Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Utorak, 19 Mart 2024, 10:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 12:45 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
ВлаМар, колико су удаљене ове плаже близу Аргостолија, од самог града? Градић ми делује баш леп, само још да има пар плажица до којих се може стићи пешака ( бар 3 ).


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 14:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
[Slika

Lunatic, evo google mape. Smeštaj u samom Argostoliju uopšte nije loša ideja. Urbana sredina, olakšano i jeftinije snabdevanje, ne vraćaš se preko brda nakon večernjeg izlaska... A svejedno do najlepših plaža ostrva moraš kolima.

Pešaka nije baš beznačajna šetnja, ja sam obeležio od centra do poslednje plaže u Lasiju i po meni su Makris i Platis Gialos za klasu bolje od druge dve uvalice na koje pre idu porodice sa decom. Iz smera Argostoli-Lasi postoji uzbrdica. Bus ide redovno tokom dana po redu vožnje. Poslednji polazak ka gradu je u 21:00 u top sezoni što je ok za povratak sa plaže.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 14:37 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Па и нису тако близу, како сам се надао, али је велики плус што постоји бус, који иде редовно и који има релативно касни повратак у град. Свакако да бих узео и ауто на пар дана, али треба испланирати и осталих 6-7-8 дана, без аутомобила.
Следеће године ће Кефалонија или Лефкада бити сигурно место где ћу летовати. Ако успемо да уклопимо одморе са пријатељима, ићићемо на Лефкаду, на коју они већ годинама иду колима. Ако идемо сами драга и ја, Кефалонија је на првом месту.
Хвала пуно на одговору. :obscene-drinkingcheers:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Utorak, 04 Avgust 2015, 21:07 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
VlaMar :bravo:
Volim da čitam putopise, posebno za destinacije gde nisam bila. Slike i opis su za svaku pohvalu! Plažu su lepe a boja mora predivna! Na odličan način nam dočaraš destinaciju :text-bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Sreda, 05 Avgust 2015, 15:25 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
I, sta reci, a ne ponavljati druge i sebe?!

Majstor si fotografije, :bravo: ,a takodje i opisa! :ljubac: Uzivala sam natenane...plaze su, sigurno, jos i lepse, mada je tesko to zamisliti! Ne izgleda natrpano, a sastav gostiju mi se veoma dopada! ;) Na sve si obratio paznju, obilazio i kupao se, dakle- sadrzajno letovanje! :clap:
Volela bih da imam dovoljno novca i mogucnosti da obidjem celu Grcku... :shifty:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Sreda, 05 Avgust 2015, 17:42 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
pefkari je napisao:
Volela bih da imam dovoljno novca i mogucnosti da obidjem celu Grcku... :shifty:

:handgestures-thumbupleft:

Hvala Daco i Pef.

Fotografije su uglavnom nastajale u trenucima kada dolazim na plažu ili odlazim sa nje. S obzirom na moje navike jesu slikane kada je manje posetilaca, ali mi je drago da ste svi uočili ono što se meni najviše dopalo. Na plažama nema osećaja gužve i vlada prijatna i opuštena atmosfera. Veoma me zanima sa kakvim utiscima će da se vrati Jelenin sin jer sam čuo i komentar da je na plaži kao u biblioteci. Jedina plaža na kojoj je gužva je Makris Gialos i to deo sa barom jer tu dolaze lokalci poslepodne i putnici sa kruzera koji uplovljava 4 puta nedeljno.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Sreda, 05 Avgust 2015, 21:08 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ako bi trebalo da biram izmedju "biblioteke" i "lokalnog bircuza" (u onom losem smislu), svakako bih izabrala "biblioteku"! ;)

Skandinavci, Nemci, Holandjani, Belgijanci, bar ono sto ja videh, svojim ponasanjem ne ometaju druge da uzivaju i odmaraju...to je sustina onoga sto mi se kod njih dopada...postuju i svoj i tudji mir i odmor...i meni je to ok! Iza njih ne ostaju gomile smeca, oni ne lome, ne krse, ne progorevaju inventar na plazi, iako su, takodje, pusaci...prosto- tako su nauceni! U tome ne vidim nista lose!

Inace, nemam predrasude prema bilo kom narodu...imam samo "situacije" koje se ponavljaju, pa iz toga izvlacim zakljucke o navikama razlicitih naroda...sto, opet, ne mora da znaci da su svi pripadnici odredjenog naroda isti...i- ne znaci!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Avgust 2015, 20:53 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Da li treba reći više od toga da sam odmah po čitanju putopisa otišao da pogledam kampove na Kefaloniji.

Svaka čast!

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Utorak, 18 Avgust 2015, 14:02 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
VlaMar, posle tvog putopisa :bravo: i onoga što mi je sin ispričao, želja mi je da mi sledeće ''letnje'' oderedište upravo bude Kefalonija.
Potvrdio mi je tvoje reči da su mladi bili u manjini (kaže, bili smo medju najmladjima, vise je tako sredovečnih kao ti i tata :doh: ), ali on je prezadovoljan - kaže, ima sve što je potrebno za odličan odmor i za mlade i za starije!

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Nedelja, 06 Septembar 2015, 06:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 17 Septembar 2014, 03:36
Postovi: 1092
Lokacija: NS, Vojvodina

Da li je neko bio na Aenos-u (Enos) ? -slike me interesuju

Citao sam da je:
- put fantastican, u sumi,
-na 1628m predivni vidikovac, a da se u jutarnjim casovima vidi Zakintos



_________________
http://youtube.com/@Bokins

https://www.putistinazivot.org.rs/


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Utorak, 08 Septembar 2015, 19:29 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
imam još samo dve želje vezane za letovanje u grčkoj
jedno leto kombinacija skijatos+skopelos i još jedno leto, lefkada+kefalonija
posle toga do kraja života mogu na Zlatibor i taru :kolo: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Četvrtak, 14 Januar 2016, 11:24 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Mi ozbiljno razmatramo Kefaloniju za ovo leto. Ako se odlucimo bili bi smesteni u kampu Karavomilos. Zanima me za jedan normalan tempo obilaska, posto imamo malo dete, da li je ok 14 dana provesti na Kefi a koliko toliko videti bar top 10 plaza. Naravno ako nije tesko forumasima koji su bili da napisu sta je to sto je must see na Kefaloniji. Ne znam koliko cemo odmora imati ali min je 14 dana za krace letovanje nikako ne bi isli na Kefu zbog duzine puta. I jos nesto da li je pametno okaciti i Lefkadu, ja sve nesto razmisljam da je ostavimo za neko naredno letovanje a da pun odmor povedemo samo na Kefi. Najveci razlog je sto su sve lepe plaze na Lefkadi daleko od kampova tako da bi auto bio svakog dana neminovan plus te stepenice gde zamsiljam sebe i muza gde na +40 nosimo dete jer nema sanse da ce moci sama da ih predje.
I da ono glavno da li je neophodno rezervisati u julu trajekt, da li se rez placa, i sta ako ne stignemo za taj polazak pretpostavljam nikom nista :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Četvrtak, 14 Januar 2016, 18:36 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Da pokušam da odgovorim na ova pitanja. Prethodne dve godine sam letovao na Kefaloniji i ja sam prosto zaljubljen u ovo ostrvo. I mislim da će svim ljubiteljima prirode, nekomercijalnih sadržaja, specifične mirne atmosfere, kakvim kampere smatram da se dopadne. Na prethodnim stranama sam opisivao svoje doživljaje i utiske.

Ja lično ne bih delio odmor na 7 dana Lefkade i 7 dana Kefalonije, mislim da nijedno ostrvo nećeš videti lepo. Ako razmišljate o 2-3 dana na Lefkadi da prekratite put, okupate se na nekim od najlepših grčkih plaža, osmotrite kampove za narednu godinu, a posle 12 dana na Kefaloniji to nije loša ideja.

Kamp: O samom kampu, uređenosti, higijeni, hladovini ne mogu da pomognem, na slikama deluje lepo, ja osim lokacije ne znam ništa drugo. Mala napomena: Karavomilos je poznat kao geološki fenomen u kome se javlja voda koja je 14 dana ranije "potonula" na drugom kraju ostrva u mestu Katavoters. Zbog toga je voda hladnija nego na drugim plažama. Koliko hladnija zaista ne znam, ali na primer u svim turističkim vodičima se preporučuje odlazak na Karavomilos jezero i odlazak na piće po vrelom danu jer je oko jezera temperatura 5 ili više stepeni niža nego u ostalim mestima.

Obilasci: Ovo je sada nezgodno, plaža ispred kampa deluje ok, ali nije ni blizu najlepših plaža na ostrvu. Do ostalih plaža morate autom. Putevi su ok, asfalt je svuda i za razliku od drugih ostrva do same plaže (nema dugog pešačenja ili stepenica), ali su brdski sa dosta krivina i serpentina i vozi se jako sporo pa nemojte da smatrate da je 15 km = 15 minuta voženje. U rent-a-car agencijama i na ugovorima piše da su uz kišu putevi klizavi i da je tada maksimalna dozvoljena brzina 20 km/h. Ja sam obe godine letovao u julu i vreme je bilo savršeno.

Moj lični utisak je ovakav (ne pišem po redosledu kako mi se nešto dopalo, nego kako mi padne napamet):
1. U blizini kampa su plaža Antisamos (sigurno u top 10), podzemno jezero Melissani (sigurno u top 10, idite po sunčanom danu kada se Sunce probija kroz rupu na plafonu pećine, možda je 7e mnogo za 15min vožnje čamcem, ali je prizor zaista fenomenalan, videću da postavim i video ovih dana), pećina Drogarati i selo Sami
2. Išao bih i susedno mesto Agia Efimia i jedan dan se na primer kupao na plaži Agia Paraskevi (sa hladom ispod maslina, ima i zanimacija za decu), a drugi dan uzeo žuti taksi brodić i išao na neku malu plažu do koje se može samo morskim putem
3. Mirtos plaža i mesto Asos (sigurno najlepše na ostrvu, i plaža i mesto)
4. Fiskardo (top 10, jedino mesto koje nije srušeno u zemljotresu, nekako mondensko sa usidrenim jahticama) i u okolini plaže Foki i Embilisi (retke sa prirodnim hladom)
5. Argostoli (neko veče sigurno, najbolje i za snabdevanje i za šoping, ozbiljan gradić sa 15-ak hiljada stanovnika, ima tu i nekih muzeja), u blizini je drugi kamp na ostrvu, svetionik Fanari i već spominjani Katavoters, ako hoćete da se kupate u blizini plaže u Lasiju Makris ili Platis Gialos (jedine urbane plaže sa glasnijom muzikom, mlađom populacijom, lokalcima, u top 10)
6. poluostrvo Paliki, plaže Petani (top 10) ili ako najzad poprave stepenice Platia Amos (liči na Egremni, dobro vama ne odgovaraju stepenice ali da znate), manastir Kipurion, plaža Ksi (top 10) sa crvenim peskom (plićak, toplija voda, mnogo zanimacija za decu u vodi, jako popularna kod porodica sa malom decom, ali se meni nije dopala jer zbog te boje peska deluje kao voda na Adi) i mesto Liksuri, moglo bi da se ovo podeli u dva dana ali nije vam baš blizu iz Samija
7. Jedan dan ka Pesadi i Lurdati, manastir Svetog Gerasima, vinarija, ostaci venecijanske tvrđave zavisi šta volite, najveće je plaža Lurdata, ali ima i manjih Agios Tomas na primer
8. Nacionalni park Aenos (top 10), gusta borova "crna" šuma u kojoj po legendi žive divlji konjići i jarac sa zlatnim zubima, postoji vidikovac sa koga se po sunčanom danu vide i ostala jonska ostrva
9. jug ostrva Skala (top 10) ili plaže Kaminia (na kojoj se ležu kareta-kareta kornjače), Koroni
10. trajektom na Itaku
11. Iznajmiti čamas i otići na plažu Vathi (top 10)

Ima još puno plaža, nisam ih obišao da bih sudio o njima. Držao sam se nekih predloga koji se ponavljaju u gotovo svim vodičima ili na forumima. Nisam obišao ja ni sve iz ovih 10, jednostavno imao sam na raspolaganju rentirani auto na po par dana.
Trenutno ne mogu još nečega da se setim. Mislim da nije realno da sve ovo obiđete sa malim detetom za 2 nedelje, a da to bude relaksirani odmor, ali neki plan možete da napravite ili da na osnovu ovih predloga pogledate slike i vidite šta bi vam odgovaralo. Nemam pojma ni šta volite, peščane ili šljunkovite plaže, organizovane plaže sa ležaljkama ili robinson varijantu, ovo je spisak koji sam ja sastavljao sebi.
Tu sam za sva pitanja.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Četvrtak, 14 Januar 2016, 18:42 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
:bravo: :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kefalonija
PostPoslato: Četvrtak, 14 Januar 2016, 22:19 
Nije prisutan
Putnik
Putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 12 Januar 2016, 23:28
Postovi: 679
Pol: Seka
Hvala VlaMar bolji i detaljniji odgovor nisam mogla da dobijem :clap: . Kamp u kome mislimo da idemo je odlican isto po preporuci, plaza onako moze da prodje, prednost je sto bar ima bazen, jeste da je glupo pored mora kupati se u bazenu ali svakako dobro dodje kad je voda hladna ili more uzburkano. A lokacija nije losa mogu po potrebi malo da se protegnu noge do Samija ili cak sela Karavomilos. Naravno da planiramo da obilazimo samo ne nekim jakim tempom, ne moramo svaku plazu da obidjemo samo da bi smo rekli da smo bili, bolje je nesto obici na tenane i uzivati a nesto ostaviti za drugi put. E sad sto se tice plaza dugo smo bili ubedjeni da smo ljubitellji peska a onda smo ovog leta imali skljunkovitu plazu i shvatili smo da sve sto nije ostro kamenje i tamo gde nema jezeva je ok. Obicno ukoliko nije pesak uvek imamo papuce za vodu lepse i komotnije se ulazi, najbitnije je da je voda lepa i kristalno cista. Ne znam kako sam Kefaloniju zanemarila svih ovih godina skoro sam pocela sasvim slucajno da razmatram i ovo ostrvo i po slikama vidim da je bas po nasoj meri.
Dakle volimo i organizovane i divlje plaze mada priznajem da se na ovim drugima osecamo lepse :D
Ovaj tvoj post ima da odstampam i ponesem sa sobom ukoliko odemo na Kefu. A za Lefkadu cemo videti nisam ni mislila da delim letovanje to bi bilo po meni promasaj. Mozda eventualno 2-3 dana ako ugrabimo vremena ostanemo na Lefkadi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.