Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 13 Novembar 2020, 18:44 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Cim udjete u dvorac, zabljesne vas sjaj zlata, stakla i ogromnih lustera, freske sa zidova, oslikani plafoni, mnostvo boja...posto je fotografisanje dozvoljeno, ali bez blica, slike nisu jasne...trudila sam se da vam odabranim slikama docaram unutrasnjost dvorca...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Novembar 2020, 18:52 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Po dvorskim hodnicima vise umetnicke slike dvorca i parkova, kraljevskih imanja i letnjikovaca, brojna ogledala u zlatnim ramovima, a pogled kroz velike prozore je prosto bozanstven...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Novembar 2020, 18:59 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Spavace sobe vladara, slike njihove i njihovih zena, dece...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Novembar 2020, 19:26 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
....a bogami- i ljubavnica! :mrgreen:

Kralj Ludvig I, deda Ludviga II, gajio je veliku opsesiju prema zenama. Imao je veliki broj ljubavnica, cjim je slikama prekrio zidove jedne od najvecih prostorija dvorca, nazvavsi je Odajom lepotica (sve su mi nekako licile, po cemu zakljucih da je kralj imao "svoj tip zene"!) Ona koja ga je najvise opcinila i zbog koje je cak abdicirao, bila je cuvena Lola Montez. Slavu je stekla kao spanska plesacica, a potom postala poznata kao ljubavnica bavarskog kralja Ludviga I, koji joj je cak dao titulu grofice od Landsfelda. Njen zivot je postao inspiracija za brojna knjizevna i muzicka dela, kao i igrane filmove. Ovde bih dodala da, po ekscentricnosti, "kakav deda- takav unuk"! :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ovo je cuvena Lola!

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Novembar 2020, 19:37 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Osvezenje je po principu samoposluzivanja, bar tada bilo...bio je divan, suncan dan, ljudi izmileli...pred Uskrs... nedeljno prepodne...

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Novembar 2020, 19:45 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Za obilazak celog kompleksa bi trebalo mnogo vise vremena nego sto smo mi imali, tako da bih volela da ponovo odem i natenane pogledam paviljone, Muzej porcelana, da uzivam sa labudovima Slika i sedim u prelepom velikom parku unutar kompleksa, Slika, razgledam Botanicku bastu...! Na internetu pronadjoh informaciju- radno vreme: svakog dana od 10:00 do 16:00 casova. Cena karte od 5-10 € (nasa je bila 5). Sve karte je kupovala Dokona, kao vodja grupe...negde smo sami morali da pokazemo, a negde nas je grupno uvodila, kao "pilice": prebroje nas, prodjemo kroz one metalne sipke, ona preda karte, i to je to...tamo gde su vec bile nabavljene karte, cekali smo "svoje vreme", kad je bila zakazana poseta...!

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Novembar 2020, 19:47 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Po zavrsetku razgledanja vratili smo se u centar Minhena...posle dogovora za sutrasnji dan, datih instrukcija za snalazenje po gradu od strane naseg vodica, podelili smo se i jedna grupa je obilazila centar...setali smo "njihovom Knez Mihailovom", uzivali u suncanom danu....dosavsi do Marienplatza naprasno smo se umorili i ozedneli i seli u restoran u Gradskoj vecnici...toliko je bilo lepo, da sam pozelela da tu odremam malo! Slika Kapucino je bio sjajan, u ogromnim soljama, bilo je mirno i tiho, mada je bilo ljudi oko nas....tu sam izgorela na suncu, a tako mi je prijalo dok sam sedela i suncala se! Slika Kad sam se po povratku u hotel pogledala u ogledalo, jedna ruka i lice su mi bili crveni k'o paprika! Sedeli smo jedno sat-sat i po u kaficu unutar zidina Rathausa...a ja, kao guster posle zime se prucila i okrenula ka suncu...! Slika

Zatim smo krenuli dalje u razgledanje...vec je bilo oko 16 h, pa smo konstatovali da bi trebalo nesto pojesti...seli smo u restoran "Maredo", pored Frauenkirche...tu smo pojeli prvu supu za tih nekoliko dana, sto je sve prisutne dovelo u stanje dobrog raspolozenja! Slika Bila je dobra klopa, tu smo napunili baterije i, nogu pred nogu, krenuli dalje....opet da spomenem, nije naodmet, da je svako, ali svako mesto imalo cisti toalet sa svom propratnom opremom (uprkos tome sto je bila gomila gostiju!)...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Novembar 2020, 22:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Vozac nas je ostavio na Odeonsplatzu...trg je dobio ime po "Odeonu", bivsoj koncertnoj dvorani, u kojoj se sada nalazi bavarsko Ministarstvo unutrasnjih poslova. Zgrada je obnovljena nakon sto je gotovo skroz bila unistena u Drugom svetskom ratu.

Slika

Theatinerkirche St. Kajetan ili Pozorisna crkva Svetog Kajetana je katolicka crkva, gradjena od 1663.-1690., pod pokrovoiteljstvom princa Ferdinanda Marije i njegove supruge Henrijete Adelaide Savojske, a u znak zahvalnosti zbog rodjenja dugoocekivanog sina Maksa Emanuela...sagradjena je u italijanskom visokobaroknom stilu...projektovao je arhitekta Agostino Bareli. Enriko Zukali je dodao dve kule visoke 66 m, koje prvobitno nisu bile planirane, a kupolu visoku 71 m zavrsio je 1690. godine. Fasadu je uradio Fransoa de Cuvilies 1768. U crkvi se nalaze troje orgulja, a u maloj kapeli je grobnica Maksimilijana II i kraljice Marije. Tu su sahranjeni mnogi clanovi bavarske kraljevske porodice, medju kojima vec pominjani Maksimilijan I Jozef, Ferdinand Marija i Henrijeta Adelaida Savojska. "Kripta knezeva" otvorena je od 1. maja do 1. novembra , od ponedeljka do subote od 11.30-15 h. U ostalo vreme je zatvorena, kao i na sve verske praznike, osim na Dan svih svetih.

Slika

Slika

Feldnernhale je spomenik bavarskim vojnicima, koji je sagradjen 1841.- 1844. godine u vreme kralja Ludviga I...kao Spomenik neznanim junacima poginulim u francusko-pruskom ratu...zanimljivo arhitektonsko delo, lodja u kojoj se nalaze figure 2 lava....Figure lavova izradio je vajar Vilhelm von Ruman. Prema tradiciji jedan od dva lava je bavarskog, a drugi pruskog porekla. Razlikuju se po tome sto je pruski lav otvorio usta. U novembru 1923. Hitler je pokusao da izvede puc sa svojim sledbenicima. Puc nije uspeo i on je tada uhapsen i osudjen na zatvorsku kaznu. Kada su nacisti dosli na vlast, promenili su namenu ovog spomenika, u spomen na svoje sledbenike koji su tu poginuli. Hitler je ocekivao da ce narod pozdravljati kada prodje pored spomenika. U junu 1945. narod se spontano okupio i srusio njihova znamenja, a spomenik je dobio prenacisticki izgled i namenu. Bilo je predloga da se spomenik premesti, jer i dalje, svake godine neonacisti pokusavaju da se tu okupe i odrze miting...vlast im to ne dozvoljava.

Slika

Slika

Slika

Hofgartentor, ulaz u Dvorsku bastu, koja se nalazi izmedju Rezidencije i Engleske baste

Slika

Trijumfalna kapija (1843-1852), sagradjena po ugledu na Konstantinov slavoluk u Rimu...ovo je fotka iz busa...zato je mutna...

Slika

Kip kralja Ludviga I Bavarskog na konju. Vladao je Bavarskom od 1825.-1848. godine. Kip je delo vajara Maksa von Vidmana. Kralj je odeven u kraljevsko odelo, u desnoj ruci drzi zezlo, a levom drzi uzde...pored njega su figure 2 mladica...na sirokom postolju kvadratnog oblika nalazi se jos nekoliko bronzanih figura. O njemu smo saznali da je bio zenskaros, :mrgreen: , ali bio je i veliki pokrovitelj umetnosti...kolekcionar umetnickih predmeta, od kojih su mnogi izlozeni u muzejima, koje smo obisli na pocetku price o Minhenu.

Slika

A evo kako je izgledao...slika sa interneta...

Slika

Slika

Jedna od 2 skulpture lavova, koji "cuvaju" Rezidens, bivsu palatu nekadasnjih bavarskih kraljeva, a danas jedan od najuredjenijih muzeja u Evropi. Postoji verovanje da ce vas pratiti sreca, ako protrljate njusku na jednom, a sapu na drugom lavu...naravno, ti delovi su usijani od trljanja...ali, kazu da to treba da uradite samo jednom u zivotu...u protivnom se anulira "dejstvo"! Slika Vala, koliko sam trljala "sva takva mesta", trebalo bi da sam najsrecnija osoba na svetu! Slika

Slika

Slika

Iza Tietiner crkve nalazi se Rezidens, bivsa kraljevska palata bavarskih vladara iz porodice Vitelsbah. Ovo je najveca gradska palata u Nemackoj, kompleks koji sadrzi 10 dvorista i 130 soba. Zanimljiva odspolja, ostala je obilazak neki drugi put...eto, bila sam nekoliko puta u Minhenu, nijednom je nisam obisla! :| Na netu mozete da vidite koliko je lepa iznutra...a evo kako izgleda deo spoljasnjosti...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Maksimilijan I Josif, prvi bavarski kralj, sedi na tronu...statua se nalazi tacno ispred Narodnog pozorista, na Maks-Josifplatzu...spomenik iz ranog 19. veka, delo Lea von Klenzea i Johana Martina von Vagnera.

Slika

Spomenik Bogorodice (Device Marije), u vidu obeliska, nalazi se na centralnom trgu Marienplatzu...po njemu je trg i dobio ime...Devica Marija se smatra zastitnicom cele Bavarske i grada Minhena...podignut je 1638. godine u cast zavrsetka Tridesetogodisnjeg rata sa Svedskom i predstavlja znak pobede. Cetiri simbola Apokalipse nalaze se u osnovi spomenika: zmaj (glad), zmija otrovnica (kuga), lav (rat) i zmija (jeres).

Slika

Slika

Slika

Bronzana statua nemackog pisca i novinara 20 veka, Zigfrida Zigija Somera, nalazi se u ulici Rozenstrase...delo je vajara Maksa Vagnera...predstavlja starijeg coveka u setnji, sa jednom rukom u dzepu, i novinama u drugoj...ako pricate i ne gledate kuda idete, mozete nezgodno naleteti na ovog gospodina!

Slika

Slika

Frauenkiche ili Bogorodicina crkva...gotika bez suvisnih kitnjastih detalja...mesto koje me je fasciniralo jos 1985. :mrgreen: Ta jednostavnost, a impozantnost, mora da te opcini...visina kula je oko 99 m, mada nisu potpuno iste visine...kule su "mera" za visinu svih zgrada u centru...prema zakonu donetom 2004, nijedna zgrada u centru ne sme da predje njihovu visinu...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Obozavam vitraze!Slika

Slika

Slika

Slika

"Djavolje stopalo"...nalazi se na ulazu u crkvu (katedralu), a za njega je vezana jedna legenda....po njoj, graditelj crkve, Jorg von Halsbah, sklopio je pakt sa Sotonom, da bi mu pomogao da brze izgradi crkvu...obavezao se da ce izgraditi mracnu gradjevinu, bez prozora...kada se stoji na tom mestu, prozori se ne vide, jer ih zaklanjaju stubovi sa svih strana...kada je shvatio da je prevaren, Sotona je lupio nogom i ostavio svoj "trag"...jos jedan koji mu se pripisuje je stalno duvanje promaje oko crkve... :mrgreen: Vlada verovanje da, ako posetioci stanu stopalom na tu stopu- donece im srecu! :pray: :mrgreen:

Slika

Oko crkve

Slika

Slika

Slika

Slika

Maketa centra grada u bronzi

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 14 Novembar 2020, 00:51 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
I sad stizemo do trga Marienplatz, koji zasluzuje poseban post, kao jedno od omiljenih mi mesta u Minhenu! Slika Slika

Na njemu ima vise znamenitosti, pored kojih se slikaju milioni turista..glavna, najveca i meni najlepsa je Nova gradska kuca (Nue Rathaus), zdanje iz 19. veka, sagradjeno u neogotickom stilu...svo kitnjasto i "zenskasto", puno "gargojla" i ostalih bica, koja krase ovakve gradjevine, :mrgreen: , sa jednim od najlepsih satova- Glokenspilom. Slicne sam videla jos u Pragu i Becu...dakle, veliki sat ima 43 zvona i oglasava se triput dnevno, uz igru marioneta, njih 32. One prikazuju velika slavlja grada- kada se ozenio princ Vilhelm i kada se zavrsila velika epidemija kuge. Dete u meni se uvek raduje ovakvim "lutkarskim predstavama"! Slika

Posetioci se liftom mogu popeti na toranj. U njoj se nalazi i jedan od najskupljih restorana u Minhenu, sto smo probali i osetili na svojoj kozi!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Unutra, u dvoristu, nalaze se kafici...sedeci tu, osecala sam se kao da sam u Dubrovniku, Splitu... Slika...a koliko je peklo sunce, skoro pa da je bilo tako! Slika sam kao rak!

Slika

Slika

Slika

Slika

...dok smo se nasedele tu...isprazni se! :mrgreen:

Slika

U dnu slike je Stara gradska kuca...prvobitno je izgradjena u gotickom stilu, pet vekova pre nove...pominje se jos u dokumentima iz 1310. godine....dvaput je stradala, jednom u pozaru u 16. veku, drugi put za vreme Drugog svetskog rata...obnovljena fasada sadrzi originalne delove prvobitne gradjevine...danas se u kuli Stare gradske kuce nalazi Istorijski muzej igracaka (od 1983. godine), a velika gotska dvorana se koristi za simpozijume, komemoracije i ceremonije dodele nagrada jos od 1874. godine, otkad se uprava preselila u novu zgradu. Velika plesna dvorana na prvom spratu interesantna je zbog svog drvenog plafona...nazalost, stradao je tokom rata, ali do detalja je kasnije obnovljen...tu su urezbareni grbovi plemickih porodica, izmedju ostalih i porodice Vitelsbah (vladarske u Bavarskoj)...narocito je lep ukrasni namestaj u vidu izrezbarenih figura plesacica Morisk, delo vajara Erazma Grasera..."Moriskentancer" je bio ples popularan u 15. veku, slican baletu..od originalnih 16 figura plesacica, 10 je sacuvano i nalazi se u Minhenskom gradskom muzeju, dok se njihove kopije mogu videti u Staroj gradskoj kuci.
U Muzeju igracaka mogu se videti razliciti modeli zeleznica, limene igracke, kucice za lutke, plisane igracke.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 17 Novembar 2020, 21:01 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dakle, evo mesta na kome smo rucali...jedan deo putnika je uvek isao tamo gde smo isle nas dve... :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

...posle cega smo nastavili sa obilaskom grada...sve do mraka...

I "Djulijeta" na izlasku sa Marienplatza...ovo vec nisam htela da "protrljam", bilo mi nekako neprirodno... ...pa sam je samo slikala.. :lol:

Slika

Alter Peterskirche ili crkva Svetog Petra je rimokatolicka crkva sa tornjem visokim 91 m. Nalazi se svega nekoliko koraka udaljen od Marienplatza i najstarija je parohijska crkva u Minhenu i polazna tacka za ceo grad. Daleko pre osnivanja grada, ovde su u 8. veku ziveli monasi, koji su osnovali premerovinsku crkvu. U 12. veku je osvestana i tada je bila u bavarskom romanickom stilu. Izgorela je 1327. u pozaru. Tek pocetkom 17. veka napravljen je njen romanicki vrh i barokni hor. Tokom Drugog svetskog rata stradala je u saveznickom bombardovanju. Stanovnici grada toranj zovu Stari Petar, a u njemu se nalaze najstarija zvona i satovi u Minhenu. Na tornju se nalazi vidikovac, koji pruza prelep pogled svuda okolo. Sa njega se vidi ceo grad. Ulaz u toranj se placa, a do vidikovca se treba popeti uz 299 stepenika. Srecno! Slika Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Veoma mi se dopala mala crkva Svetog Jovana Nepomuka, poznatija kao Asamkirche. Dobila je ime po braci Asam, koji su je gradili od 1733.-1746. godine. Zamislili su je kao privatnu crkvu, pa su tako kupili 4 kuce u nizu u ulici Sedlingerstrasse. Jedna je postala dom jednog od brace, 2 u sredini su pretvorene u crkvu (na prostoru velicine 22x8 m), a cetvrta je trebalo da bude dom za svestenika. Uradjena je u stilu juznonemackog poznog baroka i smatra se jednom od najvaznijih gradjevina tog pravca. Obzirom da je bila privatna crkva, bilo je odstupanja u gradnji u odnosu na klasicne barokne crkve. Vertikalno je podeljena na 3 dela. Delovi crkve, koji su stradali prilikom bombardovanja 1944. godine nisu mogli verno da se obnove. Zbog pobune gradjana, morala je da postane dostupna javnosti.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Novembar 2020, 02:06 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Setajuci, naleteli smo na ovaj restoran u kome se ocigledno sprema divljac (enterijer sav u lovackom fazonu), ali "moja ekipa" je htela samo da se zasladi! Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slatkis sa marcipanom

Slika

Strudla

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Novembar 2020, 02:15 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Malo praznicne dekoracije pred Uskrs...i izloga...zanimljivih... :mrgreen: Prodavnice rade do 18 h, treba imati na umu!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Novembar 2020, 02:18 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Reka Isar, koja protice kroz grad...bila nam je na putu ka hotelu...nekih 15 minuta laganog hoda, nekoliko vecih ulica nas je delilo od sobe...bio je naporan dan...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Novembar 2020, 02:26 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Posle prolaska pored poslasticarnice- konzumiranja sladoleda, pekare- isprobavanja raznih peciva...itd....stigosmo na zasluzen odmor u hotel...tog dana smo cule od ostalih putnika da je bazen fin, T- 30 *, da nema guzve...i htedosmo da ga isprobamo, ali nekako nismo imale snage, pa se raskomotismo i ostatak veceri provedosmo u prici i cerekanju!Slika Slika Htela sam da se dobro odmorim, jer nam je najavljen plan za sledeci dan, koji je podrazumevao rano ustajanje, dorucak i polazak "sto pre" ka dvorcima Linderhof i Nojsvanstajn....

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Novembar 2020, 02:33 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Putujuci ka Linderhofu prolazili smo kroz tako lepe predele, da smo svi na glas to komentarisali...pokosene livade (ili sta vec!), ciste, lepe kuce sa okucnicama, gledas i milina te obuzima...pitali smo se zasto li to sve tako nije i kod nas.... Slika

Slika

Slika

Na karti se vidi gde se nalaze dvorci koje cemo danas obici...i koliko su udaljeni od nemacko-austrijske granice...tacka 1 je Linderhof, a 2- Nojsvanstajn...

Slika

Slika

Slika

Na prilasku zamku postoji veliki parking i cika koji pokazuje gde treba stati...tu imate nekoliko malih prodavnica...restorancic...

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.