Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 13:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 05 Decembar 2019, 12:24 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Da mi je neko pricao da cu na ovaj nacin dobiti ideju da obidjem ovaj zaista lep grad, ne bih verovala. Sve sto sam dozivela mogu da zahvalim "mojoj Ruskinjici", koja je sredinom novembra 2019. dosla kuci i dovela nam goste iz Rusije...nekoliko devojaka/zena-Ruskinja i jednog momka-Rumuna...sta im je svima zajednicko? Ljubav prema Srbiji i ruskoj i srpskoj etno muzici.

Bili su nekoliko dana nasi gosti, a onda su nas, tokom jednog razgovora, uz bogatu trpezu, pozvali da idemo sa njima u Temisvar, u kome je trebalo da budu i gosti i ucesnici u proslavi naseg AKUD "Mladost", koje je tog Djurdjica proslavilo 50 godina postojanja. Zajednica Srba u Rumuniji je veoma aktivna, Srba u Temisvaru ima oko 16.000...kada setate gradom, cujete na svakom koraku nas jezik...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 05 Decembar 2019, 12:43 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Da se vratim jos malo na nase goste..."bazu" su cinili njih troje- nasa cera, Ruskinja iz Moskve- Masa (novinar po struci) i Stefan- Rumun (nama sada u prici- kljucni covek za organizaciju ovog putovanja svih nas, jer je trener i koreograf naseg dela KUD-a, koji, pored nase cere, cine uglavnom Rusi, nasi ljudi i jedan Rumun)...Stefan je rodjen na Crnom moru, ali je veliki deo zivota proveo u Spaniji, gde je zavrsio 2 mastera, a u Moskvu je dosao da zavrsi doktorat iz jedne od oblasti...divno stvorenje- pametno, vaspitano, nacitano, ljubazno, "brzomislece", vredno, obzirno..."svaka majka da ga pozeli za zeta"! :smesko-gore-dole: Oni su bili "regularno prijavljeni na pansionu", a pored njih bio je i "prosireni sastav", koji su cinili jedna Poluruskinja ( Rusija/Ukrajina), jedna Poluruskinja (Rusija/Srbija) i jedan Beogradjanin- doktor, sa "rumunskim korenima". :ljubac: Ruskinje su u Moskvi osnovale pevacko drustvo, koje neguje tradiciju ruske i srpske narodne pesme...sa naglaskom na "srpske"! :ljubac:

Tih dana, kuca se orila od smeha i pesme..na srpskom i ruskom jeziku, a jezici koji su se govorili u kuci...pa, sta da vam kazem, nego da je to bio jedan mix "srpsko-rusko-spanskog"...naime, cera i Stefan su najcesce pricali na spanskom, cista Ruskinja, Masa- iskljucivo na ruskom (tek poslednjeg dana se oslobodila i pokazala da moze itekako da se sporazumeva i na engleskom!), Ruskinja/Ukrajinka, Natasa- pricala je na ruskom, cistom srpskom (koji je sama naucila, jer voli Srbiju!), :ljubac: , i engleskom, a Renata izgleda kao prava Ruskinja i filolog je po struci (zavrsila spanski i engleski), pa prica na srpskom, spanskom i ruskom. Jedan roditelj je iz Srbije, mislim otac.

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 05 Decembar 2019, 12:58 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zanimljivo je i to, da su se skupili tako, vrlo razliciti, razlicitih struka, razlicitih statusa (jedna od njih je udata, bez dece, jos uvek...druga- udata, ima troje male dece, neki slobodni, neki "u vezi"... ;) ). Sve ih je spojila "majcica Srbija" i ocigledna ljubav, koju prema njoj gaje. Stefan je, pre drustva u kome su sada, vec bio zainteresovan za nas folklor. Prvi put je bilo sta "odigrao" bas tako- uceci nasa kola! Kada mu kazem da ja obozavam vlaski melos i vlaska kola, on mi kaze: "Ja ne, i ne znam ih, ali volim srpska! Tu sam se pronasao! Mora da vodim poreklo iz Srbije, a da to ne znam!" Srce moje! :smesko-levo-desno: :ljubac:

Dakle, dosli su u petak ujutro, a u subotu je trebalo da odu u Temisvar, da budu pocasni gosti srpskog KUD-a "Mladost", koje je bas tog dana, na Djurdjic, proslavljalo punih 50 godina postojanja. Stefan je, "cudnim putevima Gospodnjim", sa njima uspostavio kontakt putem YT-a, dosao na nekoliko meseci da zivi tu, pa vremenom postao i njihov pocasni clan...njihova grupa trebalo je da uvelica svecanost, a posle koncerta u tu cast, trebalo je da pevaju na ruskom, na internoj proslavi, na svecanoj veceri.

I, dok smo o svemu tome pricali, pomenemo i kako Zoki i ja mnogo volimo da putujemo, pa kako, nazalost, godinama vec ne mozemo sebi da ispunimo taj segment zivota i, nenadano, Stefan nam ponudi da idemo sa njima! :op-op: Ja sam bila u neverici...a Zoki...pa, reagovao je koji sekund "brze" i, "u roku od odmah", bukirao smestaj...hotel "Central"...tog trenutka ne znam da je smestaj "u srcu grada", da nam do njihove setacke zone treba nekoliko trenutaka, da ne kazem koraka! :op: :op-op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 05 Decembar 2019, 13:13 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Deca izlaze u grad...mi ostajemo da sredimo utiske...i da se spakujemo...dogovor je da ujutro krecemo do aerodroma, da se nadjemo sa jednom grupom putnika...u medjuvremenu, izmenjen je plan, po kome je, po njih troje, trebalo da dodje prevoz iz Temisvara...idemo nasim kolima i jos jednim, koja vozi gore pomenuti mladi doktor. :D

Na aerodromu sacekujemo Natasu, koja je naknadno dosla, upoznajemo i doktora, a u nas auto sedaju cera i njena skolska drugarica, koja je nekoliko puta i bila u Moskvi, i vec poznaje neke od njih. Da se snimao film- bilo bi "sve brzo"! :mrgreen:

Zoki je proucio "kuda i kako" i on je "vodja puta".

Dakle, pravo sa aerodroma "Nikola Tesla", krecemo u novu avanturu! :op-op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 05 Decembar 2019, 13:35 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Put nas vodi preko Vrsca...usput saljem pozdrave drugarima forumasima... :ljubac: ...tokom puta saznajemo i detaljan plan: decu vozimo u specijalno organizovan prostor, u zgradu Saveza Srba u Rumuniji...tu se nalazi i kao neka vrsta hotela-doma za goste, prostorije u kojima se odrzavaju probe, svecana sala, biblioteka...sve u svemu jedan prelep prostor. Nisam ocekivala da ce ih tako docekati, da ce im obezbediti besplatan, vise nego pristojan, smestaj...mi idemo zatim da se prijavimo u hotel, da odmorimo kratko, rucamo i prosetamo...u 18 h treba da smo ispred zgrade "Filharmonije Temisvar", u kojoj ce se odrzati svecani koncert. Ne zna se koliko ce trajati, pocinje u 19 h...Stefan nam kaze da budemo oko 18 h ispred ulaza, da mozemo da zauzmemo mesta, jer ce biti guzva.

Stizemo...prvo smo prolazili kroz predgradje, koje cine stambene zgrade razlicitih stilova...u prvi mah, komentarisem da su gori od nas...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Onda dolazimo blize centru grada, ali u ulicicu, koja deluje kao neko siromasnije vojvodjansko selo...i "jesenji dekor" tmurnog novembarskog dana doprinosi takvom utisku...prava sumadijska nosnja... :D

Slika

...prolazimo kroz kraj, ovo su neke od malo lepsih kuca...

Slika

Slika

Slika

...a onda stizemo pred Savez! :o Nova, lepa zgrada! :op-op:

Slika

Slika

Slika

Deca ostavljaju tu prtljag, Stefana ceka narodna nosnja, koju su mu ljudi iz AKUD-a spremili, uzimamo je i svi zajedno krecemo u centar...Zoki je usput primetio ovo...

Slika

...kao sto je u Japanu primetio nesto drugo, al' to je tema za Peru! :mrgreen:

Prijavljujemo se u hotel...idemo da ih ostavimo na probi...ulazimo svi u zgradu Filharmonije...uveliko je guzva po hodnicima...vec je proslo pola 2...deca, odrasli, ko u nosnji, ko "u civilu"...upadamo u salu, u kojoj je pevacka proba...deca ostaju tu, Zoki i ja idemo pesaka nazad...raspakivanje...potraga za hranom...gledamo na sat: nemamo vremena za eksperimente i potragu, jer od momenta kad smo stigli, dokad smo se rastali, prosao je vec sat...treba jesti nesto, prosetati, pa na odmor...spremanje za vecernji koncert...i cekanje na vratima u 18 h... :shifty:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 05 Decembar 2019, 15:19 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Sam Savez izgleda ovako...stakleni panoi, iza kojih je upaljeno svetlo, sa likovima uvazenih Srba iz proslosti...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Maskota u Savezu

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 05 Decembar 2019, 16:16 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Na putu od hotela do Filharmonije skljocam..."bez gledanja"...jer gledam kuda idem i u clanove grupe...mi ostali smo pomalo pospani i tromi, Stefan zuri, jer treba da se pojavi na probi do 3...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Mnogo mi se svidjaju zgrade, cak i one sa oronulim fasadama...

Slika

Slika

Riblja fontana, podignuta 1957. na Trgu Pobede, na kome smo se najcesce nalazili...mesto je okupljanja i mladih i starih i odmora izmedju starih zgrada....

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 06 Decembar 2019, 19:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
U daljini se vidi zgrada Opere...

Slika

A meni je fontana carobna!

Slika

Uredjeni travnjaci i generalno cisto

Slika

Slika

Slika

Palatu Dauerbah projektovao je arhitekta Laslo Sekeli oko 1910.-1911. godine...u stilu secesije...

Slika

Slika

Na Trgu Pobede, na travi, izmedju dve setacke staze, nalazi se statua vucice, koju je Temisvaru 1926. godine poklonio grad Rim, kao simbol ujedinjenja rumunskog i italijanskog naroda, a uradjena je po kopiji statue vucice od bronze iz 5. veka pre nove ere. Spomenik Vucica sa Romulom i Remom (Statuia Lupoaicei), otkriven je 23. aprila 1926. godine, pred 10.000 ljudi. Dogadjaju je prisustvovao tadasnji predsednik Italije, Benito Musolini.

Slika

Palatu Hilt & Fogel , projektovao je arhitekta Laslo Sekeli, izmedju 1912. i 1913....

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 06 Decembar 2019, 19:36 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Deonicarsko drustvo Secenji (1911.-1913., skroz levo) i Palata Nojhaus, do nje, odmah se nadovezuje na nju, iz 1912. godine, dela su Lasla Secenija...

Slika

Pravoslavna crkva, koja me opcinjava...Rumunska Mitropolitska Pravoslavna Katedrala je jedna od najvecih znamenitosti ovog grada... najvisa crkva u Rumuniji i jedna od najvecih crkava u drzavi, koja se vidi sa velikih udaljenosti i predstavlja simbol Temisvara. Temisvarci je zovu Katedrala Banatske Eparhije. Delo je I. D. Trajaneskua. Ova crkva je jedinstvena po svom arhitektonskom stilu, sa 11 tornjeva, krovom pokrivenim obojenom keramikom, kao i po skladnosti njenih zvona. Crkva je gradjena u periodu od 1936. do 1940. godine, a oslikavana izmedju 1939. i 1946. godine. Zbog nezgodnog zemljista (nekad je na tom mestu bila mocvara), izgradjena je na 1000 stubova armiranog betona. Dugacka je 63 m, a siroka 32 m. Visoka je 83,7 m i predstavlja jednu je od najvisih gradjevina u Temisvaru. Na vrhu se nalazi krst dug 7 m. U crkvu moze da stane 4500 ljudi. Ova crkva je jedinstvena zbog mesavine mnogih arhitektonskih stilova, a vizantijski uradjeni delovi podsecaju na manastire Bukovine. Bogato je ukrasena, a u njenoj kripti nalazi se bogat muzej verske umetnosti i galerija ikona. Unutrasnje i spoljasnje oslikavanje izvedeno je pod vodjstvom slikara i profesora Atanasija Demijana, a dugo je zavrsavano zbog ratnih neprilika. Ogromni ikonostas bio je prekriven listom od 22-karatnog zlata. Na ulazu u katedralu moze se videti prelepi mozaik, napravljen 1952. godine, koji predstavlja Sveta Tri Jerarha, zastitnike katedrale. U katedrali se nalazi i svetiliste sa relikvijama Svetog Josipa Novog Partoskog, koji je dosao sa planine Atos i bio pravoslavni episkop Temisvara. Tokom Drugog svetskog rata, 1944., grad je bombardovan, a na samu crkvu, po legendi, palo je 6 bombi, od kojih je samo jedna eksplodirala...to se smatra Bozjim cudom...Zoki i ja nismo stigli da udjemo...deca su bila i bila su odusevljena...i ja sam- slikama unutrasnjosti, koje videh na netu! Bice, valjda, prilike! :ljubac:

Slika

Slika

Slika

Spomenik Raspecu, koji se nalazi na Trgu Pobede, preko puta crkve, rad je Paula Neagua. Uradjen je na inicijativu i uz materijalnu pomoc Gradske kuce i Mesnog veca Temisvara. Jedan je od 14 spomenika revoluciji, a postavljen je na desetogodisnjicu iste- 1999. godine.

Slika

U trku bacam pogled na suvenirnicu...pored koje cemo proci samo jos jednom, te veceri, oko ponoci...

Slika

Slika

Slika

Protrcavamo pored spomenika pesniku Mihailu Emineskuu (1850.-1889.), rumunskom romanticarskom pesniku, romanopiscu i novinaru. Bio je prvi moderni pesnik u rumunskoj knjizevnosti i "otac" savremenog rumunskog jezika.

Slika

...i stizemo do Filharmonije, sa zadnje strane, na ulaz za izvodjace...

Slika

Trebalo je da tu ostavimo decu i nastavimo svojim putem...ali, dolazi do promene plana...ulazimo svi, dolazimo do sale, u kojoj veterani drustva vezbaju pevacke tacke...tu sam se sita ispevala i nacupkala! :mrgreen: Vreme leti...u trenutku gledamo na sat i shvatamo da imamo jos jako malo vremena!

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Decembar 2019, 11:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dok deca jos prave dogovore, mi izlecemo iz zgrade i krecemo u akciju...trazimo gde da rucamo, a da nam je u blizini smestaja...pretrcavamo najblizi trg u centru...i opet prolecemo pored crkve, kojoj ne mogu da odolim, a da je ne gledam! Neka "mesavina", tako se bar meni cini, nasih i ruskih crkava...

Slika

Slika

..."klupa za jednog"...moze da bude i "posiri"... :mrgreen: ...klupe su asocijacije na Jack...i ja sam volela uvek da ih slikam, ali sada vise obracam paznju na njih, zahvaljujuci njoj... :ljubac:

Slika

...iza se vide i neke "porodicnog tipa"..."dvaput- vezano"... :mrgreen:

Slika

Prolazimo pored pekare, u kojoj mozete da kupite peciva sa raznim dodacima (sir, sunka, kiseli kupus, mak, jagode...) po ceni od 2,5-6 leja...lepo izgledaju i mirisu...ali mi trazimo nesto "kuvano"...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

...pa pored divnih zgrada, cija se arhitektura, meni licno, jako dopada...slikam brzinski...a vama izlazem kasnije kropovane delove slika...vecina zgrada pripada secesiji i akademizmu, nastale su u periodu od 1910.-1914. godine i najveci broj njih delo su arhitekte Lasla Sekelja.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Decembar 2019, 11:18 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Resavamo da pretrcimo taj trg, do Opere...usput skljocam...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

...jos jedna klupa...

Slika

...i zanimljiv plocnik...

Slika

...dobro da nisam nigde "zapela", koliko nisam bila pazljiva! :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Decembar 2019, 11:27 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
....vrtimo se...vidimo "Mek"...i kazemo- jok! "KFC"..."libanska klopa"...dobro, mozda ima neki lokalnog tipa...u zurbi ga ne vidimo, samo nekoliko kafica...posto ne znamo da li spremaju i klopu, odlucujemo se za "KFC"...cisto je, iako ima naroda unutra...na brzaka jedemo...ali, avaj- nema kafe! :roll: U "Mek"? Ne, guzva je...i tako zavrsismo "u kafeu, iza coska", tri koraka od naseg hotela...kapucino je bio super...platili karticom, jer nismo imali lokalnu valutu- lej...inace, 1 lej= 24 dinara i nesto, u tom trenutku...

Slika

Slika

Slika

...trk do hotela, da se opruzimo pola sata...jos ne znamo sta nas ceka kasnije... :mrgreen:

Hotel "Central" je lep i cist, pristojan sasvim, unutra bas lepo mirise...recepcioneri su vrlo ljubazni, znaju engleski... :mrgreen: ......dobijamo sobu na drugom spratu..ceo hotel ima ih 40-ak...gleda na dvoriste...mir, oblacan dan, rado bismo utonuli u san... :shifty: ...ali, nema se vremena...opet, znam, recenica koja se ponavlja tokom celog puta!

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Decembar 2019, 11:49 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Spremamo se za vecerasnji koncert...do Filharmonije nam treba desetak minuta laganog hoda...

Slika

Stefan nam je rekao da pocinje u 19 h, ali da dodjemo vec do 18 h, kako bismo nasli mesto...bice guzva...da li sumnjate da smo ispred zgrade vec u 17.50 h?! :mrgreen: Sto nam nista ne znaci, jer, pred zgradom se vec tiska stotinak ljudi!? :shock: :o Gledam i ne mogu da verujem!

Slika

Stojimo...deca se ne pojavljuju...ja sizim sto kasne na mesto sastanka... :snooty: ...mic po mic, kako se narod "krece", uspevam da se probijem "do iza prve babe", koja vrata brani zivotom...pustaju nas tek koji minut pre 19 h...i onda nastaje "miroljubivi stampedo", ako je uopste moguce naci adekvatan izraz za to! :hand: Dok ostali natiskuju, propustam bake i ljude sa malom decom...ipak, ulazimo "medju prvih 30", bice mesta!

:shhh: :shhh: :shhh:

...ulazimo u salu, a u njoj- mesta ni za lek! Vec je sve puno! :doh: ...penjemo se na prvu galeriju- nema mesta...na drugu- nema mesta...pocinjem da ocajavam...nalazim ingeniozno resenje i ne nameravam da napustim "popriste bitke"! Zoki kaze da nema nameru da stoji 2 sata...jer smo u putu od ranog jutra...onu pauzu od pola sata, nepunih, ne racunam...ja nalazim "zidic" jedne loze i tu "bacam sidro"...kazem mu da ja tu ostajem, makar crkla! :mrgreen: Vidimo "nasu decu", koja su stigla sat posle nas, ali su usli na sporedan ulaz i Stefan ih je stavio na pocasna mesta- prvi red, sredina! :o Zoki ih zove, kaze gde smo...prvi red "zabacuje glavu na tu stranu"...uto nas i Stefan spazi...pokazuje nam da sidjemo i dodjemo tu, kod njih...ali gde, kada odgore vidimo da je sve zauzeto?! Dok smo sisli, oslobodjena su nam 2 mesta u prvom redu...smestamo se...preznojila sam se od te guzve, guranja, trazenja mesta...sad se polako smirujem...happy sam, jer cu moci da gledam koncert...i jos da sedim... :op: :op-op:

Kako smo zgradi prisli bocno, ne vidim ovaj "dirigentski stapic", ispred zgrade...zapravo, i ne znam da je tu! Vidim ga tek na netu, dok se spremam da vam pisem! :mrgreen: Ne znam kada je postavljen tu, na slikama do 2018. godine ga nema...

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Decembar 2019, 11:58 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dakle, sala je prepuna...rodjaka, prijatelja, ucesnika 8 generacija folklorasa, dece, roditelja, baba i deda, prijatelja drustva...i gostiju! :mrgreen: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Ne pretpostavljam da je pred nama koncert, koji sa pauzom od 15 minuta, traje gotovo 5 sati! :doh: I, ne! Niti je dosadno...niti zamorno...koncert je prosto FENOMENALAN! U rangu profesionalnih KUD-ova! Razbudjujem se vec prvog sekunda, hvata me euforija, koja me drzi narednih nedelju dana! :ljubac:

Koncert otvara konferansje, koji daje par uvodnih reci o drustvu, osnivacima, trajanju..onda, na velikom platnu, projektuje se "istorijat drustva"...redjaju se slike na kojima "mame sredjuju svoje cerke", a "bake- svoje"...pa se vide pripreme za koncert...nosnje...treninzi...delovi koncerata...

Da ne bih davila siroki auditorijum, zelim samo da znate da me je odusevila organizacija, disciplina, nosnje, koreografije, profesionalnost brace Krstic, ciji entuzijazam i posvecenost su proizveli sve ovo! Verujte, i sad mi suze krecu na oci, kad se setim! :ljubac:

Najstariji brat Ognjen je predsednik Saveza Srba u Rumuniji, a mladja braca, blizanci Senadin i Sretko- koreografi i vodje AKUD-a "Mladost" iz Temisvara. Za ovo sto su uradili 16. novembra 2019., od mene imaju duboki naklon i postovanje! Mislim da patriotizam, pravi, ne moze bolje da se pokaze! Jednostavno, ne mozete da ne osetite ponos! SlikaSlikaSlika Cela porodica Senadina Krstica ucestvuje u folkloru i stvarno su sjajni! :ljubac:

Slika

Slika

Ova lutkica, sa leve strane, trazila je mamu pogledom...i, kad je nije nasla, pocela je da place, tako tuzno, da ti se srce slomi! Ali, nije odustajala od igre- otirala je rukom suze, gubila korak, nalazila ga, smrcala i- igrala! Uz to, toliko je lepa i harizmaticna, da sam sigurna da ce biti uspesna u javnom poslu! :ljubac:

Slika

Slika

...u trenutku kad je spazila majku, koja je dotrcala do bine, osmeh joj se razvukao od uva do uva i nadalje je bila kao filmska zvezda! :ljubac: :romance-grouphug:

Slika

Oni su bili najmladji ucesnici... :ljubac:

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Decembar 2019, 12:42 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Narednih sati, smenjivale su se postave drustva...igracke, pevacke, generacijske...publika u sali je bila "cista radost", tolika kolicina pozitivne energije, neceg lepog, toplog, ljudskog, da ne umem da opisem! Specijalno dirljiv trenutak je bio kada su se na bini poceli da pojavljuju clanovi drustva...krenula bi majka sa cerkom...baka, sa cerkom i unukom...deda sa unukom...SlikaSlika

Slika

Te ovacije...cini mi se da ni profesionalni izvodjaci, iz bilo koje branse, nisu doziveli! Oni su "radovali" nas, a mi smo im to vracali...i, bilo je stvarno "za pamcenje"!Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.