Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 04 Decembar 2014, 11:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka


Port el Kantaui je mali, moderan, nov gradić koji se nalazi 5-6 km severno od Susa. Kuće su belo okrečene i smeštene u bašte i ulice sa bogatom i lepo održavanom vegetacijom. Malo ljudi živi u njima, uglavnom služe za izdavanje. Hoteli su naredjani duž mora. Praktično od Susa pa sve do Porta i još sigurno toliko na sever su hotel do hotela. Plaža je svuda ista, peščana. Hlad imate samo pod suncobranom i po kojom palmom. U gradu postoji i veliki aqua-park.

Kad udjete u grad nailazite na veliku rozetu sa cvećem.

Slika

Ulice lepo sredjene...sve su ovakve...

Slika

Slika

Bašte su još lepše.

Slika

Na ulazu u luku je interesantna radnjica.

Slika

U luci su brojne radnje sa uglavnom suvenirima, kao ipuno restorana i kafića.

Slika

U luci su luksuzne jahte, da vam pamet stane! Mi smo se malo provozali katamaranom. Postoji migućnost da se vozite i u podmornici.

Slika

Za odabranu klijentelu pistoje i ovakve radnje...

Slika

Slika


_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 04 Decembar 2014, 14:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka


Kad smo bili prvi put u Susu, često smo odlazili do Port El Kantauia. Uveče je lepo, jer je sve osvetljeno šareno, a i ima i gde da se izadje.
Tada još nismo imali digitalni foto aparat, pa će slike biti malo lošije.
Izmedju Susa i Porta možete : ići peške, taksijem, kočijama, vozićem na točkovima, tuk-tukom i, naravno, gradskim prevozom. Mi smo sve isprobali!

Tuk-tuk možet svuda zaustaviti. U jednom pravcu košta 2 TD, odnosno 100 naših dinara

Slika

Vozić kreće sa trga gde počinje korniš (šetalište uz more) u Susu, usput staje i vozi praktično do centra Porta.
Slika

Kužu da je to deci jako interesantno, medjutim mi smo baš uživali!

Slika

Taksi košta od 2 do 4 TD (naših 100-200 din) kako se pogodite, a gradski autobus oko 600 milima tj. do 30 naših dinara.

Medjutim, uživanje je ići peške. Postoji šetalište od Susa do Porta. Malo vidite more, a više prolazite pored hotela sa lepo uredjenim prilazima, parkovima..., pored restorana i poslastičarnica (jedna italijanska ima super sladolede i kolače, kao da ste u Rimu). Bliže Portu nailazite na privatne kuće i restorane, kafanice i radnje. To se sve uglavnom, do grada, nalazi sa desne strane, prema moru. Levo su dobrim delom maslinjaci. Interesantan je način pregradjivanja parcela. Kod nas sade bagrem, glog.. a kod njih kaktus-opunciju, koja daje ukusne plodove i tada je baš cvetala.

Slika


Pošto mi nikad nismo letovali u Portu imam samo ove dve slike plaže koje su snimljene posle kiše i retko ko se kupao.
Na početku plaže je sedeo jedan čiča sa nekakvom korpom. Pitali smo ga šta prodaje. Kaže "nešto" protiv meduza!

Slika

Slika

Eto, toliko o Port El Kantauiu! Oni koji su tamo letovali sigurno bi imali ponešto više da kažu. Moja sestra je sa porodicom bila pre dve godine u kaže da im je bilo super. Oni nisu videli ni jednu meduzu. Znači, to bi neki biolog znao da nam kaže, meduza ima periodično.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 31 Avgust 2019, 10:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
E, ovog leta smo igrom slučaja, ipak letovali u Port El Kantauiu. Za dve nedelje boravka samo smo jednom, iz hotela koji se nalazi u turističkoj zoni na severu Porta, otišli do luke oko koje je formirano malo mesto.

Slika

Glavni ulaz u Port je kopija ulaza u stare Medine po Tunisu

Slika

Slika

Šta kazati o mestu koje je počelo da se gradi pre 40 godina? Nema prave stanovnike, nema istoriju, nema pravu tradiciju...

Slika

Ne mogu da kažem da mi nije prijala mala šetnja (jer za veliku nema mesta) po ovom mestašcu.

Veliki trg sa fontanom i puno jako dobro negovanog cveća od kojih centralno mesto ima žgoljava muškatla!

Fikusa bendžamina koliko hoćete, uredno potkresanih, raznih...

Moj kućni bendžamin se muči u saksiji isto ko njihova muškatla!

Celom mestu ne možete da nadjete manu. Sve je sveže okrečeno u belo.

Slika

Trava potkresana, ko da ste u Engleskoj.

Slika

Na sve strane su restorani, suvenirnice i druge zanimacije za turiste, sa ciljem da potroše što više novca.

Slika

Veštačka luka sa 340 vezova za skupocene jahte i druga plovila vam sve kaže. Takvi moreplovci moraju da se zabave i negde da potroše novac!

Slika

Kud mi tu zalutasmo?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 31 Avgust 2019, 11:05 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Sve kuće su sazidane i tradicionalnom tunižanskom stilu. Besprekorno održavane.

Slika

To su kuće za izdavanje. Verovatno "moreplovci" dodju da u njima prespavaju koju noć a da im se krevet pri tom ne ljulja!

Slika

Sigurno da je Port dobar izbor za malo luksuznije letovanje i mesto odakle imate, preko obližnjeg Susa, odličnu vezu za obilazak celog Tunisa.

Slika

Slika

Odmah, na početku luke možete iznajmiti termin za vožnju "Gusarskim brodom"...

Slika

.... Brodićem sa staklenim dnom, podmornicom, katamaranom...

Slika

Slika

Slika

Seli smo u jedan od restorana u dnu luke odakle je pogled na Port najlepši. Sladoled samo lepo izgleda...

Slika

Kupila sam Hironu buketić mirisnog jasmina, da ga zakači za uvo k'o što je red!

Slika

Malo me je razočarala atmosfera u delu luna parka i ostalih zanimacija za decu, pored kog smo prošli.

Eto, toliko od mene iz Port El Kantauia.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.