Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 09:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPoslato: Subota, 28 Novembar 2015, 16:42 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Iskreno se nadam da cu stici i na tu destinaciju! :ljubac:

Dujo, da li ima jos slika podvodnog sveta...ribica, korala...?

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 28 Novembar 2015, 16:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Nemam baš puno. Prvo, što nemamo dobar aparat, drugo, kad to sve vidimo potpuno se izbezumimo i nije nam do slikanja. Postavila sam malo slika u temi o Tabi i Šarmu, ali su isto loše.
Znaš, kad zaronim, uvek gledam da "izvučem" živu glavu, jer baš i nisam previše vešta. Uvek sam zadivljena kad vidim nekog od ronilaca na velikoj dubini, a on "mali". To su dubine preko 10-15 m. Ja jedva smem 3-4 m!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 28 Novembar 2015, 16:59 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dujooooo!!!??? 3-4 m???!!! Pa, ti stvarno ronis! :bravo:

Jednog leta, Jelena&Bata i ja smo zajedno bili na Tasosu...imali smo moj "podvodni aparat", ali, ako se dobro secam, te godine su se pojavili i oni aparatici "za jednokratnu upotrebu"...bilo ih je po hipermarketima i u radnjama sa foto-opremom...ja sam bila "kao manijak" (mislim, i sada sam!), :lol: ...sve bih "ovekovecila", samo da mogu! Npr., ja ne umem da zaronim i mnogo mi je zao zbog toga! :( Osim toga, i plasim se zbog tog mog pritiska...a tako bih volela da mogu, svojim ocima, da vidim tu lepotu...jedino sto mi preostaje je da uzivam u "tudjim" slikama, da ih gledam na netu ili u naucno-popularnim emisijama! Koliko god se bojala ajkula, ne propustam emisije o njima! I u akva-parkovima fascinirano "zalepim nos" za staklo i gledam ih sa odusevljenjem...a o onim "miroljubivim" i "nepokrecucim" divnim bicima iz mora i da ne pricam! Uzivam da ih gledam! :op-op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 28 Novembar 2015, 17:30 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Da! Ja sam "morsko" dete. Otac mi je rodom iz Crikvenice, a ja sam tamo provela puno školskih raspusta. Tamo sam sa rodjacima išla brodom "ribu lovit", a izronjavanje školjki za ručak je bila obična stvar. Sa godinama dubina mog zarona se drastično smanjuje. Spasa ne sme skoro uopšte da roni, jer ima problem sa ušima, tako da smo ribice i korale uglavnom slikali odozgo. Evo jednog filma u kom me on grdi da sam dosta slikala (a ja tek počela)!



Ne vidi se ništa! Ti korali, dole su jarko crveno-narandžaste boje, a sundjeri žuti. Ona mala ribica je bila zelenkasto-plava.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 28 Novembar 2015, 17:49 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Juu, Dujo, kao da sam cula svoj glas! :D

Kao dete i devojka, mogla sam i da zaronim, i da se prevrcem u moru, i da gledam sirom otvorenih ociju..."moje more" je bilo Jadransko...sada sam previse plasljiva, valjda "to sa godinama ide"! ;) Jedino jos mogu da gledam u vodi...a, eto, sa Tasosa nemam nijednu gde gledam u vodu, cak me drugari i zavitlavaju zbog toga! Neka ih, neka! :? ;)

Spaso, nemoj da je grdis, molim te! I mene Zoki stalno sprecava da skljocam...a u stanju sam "da se spotaknem i padnem", samo da napravim neku fotku! :D

Lep filmic, al' ja sam "dosada ziva", pa bih- jos! :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 11:57 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Divno je sve ovo sto si nam predstavila i slikom i pricom :bravo:

Kao i vecina drugara sa foruma, i ja obozavam da gledam slike predela u kojima nisam bila. Malo je bzvz sto nemozete da razmenjujete utiske sa ostalima ali to ne treba da vas sprecava da i dalje pisete na temi Afrika. Naprotiv, samo napred!!!!

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 14:41 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Hvala!
Urbi, možda grešim, ali mi se čini da si i ti bila u Tunisu?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 08 Decembar 2015, 18:30 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Jedne godine je trebalo da idemo, ali na kraju ipak nismo otisli. Mm su pomerili godisnji, sve se nesto pretumbalo i tog leta smo zavrsili na Tasosu :romance-inlove:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 30 Avgust 2020, 23:04 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Nedelja, 30 Avgust 2020, 22:59
Postovi: 1
Pol: Seka
Upravo sam se vratila iz hotela Long Beach (bivši Hilton). Suprug i ja smo prvobitno rezervisali smeštaj u hotelu Caribbean World Resort. Nakon čitanja komentara na Tripadvisoru, odlučili smo da ipak odsednemo u hotelu Long Beach.

Pre samog dolaska u hotel, ispratila sam i komentare od strane srpskih putnika u facebook grupama. Većina komentara je bila poprilično negativna i oštra. Samim tim, moram priznati da do poslednjeg momenta nisam bila sasvim sigurna da li smo na kraju doneli dobru odluku.

Sa posebnim uživanjem sam čitala živopisno iskustvo gospođe Duje i njenog supruga Spase. Dujine utiske možete pronaći na starim stranicama na ovom forumu. Iako su odseli u ovom hotelu pre pet godina, može se reći da su njihova zapažanja i dalje aktuelna. :greetings-waveyellow:

Do sada sam bila u Egiptu osam puta u različitim hotelima. Neki od prethodnih hotela su bili iz sjajnog Pickalbatros lanca. Moram priznati da je Hotel Long Beach ispunio, čak i premašio sva naša očekivanja. Takođe, slobodno mogu reći da je ovo jedan od boljih hotela u Egiptu u kome sam odsela. Iako se može primetiti da u sam hotel nije značajno ulagano u rekonstrukciju nakon izgradnje bivšeg Hiltona, usluga i ljubaznost svih zaposlenih je zaista na izrazito visokom nivou.

Kada smo stigli u hotel, prilikom prijave na recepciji smo tražili da budemo smešteni u vili umesto u glavnoj zgradi. Ubacili smo u pasoš 20e i ovo je zlatno pravilo ako želite da dobijete što bolju sobu u Egiptu, odvajkada do danas. Većini porodica koje su bile sa nama je više odgovaralo odsedanje u glavnoj zgradi. S obzirom na to da je glavni restoran i bazen odmah nadomak glavne zgrade. Dok su vile udaljene minimum 7 minuta od restorana, u zavisnosti od položaja vile.

Svaka vila u hotelu ima oko šest apartmana i jedan deo vila je renoviran u toku prethodnih par godina. Dobili smo sobu na spratu u vili broj XVII, koja se nalazi u drugom redu od plaže. Lokacija naše vile je bila odlična, sa terase se videlo more i plaža nije bila daleko. Soba je bila prostrana, čista i kreveti su bili udobni. Jedina mala zamerka jeste loš odvod tuš kabine, te smo morali da “veslamo” sa štapom kako bi voda otišla u slivnik nakon svakog tuširanja. Kao i nedostajanje fena u sobi. Ipak, to su bile minorne zamerke u odnosu na zaista sjajan i dobro opremljen smeštaj. Izrazito ljubazan i kulturan sobar Šahat se trudio svaki dan da soba bude cakum pakum. Povremeno smo na njegovim kreacijama od peškira ostavljali par evra u znak zahvalnosti. Ako se budete odlučili za smeštaj u vili, toplo preporučujemo da tražite sobu na prvom spratu. Terase u vilama u prizemlju su spojene i nažalost nemaju ogradu između. I ne zaboravite da spakujete svoj fen za kosu.

Plaža je glavni dragulj ovog hotela. Postoje dve lagune i jedan pojas za kupanje. Plaža je dugačka, mirna i tiha. Ležaljke su postavljene većinski u jednom redu, što se zaista retko može videti na plažama u Egiptu. Privatnost i uživanje na plaži je zagarantovano. Postoji ponton za kupanje ukoliko volite da ronite i da se upoznate sa morskim svetom. More je bilo mirno i vrelo. Prilaz vodi je peskovit i nije potrebno oblačiti bilo kakve patike. Na skroz desnoj laguni, uživali smo u pesmama neodoljivih ptičica koje su nam pevale sa ostrva svako popodne. Peškiri za plažu se menjaju svaki dan po sistemu - daje se peškir i preuzima se novi. Plaža je otvorena za kupanje do 18h.

Na plaži postoje dva bara kao i Snack bar koji je otvoren u periodu od 12-16h. U ovom baru se svakodnevno peku ukusne pice Margarite, hot dog, pomfrit ili burgeri. Hranu je moguće poneti na plažu ili odneti u sobu.

Hrana je korektna i ukusna. Sigurna sam da niko u ovom hotelu nije ostao gladan. Postoje dva restorana u hotelu. Hrana se služila po sistemu, osoblju date tanjir iza vitrine i kažete koju hranu i koliko želite da vam sipaju. Služi se veliki izbor salata, kuvanih jela, voća i kolača. Restoran nudi božanstvene, hrskave falafele i zapečeni pire krompir za svaki doručak. Tako da smo obično odlazili na doručak i nakon punog tanjira falafela morali preskakati ručak. Za večeru se na terasama restorana uvek pripremalo nešto ukusno na grilu i svako veče se služilo drugo jelo, kao dodatak postojećem meniju. U okviru boravka u hotelu, imate pravo da izaberete jednu večeru u Ala carte restoranu. Postoji Italijanski restoran na plaži i Bodum restoran, koji se nalazi iznad Aqua Launch bara. Spolja izgleda luksuzno i čarobno. Ipak, restoran Bodum nas nije toliko opčinio koliko smo očekivali. Ipak, bilo je prijatno promeniti restoran jedno veče.

Wifi u hotelu je slabiji i može se koristiti samo kod Aqua Launch bara. Internet je obično brži u periodima kada nije preopterećen signal, posle ručka ili predveče. Nažalost, nema Wifi signala u drugim delovima hotela ali smo se vrlo brzo navikli bez telefona. :shifty:

Bazeni se pružaju između glavnog kompleksa zgrade i postoji jedan bazen kod Aqua Launch bara. Na bazenima je malo veća gužva u odnosu na plažu i mogu se najčešće videti lokalni gosti. Na terasi Aqua Launch bara, svako veče tim animacijski tim pripremao show za decu i nakon toga za goste hotela. Najčešće su bila takmičenja za Egipćane ili plesne tačke. Diskoteka je ove godine u hotelu bila zatvorena.

Ove godine su zbog epidemije uvedene mere prevencije u hotelu. Mi smo doputovali u periodu dok nije bio potreban negativan test na Koronu. Gostima se meri temperatura svaki put prilikom ulaska u restoran. Na svim punktovima u hotelu su postavljena sredstva za dezinfekciju ruku. Escajg je prethodno sterilisan i upakovan u kesicu. Socijalna distanca se poštovala na plaži i u većini delova hotela. Radnici su mahom nosili maske. Međutim, restorani su bili preopterećeni i gosti nisu poštovali distancu. Tek po koji gost u hotelu je nosio masku.

Ove godine su Egipatski hoteli doživeli velike gubitke zbog epidemije. Samim tim su cene aranžmana opale i veliki broj egipćana je odlučilo da letuje u nekim od hotela. Ipak, većinski lokalni gosti su bili pristojni osim u restoranima gde su često kršli red za hranu. Dok su na lagunama najčešće odjekivale srpke pesme sa bluetooth zvučnika.

Osiguranje pokriva sve troškove za lečenje kao i za Kovid. U hotelu je doktor dostupan 24h i zaista bih ohrabrila sve da mu se obrate ukoliko osete bilo kakve simptome.

Iz Hurgade smo se vraćali u 2 ujutru tako da smo uplatili last check out (30e) i napustili smo sobu u 18h.

Osoblje hotela je izrazito ljubazno. Radnici su kulturni, odmereni, dobrog raspoloženja, spremni da pomognu i imaju pravu meru sa gostima. Bili smo zadivljeni koliko menadžment hotela vodi računa o radnicima i brine o gostima. Usluga je bila zaista na profesionalnom nivo. Naš odmor je bio za pamćenje i od srca bih preporučila ovaj hotel, bilo da dolazite sa decom ili u paru. Hilton Long Beach je nepogrešiv izbor. :romance-heartbeating:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 30 Avgust 2020, 23:17 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Draga Barbara, dobro dosla na nas forum! :D
Hvala na ovako iscrpnom izvestaju sa ovogodisnjeg letovanja!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.