Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 13:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Decembar 2014, 16:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka


Pored boravka u sobi, korišćenja svih sadržaja u hotelima, tipa: bazena, suncobrana, ležaljki, wi-fi, sportskih sadržaja, animatorskih usluga (često tu spada i čuvanje ili igranje sa decom), su besplatna.
U cenu su uračunati hrana, piće i poslastice u neograničenim količinama. Obično postoje : doručak, kasni doručak, užina, ručak, kasni ručak, večera i kasna večera. Piće se služi u restoranima za vreme obroka i u kafićima u hotelu i na plaži. Svi obroci se serviraju na švedskom stolu.
Naravno, uvek postoji a`la cart, koji se plaća. Plaćaju se i sva strana pića.


Prikazaću vam jedanu prosečnu ponudu za hotele sa 4* (iz hotela Keops u Nabelu), a obzirom da smo bili i u 3* i u 5* mogu da kažem da se njihove ponude razlikuju po kvalitetu kuhinje i pića, ambijentu, kao i po kuveru, ali se svodi na vrlo slično.

Za doručak serviraju mleko, jogurt, čajeve, kakao, kafu i obično hladne veštačke sokove. Pecivo raznih vrsta, tipa: kroasani, pogačice...slane i slatke i naravno baget.
U jednoj vitrini posluže nekoliko vrsta salata, u grugoj kuvana jaja, viršle, mlad sir...
Za jednim pultom se obično peku palačinke, a za drugim jaja na razne načine.

Slika

Tvrdi sirevi i parizeri-salame ( koje ne mogu da se porede sa našim) seče kuvar po vašoj želji.

Slika


Za večeru i ručak se služe slične stvari, s'tim da je večera uvek bolja. Ovo su fotografije sa jedne večere redom kako su poredjane u toplim ili hladnim vitrinama...
Prvo salate...

Slika

Slika

Slika

Slika

Zatim idu vitrine sa glavnim jelima i prilozima...

Slika

Slika

Slika

Pa nešto čorbasto, tunižnansko...

Slika

Naravno tu je pult sa pastama i raznim dodacima i prelivima, kao i posebna pekara za picu.

Slika

Dok se narod otima za pohovanu piletinu...

Slika

Mi najviše volimo njihov kus-kus!

Slika


_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Poslednji put menjao dujaspasa dana Ponedeljak, 01 Decembar 2014, 16:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Decembar 2014, 16:27 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka


Naravno, slatkiši idu na kraju. Obično se servira nekoliko vrsta torti koje su ustvari iste, samo raznih boja i dekoracije.

Slika

Sitni kolači umeju da budu odlični.

Slika

Neki put ih mrzi da prave puno torti, pa naprave samo jednu, kao ovog puta.

Slika

I, voće za kraj.

Slika

Slika

Često bude svežih urmi, al' ove večeri ih nije bilo.

I, na kraju to izgleda ovako na našem stolu.

Slika


_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Decembar 2014, 17:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Zaista uživam u ovim opisima Tunisa i Nabela (obično su mi prve asocijacije na Tunis mesta Hamamet i Yasmin Hamamet, Sus, Kantui), pogledao sam na karti gde je ovo mesto. S obzirom da ste letovali više puta može li nešto opštih saveta: termin koji bi preporučili, kakvo je more (ne znam iz kog razloga ali nekako su mi meduze takođe asocijacija) i plaže, temperature preko dana i noći... U svakom slučaju :text-bravo: za dosada napisano.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Decembar 2014, 19:02 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Evo, da i ovde, i ja, pohvalim tvoje pisanje! :)

Da pitam, pored sargarepe, ne prepoznajem sta ide u salate...svakako bi mi taj deo ponude bio najinteresantniji! :D Ona salata sa "necim sitnim zelenim" mi lici na kapare...sta je to?

Super je onaj "cvetni aranzman" od tikvica u vitrini...bas dekorativno izgleda! :smesko-levo-desno:

Kakva im je hrana: jako zacinjena, ljutkasta, kakvi ukusi preovladjuju?

I, sto se tice mora: kakva je temperatura i ima li meduza?

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Decembar 2014, 20:32 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Koliko klope i stvarno sve super izgleda. Da li je svakoga dana isto, onako pitam, meni n bi smetalo, jer vidim da ima svega i svacega. Odlicno je sto ima dosta povrca!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Decembar 2014, 10:53 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka


VlaMar, odgovoriću vam na temi Letovanje u Tunisu, jer je to generalno pravo pitanje za tu temu.


_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Decembar 2014, 12:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka

Pefkari,
Hrana im je uglavnom slična nsšoj.
Postoji, medjutim, svakodnevno ponuda njihovih specijaliteta. Oni su jako začinjeni, a neki su i ljutkasti.
Serviraju salate od paradajza, raznih vrsta sveže paprike, krastavaca, grilovanih plavih patlidžana ili tikvica, zelena salata, bamije, kupus, šargarepa, mešane salate sa boranijom, kuvanim jajima, testeninom,kuvanim mesom ili ribom..., zatim pečene paprike, nešto kao ajvar, turšija od ljutih papriica i naravno harisa. Maslinke raznih vrsta su svaki dan. Uz sve to odvojeno su prelivi od maslinovog ulja, sirćeta, pavlake, kiselog mleka, nešto sa alevom paprikom... Ma, salate kakve poželiš! Dnevno 6-8 vrsta, naizmenično.
U boljim hotelima služe se pored osnovnih salata i specijalne salate, kao kod nas mimoza, ruska... ali na njihov način.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Decembar 2014, 12:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
milenaidaki je napisao:
Koliko klope i stvarno sve super izgleda. Da li je svakoga dana isto, onako pitam, meni n bi smetalo, jer vidim da ima svega i svacega. Odlicno je sto ima dosta povrca!


Obzirom da su ove slike samo sa jedne večere, vidi se da je izbor povelik.
Da nabrojim. Supa i čorba. Tu je razno kuvano ili grilovano povrće, variva i drugi prilozi. Uvek je u ponudi pom-fri ili pečeni ili kuvani krompir ili pire i pirinač. Pečena jagnjetina, govedji ili teleči gulaš, pečna ili pohovana ili dinstana piletina ili ćuretina, riba na dva načina. Pica, testenina sa raznim prilozima i prelivima.
Punjene tikvice ili paprike, musake razne, i naravno, za mene najlepše, bar 3-4 njihova specijaliteta.
Tu su, torte i sitni kolači, neki put sladoled i naravno voće : breskve, kajsije, jabuke, dinje i lubenice. Često bude svežih ili sušenih urmi, šimši i groždja. Naravno ne svaki dan svo voće.
Dakle, nema šanse da je kuhinja monotona. Glavna jela se menjaju svakodnevno, a zatim ponavljaju posle nedelju dana.
Ja, na primer, kod kuće spremim supu i dinstanu piletinu i prilog od pirinča, i to je to! Verujem da je i u drugim kućama slično.
E, nema svinjetine! Nema šunkice! Nema "brze hrane"!

Što se pića tiče za vreme obroka sluze vodu, pivo, vino i bezalkoholna pića njihove proizvodnje.
Kafa, čaj, žestoka pića, kokteli, vino i pivo... možete piti u baru-kafanici na bazenu i plaži, a u nekim hotelima i u lobiju.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Decembar 2014, 15:26 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ma da i ja kod kuće spremam tako kao ti, nisam hotel. SAmo sam pitala informativno, dakle klopa je odlična!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.