispravi


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 16 Januar 2016, 12:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
:bravo: Nisam skijas ali obozavam planine i sneg! :)
Milina je gledati ovo belo prostranstvo!

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Januar 2016, 14:07 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 23:53
Postovi: 6959
Lokacija: Lenjivac
Pol: Seka
Ja jesam skijaš, ali predugo nisam imala priliku da skijam. Nisam sigurna da bih sada smela da stanem na skije, a kamoli da se spustim niz neku od ovih staza. :shifty:
Skijanju me je učio tata, pre više od 30 godina, na Zlataru, ispred hotela. :D
Kao i sva deca, završila sam i ja sve školice i dobila diplomice, spuštala se na stazama Mavrova i Kopaonika. Išla sam svake godine na skijanje sa školom ili roditeljima, dok se nije stanje u državi iskomplikovalo. Taman su mi kupili nove gojzerice... i danas ih čuvam. :cry: A čuvamo i Elanove skije iz tog vremena. :mrgreen:

Tedi, ova tvoja priča mi je neverovatno prijala. :dance: Predeo u kome si boravila je tako bajkovit, predivan! Fotke su sjajne! :bravo:
Priča je izuzetno interesantna, prepuna korisnih informacija, s puno pažnje sam iščekivala šta će biti dalje. :D
Na onoj žičari verovatno ne bih preživela nagli prelaz iz uzbrdo u ponor-nizbrdo. :brrrr: :shock:

Poželela sam da jednom i tamo odem, a to znači da je putopis veoma uspešan. :smesko-gore-dole:
Mnogo ti hvala što si nam približila ovu lepotu! :bravo: :ljubac:

_________________
:zmaja:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Januar 2016, 19:04 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Nema na cemu shefice! Samo da ti kazem- skijanje se ne zaboravlja! Napravih ja pauzu jedno 15 godina i posle sat dva ponovo na skijama opet sam umela i uzivala!

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Januar 2016, 19:11 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 23:53
Postovi: 6959
Lokacija: Lenjivac
Pol: Seka
Znam da se ne zaboravlja, ali mi se u međuvremenu javio strah od klizave nizbrdice. :lol:

_________________
:zmaja:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Januar 2016, 19:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 11:50
Postovi: 1447
Uf, za tih 30 godina se mnogo toga promenilo u skijanju.
Ja ne pamtim, al ljudi kažu da su ove nove karving skije drugačije od ondašnjih dasaka i da je tehnika skijanja samim tim drugačija. Ljudi kažu mnogo lakša.
Meni je teško i sa ovim novim, kako bi tek bilo sa starim?

_________________
Peglanje je lakše ako se prethodno dobro pofajta :character-oldtimer:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Januar 2016, 20:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 23:53
Postovi: 6959
Lokacija: Lenjivac
Pol: Seka
A tek skije za nordijsko skijanje što su duuuugačkeee. :lol: Probala sam prošle zime, bilo mi je baš zanimljivo!


Moraću da odem i da probam da se spustim niz neku stazu. Nema mi druge.
Poneću (za svaki slučaj) i ove moje starinske Elanove skijice, a i nove žute gojzerice. :smesko-gore-dole:

_________________
:zmaja:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Januar 2016, 20:48 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Blaža je napisao:
Uf, za tih 30 godina se mnogo toga promenilo u skijanju.
Ja ne pamtim, al ljudi kažu da su ove nove karving skije drugačije od ondašnjih dasaka i da je tehnika skijanja samim tim drugačija. Ljudi kažu mnogo lakša.
Meni je teško i sa ovim novim, kako bi tek bilo sa starim?



Ziv sam svedok koliko je lakse sada! Moje skije su nekad bile dugacke 205 cm, nije bilo teorije da hodam ono uzbrdo kad stabis noge u slovo "V". A sad su mi 160 cm, to mi didje pesma....

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.