Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 11:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 31 Avgust 2017, 20:20 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Ponedeljak, 24 Jul 2017, 00:06
Postovi: 11
Pol: Seka
dujaspasa je napisao:
Au! Šta vas je sve snašlo! Nema ništa gore nego kad se na letovanju neko razboli, a pogotovo kad je to dete. Zaista mi je žao.

Strasno, ovo nam je bilo jedno od losijih letovanja sto se tice predstavnika. Inace ne ocekujem ja od nje da samo pilji u mene, ali ocekujem da mi se nadje u nevolji. Tako da sam i vise nego razocarana ovim letovanjem. Sledece godine cu dobro da razmislim gde cu ici i dobro proveriti ko nam je predstavnik.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Septembar 2017, 12:07 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 01 Septembar 2017, 11:56
Postovi: 29
Pol: Seka
Prvo jako mi je zao sto ste tako prosli, grozno je kada bolest pokvari odmor ali svi smo to prosli,ali skoro svima se to ponekad desi, dobro je samo kada se sve zavrsi na kraju dobro.
Hocu da vam kazem vezano za osiguranje da nema veze vodic sa tim vec osiguravajuca kuca. Trebali ste da pozovete broj sa korica polise i oni vas upute u najblizu zdravstveni ustsnovu kada kazete gde ste a sa kojom imaju ugovor. I nije u obavezi vodic da ide sa vama, mada naravno moze da pomogne ako ima vremena. Ne opravdavam postupak vodica ali samo kazem kako to funkcionise. Naravno vodic treba da pomogne. Tunis je divna zemlja i oni su jako ljubazni sto ste se i uverili pa se nadam da cete ponoviti letovanje i moja preporuka je Mahdija zbog divnog mora posebno za decu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Septembar 2017, 12:17 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 01 Septembar 2017, 11:56
Postovi: 29
Pol: Seka
Alzirci su posle dolaska demokratije poceli masovno da dolaze u Tunis i ima ih dosta po Mouradi hotelima, a posebno u avgustu, ali na to treba biti spreman kada se odlucite za Afriku ili birate skuplje hotele gde ih ima manje. Ne treba zaboraviti cenu Mouradi hotela i da putujete avionom u Afriku za male pare, to nigde necete dobiti. Tunis je divna zemlja i ima ljubazan narod sto se sami primetili pa se nadam da cete se ponovo vratiti. Preporuka je Mahdija zbog mora.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Septembar 2017, 12:30 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 01 Septembar 2017, 12:21
Postovi: 2
Pol: Seka
Prvo da vas sve pozdravim :romance-grouphug:

A onda da krenem sa pitanjima :)

Interesuje nas ove godine Tunis. Citajuci ovaj forum, dosta sam se upoznala sa Tunisom. Kako ne bih pogresila u odabiru mesta boravka i hotela, zamolila bih vas da mi pomognete.

Naime, ici cemo suprug i ja oko 25 septembra na deset dana. Volimo da je hotel blizu pkaze ili na samoj plazi. Volimo cisto i toplo more bez meduza i trave :)
Citav dan provodimo na plazi, ali uvece se volimo setati.

I da, po mogucnosti da aerodrom nije daleko od mesta boravka, mislim na preko sat vremena voznje autobusom.

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 03 Septembar 2017, 07:34 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 01 Septembar 2017, 11:56
Postovi: 29
Pol: Seka
Mahdija, predivno more i plaza. Beo pesak, skoljke i tirkizno more. El Mouradi Mahdija 5* hotel. Tu je i najtoplija voda. U tom periodu nece biti meduza nigde. Port moze doci u izbor, recimo.El Mouradi Palm Marina, dobar hotel, nece vise biti guzve, a imate gde i da setate.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 03 Septembar 2017, 13:03 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Lidija i cvishna, dobrodošle na naš forum! :text-welcomeconfetti:

Lidija, iz vašeg pisanja pretpostavljam da ste bili u Tunisu i to baš u i našoj omiljenoj Mahdiji. Ako jeste, bilo bi fino da nam ispričate vaše utiske. Prilično je monotono samo moje pisanje i sigurno je subjektivno.

cvishna, vrlo su retki hoteli koji nisu na samoj plaži. Sve su to resortovi sa svojim parkom, bazenom i sopstvenom plažom. Možda je izuzetak Jasmin Hamamet gde morate bar preći ulicu.
Zato bi se složila sa Lidijom i preporučila Palm Marinu u Port el Kantauiu. Hotel je na samoj peščanoj plaži. Uveče možete prošetati do centra Porta ili otići taksijem do Susa. Uostalom, sigurno ste već pročitali o tome.
U Sus vredi otići i preko dana. Ima šta da se vidi. Preporučila bih vam da taksijem odete do Medine i tamo prošetate. Krajem septembra ume da bude malo oblaka i po koja kap kiše. E, to su idealni dani za takve avanture.
Nije loš izbor El Mouradi Menzah u Jasmin Hamametu. Ova dva hotela su iste 4* kategorije. Krajem septembra neće biti toliko velike gužve, pa sigurno nećete imati s' te strane probleme.

Nevezano za ovu temu, pozivam vas da nam se pridružite u neobaveznom "ćaskanju" u temi "Kafić Tasos u srcu". Ćaskanje nema mnogo veze sa Tasosom iako nosi to ime, već se priča o svemu i svačemu...

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 03 Septembar 2017, 16:27 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 01 Septembar 2017, 11:56
Postovi: 29
Pol: Seka
Hvala.
Proveli smo 7 divnih dana u Mahdiji, Iberostar Royal El Mansour. Hotel savrsen, od grandioznog hola, sobe velike sa mermerom na podu, bazeni, preko hrane i odlicnog servisa. More predivno da se ne ponavljamo vec smo svi pisali. Uzeli smo auto i sa prijateljima isli u El Jem, mi smo ovaga puta vodili cerku koja se odusevila. Amfiteatar je malo manji od Rimskog ali je zato bolje ocuvan, samo malo tuzno nema turista svega nas je ukupno bilo 10 tak. Jedno vece smo isli u Mahdiju setali po medini i gradu, kupili zacine i pistace, pili caj sa bademima. Predivne marare smo kupili i dosta su povoljnije nego u Evropi, od kasmira, svile i pamuka. Preporuka je i hotel i mesto za letovanje.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 31 Oktobar 2017, 19:49 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Sunline objavio cene first-minute za letovanje 2018! :op:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 28 Novembar 2017, 19:05 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 28 Novembar 2017, 18:50
Postovi: 75
Pol: Seka
Dobro vece svima. Suprug, cerka od 8 godina i ja ove tj 2018. zelimo da posetimo Tunis po prvi put u zivotu. Do sada smo uvek letovali u Grckoj, i to na Jonskom moru (tirkizna boja i izuzetno cista i bistra voda) pa nam je ova stavka od velikog znacaja. Posebno je meni vazno da moze bude prozirno jer ja ne smem da.plivam ako ne vidim sta je ispod mene. :roll: Drugarica je imala lose iskustvo, sto sa morem i meduzama, sto sa prljavim hotelom i stomacnim virusom. Cela grupa se razbolela i prelezala 7 od 14 dana.
Da ne bih duzila, jako mi je vazno da hotel bude pristojan sa lepim i cistim bazenom, da nam plaza bude blizu, da more bude prozirno i bez meduza...
Pretpostvaljam da je rano, ali ja prosto moram vec sada da se raspitam. Obecali smo cerki voznju avionom i Tunis kao konacnu destinaciju pa bi mi bilo zao da odaberem nesto sto bi nas razocaralo.
Duja, hvala na svemu sto delite na forumu, nadam se da cu uz vasu pomoc odabrati odgovarajuce mesto.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 29 Novembar 2017, 00:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Dobro veče mimimilice, dobrodošla na forum!

Pre nego što ti neko od forumaša, koji su bili u Tunisu, odgovori reci u kom periodu želite da putujete u Tunis?

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 29 Novembar 2017, 12:48 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
mimimilica dobrodošli na naš forum! :text-welcomeconfetti:

U svim letovalištima u Tunisu su dugačke peščane plaže i more plavo-zelenkaste boje. Dakle, nije kao na Jonskom moru o kom ste pričali. Svuda je isti šablon. Prvih 30-50 metara u vodi je čist pesak i postepena dubina do dubine za plivanje, a zatim još veća dubina sa travom na dnu mora. Uglavnom do te trave retko ko ima potrebu da otpliva.
Kad su talasi dešava se da nanesu travu prema obali, ali se ta trava dnevno čisti.
U zavisnisti od kategorije hotela sve je na drugom nivou. I ležaljke i suncobrani i čistoća ... Naravno i sobe i hrana.
Meduze se javljaju povremeno oko Port el Kantauia i Jasmin Hamameta. To nikad ne znate kad će se desiti. Mi (sad već za 12 godina letovanja u Tunisu) ni jednom nismo videli meduze u moru. Bivalo je onih što se i deca igraju sa njima, ali i njih tek par.
Prošle godine je u julu bilo jako puno lokalnog stanovništva i gostiju iz Alžira uglavnom u hotelima sa 3*. Ponašaju se na način na koji mi nismo navikli. Zato je bolje izabrati hotel sa 5*. Čini mi se da ih krajem avgusta i u septembru nije bilo toliko.
Nama se mnogo dopada more u Mahdiji i delu obale u Nabelu pa sve do Hamameta. Možda i deo obale izmedju Susa i Port el Kantauia.
Nijednom se na našim letovanjima u Tunisu nisu ljudi razboljevali tako kao što se desilo vašoj drugarici. U Egiptu se vrlo često dešava, ali u Tunisu ne.

E, sad! Ono more o kom vi pričate je Crveno more. To je sasvim druga priča!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 29 Novembar 2017, 15:21 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 01 Septembar 2017, 11:56
Postovi: 29
Pol: Seka
Mahdija ima predivno more, necete biti razocarani ili severni Hammamet.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Decembar 2017, 19:35 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 28 Novembar 2017, 18:50
Postovi: 75
Pol: Seka
Hvala vam puno na odgovoru i dobrodoslici!
U medjuvremenu sam citala i malo istrazivala razne forume i misljenja su podeljena. Neko hvali Mahdiju, neko Yasmin Hamamet, i sada sam u dilemi. Vec smo negde odlucili da ce to svakako biti bolje rangiran hotel, naravno u skladu sa nasim mogucnostima. Ako bi recimo isli u Mahdiju, sam grad Tunis nam je dalje. Mi smo zainteresovani za razgledanje znamenitosti, ali u sopstvenoj reziji. Znaci, sve sto moze gradskim prevozom mi bi obisli...Neki plan je da polovinom juna vec pakujemo kofere. Inace smo navikli na julski odmor, ali nam to u ovom slucaju ne odgovara zbog vlage i Alziraca. Mi volimo mirniji odmor, ali da uvece ima gde da se proseta. Dakle, da samo mesto ne bude puno diskoteka, ali da bude zivo i da ima sredjen grad tj centar. Odlucili bi se za all inclusive tako da nam nije bitno da ima puno restorana i kafica, mada smo za varijantu posete od nekih lokalnih tavernica (ili kako se to vec zove kod njih). Znam da more nije kao Jonsko, retko koje je, ali cenim da i Sredozemno ima sta da ponudi. :)
Ako imate neki predlog u skladu sa ovim smernicama voljna sam da ga cujem. :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Decembar 2017, 21:24 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
mimimilica, u tom slučaju, moj izbor bi bio El Mouradi El Menzah 4* u Jasmin Hamametu. Ili neki od hotela sa 5*.
Možete na Tripadvisoru da vidite najnovije komentare i da vidite puno slika iz hotela i okoline.
Na YouTube ima dosta filmića.
Inače, treba iskoristiti ovu dosta dobru ponudu i napraviti rezervaciju. Kasnije povećaju cene, daju popust samo za vreme sajma turizma i to je to.
Na nekoj od prethodnih stranica sam nabrojala o čemu treba voditi računa i koji je postupak i organizacija puta.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 08 Decembar 2017, 21:31 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 28 Novembar 2017, 18:50
Postovi: 75
Pol: Seka
Hvala. Videla sam taj vas post. Znaci, Jasmin Hamamet je zivlji od Mahdije? A koloseum je blizi Mahdiji, ako sam dobro shvatila...uf, bas sam u dilemi. Volela bih da posetimo koloseum i jos neke znamenitosti, a ovaj put necemo uspeti da se organizujemo i za saharu. Sa detetom je to neizvodljivo, premda je ona prilicno prilagodljiva mi je ne bi bas toliko umarali.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.