Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 20:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 502 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Autor Poruka
 Tema posta: Re: NAŠ KUVAR
PostPoslato: Ponedeljak, 28 Februar 2022, 11:03 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Miki- stavila! ;) :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: NAŠ KUVAR
PostPoslato: Četvrtak, 24 Mart 2022, 09:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: NAŠ KUVAR
PostPoslato: Sreda, 20 Jul 2022, 22:07 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Banana bread - oriđinale

125g omekšalog putera
1 šolja (2,5dl) šećera
1 vanil šećer
2 jaja
0,25 šolja mleka/jogurta/pavlake (ovo je meni 4 ravne supene kašike)
2 velike prezrele banane (ili 3 manje) pasirane – što zrelije to bolje
1,5 šolja brašna
1 kafena kašičica sode bikarbone (ili peci praška, sbb ide u mleko/jogurt, a pp u brašno)
(u originalnom rcp stoje još i 2 kašike ruma i pola kašičice cimeta)*

Izmutiti mikserom puter i šećer, dodati jaja, još doobro umutiti, dodati mleko i pasirane banane i sjediniti lepo.
Dodati suve sastojke i promešati minimalno, tek koliko da se izjednači.
Sipati u kalup - ili namazan i posut brašnom, ili peki papir.
Peče se na 175-180, ako je u kalupu za hleb treba min 50 minuta, nekad i ceo sat i to na najdonjoj ’polici’ u rerni. Ako gornj kora previše hvata boju, staviti alu foliju da se zaštiti (samo nasloniti odozgo, ništa ušuškavanje)

* rum ne volimo, pa nisam nikad probavala, ali zato…
Cimet, fantazija, i uz njega (il bez :lol: )
Suve grožđice
Seckana čokolada (100g, ili manje ako se trefilo)
Seckani orasi/lešnici/bademi – ja najvolem orahe, ali i pečeni lešnici u kombinaciji sa bananom su mi bili otkrovenje
Probala jednom da dodam i nešto višanja, mmmmm… u principu bi mogle i maline, al to nisam probala
Kafa, svejedno kuvana umesto dela onog mleka ili kašičica mlevene – Šmizlin favorit, kafomanijak jedan mali…
Nutela ili sličan krem – kad sipaš u kalup, kašikom ’nabacaš’ taj čoko fazon mestimično, a možeš i da pre turanja u rernu još prošpartaš kašikom kroz ceo kolač da napraviš ’mramorni’
Kokosovo brašno - meni se svidelo, al moji ne volU ič...

Može da se peče u kalupu za hleb (to mu je taj neki fazon, da se seče na kriške, mož posle i da mažeš pekmez ili nešto već), a može i u običnom plehu, pa seckanje na kocke/štangle/kakogod. Može i u kalupe za mafine da ide bez problema.
Kalup za hleb – najduže se peče, ostale varijante upola kraće

Pisala sam već kod posne varijante da može da se koristi kao biskvit za tortu, ili ako ide kao kolač na kocke može odozgo preliv od čokolade, ili limuna i prah šećera, ili šlag...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: NAŠ KUVAR
PostPoslato: Nedelja, 04 Decembar 2022, 08:46 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Posni rolat

Spanać rolat
8k brašna (meko brašno, uvrh pune kašike)
1pp (prašak za pecivo)
200ml kisele vode
200g barenog spanaća/blitve (može i onaj zamrznuti u kockicama, samo treba da se odledi)
1kk (kafena kašičica) soli

Ajvar rolat
8k brašna
1pp
200ml kisele vode
4k ajvara
Soli 1kk

Peći na 250, 5-7* min, u plehu od rerne (40x30) obloženom peki papirom. Izvaditi, skinuti lagano papir i uviti kao rolat u krpu tako da gornja strana ide spolja. Ohladiti.
* originalni rcp je rekao 5-10, u mojoj rerni je to 6, da se ne presuši. Ovde ne idu jaja, pa ta gornja korica bude kao "kožasta", i nadigne se kao nejednako i izgleda bzvz, al bez brige, kad se izvadi iz rerne bude sve ok. Peki papir se meni uvek nešto naprave falte po dnu, pa tu pripazite kad se skida papir, ali generalno uvek ide lepo, elastična je ova korica i ne lomi se. Lepo se i zarola.

Fil ver 1.0
100g posnog majoneza
1 rendani krompir bareni
2 kisele paprike

Fil ver 1.1
200g rendanog kačkavalja posnog
2 krastavčića
100g majoneza posnog


Fil moj domaći, ver 2.0 ( ;) )
količina za 1 rolat, tzv „domaći posni majonez“:

100g sirovog indijskog oraha (umesto njih mogu orasi ili bademi) izblendati u prah, pa u blender dodati
1 bareni krompir (recimo vel. pesnice ili malo manji, aj nek je to tih 200g),
3 kašike ulja (ovo ne mora ako je za post na vodi),
1 kk senfa (po ukusu, kreni od 1)
Soli po ukusu (kreni od pola ravne kašičice)
Malo vode (može kisela, može bademovo mleko…), kreni od 5 kašika
I sve lepo izblendati u pastu.
Gustina da bude malo jača nego klasičan majonez, lepše se posle seče.

Krastavčići i paprike mogu da se useckaju u fil i pomešaju, ja sam ređala naizmence trakice pečene paprike i štapiće krastavčića (5 redova paprike – 1 ona velika ajvaruša, i 4 reda krastavčića – 2 kom onih kao malo većih, za kornišone jako sitne veći broj komada)
Za fil može i neka kombincija sa barenom šargarepom/kukuruzom/maslinama/dinstanim pečurkama…
Što zavisi od kombinacije 3 ključna projektna parametra: roka, vremena potrebnog za rad & troška materijala… :lol:
a najviše zavisi od toga šta volite da jedete

Može paprika iz turšije, ali ja više volim pečenu, daje onaj blago nadimljeni ukus :D

Ukrašavanje može po želji, može mazanje odozgo-okolonaokolo uz neke kerefeke po vrhu, ili mogu samo na širinu šnite one kao zvezdice/tačkice od tog nadeva i komadić paprike/krastavčića/zrnce kukuruza…
Ja ih ne šminkam nikad, jer:
su mi boje prelepe,
lakše se njima barata kad nisu odozgo zamazani, a i
vreme se uštedi :mrgreen:
I klot su mi dovoljno lepi.

Slika

Ne plašite se jakih boja korice, spanać se ni ne oseti po ukusu. Meni se zamrznuti spanać ne sviđa naročito, pa ja samo kratko blanširam svež. Par minuta u ključaloj vodi, ocedim u đevđiru i onda blender ili štapni mikser. I boja tako bude intenzivnija.
Ajvarski može sa ljutim ajvarom, isto se ne oseti kao baš ljut, tek onako „u najavi“.

Lepše se seče (lepše nego na sliKi, jerbo je ovo za kućnu upotrebu) ako se malo šokira u zamrzivaču, plus, naravno, tanak oštar nož i briskanje noža za svaki presek… (to ako je za slavu, il ako praviš verziju „neka puknu svi naši dušmani“ :lol: )

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Poslednji put menjao jack dana Subota, 10 Decembar 2022, 10:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: NAŠ KUVAR
PostPoslato: Nedelja, 04 Decembar 2022, 11:37 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Proja sa ajvarom - posna

250ml vode (može kisela, a ne mora ič)
(opciono: ako želiš da dodaš nutritivnu vrednost i mikroelemente, ili samo radi estetike - preliti preko 1 kašike chia + 1 kašike mlevenog lanenog semena, da odstoji 10ak min)
4 kašike ulja
1 kašičica soli
2 kašike ajvara uvrh pune
8 kašika palente /kukuruznog griza
8 kašika uvrh punih brašna
1 prašak za pecivo

Izmešati sve sastojke varjačom, podesiti gustinu ako je potrebno, i sipati u tepsiju ili kalupe za mafine. Peći na 180, čačkalicom proveriti kad je gotovo.

Može da se radi i u velikom plehu od rerne, ova količina bude oko 1cm debljine kad se ispeče. Ovo ako želite da je koristite kao osnovu za kanape (za neko slavlje, ili ste eto u fazonu „besposlen pop…“)

Pošto je ovaj pop bio besposlen…

Slika

Na ovim kockicama proje su bili i mali

Faširanci od povrća

1 kesa (400g) smrznutog povrća, bilo kog, ovde smesa za rusku (ako već praviš salatu rusku, samo uvećaš meru), ako je neki đuveč mix, dodaj 1 bareni krompir, sve obareno, oceđeno i ispasirano
(Opciono: 1 kašika čia semena i 1 kašika mlevenog lana – po želji, ovo se natopi sa malo vruće supice u kojoj se kuvalo povrće)
3 kašike ovsenih (ili koje imaš) pahuljica, poparenih isto tom vrućom supicom od povrća (ove pahuljice su bitne za povezivanje mase, ovo je umesto jaja, bude gusto i kao lepljivkasto, a razbiju se skroz same od sebe, ne mora da se blenda ili pasira)
Sve pomešati i doterati gustinu mase dodavanjem brašna belog, kukuruznog ili kojeg god, može i griz…

Sve ovo zajedno daje masu oko pola kg, pa dalje dodati sastojke koje biste inače stavili u meso kad pravite faširane od pola kile, u istim količinama koje već volite.

Kod nas je ovako:
1 ravna kašičica soli,
Pola kašičice bibera
1 mala glavica crnog luka (MALA, ili pola srednje), iseckanog što sitnije
1 veliki ili 2 manja čena belog luka

Može da se zamesi gušće, pa da se prave klasični oblik „burgera“, ili da se od malo ređe mase kašikom vade gomilice.

Može da se prži na ulju u tiganju ili da se ređa na pleh pa u rernu. Ako je rerna, može da se poprska s malo ulja svaka odozgo, a ne mora ako je varijanta za post na vodi.

Ovo ima približan (naravno ne isti) ukus kao mesni fašir, i može u postu da se koristi uz varivo i/ili salatu, kao što bi faširanci inače.
Kao sastojak ide bilo koje povrće, uključujući i ostatke od klasične krompir salate, kupus salate, ili prebranca (onda ne treba dodatni krompir ;) ), ili samo ovsene/ječmene pahuljice i rendana sirova šargarepa, a bilo koja verzija preostalog gustog variva od povrća može isto ovako da se iskoristi narednog dana, čak i rižoto…
Mogu da se zamrzavaju bilo pečeni bilo nepečeni (formirani u pljeskavice brašnavim rukama, da se ne zalepe).

Ako volite da eksperimentišete sa začinima… sve mediteranske varijante su sjajne, ljuta tucana paprika takođe.

Odlične su za posnu slavu ili bilo koju varijantu švedskog stola (sitnije, za 1 zalogajčić), i naročito dobre ako vam u goste dolaze neki važni ili dragi ljudi a znate da poste, ili da su vegani/vegetarijanci

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Poslednji put menjao jack dana Subota, 10 Decembar 2022, 10:12, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: NAŠ KUVAR
PostPoslato: Nedelja, 04 Decembar 2022, 11:42 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
P.S, znam da ljudi koriste soja ljuspice za ove posne burger varijate :lol:
al ja ne volEm GMO, pa gledam da ih izbegnem kako god mogu...

Osim toga, ove povrćkaste pljeskavice mi imaju bolji ukus od sojinih, čisto da kažem i to...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: NAŠ KUVAR
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Februar 2024, 08:22 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Posni rolat isproban...odlican i lako se pravi! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 502 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.