Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 18 Mart 2016, 15:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Konačno da završim priču o ovom letovanju. Za mene je najlepša plaža u centralnom delu Hurgade ( ne računam Makadi i Soma bay ), plaža hotela Siva. Ta plaža je vrlo velika i u okviru nje se nalazi uzak peščani rt dužine preko 100 metara. Kad je plima, malo je kraći. Bistro, toplo more je u pojasu od oko 10-15 m plićak, a zatim nagla dubina. U celom zalivu nema trave, pa je voda k' o kristal!

Slika

Bili smo u stanju da se kupamo i brčkamo satima...

Slika

Spasa je uvek govorio: " Ne izlazim dok mi se prsti ne smežuraju k' o u vešerke!"
Slika

I eto, šta da vam kažem?! Ovo je za nas bio bukvalno raj na zemlji što se plaža i mora tiče.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 24 Mart 2016, 09:40 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: Toplo more, peštčane plaže, to je raj, nema šta!

Dujo, podseti me kako se zove najlepša plaža u Egiptu, rekla si da je valjda crvene boje, ne sećam se ni gde se tačno nalazi!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 24 Mart 2016, 10:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Ja inace volim sve obrnuto.... male plaze sa stenama, ne voim hotelski smestaj ali Dujo, dopalo mi se ovo vase letovanje :)

:text-bravo:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 24 Mart 2016, 12:27 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Milena, stvarno je teško reći koja je najlepša plaža od onih na kojima smo bili. Kad pišem o nekoj, baš mi je ona tog trenutka najlepša! Drugim rečima u Egiptu su nam sve plaže bile divne. Jedina razlika je da li su čisto peščane ili su koralni grebenovi.

Urbi, bilo bi nam dosadno da svi volimo isto, pa i plaže! Ti, verovatno, kad gledaš ove plaže, imaš utisak da su sve iste. Suncobrani, ležaljke, pesak i more. Moja kuma isto ne može da smisli takve plaže. Ali stvar je u moru i podvodnom svetu koji je neverovatno lep i na svakoj plaži drugačiji!
Ja, na primer, kad gledam slike sa Tasosa koje se većinom postavljaju, ne vidim veliku razliku medju plažama, lepe su, ne mogu da kažem! ( Kao kad odem u kineski tržni centar, gde su mi svi kinezi slični, a nisu!) Oni koji su na njima bili i te kako ih razlikuju. Ali, more je more. Ne može grčko more na 10-15 km mnogo da se razlikuje.
Mi smo u Grčkoj letovali petnaestak godina. U to vreme smo uvek ostajali po mesec dana (bilo je para i mogli smo da dobijemo ceo odmor ako smo hteli). Sećam se divnih plaža severne Grčke, liht plavog mora na plažama Sitonije, beskonačnih plaža Olimpiske regije, luksuznih letovališta oko Atine... Ali sada bih uvek menjala 10 dana na egipatskim plažama sa mesec dana na grčkim. Ko zna na kojim plažama na svetu bi' menjala i za manje.
Presudno je ko šta i kada više voli.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.