Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 05:04 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Sada smo u ulici iza katedrale Svetog Nikole....vidimo jos jednu lepu prodavnicu...na snajkino insistiranje, ulazimo da vidimo sta (i) tu ima!Slika Slika A ima- svasta nesto! Uglavnom- hrana, pice, med, cokolade, cokoladne bombone i razne delicije koje raduju stomak! Slika Zadrzavamo se u razgovoru sa ljubaznom prodavacicom nekih , pa...sigurno 20-ak minuta...slikamo "maskotu" radnje...ponudu...prodavacica kaze da pritisnemo taster, u dnu medinih nogu...meda se pokrece, pocinje da svira i igra uz zvuke "slovenacke popeUke"! Slika I mi pocinjemo da se njisemo u ritmu! :kolo: Sve "dise i mirise"! Saznajemo da ista prodavnica postoji na vise mesta u Sloveniji, izmedju ostalih- na Bledu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 05:04 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Preko pijace izlazimo ponovo na Mesarski most, pa obalom idemo do Zmajskog mosta, da se nadjemo sa grupom...i tu nailazimo na suvenirnicu i nasim momcima kupujemo krigle iz fabrike "Lasko"...svaka ima po kilo (prazna!)!Slika

Slika

Svi su na vreme tu i krecemo tacno po dogovoru ka trznom centru "BTC". Tu nas "istovaruju" i imamo "slobodno vreme" do 19 h, kada je predvidjen povratak za Beograd. Mnogo je to sati, kada ste umorni od nespavanja prethodne noci, dugog puta, celodnevnog setanja i hladnoce...a pri tome- niste ni "pri lovi" da bi vas soping interesovao! Ali, kako je poznato "da je zabu tesko u vodu naterati", "popustam" i snajka i ja krecemo "u avanturu" pretrazivanja trznog centra! Slika Koliki je to tacno prostor po povrsini- ne mogu vam reci...u pitanju su hale i haletine...neke modne brendove znam, za neke- nikad cula...e, tu je guzva "kao da nekome zivot zavisi od kupovine"!? Slika
Nama se gotovo nista nije dopalo...jeste da su u pitanju "prava snizenja", ali gomila krpetina!

Slika

Bio je mrak i nisam mogla da napravim dobre slike TC-a....zato sam odabrala nekoliko slika sa neta, cisto da dobijete predstavu kako to sve izgleda...

Slika

Slika

Slika

Slika

Nas autobus je stao bas ispred "Koloseja"...pored njega je bio "Mek", u nastavku zgrade...a preko puta njega je Vodeni park "Atlantis"...

Slika

Slika

Slika

Prvo smo pronasle fenomenalni "Pet shop", u kome smo videle zimska odela za kuce, prostirke, korpe za nosenje, hranu, igracke, cetke, cesljeve...ma svasta nesto! Plus, razglednice sa kucnim ljubimcima! Slika Onda smo gledale neki od poznatijih jeftinijih brendova...ne mogu da se setim koji je bio...tu je bila prava rasprodaja- salovi, esarpe, kape- po 2-3 €...majicice- 2 € (mislim da je bila "Terranova")...jos par radnji i bile smo crknute! Sele smo na jednu od klupa u TC-u, povadile sendvice i progutale ih...kanta za smece u holu takodje je bila izdeljena na razlicite vrste otpadaka...(mala korpa)...da me nije bilo sramota, slikala bih i to! Slika ...protrcale smo kroz "Sparovu" samoposlugu...kupile vodu za put...jos nekoliko prodavnica..u svakoj- guzva! Slika ....izasle smo na vazduh i da potrazimo "C&A"...odatle sam isla kao "na necemu", jer me je umor potpuno savladao...mi smo, "zahvaljujuci meni", koja sam vec bila crknuta, obisle svega nekoliko tih hala...gubile se, trazile "C&A" i jedva ga nasle...sele u "Mek" da se osvezimo...u jednom trenutku, bacila sam, sasvim nehajno, pogled na Akva-park- ljudi i deca su uzivali, skakali razgaceni po onom prostoru....eh, da smo samo i mi to mogle! Slika

Slike "Atlantisa" sa neta...bolje bi nam bilo da smo, posle tvrdjave, otisle na voznju rekom....pa dosle u "Atlantis", na opustanje i dremanje...ali, trebalo je znati da i to postoji....i da tako dobro izgleda! Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

I, tacno na vreme- krenusmo kuci! Jedva docekah da sednemo u bus! :smesko-levo-desno:

"Bon voyage!" Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 10:11 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Jos nije sasvim gotovo, ali to je to! :D Imam ispravke i dodatke unutar postova, ali sada moram da izadjem-hitno!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 20:40 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 17:43
Postovi: 30
wauuu...verovatno bi manje videla i da sam sama otišla! Svaka čast! :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 21:36 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Mungi, :ljubac: ! Bas pricam sa snajkom...zahvaljujuci vodicu, videle smo mnogo vise nego sto je predvidjeno planom puta...da li mu se dopalo sto smo bili pazljivi slusaoci, disciplinovani, nismo davili i imali primjedbe- ne znam! Uputio nas je gde da jedemo, kojim prevozom i odakle da idemo, ako pozelimo ranije da odemo u TC...ili do neke druge tacke...ne znam zasto bi neko imao negativan komentar na njega!? :shifty: Mislim, sta ljudi ocekuju za 20 €?! Sto kaze moj buduci prijatelj, to je taman lova "za do granice"! :lol:

Sto nisam mladja...i izdrzljivija, putovala bih svakog vikenda! :op:

Bio je jedan par sa nama u busu...proslog vikenda su bili u Gracu, sada sa nama u Ljubljani, a sledeceg idu u Veneciju! :smesko-levo-desno: Sve zajedno, za ta tri putovanja, oko 70-80 € po coveku! :op: Nije komfor, jeste- umor, ali i veliko zadovoljstvo! A sam nikada ne mozes da organizujes putovanje za tako male pare...i, sve ima svoje prednosti! Kada ides u sopstvenoj reziji, imas komociju, redovne obroke, prenociste...ali, bez obzira koliko "cituckas" pre puta, sa vodicem prodjes i ono "sto nema u knjigama" (nemoj da ti rade "prljava masta i niske strasti"! :naughty: Mnogo toga cujes od zanimljivosti, obidjes "najkracim putem" najvaznije atrakcije...dobijes prakticne savete vezane za novac, obicaje, restorane...

Sto se mene tice, svaki vid organizacije i putovanja ima svojih cari! Meni je samo bitno da se negde "zuji"! ;) :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 21:54 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Pef, fantazija ti je ovo :ljubac: (fali mi smajli koji skače i tapše)
Samo da je vremena i para za zujanje, dalo bi se izdržati :mrgreen:

Sklopile se kockice i vama i vodiču, jeste to pun pogodak, ali i ti baš, brate, sestro :D , znaš lepo i da islikaš i da ispričaš :bravo:
Em znaš, em imaš volje. Zato još jednom :ljubac:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 21:57 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Petak, 22 Avgust 2014, 23:54
Postovi: 115
Svaka čast na kondiciji. Podsetih se onih "smrt" tura iz mladosti, kada smo noću vozili do Trsta/Minhena/Soluna, pa ceo dan šetnja i šoping (od farmerki i ploča, preko tehnike i krpica da otplatimo put i zaradimo za letovanja), onda noću nazad i tako bar jednom mesečno, bez da se imalo umorimo. Ali sada već ovu tvoju turu teško da bi izdržao. U svakom slučaju, lepo je gledati slike sa omiljene mi destinacije, sa pratećim informacijama za koje se trebalo potruditi. Hvala!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 21:58 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Hvala, draga Jack! :ljubac: :op-op:

Zadovoljstvo mi je da to radim, a jos vece kada ima jos neko to da procita...osim mene! :mrgreen:
Pisale smo, izgleda, u isto vreme! :lol:

Hvala jos jednom na komentaru! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 27 Januar 2016, 22:13 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
baki58 je napisao:
Svaka čast na kondiciji. Podsetih se onih "smrt" tura iz mladosti, kada smo noću vozili do Trsta/Minhena/Soluna, pa ceo dan šetnja i šoping (od farmerki i ploča, preko tehnike i krpica da otplatimo put i zaradimo za letovanja), onda noću nazad i tako bar jednom mesečno, bez da se imalo umorimo. Ali sada već ovu tvoju turu teško da bi izdržao. U svakom slučaju, lepo je gledati slike sa omiljene mi destinacije, sa pratećim informacijama za koje se trebalo potruditi. Hvala!


Uh, i ti znas koliko volim da se "negde muvam", ali mi je bas tesko palo "dve noci van kreveta"! :mrgreen: Snajka je mlada i vitka, lako se "sklupca" i jos lakse se uspava! :ljubac: A ja sam se vrtela kao na zaru...i za 27 sati uspela da odspavam, mozda, 2 sata...plus ono "ne mogu da se namestim"! Jos joj nije bilo jasno sto vucem "cebence i jastuk", k'o Carli Braun! :lol: I nista nije pomoglo! Jos sam ja imala dva sedista! Kako li su odmarali oni koji su imali "samo po jedno sediste"?! Slika

A od ovog nocasnjeg pisanija sam Slika...bukvalno sam tako "cimnula glavom" jutros oko 7!

Drago mi je sto uzivate u podsecanju na drage destinacije! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 28 Januar 2016, 10:24 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Č I S T A U M E T N O S T!!!
:bow-yellow:
:ljubac:

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 28 Januar 2016, 10:40 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
:oops:

Hvala, Jeco! :romance-grouphug: :ljubac:

Nisam jos sve zavrsila...da budem iskrena, htela sam sto pre da "izbacim" putopis, pa sam, pred kraj, malo "zbrzala"... :shifty: ...ali, obecavam- danas cu i to da "doteram"! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 28 Januar 2016, 11:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Pročitah još jednom, sada bez praznih delova. I potpuno se slažem sa Jelenom. Umetnost. Kada pomislim da si od 6 sati provedenih u gradu uspela da napraviš ovakav putopis :bravo:
Uvek sam bio protiv ovakvih izlet putovanja u kojima duže putuješ nego što provedeš vremena u obilasku, ali sada ste me zaintrigirali.
Ako ti smeta naše ubacivanje među priču prebaci nas na kraj kada završiš.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 28 Januar 2016, 11:45 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Hvala, VlaMar! :ljubac:

Radujem se kad putujem, :op-op: , radujem se kad pisem o tome, :op-op: , radujem se kad ima ko to da procita, :op-op: , a da se ne lazemo- jako prija kada te ljudi i pohvale, :op-op: , narocito oni koje volis i do cijeg ti je misljenja stalo! :ljubac: :romance-grouphug:

Rekoh vec, da mogu samo time da se bavim (npr., da "idem na posao, a da mi je to posao"!) bilo bi tu jos mnogo prica! Bas sam nocas o tome mislila...

Da, umalo da zaboravim! :doh: Volim da mi putopis "ide izjedna", ali nije strasno ni "kad sam prekinuta"! :ljubac: Ali, ovde cu samo napraviti "ispravke" unutar vec napisanih postova...tako da, pisite! :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Januar 2016, 09:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Ovo, glat, može da bude vodič kroz Ljubljanu! Odmereno, ničeg previše, ničeg premalo, dovoljno da zagolica maštu i da nas privuče da odemo i vidimo sve uživo. :text-bravo: Pefkari!
Kad pomislim da sam godinu dana živela u Sloveniji ( na obuci za IBM ) nadomak Ljubljane i da sam bila u njoj "milion puta" neke stvari nikad nisam videla, a kamoli znala o svemu detalje o kojima si nam pisala.
Moramo da kažemo Zokiju da te pošalje uskoro opet negde! :clap:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Januar 2016, 14:47 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dujo, hvala na komentaru! :D :ljubac:

Posle ovog sto si napisala, mogu da kazem da o rodnom gradu ne znam ovoliko koliko "naucim" o "tudjim" kada pisem putopise i idem sa vodicima negde! Ostaje mi samo da se :oops: !

Tvoj predlog je "jednoglasno prihvacen"! (mislim da ce to biti "samo moj glas"! ) :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.