Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 19:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 629 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 12 Jun 2015, 19:37 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Za postavljanje slika na forumu koristimo besplatne servise za tu namenu, kao što je:

http://postimage.org

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 19 Jun 2015, 21:10 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Petak, 22 Avgust 2014, 23:54
Postovi: 115
Hvala Zoki za dodatne mogućnosti, pa sam svaku sliku smanjivao u editoru, pa onda dodavao i gubio vreme


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 19 Jun 2015, 22:19 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Zovite me Zoki :whistle:
:haha: :haha: :haha:

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 02:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
UPUTSTVO ZA KOPIRANJE SLIKA U VAŠIM POSTOVIMA sa "dodaj.rs" na "postimage.org"

Dragi forumaši,

Jedan od najpopularnijih servisa za hostovanje forumskih fotografija "dodaj.rs" nažalost prestaje sa radom 30.11.2105. To znači da će sve vaše poruke sa slikama koje ste postavili na ovom forumu, kod kojih ste slike hostovali na "dodaj.rs", biti osakaćene - nestaće slike na tim porukama... :( Posebno velika šteta može biti za ilustrovane putopise koje ste ovde postavili i za koje ste uložili mnogo vremena i truda.

Kažem može biti ukoliko ništa ne preduzmemo ali, uz vašu pomoć, možemo sačuvati sve slike na postovima tako što ćemo slike iskopirati, odnosno "preseliti" na host koji radi, u ovom slučaju "postimage.cc". Preporučujem ovaj image host jer je jednostavan za upotrebu, ne zahteva obaveznu registraciju, nije pretrpan reklamama i omogućava kopiranje slika direktno sa "dodaj.rs" bez predhodnog download-ovanja na vaš PC.

Dakle, ukoliko želite da nam pomognete da sačuvamo sve vaše postove sa slikama molim vas da vaše postove (biće dovoljno da svako pripremi za editovanje svoje postove, ne treba tuđe) pripremite na sledeći način:

1. Otvorite prazan word dokument na koji ćete kopirati grupu vaših poruka. Ako u okviru jedne teme imate više poruka, najbolje da sve smestite na jedan word dokument.

2. Na word dokument prvo postavite link poruke (posta) koju treba izmeniti. Link se dobije kada stanete na mali crni pravougaonik koji se nalazi na vrhu svake poruke, ispred "Poslato:" i datuma u zaglavlju svake poruke. Desni klik i kopirati adresu veze, pa zatim paste-ovati na word. Ovaj link izgleda npr ovako: http://forum.putovanjausrcu.rs/viewtopic.rhp?p=44176#p44176

3. Zatim otvorite vašu poruku tako što ćete kliknuti na "citiraj" pa kopirajte KOMPLETNU poruku u word (i smestite je ispod linka) osim prvog i poslednjeg "quote" sa sve velikim zagradama i sadržajem unutar njih.

4. Onda ide malo veći deo posla jer u wordu sada treba izmenjati sve, jedan po jedan, link za slike, koji izgleda na primer ovako: [img]http://www.dodaj.rs/f/45/YF/2PHNokdr/dext-mus.jpg[/img]

- Otvoriti u drugom prozoru "www.postimage.cc", kliknuti na "Преко линка" i u određenom prostoru copy/paste-ovati linkove za slike kao što je ovaj iznad, ali bez ovih "img" u zagradama - samo ovaj deo što sam označio plavom bojom. Kliknuti na "Пошаљи". To traje nekoliko sekundi i onda se otvaraju linkovi, a vi izaberite drugi od gore "Директан линк", iskopirajte ga i njime ZAMENITE postojeći u wordu, tako da ga umetnete između ovih "img" sa zagradama. Ovo isto uradite sa svim linkovima za slike u toj poruci.

5. Poređajte tako pripremljene poruke koje želite da promenimo na word dokument, sačuvajte ga pod nekim imenom koje odgovara temi gde su vaše poruke i takav word.doc pošaljite u attachmentu na mail: moderator@putovanjausrcu.rs a mi ćemo onda konačno editovati poruke.

OVDE: zmaja word - možete videti kako treba da izgleda word dokument koji treba da pošaljete moderatoru.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 07:55 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Da li je moguce da nekako aktivirate opciju da svako od autora posta moze da isti edituje?
Na taj nacin ne bi morali da saljemo moderatorima word dokumenta niti bi morali da pravimo bilo kakav word dokument.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 08:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Razmatrali smo i tu mogućnost ali ta varijanta nije bezbedna, nisu svi jednako vični tom poslu i zaključili smo da bi tako napravili haos na forumu, ne bi 20 iskusnih moderatora stiglo da ispravi sve greške koje bi se javile...

Izrada word dokumenta sa izmenjenim linkovima za slike nije ništa teži posao od editovanja same poruke sa slikama. Imaš samo jedan prozor više na PC-u ali zato možeš da proveriš da li si posao dobro uradio bez opasnosti po sam post koji se edituje.

Takođe, ovde nije moranje :) tj ne postoji obaveza da ti menjaš svoj post nego je pitanje dobre volje da ovim putem znatno olakšaš moderatorima da obave posao koji bi inače uradili jer, kad ti pripremiš izmene kroz word dokument, završio si 90% posla moderatoru.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 10:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Зоки je napisao:
linkovima za slike nije ništa teži posao od editovanja same poruke sa slikama. Imaš samo jedan prozor više na PC-u ali zato možeš da proveriš da li si posao dobro uradio bez opasnosti po sam post koji se edituje.



Jeste jer ovo s wordom moram da resim da radim sednem i teram.
A ako bih radio editovanjem kad ugrabim malo vremena zamneim sliku, dve, tri...pa posle opet, pa sutra nastavim.

aj vi mene pustite da editujem :mrgreen: volje imam al mi dozvolite ovako :mrgreen:

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 11:58 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Право да ви кажем, и мени би било једноставније да едитујем постојеће постове... Могло би и од куће и кад има рупа на послу, а да не морам да водим рачуна где ми је фајл, па слика по слика, пост по пост...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 13:39 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ja sam isto to tražila da sama editujem, ali meni rekoše da iz tehničkih razloga to neće moći. :(


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 14:31 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Verujete da bi i nama bilo lakse da svako od proverenih clanova edituje i sredjuje svoje, ali ne moze. Ili je svima dozvoljena ta opcija ili nije nikome, osim moderatoru. Davanje moderatorskih privilegija svima, naravno takodje nije opcija iz bezbednosnih razloga.

:Deki-R-4:

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 14:40 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Naravno da je i vama lakse ali koliko vidim ovaj forum nema opciju edit post sve vreme nego samo kratko nakon pisanja tako da, pretpostavljam da je zaista neizvodljivo tehnicki.

Sa tom opcijom bih verovatno uspeo da sve prebacim i sacuvam (krckao bih na poslu svakog dana po nekoliko slika) ovako...ko sto sam vec rekao i pre vrlo tesko. Kuci od kad je bebac tu, lap top vrlo retko ukljucujem a i kad to uradim nesto je na brzinu...na touch padu, misa ne koristim tj. ni nemam.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 15:01 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Del Piero važno je da postoji dobra volja.
Ne vidim što bi ti se postupak razlikovao da li radiš u wordu ili direktno u postu. Treba ti 10-ak minuta da "citiraš" sve svoje postove iz jedne teme, kopiraš taj tekst i prebaciš ih u word. Zatim sve isto radiš, po par slika svakog dana, link ka slici na dodaj.rs zameniš linkom ka slici na nekom drugom hostu.
Negde 15,20-og ćemo da napravimo presek i vidimo ko je gde i kome može da se uskoči kao pomoć.
Ako te brine da ćeš na računaru na poslu da imaš word dokument sa nazivom Plaže na jugu ostrva odaću ti moju tajnu. Upravo editujem Proračun AKU baterija i unapred se izvinjavam moderatorima ako dobiju word dokument sa čudnim nazivom.
Nisam prolupao samo sam zaboravio da ga preimenujem ;) .


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 15:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Пратио сам упутства и копирао слике са додај.рс на постимаге.орг са теме Верона за почетак и пробу, пошто ту имам само 2 поста са мање од 10 слика. Послао сам на наведени мејл, па кад примите и проверите, пошаљите повратну информацију ( најбоље мејлом, јер га најчешће користим ), како бих знао да ли сам негде погрешио. Па да кренемо на посао.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 15:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
vlamar
nije isto kad upadne neko i vidi da sam netu (ko i svi s vremena na vreme) i kad vidi da mi otvoren word dokument u kome kucam kako sam suncao guzu na moru :D

Druga stvar...kopiranje sa foruma u word dokument ume da dovede do ludila jer malo malo pa obuhvatis sve a ne samo tekst nego i avatar i podatka korisnika koji pise post, i vreme posta i opcije itd. a to kad doneses u word npravi pravi lom! O kopiranju kuci da ne pricam...ko ima lap top zna koja je muka selektovati dugacak tekst bez misa. To sam radio vec 2,3x kako na ovom forumu prilikom prelaska sa PI tako i na drugim forumima.


Pa kad i iskopiras a post sa vise desetina slika, otegne se na 20 strana...pa se pogubis, nemas pojma gde si stao, sta si zavrsio sta ne...pa obrises onu veliku zagradu za quote pa ne prikaze sliku...

Divim se ljudima koji ce se upustiti u taj poduhvat

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 02 Novembar 2015, 15:37 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Del Piero ne preteruj, guza će da se vidi i na internetu i u wordu. Što se tiče kopiranja grešiš u osnovnoj postavci, ne kopiraš sa "foruma" već kada si logovan prvo klikneš citiraj (kao da hoćeš da citiraš sopstvenu poruku) i odatle kopiraš ceo tekst, nema avatara, slika, dodatnih podataka... Stao si na prvoj slici na kojoj piše dodaj.rs. Ili promeni boju teksta iznad slike u crveno, to se neće videti kada moderatori kopiraju tvoj post.
Posao je užasno dosadan, spor i par puta sam hteo da batalim.
Lunatic ja sam sredio i tvoje slike iz teme Parga.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 629 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.