Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 11:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: N o s t a l g i j a
PostPoslato: Nedelja, 29 Novembar 2015, 16:14 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Ima nas koji se rado sećamo dogadjaja sa putovanja iz prošlosti. Bilo ih je prijatnih, zanimljivih, duhovitih, čudnih, avanturističkih, ma, svakojakih! (Zmaja bi se setila još nekih prideva :lol: .) Šteta bi bilo da se ne zapišu.
Počeću sa jednom mojom pričom i nadam se da ćete mi se pridružiti!?


Evo, ovako je to bilo...

Davne 197..., ( mnogi od vas se još nisu ni rodili :doh: ) krenusmo mi izmedju 25-30. aprila u Grčku sa namerom da tamo provedemo prvomajske praznike. Tada smo bili kamperi, vozili smo Reno 10 i Adrija prikolicu. Nedelju dana pred put bilo je divno vreme u Beogradu, sunčano i prilično toplo. Polako smo se pakovali i punili kola i prikolicu sa stvarima tipa dušeci i suncobrani za plažu, lopte...Na gepek na kolima smo stavili plastični čamac. Uveče, pred put sve smo još jednom prekontrolisali i zadovoljno otišli na spavanje.

Sutradan, rano ujutro, pogledamo kroz prozor, kad ono SNEG, :grudvanje: vetar, strava... Naš čamac prekriven snegom! Hrabro krenemo kako smo i planirali. Usput sneg, vetar, smetovi...i naravno, pukne guma! Kabanice sam uredno spakovala ali u tom trenutku nisam znala gde!
Baš sam ja vozila! Ja sam inače vozač "da te Bog sačuva" :auto-swerve: :auto-camptrailer: ! Uglavnom sam plaćala kazne za razne prekršaje i davala pare za popravku desnog fara i prednje branika, šta mislite zašto? Elem, muž, po tom kijametu, zameni gumu i mi nekako dodjosmo do Grčke granice gde je vreme bilo, kao nožem presečeno, sunčano i toplo. Istog dana smo se čak i okupali! :more:

Pitam se da li će i iduće godine biti slično za prvomajske praznike?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 29 Novembar 2015, 16:30 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 23:10
Postovi: 3519
Lokacija: Београд
Pol: Bata
Јесам ли вам причао о Криту ?

_________________
" Meni je Bane jako simpatičan " Marijamia


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 30 Novembar 2015, 00:02 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Dujo bravo za pokretanje ove lepe teme. :clap: Mozda i nije slucajno da je tema "Nostalgija" proradila bas na 29. novembar :dance: Nadam se da ce ista zaziveti i dobiti onu finu patinu i smek koji zasluzuje jer svima nam je potreban da bi se podsetili kako smo nekada ziveli i putovali. :romance-grouphug: :auto-camptrailer: Nek nam je sa srecom nova nostalgija :obscene-drinkingcheers:


_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 03 Decembar 2015, 07:55 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Bane, mogao bi da ponoviš priču o najlepšem ostrvu Jadranksog mora :mrgreen:

Nego, evo šta mi prvo pada na pamet kad se setim starih, dobrih vremena:


- kad me mama posalje u prodavnicu po mleko i jogurt, muka živa spakovati ih u kesu :lol:

Slika

- neizbežne, pogotovo za časove fizičkog vaspitanja, svi smo ih imali :)
Slika

- najukusnije viršle su se prodavale u ovakvim ''objektima'' :)
Slika

- tada su prodavačice morale da znaju maltene sve cene u prodavnici, nije bilo bar kodova i skeniranja. :P Na slici se vidi i čuveni mlin za kafu :)
Slika

- pojavio se i Bravo časopis, neumorno smo seckali sličice i ''oblepljivali'' korice bloka za likovno:
Slika

- ovo su bile neke od omiljenih igračaka:
Slika

- imala sam isto ovako koferče (sestra je imala Sara Kej) u koje sam trpala sve što sam stigla :lol:

Slika

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 04 Decembar 2015, 15:39 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
Slika

Pravi most...(1985)
Slika
Prava dborana ogledala pre eksplozije...(1975)
E neće ona prva da se okrene pa to ti je. Nema veze, bitna je poenta.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 04 Decembar 2015, 16:52 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ova sa mostom je supeeeer! :bravo: Budi secanja...ja sam bila '81. ...na maturskoj ekskurziji...ali nemam slike! Zato imam ovogodisnje! ;) Kazem ja vodicu, Mostarcu: "Bila sam ovde pre tacno 34 godine, Vi se, verovatno, jos niste bili ni rodili!" A on ce: "Jesam imao sam godinu dana! Hajde sad da dodjete opet bar dogodine, da ne prodje opet 34 godine!" Ja ga samo pogledah i pomislih: "Sinko, to jedino ako docekam godine svog oca...ali, tesko!" :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 00:49 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
dujaspasa je napisao:
Ima nas koji se rado sećamo dogadjaja sa putovanja iz prošlosti. Bilo ih je prijatnih, zanimljivih, duhovitih, čudnih, avanturističkih, ma, svakojakih! (Zmaja bi se setila još nekih prideva :lol: .) Šteta bi bilo da se ne zapišu.
Počeću sa jednom mojom pričom i nadam se da ćete mi se pridružiti!?


Evo, ovako je to bilo...

Davne 197..., ( mnogi od vas se još nisu ni rodili :doh: ) krenusmo mi izmedju 25-30. aprila u Grčku sa namerom da tamo provedemo prvomajske praznike. Tada smo bili kamperi, vozili smo Reno 10 i Adrija prikolicu. Nedelju dana pred put bilo je divno vreme u Beogradu, sunčano i prilično toplo. Polako smo se pakovali i punili kola i prikolicu sa stvarima tipa dušeci i suncobrani za plažu, lopte...Na gepek na kolima smo stavili plastični čamac. Uveče, pred put sve smo još jednom prekontrolisali i zadovoljno otišli na spavanje.



Sutradan, rano ujutro, pogledamo kroz prozor, kad ono SNEG, :grudvanje: vetar, strava... Naš čamac prekriven snegom! Hrabro krenemo kako smo i planirali. Usput sneg, vetar, smetovi...i naravno, pukne guma! Kabanice sam uredno spakovala ali u tom trenutku nisam znala gde!
Baš sam ja vozila! Ja sam inače vozač "da te Bog sačuva" :auto-swerve: :auto-camptrailer: ! Uglavnom sam plaćala kazne za razne prekršaje i davala pare za popravku desnog fara i prednje branika, šta mislite zašto? Elem, muž, po tom kijametu, zameni gumu i mi nekako dodjosmo do Grčke granice gde je vreme bilo, kao nožem presečeno, sunčano i toplo. Istog dana smo se čak i okupali! :more:

Pitam se da li će i iduće godine biti slično za prvomajske praznike?


Znam ja , to je bila 1978 godina. Osnovna skola, ja sa drustvom u bioskopu Kozara , dok smo odgledali film napolju napadao sneg! Zivo se secam.

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 00:58 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Zapoceti ovu temu bez ove slike je gre'ota.

Slika

Jelena je napisao:
Slika



A ovo mi nije jasno da nijedan proizvodjac ponovo ne napravi ovu ambalazu. "Trokut" cvrsto stoji na svakoj podlozi, idealno lezi u ruci, fenomenalan. Pre koju godinu je neko najavio da ce poceti da koristi ovo pakovanje (da li PKB ili PIK Zemun kad su ih restruktuirali), komentari na tu vest bili puni odusevljenja, ali nista...

A sto su one gajbice za mleko u kesi bile dobre za sankanje, samo kad uspemo da ih maznemo ispred C marketa :haha:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

A sa tim novcem smo kupovali:

Slika

Slika

Slika

A moji i dan danas imaju ove krpe:

Slika

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 10:13 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Bogalinac, jesi li "ovako" mislio? (prva slika)? ;)

Ove "faks" krpe imaju i moji, a mislim da imam i ja, samo "moderniji dizajn"! ;)

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 14:58 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Evo ovako...

Tata je pre drugog svetskog rata imao Štajera (Steyr). To je auto koji je spolja imao delove napravljene od drveta i metala, a unutra drvo i koža. Kod je rat počeo, on je odmah iz Hrvatske došao u Srbiju (sam, kolima) ne bi li se zaposlio i našao stan. Mama je došla naknadno, a stvari su poslali furgonom. Ustvari su, pošto su Srbi, bili prognani iz Hrvatske. Dok su Jevreji nosili Davidovu Zvezdu, Srbi su nosili crvene trake na kojima je bilo napisano "Serbe". Imali su ograničena mesta u gradu kuda su smeli da idu. To je tużan deo ove moje priče...

E, reč je o tim kolima.

Došla je u Gornji Milanovac (gde su bili za vreme rata) Ruska vojska. Sve živo su konfiskovali. Tata se dosetio pa je rastavio motor automobila i nekako stavio u buriće u dvorištu i pokrio koječime. Medjutim, Rusi su sve pretražili i, naravno, našli rastavljen motor. Neki njihov majstor krene da sastavlja motor i malo, malo pa kaže "ovo njet potrebno" i baci na stranu... Sastavi on auto i na opšte čudjenje upali kola i ode, ostavljajući gomilu "njet potrebno" delova.
Te delove je tata neko vreme čuvao.
Skinula sam sa neta jedan takav auto. Verujem da je tatin bio mnogo lepši jer su mu vrata bila od drveta, a krov platnen.
Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 05 Decembar 2015, 19:28 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dujo, tuzna prica, ali auto- skroz po mom ukusu! :shifty: Bas mi se svidja! :ljubac: U stvari, lici na "Bubu", a ja taj model bas volim! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 06 Decembar 2015, 08:46 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 04 Novembar 2015, 11:20
Postovi: 63
Lokacija: selo kraj Novog Sada
Pol: Bata
pefkari je napisao:
Bogalinac, jesi li "ovako" mislio? (prva slika)? ;)

Ove "faks" krpe imaju i moji, a mislim da imam i ja, samo "moderniji dizajn"! ;)

Baš tako. A ja nadjoh krpu "Crni Bik".


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 06 Decembar 2015, 14:41 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Sta to bese? :think: Ne mogu da se setim! A mora da znam za to....

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 06 Decembar 2015, 15:05 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Evo ovako je to bilo.....

Danas nisam ljubitelj zime :brrrr: ni sportova na snegu, ali u studentskim danima sam mislila da bez skijanja "živa nisam". :banana-skier:

U pauzama izmedju predavanja često smo odlazili u sportsko društvo "Kopaonik" da odigramo partiju domina, mica ili tablića. Na drugoj godini organizovano je skijanje na obroncima Jahorine. Dakle ne na Jahorini već malo pored.

To je bilo moje prvo zimovanje u životu!

Vozom,drugom klasom, smo otputovali do Sarajeva. To je ustvari bio jedan vagon sa drvenim sedištima i mrežama za prtljag. Sećam se da su se svi otimali da leže u njima! Putovalo se dosta dugo jer je voz stajao kod svakog manjeg mesta. Mi smo izlazili da napunimo flaše sa vodom (a flaše su bile opletene plastikom na časovima domaćinstva, ranije, u gimnaziji).

Iz Sarajeva smo, nas dvadesetak, napravili kolonu. Do vrha smo pešačili ceo dan, smenjujući se na čelu kolone, jer je trebalo praviti prtinu kroz sve dublji sneg. Imali smo bateriske lampe, a pred kraj smo se medjusobno vezali kanapima jer je duvao vetar i počeo da pada sneg.

Konačno smo stigli. Nama se činilo da je sve kao u bajci. Bio je to planinski dom od drvene gradje. U prizemlju velika trpezarija sa ogromnim drvenim stolovima i klupama za sedenje, dve bubnjare koje su "buktale" non stop, kuhinja sa dve kuvarice i nabavljačem. Gore nekoliko zajedničkih soba, baška devojke, baška momci (kasnije se to malo pomešalo)! Nema struje, nema vode, nema kupatila. Umesto struje bile su lampe na gas, umesto vode topio se sneg, a kupali smo se na smenu iz nekoliko velikih lavora. Niko se nije ni čudio ni bunio.

Veče smo provodili uz priču i pesmu uz pratnju jedne gitare!

Kuvarice su non-stop kuvale, a mi smo non-stop jeli! Pili smo malinovac i čajeve.

Većina studenata je već išla na skijanje pa su nas oni učili. Skije i cipele su bile u jednoj šupi i uzimao je ko je šta hteo. To su bile drvene skije sa vezovima sačuvaj bože. Tako sam uzela i ja jedne skije (posle se ispostavilo da ih je napala crvotočina) sa vezovima koje sam ručno nameštala k'o neku štipaljku.
Nekako sam se dogegala do neke minijaturne padine, a činilo mi se da od toga veće padine nema! Neki su odmah otišli i skrenuli negde van mog vidokruga, o ostalo je nas par da učimo da skijamo. Bio je tu jedan student iz Pakistana koji nije baš dobro govorio, u to vreme, srpskohrvatski. Ja sam se spustila jednom i naravno na pola puta pala. Vratila sam se nekako nazad, a on me gleda i kaže "Tebi skija kraća" ! Ja se smeškam i mislim se kako ti pakistanci baš ne znaju naš jezik i ponovo se spustim i opet padnem. Pogledam nazad a ono ja nemam na jednoj skiji drvo iza cipele! Te su skije posle krasile zid u trpezariji. :smesko-levo-desno:

Nikad više mi nije bilo tako lepo kao tada!
Kasnije sam imala Elanove skije i cipele sa vezovima kao kompjuter, a o naočarima da ne govorim! Svake godine je moralo nešto novo da se kupi! Išli smo u najbolje hotele. Ali nikad to više nije bilo TO. :naughty:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 07 Decembar 2015, 00:22 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 18:30
Postovi: 6074
Lokacija: Live to camp,camp to live . . .
Pol: Bata
Bravo za prvu stranicu ove nase Nostalgije !!! :bravo:

Ovakav pristup temi je jos bogatiji nego li onaj stari. Svaka ti cast Jeco kada si se setila da ubacis ove retro drage slike nekada nam vaznih "sitnica koje zivot znace". :bow-blue: Brzi je se jos bolje nadovezao i ovo je krenulo u pravom smeru,prava nostalgija. :roll: Vidim da je sebe u ovoj prici nasao i Bogalinac ima pregrst materijala sto me posebno raduje. :dance: Ziva slika uz pisanu rec su prava stvar. :handgestures-thumbupleft: Pored prica o putovanjima nekada imacemo i jos mnogo materijala koje ce nas podsecati na vreme kako smo ziveli. :clap: U ovom formatu ova tema je pun pogodak,sada sam siguran da ce i moje prisustvo,nadam se i doprinos, biti cesci i veliki. :romance-heartbeating: Ovako nesto nam je definitivno falilo u ovoj nasoj forumskoj prici. :greetings-clappingyellow:
Sve pohvale Duji i Pefki za pokretanje iste nadam se da ce nam se u neko doba prikljuciti i Bojko kako bismo kompletirali ekipu od nekad i ponovo se druzili sad. :kolo:

_________________
svima dobro nikome zlo,nama sta preostane


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.