Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 19:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 16:06 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Zoki, :P :poklon: (Hoćeš čokoladu ili pivo?)

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 16:09 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Mislim da bi, najpre, bio " za neku jagu"... :haha: ....( :shhh: , znas koliko sam ga sinoc molila i ubedjivala!)...rekla sam da "ne mora mnogo teksta" da stavi...neka postavi slike i poneku recenicu...Slika...sve, ne bih li ga "odobrovoljila" da to uradi! :shifty:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 16:16 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Provlačili smo se kroz uske ulice i gurali sa narodom.

Slika

Na sve strane šareniš. Veliki izbor robe u specijalizivanim radnjama. Samo biraš!

Slika

Zainteresovani pogledi...

Slika

Slika

Slika

Očigledno se zlato najviše kupuje, sudeći po izlozima.

Slika

Slika

Slika

Mada ima i srebrnog nakita sa šarenim poludragim kamenjem i sedefom.

Slika


Još jedan pogled na piramide i pozdrav Kairu sa ovog putovanja.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 16:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
pefkari je napisao:
Mislim da bi, najpre, bio " za neku jagu"... :haha: ....( :shhh: , znas koliko sam ga sinoc molila i ubedjivala!)...rekla sam da "ne mora mnogo teksta" da stavi...neka postavi slike i poneku recenicu...Slika...sve, ne bih li ga "odobrovoljila" da to uradi! :shifty:


Pa zar ne vidiš da je i kod mene isti slučaj? :doh: Zoki bar tu i tamo progovori poneku... a Hiron?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 16:40 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Bas grehota! :( Ali, Hiron je napisao neke teme! I videli smo da on to ume bas lepo da uradi! A Zoki nece da pise...kao da je to "doktorat"!? :confusion-shrug: Ko zna, mozda se predomisli! :smesko-gore-dole: Do tada, ti i Hiron ste mi jedine nade! :ljubac:

Sigurna sam da mnogi ljudi citaju ovo sve, samo, ili ne znaju da li ce i kada ici u tom pravcu, ili nisu nikada bili, pa ne znaju sta bi, osim hvale, napisali! :D

Iskreno, mnogo mi je zao sto nisam bila dok se moglo...sad, em nema para ("do 2017"....ili- dobitka na LOTO-u!), em ovi ludi teroristi divljaju... :handgestures-thumbdown:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 17:22 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
dujaspasa je napisao:
Baš si me obradovala sa pitanjima! :P Na ove moje teme retko ko svrati! Tako, sednem, pročitam šta ste sve pisali, pa dodjem ovde i ponešto dopišem za svoju dušu!
Ovo apsolutno NIJE ISTINA :snooty:
Sa posebnim uživanjem čitam šta pišeš, meni je destinacija tako egzotična i zanimljiva, toliko pronalazaka dugujemo toj kulturi, a još tvoj i hironov način obilaska sa posetom lokalnih bazara, kafana, poslastičarnica (presipitujem se da li bih se i ja slično ponašao) mi čitanje čine još zanimljivijim.
Jednostavno mi trenutno Egipat nije destinacija koju bih obilazio, trenutna geopolitička situacija je takva, pa zbog toga ne pitam(o) toliko, ali pročitao sam svaki post, a kada je nastala "panika oko slika" prvo sam sačuvao tvoje i hironove slike.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 17:30 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ovo ja mogu da potvrdim! :smesko-gore-dole: :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Utorak, 19 Januar 2016, 15:14 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
dujaspasa je napisao:
Zoki, :P :poklon: (Hoćeš čokoladu ili pivo?)
Ne bih da biram... znači, oba :)

U Egiptu sam bio, prvi i jedini put krajem maja 2008. To je bio četvorodnevni boravak u El Guni (El Gouna) gradu - hotelu koji je od Hurgade udaljen oko 20km. U ovom gradu sa 20-ak hotela, sve su to resorti, živi oko 20k stanovnika koji većinom rade po tim hotelima, restoranima, kockarnicama... U vreme kad sam ja bio u El Guni nije bilo nikakvih uličnih prodavaca, ulazak u grad je bio kontrolisan tako da su se van resorta, po gradu, šetali samo turisti, niko ih nije saletao i vukao za rukav, uvlačio u prodavnicu da bi im nešto prodao.

Počinjem ovu kratku priču sa jednim negativnim utiskom iz Egipta, ostali su uglavnom pozitivni :) Elem, pored El Gune, bili smo par sati u šetnji po Hurgadi, jedan dan smo potrošili na obilazak Luksora (2 x 230km) tj Karnaka i Doline kraljeva, drugi dan na snorkeling oko koralnih ostrva + vožnja kvadovima do beduinskog sela i nazad što je bila "avantura" koju ću, sticajem okolnosti dugo pamtiti - zakačila nas u povratku blaga pustinjska olujica.

Da se vratim na negativni utisak iz Egipta - to su izuzetno agresivni prodavci raznih suvenira, đinđuva i odevnih predmeta i sl. koji su "raspoređeni" na izlasku iz svakog turističkog objekta kojeg smo obišli u Luksoru. Svuda isti sistem - npr. na ulasku u Karnak ili u hram kraljice Hatšepsut morate proći kroz detektore metala a na izlasku MORATE proći kroz špalir sa tezgama gde, čim pogledate nešto od robe, dovoljno je da bacite pogled, na vas se baca agresivni prodavac sa uvek prvim pitanjem "odakle si" i saletanjem... Ako pokažete makar i najmanje interesovanje za robu koju vam nudi, nayebali ste... juriće vas sve do autobusa pokušavajući da vam uvali svoju robu, a prva cena koju vam saopštava je i 50 puta veća od onoga što to vredi.

Ima ljudi, (mislim na turiste, za Egipćane je to normalno, takav način prodaje i cenjkanja je deo njihove kulture), koji ovo vole, ja to nikako ne volim... valjda zato što se slabo snalazim u tome, a kad nešto ne znam, onda to i ne volim, kao i svaki ljakse :)

Čak je i u Hurgadi bilo nasrtaja prodavaca na nas koji smo se šetali, ali je to bilo daleko umerenije, podnošljivo. U El Guni toga nema uopšte.

Pozitivnih utisaka zato ima puno: od odličnog smeštaja u resortu Movenpick, sjajne hrane, finih restorana po El Guni, zabave... Moram da naglasim da se ova poseta El Guni i cela organizacija puta ne nalazi u redovnim turističkim aranžmanima agencija već spada u tzv "Incentive trip" koji se rade za moćnije kompanije i njihove poslovne partnere. Kad je kompanija moćna i 'oće da odreši kesu kao što je to ovde bio slučaj, onda se i mi, poslovni partneri, radujemo i uživamo :) još i više pošto znamo da smo to, u stvari, sve mi i zaradili :)

Kasnije ću da izaberem poneku sliku i da je okačim uz opise...

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Utorak, 19 Januar 2016, 16:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Зоки, baš si me obradovao! :P

Bilo bi super da postaviš neku fotografiju iz El Goune. Mi nemamo ni jednu!
Sasvim si u pravu u vezi neverovatne navalentnosti prodavaca, naročito u Luksoru i okolini. U poslednje vreme, posle "revolucije" pojavila se i nova pošast u vidu prosjaka. Žene i deca dolaze na kamilama i traže hranu. Znaju da svako od nas ima lanč-paket i da bi stvar bila još gora vodiči nas naguraju u kombi ili autobus i bacaju im hranu kroz vrata! Ražna slika koju sam namerno zaboravila, a sad si me potsetio! Odnosno, sve ono drugo što se vidi na tim lokalitetima ne može biti zasenjeno tim bezobrazlukom, jer taj narod oko Luksora bolje živi od mnogo drugih u Egiptu.
Medjutim u Hurgadi, onaj što im peva molitvu sa minareta zabranjuje takvo ponašanje i sada uglavnom toga ima vrlo malo. Zato ima sitnih lopova i džeparoša.
Sve to zajedno čini milje ambijenta sa jedne strane, a sa druge strane je lepota mora i plaža, svetski poznato kulturno bogatstvo i veoma lepi resortovi sa dobrom hranom i bogatim provodom, čine ono zbog čega treba tamo otići.
Drugim rečima, meni je utisak iz Egipta uvek bio pozitivan.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Sreda, 20 Januar 2016, 14:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Posle doručka, čekao nas je autobus ispred hotela. Policajac ga je svo vreme čuvao.

Slika

Počeli su ljudi da idu na posao. Gradski prevoz su manji autobusi i kombi. Oni malo uspore i ko hoće mora da naskoči u pokretu!

Slika

Mahnuli smo još jednom Kairu dok smo prelazili preko mosta na Nilu. Ko zna da li ćemo opet ići? :cry:

Slika

Do Hurgade smo putovali skoro 5 sati. Sa desne strane su visoka brda kamene pustinje, a sa leve peščana pustinja i Crveno more.

Slika

Usput nema nekih većih naselja osim El Goune, koja je veoma interesantno turističko mesto na puno ostrvaca.
I tako evo nas na ulazu u Hurgadu.

Slika

Tom prilikom smo otseli u hotelu Sun&Sea, o čemu ću vam nastaviti priču u posebnoj temi.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Četvrtak, 21 Januar 2016, 10:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
dujaspasa je napisao:
Bilo bi super da postaviš neku fotografiju iz El Goune.


Malo sam "procunjala" po resortu El Goune na Googl mapi, sve je lepo i luksuzno, samo da se uživa!

https://www.google.com/maps/place/Sultan+Bey+Hotel/@27.397527,33.679335,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s34054567!2e1!3e10!6s%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2Fproxy%2FGCOV6ny7nWuHzIKcHGA--BZWdOnckPeyMDQQEZorB5tLfS4wqdKPD_NLdJHOZxGzHrhxMUkKB0kCwMpG9Nej0PfopYaARA%3Dw385-h100!7i4161!8i1080!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xfca15fdd23b647a6!6m1!1e1

Voda gde god da se oreneš...

https://www.google.com/maps/@27.3903255,33.6866735,14z

Svako u svom životu bi trebalo da vidi piramide i Kairo živo, ali ako je to trenutno neostvariljivo, sasvim je lepo uživati u slikama i ovom putopisu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Ponedeljak, 04 Mart 2024, 21:22 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 04 Mart 2024, 21:19
Postovi: 1
Pol: Bata
bili smo preko https://hurghada-izleti.com/booking/izl ... z-hurgade/ najbolji vodic je


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kairo, Egipat
PostPoslato: Četvrtak, 07 Mart 2024, 18:48 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Dobrodošao Moalex!
Ako si raspoložen da nam postaviš koju sličicu, bili bismo zahvalni!

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.