Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 15:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kamp Sikia - Pelion
PostPoslato: Petak, 12 Avgust 2016, 15:59 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Moram da priznam da vec od proslog leta razmisljam o kampu Sikia. Na netu uveliko hvaljen kamp, po svim forumima ima dobre ocene tako da i mi ovog leta napokon resismo da ovde letujemo. Naravno misljena sa neta uvek uzimamo sa rezervom dok se i sami ne uverimo. Prvi utisak koji odaje ovaj kamp je da je sve maximalno sredjeno sve je uredno, recepcija u pelionskom stilu, zao mi je sto sam propustila da slikam :( Ljubazno nas je docekala sredovecna zena, sva slobodna mesta nam je pokazala, svako je lepo na svoj nacin, sa pristojnim hladom, dovoljno velika za nas veliki sator, i uglavnom sva imaju onu zelenu mrezicu preko. Odlucili smo se za levi deo kampa za jedno malo zavuceno mesto sto se na kraju pokazalo kao odlican izbor. Ceo kamp je kaskadni pa kod izbora mesta treba biti mudar u smislu da nemate mnogo uzbrdo do toaleta.

Ovo je bilo nase mesto

Slika

Slika

Pogled ka moru

Slika

Ovde je bilo sve sto nam treba frizideri, prostorije za pranje vesa i sudja, toaleti i ono sto je za svaku pohvalu aparat za pice sa hladnom vodom

Slika

Slika

Imali smo i dva ovakva tolatea idealno za majke sa decom, a takodje su postojali isto oakvi kao porodicni tusevi sa tusem i umivaonik ali bez toaleta isto zgodno za majke sa decom.

Slika

Standardni toaleti i tusevi

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kamp Sikia-Pelion
PostPoslato: Petak, 12 Avgust 2016, 16:09 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
A sad malo slicica slobodnih mesta ovaj red ubedljivo ima najlepsi pogled ali su mesta uglavnom rezervisana

Slika

Slika

Slika

Slika

Kamp ima i prelep restoran a odmah pored je i minimarket

Slika

Izlaz na plazu odmah pored restorana

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kamp Sikia-Pelion
PostPoslato: Petak, 12 Avgust 2016, 16:15 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Plaza kampa slikano bas sa onog rezervisanog mesta :)

Slika

I jos jedno mesto

Slika

Plaza kampa levi deo ispred kampa Sikia

Slika

I desni deo ka kampu Hellas

Slika

Slika

Plaza je inace idealna za decu, kamp je porodicni tj najvise ima porodica sa decom.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kamp Sikia-Pelion
PostPoslato: Petak, 12 Avgust 2016, 16:26 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Pored kampa Sikia postoji i kamp Hellas nismo ulaziili ali smo sa plaze videli da su u prvom redu do mora sve stacionarne prikolice. Kazu da je Hellas i jeftiniji, nas je sa popustom veliko mesto, struja, i auto izaslo 25e dnevno naravno za dete nam nisu naplatili. Kamp vode inace dve sestre i vode ga odlicno stvarno se trude da sve bude besprekorno cisto i uredno. Kamp ima i apartmane i sobe za izadavnje isto jako lepo deluje bar spolja jako lepo sredjeno. Na zalost nemam vise slika kampa sve su ostale privatne ali imam video snimke koje treba srediti, pa kad bude gotovo postavicu ovde.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 13 Avgust 2016, 08:57 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Samo da dodam da se sator pokazao odlično. Imali smo dva dana uveče vetra a jedno celo prepodne kišu, izdržao je bez problema. Prostora stvarno ima dosta, dok je padala kiša sto smo prebacili unutra što je bilo odlično i opet je bilo prostora. Muž je često spavao u predsatoru i uživao, bilo je baš prijatno zbog velikih komarnika. Poneli smo i vreće i svako veče smo se s njima pokrivali, jednom rečju spavalo se baš lepo. Quecha Tenda ili platno za preko je odlično nismo mogli da verujemo koliko to čudo pravi lep hlad. Ljuljaška isto Quecha je bila hit leta, smešno se pakuje dodje minijaturna torbica a pozlužila je samo tako, dete je u nju spavalo tokom dana. Plavo ispod smo koristili samo par dana posle smo kupili zeleni pod, ono isto kao što je na kamp mestu preko i odlično je za pod, propušta vodu, lepo se čisti. Jedino što nam se desilo jeste da su nam oštri kamenčići na pod šatora napravili male rupice na dva tri mesta,planiramo za sledeće leto da kupimo outwel prostirku za predšator.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 13 Avgust 2016, 11:20 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Ivka, hvala za lepu priču. :clap:
A sad malo propitivanja :dance:
Kako se dete ponašalo u kampu, da li je imala društvo, jel "kupljena" da kampuje i narednih godina?
Ima li mesto gde se roštilja i kuva ili kako se ko snađe u sopstvenoj režiji? Ima li zajedničkih frižidera i zamrzivača?
Da li ste obilazili neke plaže u okolini?
Možda nešto od ovoga već ima napisano al mi je promaklo :shhh:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 13 Avgust 2016, 11:47 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Detetu je drugo kampovanje po redu i uživa. Imala je društvo porodica iz Novog Sada je bila pored nas divno smo se družili. A i na plaži je bilo dece, nadju oni uvek neki zajednički jezik. Bilo je i dva plinska rešoa na raspolaganju, kao i frižidera i zamrzivač. Ima i velikog roštilja ali su neki roštiljali i na kamp mestu.
Obilazili smo plaže ali nešto manje nego prošlih godina valjda nam je došlo tako da više bude penzionerski ovaj put.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 20 Avgust 2016, 21:00 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 20 Avgust 2016, 20:15
Postovi: 5
Pol: Bata
ivkabg je napisao:
... Plavo ispod smo koristili samo par dana posle smo kupili zeleni pod, ono isto kao što je na kamp mestu preko i odlično je za pod, propušta vodu, lepo se čisti...

Ivka da li mozda znas kako se zove ta zelena mreza?
Da li je to neka protivgradna mreza ili mreza za zasenu?

Vidjao sam po kampovima da se koristi za pod, stave preko cele parcele, pa preko nje stave sator ili parkiraju prikolicu. Deluje dosta gusto pa ne znam da li je bila duplo, ali deluje fino za hodanje po njoj mada verovatno nije dovoljna da zastiti pod satora.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 21 Avgust 2016, 09:38 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Ne znam naziv ali joj je namena različita, u njima i masline tresu. Ima da se kupi i gde se prodaje poljoprivredna oprema i kamp oprema. Cena je bila 3,5e 4m sa 1m, 4 m je dužina rolne a ostalo kupujes koliko ti treba. Za pod je bitno da propušta vodu kako se ne bi stvarale Barice. Mi smo ispod šatora imali drugo platno kupljeno pre par godina ali ne vredi kad muž sa 90 kg zgazi a ispod ima kamenčića, nadam se da će otwell pod da ublaži malo pritisak.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 21 Avgust 2016, 10:36 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 20 Avgust 2016, 20:15
Postovi: 5
Pol: Bata
ivkabg je napisao:
Ne znam naziv ali joj je namena različita, u njima i masline tresu. Ima da se kupi i gde se prodaje poljoprivredna oprema i kamp oprema. Cena je bila 3,5e 4m sa 1m, 4 m je dužina rolne a ostalo kupujes koliko ti treba. Za pod je bitno da propušta vodu kako se ne bi stvarale Barice. Mi smo ispod šatora imali drugo platno kupljeno pre par godina ali ne vredi kad muž sa 90 kg zgazi a ispod ima kamenčića, nadam se da će otwell pod da ublaži malo pritisak.

Hvala :)

Kako li je podu satora tek kad ga zgazi 110 kg :haha: kao u mom slucaju :roll:

Kako se Nevada pokazala po pitanju provetravanja?
Vi ste bili u finom hladu. Jel moze da se boravi ili prespava i u toku dana u satoru?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 21 Avgust 2016, 14:53 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Pokazala se odlično ali je nemoguće unutra spavati u najtoplijem delu dana pogotovo ako nema ni vetrića da pirne. Svi su u kampu spavali napolju u ljuljašci ili na krevetu onom kamperskom. To je u doba dana od 14h do 17h bude pakleno unutra, ali preko noći je milina, kao i prepodne. Najviše vredi noću jer je muž spavao u predsatoru pored prednjeg ulaza navučena je bila samo mreža, uživao je a i mi kabinu nismo ni zatvarali, to je prednost šatora koji je kao kutija sa svih strana. Hlad je bio pristojan imalo je mnogo lepih mesta negde većeg negde manjeg hlada ali je neko platno iznad stolica za sedenje obavezno.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Februar 2017, 11:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ivka, jako mi se dopada ovaj kamp, a posebno plaža, zato što je pun hladovine. Interesuje me da li mogu da dođu na tu plažu i oni koji nisu korisnici kampa? Predpostavljam da ležaljki nema u opšte?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Februar 2017, 14:41 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 10 Maj 2016, 13:21
Postovi: 93
Pol: Seka
I mene je plaža kupila zbog hladovine,posle prošlogodišnjeg kampovanja zaključila sam da nam je prirodno hladovina na plaži jedan od glavnih prioriteta pri biranju.
Kilometraža je isto podnošljiva-trenutno zbog uzrasta dece do 8oo km je ok.
Da li kola moraju da budu u kampu ili postoji parking ispred gde bi mogli da se ostave?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 02 Februar 2017, 10:17 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Ima parkinga na samom ulazu u kamp, ali ne znam kako to funkcionise, da li se naplacuje ili ne. Plazica ima hlada ali vikendom zna da bude malo guzvanjac, ali nije strasno, restoran je bukvalno na plazi pa mozete i tu da pijete kaficu dok se deca brckaju. Plicak je dug i za decu je super, voda je topla i nikad nema velikih talasa. Kamp ima levi i desni deo kako smo ga mi podelili, i kaskadni je, nama nije smestalo ali verovatno ima i onih kojima je to minus. Gledajte samo da su vam toaleti u istom nivou kao sto su nama bili da ne morate sa decom gore dole. Kamp je mnogo lep bar nama bio, i bas vode racuna da sve bude kako treba. Mi se sigurno vracamo Sikiji. Lokacija kampa je isto odlicna uvece i preko dana mozete relativno brzo i do Volosa i do Kala Nere kome sta volja.
Jos da kazem da mozete ranije da se iskljucite sa autoputa, vozi se lokalnim putem koji je ravan kao da idete kroz Vojvodinu. Nema ni nekog skretanja, samo pravo do Volosa :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 02 Februar 2017, 10:31 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Sad teh videh pitanje milenino. Plaza je otvorena za sve moze da se dodje do nje pesaka od Kato Gatzee. Znali su za vikend da dodju grci ali opet nista preterano. Pricam o julu mesecu. Lazaljki nema jer bi totalno unistili plazu, jer je uska. Ja na plazi nisam ni iznosila mobilijar. Ugavnom sednem na zidic od kampa nadjem neki hlad dok se dete brcka. Fino je da se ponese neka stolicica koju smo mi ovog leta zaboravili :) To je prednost kad vam je plaza na dohvat ruke, nista nismo nosili osim peskira, a tata je cesto znao da trkne i da nam donese uzinu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.