Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 11:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 15:21 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Opet putujem! :smesko-gore-dole:
To je prvi, glavni i najvazniji razlog ovog mog :op-op: :op:
Mogu da zahvalim Jack, sto me "aktivirala"...Jack- hvala ti, od srca! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 15:28 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Posle Beca, Salcburga, sad je stikliran i Grac! :op-op:

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 15:43 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Volim ovu uredjenu i urednu zemlju, mnogo puta sam to rekla! I mnogo puta uzivala u njoj, bas zbog toga. Ovo putovanje je pronasla Jack, sve uplatila, odradila...moje je bilo "samo" da docekam dan polaska! :smesko-gore-dole: Bila sam uzbudjena, kao da idem na put oko sveta...i kao da nikad nigde nisam putovala... :mrgreen: ....da, mislim da sam jutro uoci puta bila bas ovako zelena...krenuo je da me boli stomak.... :shifty:

Isle smo preko "Lavli travela", koji meni nije nepoznat kao agencija...sa njima sam vec putovala...i sa snajkom... :ljubac:

Petak je vece....oko osmice...Zoki i ja stizemo kod SC, na okretnicu autobusa 35 i 27e...odatle jos nikad nisam polazila...vec je mrak, hladno...na stanici vidim nekoliko osoba...i ne prepoznajem Jack... :lol: ...parkiramo se i izlazim iz auta, da vidim da li je tu...vreme sastanka je 20.15 h, a polazak u 21.30...da, Jack je vec tu, iako je radila i rano ustala i tog dana- kapa dole! Slika ili Slika!

Sedamo u nas auto, da se grejemo, dok ne dodju ostali...u naznaceno vreme, na stanici ima par ljudi vise....ali, odatle krece i grupa za Bec...vidimo kroz prozorce dvoje "sa tablama" u rukama i kontamo da su vodici vec tu...prijavljujemo se, dobijamo "svoja mesta"...nekako sve se brzo desava...dok smo otisle po stvari iz auta, ostatak putnika stize...nas dve ulecemo odmah, da se ne mrznemo, ne guramo...da nije "nje", jos bih dzodzila napolju, dok nas vodic ne pusti u bus! :lol: Ovako, mi se odmah smestamo, a ostali stoje ispred busa i cekaju, kao djacici, da budu prozvani...Jack je spakovana "minimalisticki", moj "bagaz" ste imali prilike da vidite uoci puta... :mrgreen:

Slika

...priprema u vidu "belezaka"... :mrgreen: ....na njima se radilo nedeljama...

Slika

Gomila papira, jos, i mapa nije na slici... :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 15:49 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nas vodic je Vesna...zena, otprilike, mojih godina...sto rece Jack, "sva je retro"- friz a la gospodje iz 50-ih, 60-ih godina, crveni ruz...cigaretu nervozno gura u usta...i do kraja puta, cim istrci iz busa, bilo kojim poslom, brze-bolje pali cigaretu... :mrgreen: ...tog trenutka mislim da je dobro- vodi nas, ocigledno, iskusna osoba, koja ovu trasu zna kao svoj dzep, nece biti frke! ;)

Bus ne obecava, na samom startu...mebl kao u mojoj 74-orci, kojom se "mucim" svakog dana po gradu, sedista preblizu jedna drugima...ona u redu ispred nas ne mogu da se vrate u uspravan polozaj... :? ...rucice za razdvajanje sedista- neispravne, pa ne mozemo ni da tu dobijemo u prostoru...'ajde, samo da krenemo, snaci cemo se vec nekako...u busu nema muzike...nema tv-a...samo gomila bucnih, prebucnih zena, koje su grupno posle na put...i sede bas tako nekako raporedjene oko nas... :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 15:55 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Sada smo svi smesteni...vodic nam se obraca preko mikrofona...pozdravlja nas u svoje i u ime agencije, upoznaje nas sa soferima Boletom i Milanom, koji ispadose najsvetlija tacka ovog putovanja i za koje imam ocenu-5! :bravo: Mladi ljudi, profi, vozili su tako da nismo osetili put, klizavicu, kisu, sneg...dakle, na njih nemam nijednu primedbu!

Nasa Vesna krece da nas prebrojava...dolazi blizu nas...i cujemo je kako naglas prebrojava ...22...24...29...brzo razmenimo poglede sa "komsilukom" iz busa...svi se nasmejemo...i tako do kraja puta! :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 16:04 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Vodic nas, u drugoj-trecoj recenici, obavestava da, kada stignemo do TC "Siesberg" (posto se ova tura "vodi" kao "soping-tura"), oni koji su krenuli da pazare na snizenjima, brzo izlaze tu, a mi ostali, koji zelimo da vidimo grad sa vodicem ili sami, odmah nastavljamo ka centru Graca...to zadovoljstvo kosta jos 5 €, na prvobitno uplacenih 27 € po osobi...ubrzo krece u sakupljanje "haraca"... ;) ...kaze nam da busom u centar stizemo za nekih pola sata...a kada se budemo vracali, da vodimo racuna, jer gradskim prevozom treba oko sat vremena...

Objasnjava da smo krenuli iz Beograda ovoliko rano zbog granica, da ako bude zadrzavanja, sto se ocekuje, ne izgubimo mnogo od sledeceg dana...kaze da nam je ocekivano vreme stizanja u TC oko 7 h, da moze da se udje u zgradu, ali da jos nista ne radi do 9 h...nas taj deo ne interesuje, slusamo ono vezano za setajucu turu i vreme povratka...dakle, oni koji idu u grad, treba najkasnije do 17.30 da budu na istom mestu, jer se za Beograd krece tacno u 17.40 h, da bismo, opet, izbegli guzvu...TC se inace zatvara u 18 h...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 16:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ususkavamo se kako znamo i krecemo! :op-op:

Imali smo dovoljno mesta za stajanje, za toalet, brzinsku kafu da kupimo...ali, vodic nas je iznenadila recenicom: "Sto se tice jedenja u autobusu, znate, novo pravilo EU je da se ne jede unutra, vec vas molim da koristite pauze i uskladite ih sa vasim obrocima!" Zgledamo se i ne verujemo sta cujemo! "Mozete da primetite da nema kesa pored sedista, to je zato! To je, uostalom, radi bezbednosti vas putnika"! :nevera: Opet se gledamo u :nevera: , a ja komentarisem: "Moja drugarica Bilja bi na ovo rekla: "Koliko me je obradovalo poskupljenje, toliko me je odusevilo objasnjenje!"" :snooty: Sta, udavicemo se ako jedemo tokom puta...?! :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 16:18 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Klac-klac...stizemo, relativno brzo, na granice...na nasoj, vodic skuplja pasose i obavlja taj posao bez nas...posto putujemo preko Hrvatske i Slovenije, na njihovim granicnim prelazima izlazimo svi iz busa (nas 46-oro sa vodicem+ 2 vozaca) i u redu, jedan po jedan, prilazimo salterima za overu pasosa...moje ranije iskustvo govori da se to izlazenje desava izmedju 2 i 4 h ujutro, kada se putnici bas lepo unanaju! Tako je bilo i sada.

Dok mi overavamo pasose, pregleda se autobus...udji/izadji...sidji/popni se...srecom, sve ide brzo... :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 16:25 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Probudjene iz najsladjeg sna...dobro, ja dremam, jer me "pritiska" sedistem "koleginica od ispred"... :mrgreen: ...dakle, krecemo da cucorimo...vadim sendvic, jer sam poslednji put jela 12 sati ranije...4 h je ujutro... :doh: ...gledamo kroz prozor..."Mesecina, k'o dukaaat zuut..."

Pada prvi snimak! :mrgreen:

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 16:30 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ostavljamo putnike u TC, i nastavljamo ka Gracu...iznenadilo nas- dosta putnika je krenulo u grad! :bravo:

U rano jutro, stizemo na trg Burgring...vodic nas skuplja ispred busa, deli nam karte grada...deluje pomalo smotano... :| ...ok, krece tura...pesacka...ostaci snega, pomalo zaledjeno tlo...dobro, jutro je...ocekujemo suncan dan, bez padavina...i sa porastom temperature... ;)

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 16:37 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Znate da smo se nas dve "pripremale" pre puta, tj. da smo citale o gradu, sta treba videti, koje muzeje posetiti, itd. Nosimo te papire sa sobom, sa gomilom informacija...sve mislimo- to cemo mi sve postici! Mozda ne bas i muzeje, sve, ali cemo vecinu stvari videti... :mrgreen: ...kasnije konstatujem, da smo mogle i mi da vodimo tu turu...a da smo dale baksis soferima, sto nas lepo vozise i zive i zdrave vratise kuci! :shifty:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 16:43 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Jos nema zive duse, iako je to centar grada...

Slika

Slika

Plan grada sa znamenitostima

Slika

Slika

Jack slusa vodica, koji objasnjava gde se to na karti nalazimo...ja sam vec tada odustala...mislim, od slusanja... :mrgreen: ...daje nam informaciju da, kada bismo isli gradskim prevozom od TC "Siesberg", koristili bismo autobus br. 78 do stanice "Siesberg", a onda autobus br. 32 ili tramvaj br. 5 do centra.

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 16:48 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Jelke na prodaju

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 18:11 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Katedrala

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 24 Decembar 2018, 18:15 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.