Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 19:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 333 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Sreda, 04 Avgust 2021, 13:37 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ajde! Samo si TI gledo film koji je dobio Oskara, pa se sada praviš važan! :lol:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Sreda, 04 Avgust 2021, 13:55 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Petak, 30 Jun 2017, 13:05
Postovi: 13
Pol: Bata
Da, tako mi i treba.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Sreda, 04 Avgust 2021, 14:16 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ne bih ti to rekla da ne treba. Nije fer da donosiš zaključke unapred šta bi se nekome dopalo i da to iznosiš na takav ponižavajući način.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Sreda, 04 Avgust 2021, 18:20 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
... ali bismo rado čuli (tj pročitali) preporuku za kvalitetan film, jednako kao i preporuku šta je po tvom mišljenju za izbegavanje :lol: - od filmova koje si pogledao

Pisali smo ovde i ranije svoja oprečna mišljenja i o filmovima, i o njihovoj tematici i sl. pa si dobrodošao u komunikaciji ukoliko želiš razmenu mišljenja, a da ne igraš đonom iz puke zabave. Takva zabava se ovde ne toleriše.
Ali se cene različita mišljenja.
Možeš koju i o kampovanju ako želiš i ako imaš svežih iskustava i fotki, na odgovarajućim temama, Ili u kafančetu, ako si za gubljenje vremena na sličnim VR mestima (kao što mi ponekad jesmo :D )

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Četvrtak, 05 Avgust 2021, 09:53 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Evo još jednog "groznog" blokbaster filma iz "Sedme NEumetnosti" za kompletno oživanje u bioskopu! :clap: Jedva čekam! (Ili samo treba da gledamo ozbiljne filmove po direktivi?! Ja ne znam... :D )



Ček! Ništa vrhunski, ali zabavan, u suštini originalna priča i sasvim u skladu sa sadašnjim vremenom! :D Bez obzira što ima dosta komičnih elemenata, ne bih ga svrstala u parodiju, posebno što je u pitanju tema, zamena stvarnog života virtuelanim, nešto vrlo ozbiljno i ovaj film to dočarava veoma dobro. Ipak, sve je nekako urađeno na vedar način, što je u suštini dobro, ako niste raspoloženi za patetiku. Vizuelni efekti su vrhunski, te zbog toga i dobre teme, ocena 6.


Poslednji put menjao milenaidaki dana Petak, 24 Septembar 2021, 13:37, izmenjena 5 puta

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Četvrtak, 05 Avgust 2021, 12:38 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:lol:
Marvela gledam iz nostalgije prema devetoj umetnosti ;), ili to ipak beše 'žal za mladoS' :think:

I radi lake zabave :D (jerbo sam u deficitu iste...)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Četvrtak, 05 Avgust 2021, 13:53 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Marvelove stripove nisam čitala, ni volela da gledam te superherojske filmove, ali mi poneki eto iznenađujuće fino legne. :D Prema novijim DC filmovima i likovima sam imala sveukupno negativno mišljenje, ali me Džoker, kao što znaš oduševio, a otišla sam da pogledam taj film sasvim reda radi. Za nove Star Wors filmove sam sumnjala da će mi se dopasti, ali ti znaš šta je sve posle bilo i naravno željno očekujem nove. ;)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Sreda, 11 Avgust 2021, 07:53 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
The Suicide Squad (akcija, avantura, fantazija, komedija)

https://www.imdb.com/title/tt6334354/?ref_=vp_back

Blesaviji film nisam skoro gledala, ipak, što se komedije tiče, prilično su omašili. Pošto film ne pretenduje ni da bude ozbiljan, a ni parodija, na kraju je sve ispalo bljutavo. Svakako, akcija teče non stop, ali je priča loša, a jedino u čemu sam uživala jeste muzika.

Ocena: 5/10 Popravljam ocenu sa 3 na 5 zbog muzike, koja je fenomenalna! Može da se kaže da su i likovi solidno odrađeni i gluma je vrhunska, tu nema šta da se zameri.






Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Petak, 24 Septembar 2021, 13:43 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Noizz.rs FILM "TOMA" PROMO/Aleksandar Kujučev, recenzija, naslov i uvodni deo:
Dočekali smo konačno da pogledamo filmsku priču o čoveku čije su pesme DNK svake kafane. Velikan kao što je Toma Zdravković, koji je sa sobom uvek nosio ogromnu količinu ljubavi i tuge i donosio nam je svojim pesmama, dobio je film koji apsolutno odgovara njegovoj velikoj zaostavštini.
Život Tome Zdravkovića je rokenrol. To je nepobitna činjenica. Muzika već i nije i oni malo nekafanskiji orijentisani među vama bi mu u najboljem slučaju nalepili neku šlager etiketu. Međutim, sama priča od blata do slave, i nazad, sa sve potonućima u razne poroke i zaljubljivanja u žene, sve to stavlja Tomu na rokenrol kartu, a samim tim i u taj žanr gura njegov biopic.

Ne volim novokomponovanu narodnu muzku, ali možda vredi pogledati ovaj film... :think:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Sreda, 13 Oktobar 2021, 19:17 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Bicu, verovatno, jedan od onih retkih gledalaca, koji kazu- nisam odusevljena...ne bih obrazlagala...Milan Maric, u ulozi Tome- maestralan, zato sto je on jedan od boljih glumaca mladje generacije kod nas...Andrija Kuzmanovic- takodje...ostali- ne bas po mom ukusu...obozavam Tomine pesme...njega, kao licnost, ne razumem...licno ga upoznala...znaci, nisam neko ko moze da ga zamislja samo na osnovu muzike i tudjih impresija...film je prilicno romantizovan, Milan ga je ulepsao u svakom smislu, a glas Aca Pejovica veoma podseca na Tomin...prica kao takva, pad i bolest jednog coveka, ma ko da je on, mora da gane i rastuzi coveka..ali, ocekivala sam nesto drugo od filma...volim kako Bjela radi...kako pravi filmove...ovaj film mi nije wow...ovo je samo moje misljenje!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Četvrtak, 14 Oktobar 2021, 08:08 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pef, hvala na recenziji filma Toma. I meni se sve manje gleda taj film.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Četvrtak, 14 Oktobar 2021, 08:35 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
:ljubac:

Ako budes u prilici- odgledaj ga!
Zokiju se bas dopao...i nekim mojim drugarima...samo sam iznela svoj stav o tome...mozda se tebi dopadne

!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Sreda, 27 Oktobar 2021, 09:01 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
https://www.imdb.com/title/tt6060964/
To je priča o jednom učenom i izuzetno plemenitom čoveku, Grku, svešteniku Nektariju (Jack me ispravlja da je monah, jer nije oženjen, ja znam da se monasi ne žene, ali sve njih zovemo sveštena lica), koji po cenu svog života, sve što zna i ima, želi da pokloni drugim ljudima, narodu svoje parohije, kom propovda veru u Boga. Takvu čistotu narod prepoznaje, ali pada u nemilost drugih vrhovnih sveštenika, jer se plaše da će poremetiti njima omiljenu "ravnotežu ", gde u suštini sveštenik uzima mnogo više nego što daje i "ne mora da bude baš toliko dobar". :mrgreen: Posebno ih plaši da bi mogao da postane i Patrijarh, ali kroz film shvatamo da on nema nikakvu želju za vlašću, jer zna da bi ga ona iskvarila. Tako mu ti "ne tako dobri" sveštenici napakuju lažne ružne priče i nepostojeće skandale, te se oko toga "vrti" film i život nesrećnog Nektarija, koji i dalje ostaje plemenit, jer on tako shvata veru i Boga. Radnja polako teče i sve je razumljivo, ima lepih fotograjija na filmu, poučnih izreka koje je taj čovek pisao i na lecima i knjigama besplatno delio narodu, ali nedostaje malo više elementa drame kako bi film bio uzbudljiviji i interesantniji. Sva radnja se odvija kroz razgovore, a mnogo manje kroz scene. Posle Neketarijeve smrti, ipak je prepoznata vrednost njegovog učenja o veri i sveukupna njegova dobrota, skinuta je "ljaga" sa njegovog imena, te je proglašen za sveca. Ljudima koji i nisu neki vernici, kao što sam ja, film je prilično monoton. Više puta sam pomislila u sebi, da bih radije gledala jedan dobar film o životu nekog našeg sveca, recimo o svetom Savi, ali eto nema. Muzika je lepa u filmu, ali se malo i slabo čuje.

Ocena 5/10


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Četvrtak, 28 Oktobar 2021, 07:59 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:ljubac:
Film je o sv. Nektariju Eginskom.
U manastir Sv. Trojice na Egini i danas se dolazi na poklonjenje, i veruje se da su njegove mošti čudotvorne.

Ništa specijalno "religiozno" ne pokazuje se u filmu, i nema "aktivne radnje", ali opet - kako uopšte prikazati bilo kakva dešavanja na duhovnoj ravni...? Ili dostizanje smirenja? Jedino kroz interakciju sa ostalim likovima u filmu, bilo da su ljudi crkve ili mirjani.
Nije loše urađen taj posao, kroz prikaz vinjetica koje su ostale zabeležene o njemu od strane savremenika (imajući u vidu da je živeo relativno skoro, pre svega 100 godina, sklona sam mišljenju da su zapisi precizni)

Ne sviđa mi se naročito kako je pokazan portret Crkve, ali ok, umetnička sloboda i tako to, a i jako su insistirali na tome da je film napravljen sa blagoslovom odgovarajućih crkvenih tela... pa hajde da verujemo i da je završna verzija takođe blagoslovljena.

Nije mi poznato ima li njegovih knjiga prevedenih na srpski, vredelo bi proveriti.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Sedma umetnost!
PostPoslato: Nedelja, 14 Novembar 2021, 20:50 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka


:bravo: Od mene ocena 10, najzad jedan ozbiljno dobar film. Možda i nije za tako visoku ocenu, ali toliko odskače u trenutnom sivilu, da sam se više nego prijatno iznenadila dok sam ga gledala. Biće tu i nekih oskara, sigurno.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 333 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.