Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 15:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Subota, 25 Septembar 2021, 20:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Posle male dramske pauze, slede pećinske fotke:

Najpre pomalo mutna fotka tih korito-čamaca…
Slika

… voda je prozirna i osvetljena odozdole(!)…
Slika

Slika

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Poslednji put menjao jack dana Subota, 25 Septembar 2021, 20:48, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 25 Septembar 2021, 20:31 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Jedan čamac koji odlazi ispred nas, lepo se vidi da je voda sasvim bistra i sasvim plitka...
Slika


… neki veslaju, a neki ne…
Slika

Slika

Slika

Slika


i, gotovo… neki smo se iskrcali, a neki opet kreću u avanturu s parolom „dvaput je dvaput“…
Slika

Primetićete, of kors da baš i nemam nešto puno fotki sa ovog mesta. Sori, ima ih ali su mutne, nije se baš prilagodio aparatić sam, a ja bRez naočara nisam ni videla da nešto ne valja, nit bih pokušavala da nešto iznabadam po podešavanjima.

Ko velim, vidi se dovoljno da se zainteresuje ko ima bar mrvicu avanturističkog duha :D

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Poslednji put menjao jack dana Subota, 25 Septembar 2021, 20:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 25 Septembar 2021, 20:44 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
E, sad ću da turim one mape koje je trebalo da idu na početak :lol:

Prvo, pregled gde se jezero nalazi u okvirima Mađarske kao takve, i da ne kažu džabe da je najveće u Jevropi… (a tu se vidi i onaj lepi Sekešfehervar u koji smo prvo navratili)
Slika

… kao i koji su to okolojezerski gradovi gde smo bili – Šiofok na jugoistoku, i Tapolca (Toplica ;) ) na severozapadu
Slika

Jezero je raj za jedriličare, i stvarno ih ima poveliki broj, čak i ovako van sezone. Mogu misliti kako je tek u letnjim mesecima...
Lepo mi je videti ta jedra na vodi.

Elem, ako pogledate prvu mapu pažljivije, vidi se da Budimpešta i nije nešto daleko od Šiofoka, svega nekih 50ak km.
Što daje mogućnost i za izlet do te novokomponovane prestonice, nakon što se pogleda ona drevna, srednjevokovna...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 26 Septembar 2021, 13:20 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Taj izlet je opisan na odgovarajućoj temi… ovde
…pa ako neko planira u skorašnje vreme na tu stranu… il ako ste već bili na nekom od ovih mesta…
pls dostavite i vi svoje utiske i fotke :D

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 26 Septembar 2021, 19:28 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Da rezimiramo, ima li nekog šetališta pored jezera ili jok? :D
Terapija u pećini, upff, nekako mi zvuči... Ne znam ni ja kako bih to definisala :lol:
U svakom slučaju zanimljiva vikend destinacija.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 26 Septembar 2021, 21:49 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Ima :D
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

To je tu 'ispred nosa' gde smo mi bili smešteni, pa sam samo tuda išla. Ima i sa druge strane marine - videh šetače i kod tog drugog 'svetionika' sa one druge strane marine (pošto marina ima crveni i zeleni lampion na ulazu, za noćnu orjentaciju), ali nisam imala dovoljno vremena da istražujem, pošto smo dana br.2 otišli do Budimpešte, sori :lol:

A nekako sam se uzdala u vas forumaše severnije stacionirane za više informacija... :snooty:
ali je ovde na forumu jedino Milkiway uopšte pomenula Balaton i to u kamperskoj priči, na ovom mestu, doduše pričala je o drugom gradu, ali ipak... daje mi to nadu da ima i u Šiofoku pomenutih peščanih plaža... negde. Ipak imaju ukupno 18km obale :smesko-levo-desno:

I, još da pomenem, Pef i Zoća su takođe bivali po Balatonu, negde. Računam, kad se Pef oporavi :ljubac:, ima da iskopa svojih 1567345 fotki da dopuni utiske o svemu što propustih

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 27 Septembar 2021, 07:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
:text-bravo: Za mene nova destinacija, nikada nisam čitao do sada o ovome.
Dugo mi već stoji u planeru dvorac u Visegradu, ali mi se sada više sviđa Stolni Beograd.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 28 Septembar 2021, 08:07 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
E sad je slika potpuna :) Važno je da se ima gde prošetati.

Ja sam odavno utefterila Balaton kao destinaciju koju treba posetiti ali nažalost, kao i mnoge druge, još uvek su na čekanju jer smo i dalje u sređivanju stambenog prostora. Dok to ne rešimo, moraću da se zadovoljim gledanjem vaših sličica. Nadam se da to neće još dugo potrajati.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Oktobar 2021, 10:19 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Evo, da kazem i ja koju! :mrgreen:

Jack, Vado i ostali, o Balatonu sam pisala jos 2008. na starom forumu...ako ne prva, ali jedna od prvih, bila je Moja foto tura, poznatija kao MFT "Siofok na Balatonu"! :roll:

Mi smo bili za jedan vikend tamo...nismo mnogo obilazili mesto, samo deo oko jezera, gde smo bili smesteni u privatnoj vili...

Nama se dopalo...bili smo krajem juna, a par dana posle toga smo otisli na Tasos... ;)

Pozdrav i poziv nasem forumskom drugu da napise koju rec o putovanju, na kome je sreo Jack! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Maj 2022, 10:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Evo i ja da dodam nesto malo slika i teksta vezano za Balaton.

Rutu smo isplanirali tako da ne idemo autoputem do Budimpeste iako je to bilo vremenski najbrze (ali po kilometrazi najduze) vec da idemo sporednim putevima kako bi smo i usput nesto videli. Isli smo na granicni prelaz Bajmok, prosli za par minuta. Dalje nas je put vodio prema Baji, Szekszardu pa pravac Siofok. Prvo smo mislili da idemo putevima za koje nije potrebna vinjeta ali smo, uzimajuci u obzir vreme koje imamo na raspolaganju, ipak kupili vinjetu na jednoj od Molovih pumpi kada smo prosli Baju. Ima dosta puteva koji "odjednom" prelaze u one sa naplatom i nismo hteli da rizikujemo. A i putevi su im dobri tako da se tih 10-tak evra (nisam sigurna koji je tacan iznos, muz je placao :) ) datih za vinjetu isplati. Veci deo puta je nov asfalt a manji deo je u radovima, menja se asfalt. Guzve nema, ne vozi se mnogo kroz naselje mesta tako da se na nekim deonicama moze voziti i do 90km/h. Tih skoro 290km smo presli za 4h.

Kako Jack vec kacila slike Siofoka ja cu dodati samo par.


Slika

Slika

Slika

U pozadini se sredjuje, seje se trava, sadi cvece, postavljaju klupe...

Kako sezona jos nije pocela, ima jako malo ljudi, vecina kafica i restorana je jos uvek zatvorena, parking se vecinom ne naplacuje do 15.05.

Slika

Slika

Slika

Ispred parka, koji je Jack pominjala, se nalazi Porecki trg a u blizini je i pesacka zona koja je u ovom periodu pusta jer nista jos uvek nije otvoreno od tih tezgi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Meni je park divan, lepo je sredjen i odrzavan.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Maj 2022, 10:43 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Okrepili smo se u jednom od obliznjih kafica i nastavili dalje uz jezero. Nismo imali zelju da idemo u centar Sifoka. Uz samo obalu jezera su prakticno vikend naselja koja su sada pusta i gde nema sta da se vidi. Ali je uzivancija setati pored jezera i uzivati u miru i tisini. Svratili smo na strand u Balatonfoldvar. Ovde ima bas lepih vila, i starih i modernih. Okrepili smo se u jednom od obliznjih kafica i nastavili dalje uz jezero. Nismo imali zelju da idemo u centar Sifoka. Uz samo obalu jezera su prakticno vikend naselja koja su sada pusta i gde nema sta da se vidi. Ali je uzivancija setati pored jezera i uzivati u miru i tisini. Svratili smo na strand u Balatonfoldvar. Ovde ima bas lepih vila, i starih i modernih.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Imali smo dogovoreno vreme za ulazak u smestaj i kako je to vreme vec bilo proslo, pozurili smo ka Balatonmariafurdo, mestu gde smo iznajmili prenociste. Sve pohvale za smestaj, ljubazni domacini, moderno, cisto, puno toga na raspolaganju. Kako nam se sin razboleo vece pre planiranog polaska, pisala sam vlasniku smestaja da li postoji mogucnost (iako na booking ta opcija nije postojala) da nam bez doplate pomeri termin, ucinio je to. Na put smo krenuli nedelju dana kasnije od prvobitno planiranog polaska. Uplatili smo nocenje sa doruckom i cena je bila 50eur za dan za dvoje. U blizini je stranda, restorana i kafica.
Soba nije velika, ali je za dvoje skroz ok. Parking je u dvoristu. Ima mini bar, klimu, balkon. Na raspolaganju su bicikli, teniski teren, mini teratana na otvorenom, sto za stoni tenis, garniture za sedenje u basti, tocilica za pivo, raznorazni rekviziti za zanimaciju. Nama od toga nista nije trebalo, ali ako se dodje u sezoni, na vise dana, itekako moze biti od koristi. Smestaj je Garden club pansion.

Slika

Slika

Slika

Slika

Ulicica mala ali uredjenja, staza za bicikliste obelezena kao i mesta gde se mogu parkirati dvotockasi.

Evo kako izgleda plaza u tom mestu. I ovde ima radova na preuredjenju.

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Maj 2022, 12:46 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Poluostrvo Tihanj je bilo sledece na spisku za posetiti.Tihanjsko poluostrvo jedno je od najlepših predela u Mađarskoj,kazu. Poluostrvo je vulkanskog porekla i nalazi se na severnoj obali Balatona. Kako smo mi bili smesteni na jugozapadnom delu, resili smo da idemo trajektom preko Balatona. Trajekt polazi iz mesta Szantod, na svakih 40min. Cena je oko 10tak eur (opet ne znam tacnu cenu) za auto i dve osobe. Voznja traje 10tak min.

Slika

Slika

Slika

Tihanj je divno mesto da se provede dan. Pogled na jezero je fantastican. I sladoled im je dobar :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nazalost, manastir koji je osnovao mađarski kralj (sveti) Andrija, je u fazi renoviranja pa posete nisu moguce. Ko zeli moze videti kako izgleda unutrasnjost http://www.3dpano.hu/Tihany_Apatsag/index_MT.html.

Slika

Slika

Slika

Pored restauriranja manastira sredjuje se i plato oko njega. Bez obzira na to, imate se tu jos sto sta videti a to pokazuju sledece fotografije.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Maj 2022, 13:01 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ovde je sve u znaku lavande. Ovaj cvet jos od davnina ima istaknutu ulogu u zivotu Tihanjskog poluostrva: prvo polje lavande zasadjeno je ovde sredinom 1920-ih godina. Kasnije se prosirilo na veci deo poluostrva i kazu da se leti ovde mogu videti nepregledna polja ove divne biljke. Lavanda se moze kupiti u raznoraznim oblicima i ove radnjice koje prodaju cajeve, kozmetiku i sl.od lavande prelepo mirisu :) Postoji i festival lavande kada mozete ubrati sami buket.

Zaboravih da kazem da postoji vise mesta za parkiranje i svi parkinzi se naplacuju. Cena zavisi od toga koliko se priblizite "centru". Mi smo odabrali parking koji nije najblizi i tu je cena parkiranja 420 forinti za sat. Obavezno pripremite sitan novac.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 03 Maj 2022, 13:31 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Meni je i Tapolca bila na spisku za posetiti ali kako je mm pomalo klaustrofobican, odustali smo od te posete. Sa polustrvo smo se vracali kopnenim putem, severnom stranom, prema zapadu. Vozeci pored jezera uzivali smo u divnim predelima.
Sledeca stanica je bila Szigliget. Rusevine srednjovjekovne tvrdjave stoje na vrhu brda Varhegy na 239 metara. Nedavno je obnovljen dvorac i gleda na panoramu jezera Balaton prema bazenu Tapolca. Ulozili su malo a dobili mnogo. Ulaz se placa, nepitajte me koliko :) ali vredi. Da smo pametni, pa i mi da iskoritimo u turisticke svrhe ono sto imamo a imamo dosta toga za videti.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sve je svedeno ali dovoljno da se isprati istorija. Koga zanima neka googla :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 07 Maj 2022, 09:58 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Kesthelj je mesto na krajnjem zapadu jezera i u njemu se nalazi dvorac Festetics koji vazi za jedan od najlepših dvoraca u Mađarskoj. Izgradnja dvorca u baroknom stilu je započeta u 18. veku. a njegova dogradnja i preuredjenje trajalo je skoro 150god. Nismo imali srece da vidimo unutrasnjost ovog dvorca. Stojalo je neko obavestenje na vratima ali naravno na madjarskom jeziku pa razlog zbog kog je zatvoren za posete nismo uspeli da saznamo. Morali smo da se zadovoljimo virtuelnom turom https://www.3dpano.hu/VR/HKVR.html Lepo je videti kako je nekad zivela aristokratija. Meni se dopao vrt, koji je veliki i uredjen. U dvoristu su postavljene klupe tako da se nakon setnje i obilaska moze sesti i uzivati u toj lepoti.




Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Malo slicica samog grada Kesthelj. Centar grada obiluje cvecem. Zaista sam bila prijatno iznenadjena kako je sve sredjeno.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Cudno je samo sto kod njih prodavnice rade do 18h a kafici do 19h. I nakon tog vremena grad je prakticno pust. Prvo vece kada smo otisli u setnju, negde oko 20h, ostali smo zateceni. Sreli smo samo dve-tri osobe. Nigde nikog:) Srecom, radio je jedan restoran pa smo uspeli da veceramo. Cene su malo jace - vecera za dvoje, kraft pivo i casa vina je izasla skoro 50eur. Da li zato sto je restoran u blizini dvorca ili sto on jedini radi u to vreme, ne znam. Ali bilo je ukusno!
Drugog dana nase posete Kesthelju odrzavala se neka manifestacija u gradu. Postavljena je bila bina na trgu, svirali su muzicari i bilo je puno omladine koja je igrala u kolu ispred bine, oslikavali su neka velika slova, imali radionice... Sve je bilo u znaku Helikona sta god da im je to (muzej, park, strand-plaza, hotel).
U delu gradu sa starim, nekad luksuznim vilama, se nalazi i veliki park, divno mesto za setnju.

Slika

Slika

Slika

Kesthelj ima vise uredjenih plaza. Vecina njih je ogradjena i bile su zatvorene jer nije sezona. Ali restoran (carda) Halaszcsarda na jednoj od njih je bio otvoren i on je za preporuku. Gulas im je mmmmm a i cene su uskladu sa tim :)

Slika

Gradska plaza je velika, lepo uredjena, ima panoramski tocak, setaliste, brojne kafice, mol na kome se takodje nalazi zanimljiv kafic ali je i on van sezone zatvoren.

Nisam fotografisala, kasno je bilo,mrak, pa nemam dokaz da vam pokazem. Moracete mi verovati na rec :)


Setali smo i pored jezera Heviz koji se nalazi na 15km od Kesthelja. Lekovito jezero Heviz je najveće prirodno termalno biološki aktivno jezero na svetu. Bilo je u planu da se tamo kupamo poslednjeg dana naseg boravka ali je nazalost taj dan padala kisa i zbog grmljavine nisu dozvolili kupanje. Ostali smo samo na setnji oko jezera vece pre toga. Inace karte za ulazak na jezero su 3900 forinti za trosatni boravak.

Slika

Slika

Slika

Slika

S obzirom na lose vreme tog poslednjeg dana, uputili smo se ka Srbiji. Bilo je ili da svratimo u neki trzni centar u blizini Pecuja, ukoliko kisa ne prestane ili da prosetamo gradom ukoliko se vreme prolepsa. Do Pecuja je kisa stala, ali je duvao vetar, a i ja sam vec bila u Pecuju pa menjamo pravac i odlazimo u banju Harkanj. Ja iskreno, nisam ljubitelj banja, ali volim kada je termalni bazen na otvorenom. Jer visoka temperatura i velika vlaznost mi bas i ne prijaju. A i mnogo je prijatnije napolju se jer se sumpor poprilicno oseti unutra. Cena ulaznice u banju je 4200 forinti i ako na sajtu pise manja cena. U kantini klopa bas i nije neka a i cene su dosta jace u odnosu na Erzebet banju. U svakom slucaju, odmorili smo dobro nakon trodnevnog setanja. Obavezno platite parking, da ne biste prosli kao mi :) Parkirali smo se na samom pocetku i zaista u blizini nismo videli automat za parking karte. Ima ga, ali na skroz drugom kraju.

Slika

Slika

Slika

Slika


Primetili smo da puno njih po kaficima i restoranima govori nemacki, engleski slabo znaju. Sto mi je donekle i razumljivo, jer smo na svim lokalitetima koje smo posetili sretali iskljucivo nemce.
Balaton je destinacija koja nudi dosta toga i potrebno je vise dana kako bi sve moglo da se obidje i vidi. U planu su nam bila jos neka mesta ali jednostavno nije bilo vremena za sve. Nismo hteli da jurimo kako bi videli sto vise vec smo zaista uzivali u lepo veremenu i setnji. Mozda je bolje ici u sezoni kada je sve otvoreno ali verujem da je tada i guzva. U svakom slucaju, Balaton je destinacija koja je vredna paznje.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.