Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 11:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 786 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ko čita - pobeđuje!
PostPoslato: Nedelja, 14 Septembar 2014, 22:16 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Tema o knjigama. Misli, osećanja, raspoloženja, utisci, preporuke... :D
Izvolite!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Septembar 2014, 11:27 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Pozdravljam otvaranje ove teme! :D

Secam se da si me letos pitao sta mislim o romanu "A planine odjeknuse"....volim da citam njegove knjige, tematika u njegovim romanima jeste slicna, ali ne mogu reci da mi je to dosadno....letos sam videla, na Tasosu, bar 5 ljudi koji su citali taj roman kad i ja...jedna poznanica je dosla na plazu da me obidje, videla da citam taj roman i rekla da ga upravo i ona cita....a na mojoj plazi u Pefkariju, u jednom trenutku, jedan covek je citao tu knjigu na lezaljci do mene. Izgleda da ga ljudi vole. :)

Roman koji je mene "dirnuo po emociji", a brzo i lako se cita je "Umetnost voznje po kisi", Garta Stajna.

Zapocela sam "Zimski dvorac", Dzona Bojna, ali nemam ovih dana ni vremena ni koncentracije...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Septembar 2014, 18:22 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Onda uzmi od njega i Hiljadu cudesnih sunaca i Lovca na zmajeve. Ne mogu da se setim sta rece, da li si ih bese citala?! :)

Ja trenutno citam Ime ruze Umberta Eka. Sporo mi ide, ogromna knjiga, sitan font, teska tematia prepuna latinskih izreka i cak i citavih recenica. A recenice duuugacke, cesto i po skoro ceo pasus....sa koncentracijom koju imam zadnjih dana tesko da cu je uskoro procitati! :) Ali je knjiga dobra, onog starog kova, sa mnogo detalja i uverljivih opisa, sa dugim gradjenjem likova i radnje!

aj i ostali, voleo bih da cujem neke lepe preporuke :)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Septembar 2014, 19:05 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Onda prvo pogledaj istoimeni film sa Šonom Konerijem u gl. ulozi, odličan je, posle će ti lakše biti da čitaš knjigu :)

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Septembar 2014, 19:07 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Irvin Jalom - Krvnik ljubavi

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Septembar 2014, 19:57 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Зоки je napisao:
Onda prvo pogledaj istoimeni film sa Šonom Konerijem u gl. ulozi, odličan je, posle će ti lakše biti da čitaš knjigu :)


Naravno da cu prvo da procitam knjigu :) ne bih da mi film pokvari citanje :) lako cemo posle za film :)

Tedi, da li si citala od istog autora Kad je Nice plakao?
To mi je mozda ako ne najbolja knjiga onda sigurno u top 3! Jednostavno fantasticno i puno sjajnih misli, zivotnih stavova...

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Septembar 2014, 20:02 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
Knjiga koja je na mene ostavila snažan utisak je roman Princeza Sultana američke autorke Dzin Sason. Roman je pisan po istinitoj priči Princeze iz Saudijske Arabije pod drugim imenom. Kada sam kupila knjigu mislila sam da ću čitati o raskoši i ne zamisliviom luksuzu jedne princeze, međutim priča ide u sasvim drugu krajnost. Knjiga ima još dva dela i svakako ću ih pročitati, Kćeri Princeze Sultane i Krug Princeze Sultane. Preporuka svima koji žele da znaju kako žive žene u pojedinim islamskim državama.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Septembar 2014, 20:18 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Del Piero je napisao:
Зоки je napisao:
Onda prvo pogledaj istoimeni film sa Šonom Konerijem u gl. ulozi, odličan je, posle će ti lakše biti da čitaš knjigu :)


Naravno da cu prvo da procitam knjigu :) ne bih da mi film pokvari citanje :) lako cemo posle za film :)

Tedi, da li si citala od istog autora Kad je Nice plakao?
To mi je mozda ako ne najbolja knjiga onda sigurno u top 3! Jednostavno fantasticno i puno sjajnih misli, zivotnih stavova...


jesam, jesam i meni je sjajna.

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 16 Septembar 2014, 10:20 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Del Piero, pravu si temu postavio, jer ko čita, zaista pobeđuje. Mislim da nije slučajno što je ova tema baš postavljena na forumu o putovanjima, jer puno ljudi upravo najviše čita kada negde otputuje, u te spadam i ja. Kod kuće se uvek nešto "ipsreči", što nas nažalost odvuče dalje od knjige.

Na odmoru sam pročitala kjigu Prva damska detektivska agencija od Aleksandar Mekol Smit. Na prvi pogled, ređaju se priče koje su zaista zgodne za opušteno čitanje, prvenstveno zbog jednostavnog stila pisanja kojim se pisac služi. Međutim, upravo kroz priče se prožimaju mnoge poruke, te zato se ne može reći da je to lako štivo. Bilo je interesantno čitati kako jedan školovani belac, iz bogate porodice, koji se rodio u Africi i tamo živeo, gleda na siromašni domorodački živalj. Kroz priče ovog pisca vidim da su u Africi ljudi, u globalu, vaspitavani da uvek ukazuju veliko poštovanje jedni za druge i tako se i ophode. Ono što je ipak opravdalo neke moje predrasude, jeste da je to jedno izrazito patrijahalno društvo, a često zbog lošeg obrazovanja i siromaštva, surovo pre svega prema ženama i deci. Eto, kroz tu knjigu sam malo zavirila u jedan drugačiji svet i bilo mi je interesantno.
Pre ove knjige pročitala sam Zimski dvorac i jako mi se dopalo, zato što je to jedna životna priča dvoje ljudi koji se vole, i ako se radi o pripadnicima poslednje carske ruske porodice, pisac ih nama prikazuje kao potpuno obične ljude. Pisac nas na uzbudljiv način vodi kroz razne događaje i rasplete uporedo pišući o prošlost i sadašnjost, dok se te dve priče na kraju spoje.
Kinjiga koja je na mene ostavila poseban utisak jeste Koliba. Čitala sam i Hiljadu čudesnih sunaca, sasvim je ok, ali nisam nešto toliko oduševljena. Ime ruže nisam čitala i nešto ne bih da se upuštam u tako velike knjige :) Film mi je baš lepo legao.
Ove godine na plaži sam videla da mnogi čitaju Fajront u Sarajevu od Neleta Karajlića. Nešto me i ne privlači da je čitam, ali eto da pitam da li je neko od vas pročitao.
Ova tema će mi pomoći u izboru knjiga za ubudće.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 16 Septembar 2014, 16:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Ta Neletova knjiga je nesto poput Lausevica. Svi padnu u histeriju zbog nje :D
Ja naravno kao neko ko ne voli masovne histerije izazvane internetom i ostalim medijima ( :D ) je necu procitati u skorije vreme iako sam cuo od par ljudi cije misljenje cenim da je knjiga ok, sve zavisi sta ko od nje ocekuje.

Za ljubitelje krimi/triler zanra preporuka za norvezanina Ju Nesbea. Covek pise na onaj stari dobri i danas malo zaboravljeni nacin, sa detaljnim uvodjenjem u likove koje obradjuje, sa dosta jakom i dubokom porukom same radnje, dokaci i emotivna stanja junaka i njihove unutrasnje borbe...jednostavno do kraja knjige se stopis sa glavim junacima. Kada se tome doda i odlicna radnja, bez savremenih holivudskih klisea dobija je odlicno stivo!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 16 Septembar 2014, 18:16 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Del Piero, procitala sam sve njegove knjige...i sve su mi se dopale...svaka me je rasplakala, jer ne mogu da pojmim da ljudi toliko moraju da trpe u zivotu! :(

Zavrsila "Zimski dvorac"- sjajna knjiga!

"Koliba"- prevazisla moja ocekivanja! Cula sam da je knjiga "uvrnuta i mracna"...ja je nisam tako dozivela! Citala sam je bez daha!

Neleta nisam citala...Zarka Lausevica citala...obozavam ga kao glumca, svidja mi se u svakom pogledu, ali sam od njega ocekivala vise...ne znam kako to da objasnim...za razliku od njega, Kusturica mi je dao vise nego sto sam ocekivala!

Zahvaljujuci Dekiju, letos procitah "Knjigu o Milutinu"...mozda ta tuzna ispovest o stradanju obicnog srpskog seljaka nije bila primereno stivo za plazu, ali, sa druge strane, poruka je poucna.

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 16 Septembar 2014, 19:30 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Epa evo da ti kazem, moram jbg, prastaj :)
Koliba j jedna od najgorih knjiga ikada. Dok sam je citao (stigao do pola, dalje nisam mogao) imao sam utisak kao da vodim razgovor sa nekim ko me smatra za retarda i vredja me sve vreme!
Knjiga je samo za one koji veruju u sarenu lazu zvanu religija! Ne bih da uvredim nekoga ali to je moje misljenje!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 16 Septembar 2014, 20:32 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Uh ja nemam skoro nikakve veze sa religijom, ali Koliba mi se veoma dopala. Prosto knjiga je više nego neobična , baš zato što se glavni junak bori sa tim da li da u opšte u bilo šta veruje, pošto mu je strada sin... Svako drugačije tumači.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 16 Septembar 2014, 20:38 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Ja sam zadnje dve, tri godine postao i previse razdrazljiv na poimanje religije i na forsiranje sa mnogo strana pa je moguce da sam zbog toga shvatio pogresno. Mada smatram da kad neko pise kako mu je gospod bog dolazio u san i glavni lik caskao sa njim u raju...ne mogu da ne shvatim bas onako kako i jesam :D
sve u svemu knjiga jeste kontraverzna i jedna od retkih za koju se na laguninom sajtu moze videti i neki negativan komentar (jer sve cenzurisu sto ne govori o knjigama u superlativu)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 16 Septembar 2014, 20:47 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ali tu je bog predstavljen kao debela kuvarica crnkinja, ako se dobro sećam. :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 786 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.