Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 21:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hurgada
PostPoslato: Subota, 31 Januar 2015, 12:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Moram da napravim mali uvod. Hurgada je relativno nov grad na obali Crvenog mora. Uglavnom, glavna delatnost je tuizam. Praktično se duž cele obale Hurgade na plažama nalaze hoteli, zatim ide pojas ulica sa radnjama i restoranima, kafanama... i dalje od mora su stambeni objekti. Postoje male kuće od čerpuća, kao i luksuzne višespratnice.
Idući od severa ka jugu Hurgadu čine El Dahar, Sakala, Memša i brojni resortovi u zalivima Makadi i Soma prema gradu Safaga. Može se reći da su skoro baš ovim redom i sagradjeni.

__________________________________________________________________________________________


Kad god smo u Hurgadi svratimo do starog dela grada El Dahar, na severu Hurgade. U kom god da ste hotelu u Sakali, Memsi ili još južnije mozete zaustaviti gradski kombi prevoz, i za 3-4 funte se prevesti do zadnje stanice kod pijace u El Daharu.

Slika

Kad odatle krenete niz glavnu ulicu naići ćete na brojne radnje, veoma dobro snabdevene i sa prilično povoljnijim cenama. Evo pogleda na sever i jug u glavnoj ulici.

Slika

Slika

Naišli smo na školu za devojke u maloj bočnoj uličici.

Slika

Prema moru, iz glavne ulice nailazite na splet ulica sa puno radnjica namenjenih turistima ali i lokalnom stanovništvu. Šareniš na sve strane.

Slika

Po mom mišljenju ponuda je veća nego u Sakali.
U uskim uličica naićićete na ručne radove od kože, upletenog palminog lišća...

Slika

Praktično je svaka kuća radnja i rade po ceo dan.
Lako ćete naći poštu, banku sa automatom za podizanje novca i zamenu u funte, zatim, ima dosta dobro snabdevenih samoposluga, apoteka, staretinarnica itd.

Slika

Kao što vidite svako ide svojim poslom...

Slika

A mi ne preskačemo da detaljno ne pregledamo ni jedan komision! Moj muž je poštovalac antikviteta i kolekcionar, pa ga jedva uspem da izvučem iz takvih radnji.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Subota, 31 Januar 2015, 15:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Odmah iza ćoška iz glavne ulice prema moru nalazi se prijatna kafanica koju drži jedna engleskinja koja je odavno došla u Hurgadu. U dubokoj hladovini, na terasi, obavezno popijemo neku kafu i hladno bezalkoholno piće.

Slika

Sedeći tako, jednog dana smo primetili grupu od dvadesetak stranaca sa vodičem, kako slikaju sve živo, pa i nas! Pitali smo se šta će im vodič? Nekih velikih znamenitosti baš i nema, a da zalutaju sigurno ne mogu. Uostalom i u tom delu Hurgade, malo dalje nego u Sakali i Memsi, prema moru su takodje hoteli.

Slika

Bez izuzetka, svake godine u ovoj radnjici kupujemo začine.

Slika

Tu su kari, timijan, anis, raznobojni biber, korijander, kumin, listići šafrana, origano, štapovi cimeta i vanile, čajevi, pistaći, bademi... i još mnogo toga. Ja kupim puno toga pa kod kuće napravim paketiće za poklon rodbini i prijateljima. Praktično više ne umem da kuvam bez mnogo njihovih začina. Kvalitet je mnogo bolji od onih njihovih gotovih pakovanja.
Prilikom merenja gazda ne zakida na meri i uvek malo doda gledajući u nebo dal' ga Alah gleda. Kaže za svaki slučaj!
Mi, iz Srbije, uvek ponesemo male čokoladice i u ovakvim prilikama damo poneku za decu. Naravno gazdi nikako nije bilo jasno zašto ja vodim glavnu reč pri kupovini a ne moj muž! Uz osmeh i "selam alejkum" sve se zagladi i bude ok.

Slika

Radnji koje prodaju začine ima svuda...

Slika

Slika

Od posednje autobuske (kombi) stanice na minut hoda je ulaz u pijacu. Pre podne je gužva, uostalom, kao i na našim pijacama.

Slika

Njihov osećaj za čistoću nije baš na visokim nivou! Mnogo robe prodaju sa improvizovanih tezgi ili sa poda. Prodavci su uglavnom muškarci.

Slika

Meso se tranžira na licu mesta. Prizor baš i nije...

Slika

Šta ove žene rade i kako se snalaze ispod ovog "čadora", šta mogu da vide na jedno oko, i zašto se po velikoj vrućini pokrivaju crnom tkaninom ( dok muškarci nose svetle) za mene će ostati tajna!

Slika

Šta rade, niko ne zna...

Slika


Povrće se prodaje u zatvorenom delu pijace sa gusto naredjanim tezgama i vrlo je slična našim pijacama. Muškarci i tu preovladjuju.

Slika

Zečevi, kokoske i pilići se kupuju živi i izloženi su u odvojenim kavezima.

Slika

Voćna pijaca je na otvorenom. Ponuda je velika i raznovrsna. Od jagoda, trešanja, kajsija, bresaka, dinja i lubenica do urmi, guave, manga, papaje, avokada..

Slika

Naročito volimo urme koje se prodaju još sa grančica, potpuno sveže.

Slika

Meni je njihova riblja pijaca izuzetno lepa. Obilje svežih riba i morskih plodova brižljivo sortiranih i čuvanih u ledenim kockicama izloženo je na tezgama u velikom pokrivenom prostoru.

Slika

Na dnu prostorije je pećnica u koju se može dati odabrana riba na pečenje. Oni vam je očiste i pripreme po vašoj želji.

Slika

U sredini tog prostora sedi njihov sveštenik i malo, malo im pročita nešto iz Kurana. Muzika pomešana sa molitvama glasno svira na sve strane.
Naravno mi nismo propustili priliku, pa smo odabrali dve različite ribice i dali da nam spreme.

Slika

Hleb smo kupili kod ove žene, koja nam je zadovoljno pozirala...

Slika

Malo smo se još promuvali po pijaci...

Slika

Slika

I na kraju smo svratili do poslastičarnice. Nemaju baš neke naročite kolače, ali smo ipak probali malo. Čuli smo da tamo, bliže hotelima, ima jedna dobra poslastičarnica, ali je još uvek nismo pronašli.

Slika

Otišli smo jednom ulicom prema moru da kupimo suvenire.

Slika

Ovo je mali izbor suvenira...

Slika

Malo smo skrenuli da skratimo put, kad ono ...

Slika

Seli smo da popijemo kafu i vodu u senci fikusa bendžamin, u jednu malu lokalnu kafanicu.

Slika

Eto tako smo se mi prošetali po El Daharu. Ljudi su bili vrlo prijatni i predusretljivi prema nama. Osećali smo se dobro i umorno od šetnje. U hotel smo stigli na vreme za poslepodnevno kupanje u moru.
Ovo može da se zove izlet, jeftin je i dostupan je svakom od nas.

Nazad, u hotel, smo se vratili gradskim kombiljem za 2,5 funti ( oko 25 naših dinara) po osobi do hotela Hostmark.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Februar 2015, 15:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Za one koji letuju u Hurgadi-Sakali ovo sigurno nije izlet, dok je za ostale mali izlet i šetnja. Slike koje ću postaviti su sa više naših putovanja ranijih godina (pre rekonstrukcije trotoara i kolovoza). K'o za inat, nemam svežije slike. Svejedno, zgrade su i danas iste.
Namerno sam izabrala slike napravljene po danu da biste stekli pravi utisak.
Ovo je raskrsnica za El Dahar i autoput za El Gounu i Kairo, kao i za još neke delove Hurgade.

Slika

Ako želite da ručate u dobrom ribljem restoranu, odmah preko puta je "Star Fish". Radnjice su praktično u kontinuitetu kroz celu glavnu ulicu Sakale.

Slika

Na ovoj slici gore možda ste primetili, mada se ne vidi baš najbolje, da je svaki prozor drugačiji. Kažu da je to uobičajeno, jer kad se neko seli nosi sa sobom i prozor! U Kairu smo videli višespratnice sa puno raznih prozora, a oni stanovi koji nemaju prozor su prazni.

Malo dalje prema centru, na uglu, je poslastičarnica.

Slika

Odmah blizu je i još jedna raskrsnica, koju smo mi zvali "Sirena". Sa desne strane je jako dobra prodavnica suvenira "Nilski faraon". Mislim da je kod njih najveći izbor i najpovoljnije cene.

Slika

Kad neko iz drugih delova Hurgade ide taksijem u Sakalu, najbolje je da kaže taksisti da ga vozi do hotela "Regina".

Slika

Preko puta hotela je još jedan odličan riblji restoran, kao i Mek i druge kafanice.

Slika

Tu ćete naći i dobro snabdevenu apoteku. Idući dalje sa leve strane je pouzdana menjačnica i malo dalje i fri-šop.

Slika

Praktično su sa desne strane sve hotel do hotela, ali kad šetate ulicom imate utisak da su to samo radnjice...

Slika

Slika

sve dok ne naidjete na nešto ovako.

Slika

Kad se šetate Sakalom u toku dana primetićete da je to mali, miran grad i možete i sami zaključiti prilično čist. Sasvim je druga priča uveče.

Slika

Muževe ostavimo da pijuckaju pivo i merače po okolini, a nas dve pravac radnje. Prodavci se hvataju za glavu, jer su nas neki već zapazili ranije. Moja prijateljica im sve živo "ispregleda".

Slika

Ova ruskinja sa uživanjem puši mirišljavu šišu, koja je, inače, u ponudi u svim kafanicama.

Slika

Ovo je nova marina noću.

Slika

Deca mogu da uživaju u maloj igraonici...

Slika

A "matorci" mogu dan uživaju u restoranima sa živom muzikom...
Sve u svemu šetnja uz more uvek prija.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Februar 2015, 15:36 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Sa posebnim uživanjem bar jednom u toku letovanja odemo u čuveni "Fish Star" na ručak ili večeru.
Odmah na ulazu u restoran sačeka vas ponuda ribe i morskih plodova za taj dan. Izaberete šta želite da vam spreme.

Slika

Mi obavezno krenemo od riblje čorbe...

Slika

Ribu i plodove mora spremaju bez greške! Tu su razne salate i sveže domaće lepinjice.

Slika

Slika

Od pića služe samo vodu i bezalkoholna pića.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Februar 2015, 19:06 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
kari, timijan, anis, raznobojni biber, korijander, kumin, listići šafrana, origano, štapovi cimeta i vanile, čajevi...

Pola od ovog ne znam ni kako se koristi a kazes da kuhinju ne mozes da zamislis bez tih zacina :)
Mozes li da uporedis cene na pijaci, mesari, restoranu, suveniri,...cisto da bi se stekla slika o skupoci/jeftinoci. Procitah sve sto si nesebicno s nama podelila, izuzetno je zanimljivo stivo i za veliku vecinu je nesvakidasnje, novina, orijentalno i misticno, ali jos uvek nemam predstavu koliko bi to moglo da kosta :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Februar 2015, 21:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Mi jako volimo začinjenu hranu, tako da nam svake godine zafali pred naredno letovanje. Kupimo bukvalno sve što sam gore, u postu, navela da ima da se kupi. Nečeg kupimo po kilo, kao na primer biber u zrnu, cimet u štapićima, dok začine tipa kari, šafran...kupujemo po pola kile, ostalo po oko 200 gr. To nam traje oko godinu dana, stim što obično poklonimo bar jednu trećinu rodbini i prijateljima, jer su se već svi "navukli" na te mirise i ukuse!
Zapisala sa poneke cene ( 1f je približno 10-12 dinara ):

-1kg bibera u zrnu 65 funti
-100 gr cury 25 f
-šipka vanile 10 f
-1 kg šipki cimeta 145 f
-1 kg svežih urmi 5 f
-1 kg manga 20 f

( Ako iste godine odemo i do Tunisa, začine kupujemo tamo jer su značajno jeftiniji.)

Evo koliko mi je još malo ostalo, slikano pre dva meseca.

Slika

Papirus skoro svi kupuju za poklone. Ima ih na ulici i po funtu-dve, ali je to imitacija. Postoje radnje u kojima se prodaje papirus sa atestom na poledjini i oni koštaju počev od oko 25 f A4 format pa naviše. Mi smo, na izletu u Luksor, gde "leše" turiste, pred nama oslikan papirus sa zodijačkim znakom i imenom naše prijateljice ispisanog hijeroglifima, platili 115 funti. Bio joj je to poklon za rodjendan.
Gradski prevoz je oko 1-2 f, a taksi maksimum 10 f gde god da ideš. Normalno, za sve se prvo pogadjaš.

Cene u kafićima su niže nego kod nas u kafićima sličnog ranga. Restorani su jeftiniji nego kod nas.


Inače na temi "Letovanje u Hurgadi ili Egiptu" odavno sam baš za tebe napisala ceo obračun našeg, eventualnog, ovogodišnjeg letovanja.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Februar 2015, 22:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
To sam video :) Hvala!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Utorak, 03 Februar 2015, 12:05 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Suvenira ima u izobilju.
Interesantne su raznorazne bočice sa šarenim peskom, koje umetnik pravi pred vama po želji. Možete, na primer, da vam pored slike napiše i nečije ime. Evo kako to izgleda. Odaberete oblik i veličinu flašice, sliku koja će biti formirana i na parčetu papira napišete ime. I onda on, sa peskom, levkom i kašičicom pravi čudo!

Slika

Slika

A ovo je moja bočica, sa prednje strane piše moje ime.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 11:12 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Iz Hurgade možete ići na sledeće izlete:

Kairo 65 evra po osobi
Luksor 65
Rajsko ostrvo 25
Mega safari 45
Podmornica do 25 metara dubine 40
Jungle Aqua Park 40
Ronjenje sa bocama 40
Moto safari 25-35
Jeep safari 25
1001 noć 30
Kairo plus Aleksandrja 110
Manastiri svetog Antonija i Pavla 40
Luksor i Dendera dva dana 110
Delfin show 20
Krstarenje Nilom 4 dana 150

Ovo su okvirne cene. Preko naših agencija su malo veće, dok se preko lokalaca mogu naći znatno povoljniji izleti, pogotivo ako vas ide više osoba i ako umete da se cenjkate. Za decu su manje cene.
Mi smo išli na sve ove izlete osim Delfin show i krstarenje Nilom ( jer smo posebno bili samo na njemu). U Luksoru smo bili tri puta i išli bismo opet.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 13:02 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Meni se čini da mi se Sharm više sviđa od Hurgade. Ona čorba od ribe deluje baš ukusno. Čini se da je riblji restoran sasvim dobar. Nova marina izgleda fino, ali neke ulice izgledaju malo haotično. Interesuje me takođe u koju klopu stavljaš kari? Da li si koristila kumin i kurkumu?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Utorak, 03 Mart 2015, 17:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Šarm je luksuzniji i time i skuplji od Hurgade. Stari delovi oba grada su vrlo slična.

Što se začina tiče, ja ih stavljam u sva jela. Obično napravim ili mi oni naprave mešavinu 4 začina i to najviše koristim.
Kari, pošto njihov nije ljut, možeš da staviš bukvalno u svako jelo. Naravno da koristim i kumun i kurkumin. Kupila sam njihov, i tuniski i egipatski, kuvar i često pravim neke moje varijante. Svi ti začini neverovatno poboljšavaju ukus i miris hrane.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 22:09 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 21 Oktobar 2014, 22:25
Postovi: 159
Pol: Bata
Cesto se pitam kako je u Egiptu sada.Bio sam u ono vreme kada se uz vojnu pratnju konvoja autobusa islo na izlete.kamion sa vojskom na celu kolone, pa nasi autobusi...pa opet kamion vojske.U dolini faraona u vozicu sa strane, drzeci se jednom rukom za sipku a u drugoj automat stoje vojnici. Pa i u Kairu u hodniku piramida tako bese....

U Aleksandriji nas bus ogrebao jedna parkirana kola-dotrcali Egipcani sa kamenjem u ruci i prete da kamenuju autobus.Vozac i vodici im nude pare-kazu toliko para da mogu cela kola da ispoliraju.Ali Egipcani nece pare, iz principa hoce da kamenuju bus...I kad su im zapretili vodici i vozac busa sa policijom, pobacase kamenje i razbezase se po okolnim ulicama.

Kroz Hurgadu sam slobodno setao.Egipcani, cuvari na plazi..obezbedjenje...recepcionari....videli da crtam, da sam stalno sa blokom i bojicama i mole me da im nacrtam portret. nacrtao kog sa fotografije, ko pozirao, onako n abrzaka samo sa olovkom...i nisam hteo da im naplatim.A oni zahvalni DO NEBA.Inace su svi bili obrazovani ljudi ( veterinar, istoricar....ekonomista....) ali ne mogu naci posao u struci te su tu u hotelu na tim poslovima.Zahvalni oni te spremise tradicionalnu veceru u moju cast jedno pridvece n aplazi hotela-samoza mene i moje drustvo.Dal da jedem mislim se????? jedoh, nista nam nij ebilo-prezivesmo do dan danas :).....I onda nas vodise u diskoteke okolnih hotela besplatno, dobijasmo pica, koktele...ucili me koja su stvarno inostrana pica a koja egipatske imitacije.....Vodili nas kroz Hurgadu gde su njihovi ( ne turisticki) bazari, cenjkali se tamo za nase kupovine...pii smo n aulici tocen neki njihov, shugar shacke-mislim da se tako zvao neki bezalkoholni napitak koji j ekao mnogo zdrav pa ga piju i deca ...odrasli...stari....Jednom ih zaustavila u Hurgadi u tako jednom delu grada turisticka policija sa pitanjima sta to rade? sto su doveli turiste ( nas) u taj deo grada?? te sam j amorao da ih "branim"objasnjavajuci policiji da su nam to prijatelji, da su zeleli da nam pokazu njihove bazare, domove...obicaje....te ih ostavise na miru.

I tako "osiljen" zbog ovih poznanstava, "zasticen kao medved" u Hurgadi, zadnjeg dan au Kairu, po obilasku muzeja predlozih par ljudi iz grupe da ostanemo jos u gradu, da se ne vratimo sa busom u hotel, vec da kasnije uzmemo taxi. I tako nas 15, uz upozorenje vodica da se ne salimo glavom da nas mrak doceka u gradu,kaze-jedu bukvalno malo decu.Mi ostadosmo te u neko doba noci obidjosmo i Modernn Tower, vecerasmo u nekom restoranu.....Nadjosmo taxije, pogodismo se oko cene-ALI AVAJ!!!!!-nece da nas voze u taj deo Kaira ( hotel catarakta Piramids de luks hotel na 15 min voznje do piramida, inace smo trebali biti smesteni u Interkontinentalu ali organizacij nase agencije koju ne zelim da spominjem nam po dolasku u Kairo promenila hotel).Nece da voze u taj deo grada????? Jedva u Sharaton-u iskukasmo da nam obezbede taksije i u 05.00 stigosmo u nas hotel.Stigli mi a vodic OSEDEO!!!! nije zna sta nam je , gde smo, sta nam se dogodilo...

...sada gledano sa distance ovih godina bas se secam toga kao lude,interesantne avanture.Da li bih i sada tako-ne bih. Ali eto druzenje sa lokalcima iz Hurgade, njihova ljubaznost i gostoljubivost mi dala sigurnost i osecaj bezbriznosti cak i u Kairugd enikog zivog nisam poznavao, milionskom Kairu gde se zaista na svakom koraku mesaju sjaj i beda i vrlo nesigurnom za turiste i danju a kamo li nocu.

Sada vidim, cujem nema te vojne pratnje turista u Egiptu koju su Amerikanci naredili Egiptu u to vreme kada su 2 busa americkih turista poubijana kod hrama kraljice Hacesupti...kad su 2 nemacka turista nadjena nataknuta na razanj u gradu mrtvih u Kairu....

_________________
"...everything will be OK in the end,if it`s not ok, than it`s not the end..."


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 23:22 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
:op-op: Najzad!

Bojko baš lepo što si i ti napisao koju reč! I to, kao uvek, jako zanimljivo.

Da, i mi smo bili u to vreme ( a možda i pre toga) kad je vojska i policija obezbedjivala konvoje autobusa i kombija. Jedno vreme toga nije bilo, al' sad su opet uveli.
Tvoja avantura je stvarno bila avantura za vas, a naročito za vodiča.
Mi smo imali sreću da slično doživimo u pratnji predstavnika jedne naše firme u Kairu, inače našeg prijatelja iz gimnazije. Naravno, on nas je vozio svojim kolima, pa zato nismo imali problem transporta.
U Hurgadi zaista nikad nismo imali nikakvih problema sa lokalnim stanovništvom, a baš smo i bukvalno ušli u svaki deo grada njihovim gradskim prevozom ili taksijem. Naravno, uvek smo bili u dugačkim pantalonama i majicama sa kratkim ili dugačkim rukavima. Čak i tako obučene, za njihove pojmove, mi žene, smo bile vrlo slobodne.
Sve je to deo "folklora" koji nama uopšte nije smetao.
Važno je videti piramide, Dolinu kraljeva i kraljica, Karnak, Luksor, Denderu, Hatsepšut, Edfu, Kom-Ombo,Asuan, Abu Simbel...
Postoji još puno mesta na svetu koja su bogata kulturnim nasledjem, ali ovima, gore navedenima "skidam kapu"!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 23:27 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 21 Oktobar 2014, 22:25
Postovi: 159
Pol: Bata
U pravu ste dujaspaso, ma kako oronulo bilo na lokalitetu, ma kako prasnjavo u kairskom muzeju-tako nesto monumentalno kao u egiptu, tako velicanstveno nigde nisam video

i posebno mi drago sto vas ponovo srecem.Lepo smo pisali i razmenjivali secanja, reci slova i na onom , na zalost nesrecnom sajtu.

_________________
"...everything will be OK in the end,if it`s not ok, than it`s not the end..."


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Hurgada
PostPoslato: Četvrtak, 24 Decembar 2015, 13:08 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ekono ... ad-Hurgada


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.