Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Petak, 29 Mart 2024, 12:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 24 Septembar 2015, 00:28 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Pozdrav svima!
Mi smo se odavno vratili ali ja nikako da napisem koju rec. Plana smo se drzali koliko nam je umor dozvoljavao. :D A pocelo je tako sto je moj muz na dan putovanja ustao u 7 sati i nije mogao da spava. A onda ni u podne kada je otisao da se odmori nije mogao da spava. I tako smo resili da umesto uvece krenemo u 15h pa da odmaramo usput. Nuzda zakon menja. :)

Kao sto sam rekla, krenuli smo na Peloponez zapadnom stranom preko Arte i Patre. Negde oko pola dva na putu ka Arti, muzu se pridremalo pa smo resili da napravimo malu pauzu. Mala pauza je potrajala do 4!!! :) Odnosno, 5h po grckom. Nismo tako planirali da putujemo ali ispostavilo se da je to super stvar jer smo put nastavili skroz odmorni. Negde pred svitanje stigli smo do mesta Amfilochia. Tu su nam svi prozori pobeleli u sekundi i sve je bilo u magli oko nas. Kada se malo razbistrilo, imali smo lep pogled. :)

Slika

Oko 9 sati, ukrcali smo se na trajekt za Peloponez. Cena je 6,5e samo za auto se placa.

Kao sto Petronije rece, divan nacin da se zapocne dan mada smo mi malo okasnili. :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Odatle smo krenuli ka Kiparisiji gde smo rezervisali smestaj za prvu noc. Isli smo putevima bez putarina pa smo negde morali da cekamo i voz da prodje ali to nas nije sprecilo da uzivamo u okolini.

Slika

Smestajem smo bili zadovoljni. Sve je bilo cisto i sredjeno, u sobi nas je cekalo slatko i po kolac. Imali smo sto i stolice na terasi a jos jedan komplet je bio u sobi sa sve etiketama, novi valjda. :)

Slika

Slika

Nastavljam sutra. Laku noc! :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 24 Septembar 2015, 07:35 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Sladja je napisao:
Kao sto Petronije rece, divan nacin da se zapocne dan mada smo mi malo okasnili. :)


Никад није касно да се дан започне преласком на Пелопонез :D :D :D !
Са нестрпљењем ишчекујем наставак :) !

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 24 Septembar 2015, 15:57 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Moram da kazem da je put od Patre do Kiparisije stvarno super. Priroda prelepa, pogled na more i most, ma savrseno.
Kiparisiju smo odabrali jer smo u stvari hteli u mesto Kalo Nero a tamo je smestaj bio mnogo skuplji. U Kalo Nero nam se islo jer tamo dolaze kornjace sa Zakintosa i hteli smo malo da se druzimo sa njima. :) Cim smo se smestili, otisli smo u 7km udaljeno Kalo Nero. Samo mesto je malo, bukvalno jedna ulica ispod magistrale. Na plazi skoro da i nije bilo ljudi. More je lepo, cisto ali plazom nismo bili odusevljeni. Naravno da kornjace nismo sreli jer je voda bila LEDENA. :)

Slika

Slika

Otisli smo u Kiparisiju na rucak i onda smo tamo ostali na plazi. Na plazi je bilo pakleno, bukvalno smo se kuvali na plazi u 7 uvece kao nigde do tada.

Slika

Grad je veci nego sto smo ocekivali, lepo sredjen, ima trg sa palmama i fontanom a okolo su kafici i mnogo je lepsi nego na slikama koje ja imam. :)

Slika

Slika

Slika

Zalazak je bio nezaboravan.

Slika

Zao mi je sto nemamo slike koje bi bolje prikazale ovaj trg ali mi smo bili gladni i umorni i samo smo trazili giros i kolace. :) Posle smo bili siti i umorni i zurili na spavanje da bismo ujutru nastavili put.
Iznenadjenje je bila cena gorosa-1,5e. Cene kolaca su nize nego u Olimpskog regiji, recimo. Cene po prodavnicama isto nize nego u ostatku Grcke.

Ujutru smo nastavili ka sledecoj destinaciji-Kalamati. Od Kiparisije je udaljena oko sat voznje ako se ne ide autoputem. Kalamata je ogroman grad, svuda nesto rade, renoviraju, kopaju ulice, malo nas je podsetila na Solun. Parking u gradu-nemoguca misija. Otisli smo do plaze, parkirali se i resili da tu provedemo pre podne a onda da nastavimo ka Elafonisosu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ideja je bila da pre Kalamate odemo na plazu Voidokilija ali smo to ostavili za neki drugi put. Zajedno sa Olimpijom koju smo takodje preskocili. Resili smo ne idemo u obilaske posto-poto, cilj je bio i da se odmorimo. :smesko-levo-desno:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 24 Septembar 2015, 17:07 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Iz Kalamate smo krenuli negde oko jedan ka Sparti. Put je vijugav, pun serpentina, ima oko 60km i putovali smo sat vremena. Navigacija na telefonu nam je "pokazala" fotoaparat negde na tom putu pa smo resili da je poslusamo i svratimo. Parkirali smo kola i krenuli u to mestasce peske. Sreli smo samo jednu stariju zenu koja je radila u prodavnici. Mir, tisina, ulicice od kamena i jedna crkva. Otisli smo do crkve i tu ostali bez teksta na pogled. Sve serpentine kroz koje smo prosli, kao na dlanu. Jos jedna neverovatna stvar, vrucina je bila strasna ni daska vetra a samo ispod jedong drveta duva nevidjeno. Kao kod drveta iznad Limenarije. :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Od Sparte smo krenuli poznatim putem ka Elafonisosu. Boja mora nas je opet odusevila.

Slika

Slika

Sto se smestaja tice, prosle godine sam provela 10 dana gledajuci u kucu preko puta sa prelepim terasama i ljuljaskama na njima pa smo ove uplatili tamo. Oko cene smo vodili pregovore i Grkinja je na kraju popustila ali nas je zamolila da ne pricamo koju smo cenu dobili. :op: Po dolasku sacekalo nas je ovo:

Slika

Divota! Deseta dana u raju! Na rajskom ostrvu! :op-op:

Slika

Slika

U kuhinji malih kucnih aparata vise nego sto imamo kod kuce. :)

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 24 Septembar 2015, 17:20 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Sladjoooo, sjajno! Predivne slike i opis , koji "teleportuje"- odmah, na sva "rajska mesta"! Izvini sto prekidam pricu (ako zelis, mozemo da obrisemo moj komentar, dok ne zavrsis!) Bas uzivam citajuci i gledajuci slike! :bravo: :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 24 Septembar 2015, 17:53 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Ne mora nista da se brise, ne znam kada cu imati vremena za sledecii post. Imamo neke radove u kuci pa kuckam u pauzama. :)
Hvala na lepim komentarima! :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 25 Septembar 2015, 00:29 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Prvi dan smo proveli na plazi preko puta vile ali vec sledeceg jutra otisli smo na Panagitsa plazu. Skoro sami smo bili. Odnosno, jedini sa svojom opremom, ostali su bili na postavljenim lezaljkama.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Simos plaza, najlepsa ujutru kada je sve mirno.

Slika

Slika

U nastavku nje Sarakiniko.

Slika

Za razliku od prosle godine, ove smo imali prilike da vidimo i oblake. Mala plaza ali nista manje lepa, Lefki.

Slika

Uvece je lep pogled da mestasce Elafonisos.

Slika

Isli smo na plazu u mestu Punta odakle krecu trajekti za Elafonisos. Voznja traje 10 minuta i cena je 1e po osobi. Za auto je 10e. Mi smo isli bez kola jer je plaza blizu polaska trajekta. I pored blizine "luke" voda je kristalno cista. Opet smo bili sami na plazi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Na plazi Sarakiniko, skoro svakoda dana posle podne bili su talasi. Voda je bila topla i mada je pesak ne zamuti se od talasa. Stvarno super!

Slika

Slika

Ove godine smo svracali na jos jedno mesto na kupanje. :) Videli smo da pored puta ima silaz na plazu ali sa stenama. Resili smo da sidjemo i nismo se pokajali. Neko je izgleda bio vredan i utabao stazicu kroz mali deo sa travom i mi smo bili zahvalni. Bilo je dosta jezeva ali je moglo da se udje i nesmetano pliva.

Slika

Slika

Mada oblaci nisu zanimljivi na moru, mi smo uzivali u bojama. Jedno vece je cak i kisica pocela a Grci su izlazili iz prodavnica i restorana i gledali u nebo zacudjeni. Mi smo dosli do zakljucka da kisa nece biti opasna jer niko nije sklanjao stolice, suvenire,... i tako je bilo. Prestalo je posle 5 minuta.

Slika

Mesto Elafonisos je lepo ali bas malo, tako da ako je neko za provod i zurke, nece se ovde usreciti. Ima kafica ali ne i ludog nocnog provoda.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Jedino sto lici na klub neki ili diskoteku opet ove godine nismo zatekli da radi. I dalje se sve pece na suncu ali su nam rekli da sa radom pocinje tek u julu. Prosle godine nije radio ni u julu.

Slika

Nas smestaj prosle godine (desno) i nas smestaj ove godine (levo).

Slika

Pogled na kopno i Neapoli jednog vetrovitog dana.

Slika

Bilo je na Sarakiniku i mirnih dana. :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Isli smo na brdasce odakle se vide obe plaze i sprud izmedju njih. Sa jedne strane more i Kitira.

Slika

A sa druge Sarakiniko:

Slika

Simos:

Slika

I obe zajedno:

Slika

Jos jednom smo isli u Puntu na kupanje. Tu ima potopljeni grad Pavlopetri a posto muz voli da roni, vratili smo se opet.

Slika

Plivao je do ostrvceta sa slike i na njegovu ogromnu radost, video je kornjacu. Veliku onu, sto smo ih jurili u Kalo Neru.
Doduse, prvo je video njenu senku pa se prestravio a onda se odusevio. :)

Slika

Pod utiskom smo otisli kuci i puni srece Grkinji pricali da je video kornjacu a ona kaze-E, da ima ih dve ovde na plazi preko puta! :haha:
Ahahhaah mi u soku. Ne znamo od kada su tu jer ih prosle godine nismo sreli. Naravno da smo poslednji dan proveli na plazi ispred vile. I muz je odmah nasao kornjacu pa su plivali u duetu. :D

Plaza ispred vile je lepa ali nije kao ostale na ostrvu. Tu je voda najtoplija a do kopna moze da se prepliva. :D

Slika

Slika

Posto ovde ima kampera a i mi razmisljamo da se u tome oprobamo, obisli smo kamp.

Slika

Slika

Slika

Slika

Jedan zalazak pred put. :)

Slika

Od Srba smo ove godine sreli porodicu iz Nisa. Oni su free kamperi i preporucili su nam obilazak Mistre na cemu smo im vrlo zahvalini. Sreli smo i jednog naseg pevaca sa zenom i prijateljima. :)

Poslednje jutro uhvalitili smo trajekt u 7h i krenuli u Mistru.

Ako nisam previse umorila, sledi nastavak. Uz ovo pisanje, lakse kisu prezivljavam. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 25 Septembar 2015, 14:50 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17778
Pol: Seka
Slađo, uživala sam u tvom putopisu. Peloponez mi se čini kao nedostižna destinacija, ali moram priznati da čitajući pre svega Petronijev, a sada i tvoj putopis, budi sve više interesovanja kod mene. Ko god da se odluči da ode tamo kolima i još ako planira da obiđe više mesta, moram priznati da je to stvarno krupan zalogaj. Pokušavam da uz mapu pratim sve te gradove, koje spominješ kroz koje ste prolazili. Mene nekako Peloponez asocira na go kamen, pesak i more. Asocira me na vrućine i velika prostranstva. Šta bi još mogla da dodaš o Peloponezu, a što je tebe privuklo da odeš tamo?
Moj muž je recomo pre neki dan gledao film gde je prikazana Olympiu, što je probudilo želju da je poseti. Kada bi i ako bi išli da vidimo Olympiju, nameće se pitanje, šta još tamo videti, a da ne budemo baš non stop u kolima? Kako recimo "zujati" od plaže do plaže, kad je sve nekako daleko... Eto, takva ranzna pitanja mi padaju napamet...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 25 Septembar 2015, 17:23 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Taman posla da si "umorila"! :ljubac: Hocu jos! :op-op:

Toliko su lepe slikeeeee....! "50 nijansi PLAVA"! :D Mogu da zamislim kako ste uzivali! :romance-grouphug:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 25 Septembar 2015, 20:23 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Za mene jedna nova, nepoznata destinacija.
Uživao sam u načinu na koji je predstavljena. Ima toliko fotografija koje bih ponovio.
:text-bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 25 Septembar 2015, 22:08 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15619
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Slađo, :bravo:

Fotke su ti božanstvene (gde je onaj smajli što pada u nesvest?)
Ja isto volim da fotkam rano ujutro. Mir, spokoj, prazne ulice, kao da sve pozira samo za mene...

Hvala za putopis, i za hint za smeštaj :text-thankyouyellow:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 25 Septembar 2015, 22:23 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17778
Pol: Seka
Sada sam kod kuce natenane pogledala slike, to danas na poslu nisam mogla. Fantasticne su! :bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 25 Septembar 2015, 22:29 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17778
Pol: Seka
Sladja je napisao:
Slika


Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 26 Septembar 2015, 00:05 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Hvala svima na lepim komentarima i posto kazete da nisam umorila, sada cu da nastavim a onda cu svima da odgovorim. :)

Elafonisos smo napustili trajektom u 7 ujutru i po preporuci Nislija koje smo sreli, krenuli smo u Mistru. Mistra se nalazi oko 5km od Sperte i jedan je od ocuvanijih lokaliteta u Grckoj. Ima Donji i Gornji grad, ulaz je 5e po osobi i vazi za oba dela. Neke crkve se rekonstruisu, a rekonstruise se i palata ali je svakako vredno obilaska. Takodje, ovde se nalazi i zenski manastir pa je korisno znati zbog oblacenja kada se tamo uputite.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

U Mistri je sacuvano 7 crkava i sve su gradjene u periodu od 13. do 15. veka.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika imamo mnogo i ne znam da li je lepsi grad ili predeo u koji je smesten.

Slika

U podnozju tvrdjave, nalazi se danasnje selo Mistra sa puno lepih taverni, prodavnica suvenira, pekara ali i dosta smestajnih jedinica.

Slika

Ali mi se kratko zadrzavamo, samo par slicica da napravimo i nastavljamo put u Tolo gde smo preko Booking-a rezervisali smestaj. Zelja nam je bila da obidjemo Naplio ali smo se smestili u Tolo jer smo nasli povoljniji smestaj. Jedan od drugog su udaljeni desetak kilometara.
Put do tamo je odlican. Negde pre Tripolisa smo pogresili i pored navigacije pa su nas dobri ljudi usmerili na pravi put i on je bio nezaboravan. Spustali smo se sa brda sa pogledom na zaliv Argolide i na Nafplio. Nemam slike, samo smo uzivali u pogledu. :)

Tolo na nas nije ostavio neki utisak. Plaza je uska, ima mesta za samo jedan red lezaljki tako da ljude sa svojim suncobranima nismo ni videli. Odmah iznad lezaljki, podizu se hoteli i mada verujem da je tim ljudima lepo da se bude sa pogledom na more, nikako nije lepo da lezis na plazi a red zgrada se podize na metar iznad tebe.
More je bilo toplo ali i pored toga, resili smo da se ne kupamo nego malo da prosetamo pa da se osvezimo i krenemo u Nafplio.
Nije nam prioritet bilo kupanje mada smo nasli na internetu da u blizini ima nekoliko plaza koje su bolje od te u samom gradu. Tolo je dobar kao baza za obilazak. Jeftiniji je po svemu od Nafplia.

Slika

Slika

Slika

Slika

Levo su hoteli i restorani ispod kojih je plaza do koje se dolazi kroz prostor izmedju zgrada. Mislim da se na ovoj slici i vidi jedan prilaz plazi.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 26 Septembar 2015, 15:16 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Smestajm smo bili zadovoljni. Uplatili smo nocenje sa doruckom i Grk je bio vise nego raspolozen da nas ugosti. Prvo nas je vodao po sobama da odaberemo koju cemo, rekao nam da skuvamo kafu ili caj ako hocemo, da ga pitamo sve sto nam treba i onda sam ja resila da ga pitam ima li sanse da proveri sta nam sa USB-om nije kako treba, pun muzike a nece nijedna pesma. On ustane od kompa i kaze-Samo izvoli, ne znam ja nista oko toga! i ostavi me samu. Ujutru nas je pitao sta volimo za dorucak i bio je bas ljubazan sve vreme boravka. Kaze da mu Grci daju lose ocene na Booking-u jer kazu da mu je namestaj staromodan. Mi nismo ocekivali luksuz, znamo sta smo uplatili i bilo nam je ok. Hotel se zove Katerina. Imali smo parking u hladu, to nam je bilo super.
Terasa nam je imala bocni pogled na more. Evo jedne slike.

Slika

Kada smo se smestili i dosli sebi od puta i vrucine, otisli smo u Nafplio. Tu smo bili odusevljeni!!!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Vreme se oblacalo ali je na svu srecu proslo bez kise.

Slika

Nafplio nam se jako svideo, nadam se da cemo se ovde vratili, ostalo je jos mnogo toga da vidimo. Ima puno Britanaca i cene su prilagodjene njima. Ukoliko resimo opet u ovaj kraj, ne menjamo Tolo i naseg Grka. :)

Sutradan posle dorucka smo polako posli nazad ali smo resili jos malo da obilazimo pa smo tako posle sat vremena voznje i prelaska preko Korintskog kanala uz obavezno zaustavljanje, stigli u Lutraki. O Lutrakiju smo dosta slusali, pa smo resili da svratimo i vidimo kako je pa mozda nekad da se vratimo na duze. Medjutim, kako smo bili u junu van sezone, ljudi nije bilo, puste ulice i plaze, delovalo je sablasno. Na Elafonisosu su nam jako prijale puste plaze ali ovamo sve ogromni hoteli, veliko setaliste, a sve pusto. Neki hoteli su bili cak i zatvoreni. Grad je lep, sredjen i uredjen, ima lepih parkova i po natpisima na radnjama rekla bih da ima dosta Ceha i Rusa. Odnosno, da njih ocekuju jer ih nismo sretali. :smesko-levo-desno:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Onda smo resili kada smo vec tu, da odemo 4km nazad da vidimo i drugi most preko Korintskog kanala, onaj drveni sto se spusta.

Opet smo na kratko presli na Peloponez pa sve vratili. :) Most se nije spustao ali smo imali lep pogled na drugi most i na kanal.

Slika

Onda ukljucimo navigaciju a ona nam kaze da se opet vratimo na Peloponez pa opet na prvi most i pravac Leptokarija, nase sledece odrediste. :) Tako smo mi toga dana pet puta presli Korintski kanal. :smesko-gore-dole:

Za razliku od prosle godine, kada smo isli autoputem ka Atini, ovaj put smo resili da koristimo put paralelan sa njim. :) Putevi su dobri ali smo mi umesto da idemo tim putem do Elefsine a onda preko brda na Thivu, resili da taj put uz more napustimo kod Megare i ukljucimo se na taj planinski. Ispostavice se da smo tu napravili ogromnu gresku jer smo odmah na pocetku tog puta ili bolje reci putica upali u dve ogromne rupe na putu. I jedine. Nismo ih omasili. Gledamo gde smo, put uzak, masline okolo i vise nista. Ni kola ni ljudi, ni kuca. :) Smejemo se mi tako-E, gde smo dosli ahahha! i samo pocinje nesto da lupa na kolima. Prvo malo pa onda malo vise. Stanemo mi, nema nista. Krenemo polako, ne cuje se. Malo brze lupa li lupa. Opet stanemo sve ispregledamo, nema nista mi pustimo muziku i nastavimo. :smesko-gore-dole:
Konacno se dokopamo tog poznatog puta pa Thivi i tu vec nesto pocne ozbiljno da lupa. Izadjemo opet iz kola, krenem ja polako da vozim na prosirenju, muz da vidi sta je, ma nista. Izadjem ja iz kola, mislim sta cemo. U tom momentu smo nekih 300km od Leptokarije u planini na magistralnom putu. Kad ide muz i kaze-Zeno, nasao sam sta je, sada cu da sredim samo mi treba skalpel! Ja u nesvest da padnem! Tada kada smo upali u rupe, pocepali smo gumu, ne znam kako da objasnim ali kao da je krenula da se lista i jedno parce sirine pola cm ali duzine 15 se odvojilo i kako idemo lupa u branik. Odsece on to parce i mi nastavimo put.

Od Thive smo isli autoputem kao i prosle godine. Samo smo napravili jedan izlazak sa autoputa da svratimo do Termopila. Ali nismo se zadrzavali.

Slika

Samo sto smo prosli Tembi i crkvu Svete Paraskeve gde nismo svracali zato smo bili nekoliko godina pre toga a i guzva neka bila, krenu moja vrata da se tresu. Kaze muz-A u bre nisi zatvorila vrata. Nema veze zakljucaj ih sad! Ja kazem-Kako nisam vozimo se preko 100km i nista a sad se tresu. Mogu i da ih zakljucam ali mislim da ce da otpadnu.
I onda krece ceo auto da se trese. Stanemo odmah, pomislimo da je guma ona sto se nacela, izdje muz i kaze-Nije ta sto se nacela ali jeste druga! :smesko-gore-dole: Sreca u nesreci je da je skoro preko puta bila pumpa, tu predjemo, zamenimo gumu i nastavimo. Problem je bio sto je nasa rezervna guma manja nego ostale tri i sto nismo smeli da krenemo za Srbiju bez rezervne zbog one sto je pocela da se cepa.
Odahnemo jer smo samo 25km ispred Leptokarije a tamo imamo prijatelje. Nadju oni neke sto prodaju polovne gume ali Grci nece da nam daju gumu, kazu da nemaju istu kao nasu. Ja se sada bas ne razumem ali muz kaze-Daj bilo koju koja pase na nase felne, znam da nije isto ali samo do Srbije da dodjemo, a Grkinja nece ni da cuje. Samo kaze nemam i nemam i ne da da udjemo u radnju da pogledamo sami ima li ili nema. :) Neki momci na pumpi nam kazu da u Skotini ima vulkanizer i mi odemo tamo ali nije radio jer je bila nedelja posle podne. Ali je dobra stvar sto je muz video da ima guma koja nam je potrebna. :op-op:
Ujutru smo dosli, kupili jednu polovnu i nastavili put kuci. Naravno da je ona naceta izdrzala do Beograda. :)
Nismo mi u Leptokariji samo jurili gume. Setali smo uvece, jeli na svetu najbolji giros, kolace, druzili se sa prijateljima, isli na plazu. :)
Vreme nije bilo bas najlepse ali smo se mi mnogo lepo proveli.

Slika

Slika

Slika

I pored loseg vremena bilo je puno ljudi na plazi. A ovo cak i nije u centru gde je najveca guzva.

Slika

Eto, ljudi to bi bila nasa avantura po Peloponezu. Nadam se da ce biti od koristi onima koji odluce da krenu na neko slicno putovanje. :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.