Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Petak, 29 Mart 2024, 00:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
PostPoslato: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 21:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Aquazoo-Dizeldorf


Slika

Opis

Dizeldorf, za moj ukus, sladak grad na severu Nemacke ima zanimljiv "Aquazoo"...nama je trebalo 2,5 sata da ga obidjemo, bez vodica i uz pomno razgledanje bas svakog akvarijuma, terarijuma i ostalih smestajnih prostora za razne vrste riba,vodozemaca, gmizavaca, glodara, sisara...sve uredjeno "pod konac"...ulaznica je kostala 6 € za odrasle, 12 € za porodicu sa dvoje dece mladje od 18 god, za grupe preko 10 osoba- 4 €...sedela sam pored ajkula (to samo tu smem!)....videla razna cudnovata bica, snimila vidre, krokodile, pingvine, iguane...

Slika

Opis

Plan parka...u okviru celog tog kompleksa nalazi se zgrada sa akvarijumima, terarijumima, kavezima..., vestacko jezerce, prelep park sa fontanama, klupama, letnjom bastom-restoranom...bilo je lepo vreme, ali ipak april mesec...i u basti nije bilo mesta "ni za lek" da se sedne i popije kafa...

Slika

Opis
Od hotela do "vodenog muzeja" dosli smo vozom....nigde guzve...ovo je sam ulaz u "akva-park"....

Slika

Opis

Parking ispred Aquazoo-parka

Slika

Opis

Na samom ulazu u muzej je akvarijum sa pingvinima...bili su mnogo slatki, bilo ih je puno...nisam znala sta pre da slikam-one koji plivaju pod vodom ili one na suvom!:)

Slika

Opis

Zanimljiv eksponat

Slika

Opis

Muzej je podeljen na veliki broj zasebnih soba...mnoge osvetljava minimalna svetlost, jer tako prija organizmima koji su tu izlozeni...naznaceno je gde se ne sme fotografisati, a sve je lepo obelezeno..propratni tekstovi su ispisani na nemackom i engleskom jeziku...tako precizno "nemacki"! :))

Slika

Opis

Ribe predivnih boja...neke ne primetite dok se ne pomere, tako su savrseno razvile vestinu utapanja s okolinom! Neke, opet, su izgledale kao igracke od gume...

Slika

Opis

Svaka pojedinacna prostorija ima udobne klupe za odmor, koje se, obicno, nalaze u sredini prostorije...tako
mozete da sednete i gledate u miru i tisini taj podvodni svet do mile volje...

Slika

Opis slike

Ova fotka je jedan od mojih favorita...imam mnogo snimljenog materijala, kratkih filmova iz prostorija u kojima je bio gotovo mrak i nije dozvoljena upotreba blica...

Slika

Opis

Bilo je puno "zanimljivih primeraka"...stajali smo tako i gledali gde su nekima usta, npr...kad ih covek vidi ovoliko na jednom mestu, pozeli da ima ogrooomaaan akvarijum u kuci!:))

Slika

Opis

Moj favorit broj 2!:)))

Slika

Opis

Jedva sam se uzdrzavala da stalno ne skljocam! I tamo gde je dozvoljeno... mogu misliti kako je tom svetu kada stalno neko u njih pilji i slika ih!

Slika

Opis

Ova riba deluje kao da je od svile...ne vide joj se ni krljusti...

Slika

Opis

Boje su mi bile bas interesantne...i podloga u akvarijumima, i obojenih pozadina, i zivotinjskog i biljnog sveta! Samo da se covek prepusti lepoti!

Slika

Opis

Neki akvarijumi se nalaze "u sredistu prostorije", a mozete sesti bas pored njih...

Slika

Opis

E, ovde sam mirno i tiho sela, jer je u najvecem akvarijumu bilo petnaestak ajkula, omanjih, :)), koje su u nekim trenucima tako brzo kretale ka staklu, obilazile krug, da covek ne zna da li im je to "normalno" ponasanje ili su iz nekog razloga bile uznemirene...bilo je i nekih drugih "velikih" riba sa njima, ali se ne secam koje behu..

Slika

Opis

Koliko riba vidite na slici? :)))

Slika

Opis

"Put putuje karavan...", :))

Slika

Opis

...i jos jedan....:)

Slika

Opis

Odlican nacin da se uci biologija!:) Prisustvovali smo "casu"...velika grupa malisana, od recimo 8-9 godina,imala je predavanje...uciteljica i kustos muzeja drzali su zajedno predavanje...bili smo prisutni kada su im pricali o zmijama, dok se jedna anakonda uvijala oko drveta u terarijumu...malisani su bili preslatki, a ja sam "preletela" taj deo i pobegla!:)))

Slika

Opis

Mnostvo slika,vitrina, panoa, maketa, igracaka za prodaju (zabe, kornjace, dinosaurusi...)...knjiga....

Slika

Opis

Kako je zanimljivo "ovako" uciti delove tela odredjenih zivotinja...sisteme organa...kojoj grupi sta pripada...od cega su sastavljeni zglavkari, zasto su neka morska stvorenja sisari, a ne ribe....

Slika

Opis

Mislim da su ovde bili pustinjski misevi....

Slika

Opis

Knjige, igracke....

Slika

Opis

Pored zivog sveta, slika, tu se nalazi i odeljak sa razlicitim vrstama stena i minerala...sve slozeno, obelezeno, gomila podataka...:)

Slika

Opis

Opisi obuhvataju podatke gde je i kada sta pronadjeno, kakvog je sastava...

Slika

Opis

Skelet kita star par miliona godina

Slika

Opis

Jezerce i skulptura za koju ne znam sta predstavlja

Slika

Opis

Park sa klupama "na svaka 2 m"...patkama koje slobodno okolo setaju...brojnim skulpturama....vraticu se, nadam se, jednog dana!:)))

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Avgust 2014, 18:23 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Odlična tema.
Hajde da ostanemo u vodenom svetu pa ću postaviti par slika iz Delfinarijuma u Alanji. Pošto sam kao klinac obožavao da gledam seriju o Fliperu, za mene je ovo bilo pravo uživanje. Delfinarijum se nalazi na 15-ak kilometara od Alanje ka Antaliji. Možete doći i lokalnim dolmušima, a agencije organizuju poludnevne izlete. Inače ovaj kompleks se sastoji iz dva dela: kompleksa bazena i delfinarijuma. Kompleks bazena sam video samo spolja, sastoji se iz nekoliko tematskih bazena (podvodni svet Atlantida, tropski koralni greben, bazen sa ajkulama ili ražama, dečiji bazeni sa toboganima, tropska reka). U delu delfinarijum možete uživati u predstavi koja se organizuje nekoliko puta dnevno ili plivati sa delfinima.
Malo o cenama, ulaznica za predstavu košta 20e za odrasle, a 15 za decu 4-9 godina, plivanje sa delfinima je 100e, a celodnevna karta za bazene je 45e. Kako su Turci majstori da vam uzmu pare, slikaće vas sa velikim papagajem, iguanama, prodavati majce ili šolje sa vašom slikom...

Predstavu otvaraju foke
Slika

Zatim nastupaju delfini
Slika

Solo
Slika

U paru
Slika

Tim
Slika

Fliper
Slika

Ovaj je odlučio i da nas okupa
Slika

Za "skroman bakšiš" poziraće vam za uspomenu
Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Avgust 2014, 19:27 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Uff! Kakve fotke! :D :clap:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Avgust 2014, 21:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
E baš uff! Fotke su super :clap:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 16 Septembar 2014, 13:20 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Drugari, super su vam slicice!!!

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.