Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 261 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Poruka
PostPoslato: Sreda, 22 Septembar 2021, 13:45 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 30 Jun 2017, 13:05
Postovi: 13
Pol: Bata
Kuvao sam gotovu supu na jednoj ringli, ili 2 gotova jela znači oko 1-1,5 L vode u šerpi i boca stoji vrlo stabilno, mislim da je ta boca ukupno teška oko 5 Kg i teško se može prevrnuti.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 23 Septembar 2021, 22:09 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Nikola79 je napisao:
A gde sam u neudomici i gde mi treba pomoć to je:
- gasni rešo koji je najbolje uzeti, mei se sviđa onaj ravni sa krtušama-boce od 220g koje se ubacuju u njega al neznam da li valja da li iko ima iskustva sa njim i da li za njega u Grčkoj mogu da se kupe te kartuše-boce.
- koji je po vama bolje imati za kamp na toliko dana od ručnih frižidera, ja imam onaj sa onim patronama što se lede pa tako čuva hranu, da li se isplati nabavljati frižider na upaljač u kola što se uključuje da hladi.
- pošto sam već 3 puta operisao kičmu zadnji put prošle godine, koji je po vama najbolju dušek-podloga za spavanje u šatoru preporuka ako može i da li je za mene i suprugu bolje da uzmemo odvojene dušeke ili jedan veliki za nas dvoje


Dobro nam došao u kamperski kutak!

Oko boce, mogu da ti potvrdim da je najbolja varijanta boca od 2 ili 3kg. Ja imam singl gorionik koji se šrafi na nju i nama je to dovoljno. Ako se ne dese nepredviđene okolnosti, nama boca od 2kg pokriva 4 nedelje kampa. Šta su nepredviđene okolnosti? Pre 2 godine sam zamenio bocu mesec dana pre polaska i ona se za tih mesec dana sama ispraznila. Stoji mi u garaži i ja sam osetio miris plina, ali nisam povezao stvari. Nisam ni znao da je to moguće. Došli smo u kamp sa potpuno praznom bocom :Deki-R-4: Ove godine, boca nam je procurila na telu 1cm ispod navoja za rešo. Mikropukotina, ali curka. Slučajno smo to provalili, kada smo je uneli u zajedničku kuhinju i onda se osetio plin posle nekog vremena. Super lepak je zapušio pukotinu, ali ko zna koliko je curkala i izvukla je samo 3 nedelje. Problem je što su te boce što se vrte stare po nekoliko decenija, šatro ih proveravaju na svakih 10 godina, a eto dva velika malera nas zadesila. Ja pored boce nosim i Primus kao rezervu. Onaj što koristi one najobičnije kartuše od 180gr. Na njemu obično kuvamo kafu, jer je mnogo brži od velikog gorionika. Kao rezerva, može da posluži za sve manje potrebe, nije baš za lonac pasulja...

Frižider na upaljač je budalaština. Znam neke koji su to probali... Zoleprole ti je i na ovo lepo odgovorio. Mi prilikom izbora kampa tražimo one sa zajedničkim frižiderima.

Dušeci. Koristimo one obične plave Intekse. Za 10 godina kampovanja, 3 puta sam poljubio pod. Samo ja (jbg skoro 100kg). Uvek nosimo 1 rezervni. Mene isto zeza kičma, ali meni taj dušek odgovara. Predlažem ti da kupiš jedan da probaš kod kuće. Čak i ako ti ne odgovara, poslužiće za plažu ili dnevno leškarenje. Singl ili bračni je stvar afiniteta. Ako se grlite dok spavate, onda dupli :smesko-gore-dole: Kod bračnog je problem što kad se jedan okreće, drugi skakuće. Nemam iskustava sa alternativnim rešenjima.

Eto nekoliko mojih zapažanja i iskustava.

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 24 Septembar 2021, 07:02 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 17 Septembar 2014, 03:36
Postovi: 1093
Lokacija: NS, Vojvodina
zoleprole je napisao:
Kuvao sam gotovu supu na jednoj ringli, ili 2 gotova jela znači oko 1-1,5 L vode u šerpi i boca stoji vrlo stabilno, mislim da je ta boca ukupno teška oko 5 Kg i teško se može prevrnuti.



Umesto gotove supe mozes zamenuti sa - KULINAT natur-ALEVA,,,

Koliko toliko smanji te soli u kesicama za supu i prostorno ako se boravi vise dana (+ novcano)



_________________
http://youtube.com/@Bokins

https://www.putistinazivot.org.rs/


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 10 Jun 2023, 23:14 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 10 Jun 2023, 23:10
Postovi: 2
Pol: Bata
Pozdrav svim clanovima :)
Nov sam u svetu kampovanja i imam par pitanja vezana oko izbora satora.
Interesuje me da li je jedina razlika izmedju ovoh satora stoje jedan na naduvavanje,a drugi ne? I da li ima neko iskustva sa tim satorima koji se duvaju na pumpu?
https://www.decathlon.rs/satori-za-4-os ... or-8648382
https://www.decathlon.rs/satori-za-4-os ... or-8731616


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Jun 2023, 23:36 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Pa ovaj na naduvavanje je malo veći. Širina 2,4 vs 2,8m.

Lično nemam iskustva sa šatorima na naduvavanje, samo sam ih video u kampovima. Lepo stoje i izgledaju. Po mom mišljenju, osim veće cene, mane su im veći prostor koji zauzimaju spakovani. Lično sam skeptik koliko je lako moguće sanirati oštećenje ako se neka naduvavajuća greda probuši prilikom kampovanja, šipku sam običnim selotejpom rešavao :)

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 13 Jun 2023, 00:21 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 10 Jun 2023, 23:10
Postovi: 2
Pol: Bata
Zanimljivo...o tome nisam razmisljao uopste


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 261 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.