Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Petak, 29 Mart 2024, 03:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: LJUBLJANA "na blic"
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:30 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
...iliti "Jedan dan u Ljubljani, preko agencije"

Juce se vratih sa "nikad kraceg" putovanja do Ljubljane. Nije mi bila "u planu", vec sam "uskocila" umesto jedne devojke, koja je, u poslednji cas, odustala...cime se potvrdila ona stara izreka da "Nije kome je namenjeno, vec kome je sudjeno!" Slika
Putovanje je organizovala moja snajka, Slika , koja svasta nesto zna i pronalazi veoma povoljne aranzmane i sve ostalo! Elem, iscackala je ovu ponudu, koja , kada rezervisete preko sajta "Kupoman" (ili preko neta, to sam ja nasla!) kosta 19 €, a ako odete u agenciju, pa tamo, na licu mesta hocete da uplatite- 45 €?! Slika Agencija sa kojom smo putovale je "Lavli travel" U ponudi putovanja, na sajtu agencije, pise okvirni plan putovanja, uslovi putovanja, sta jos treba "doplatiti", ako zelite...a i ono sto ne zelite, a mora se! Slika Ovo poslednje se odnosi na putno osiguranje, koje, preko agencije, kosta 240 dinara...ako imate karticu osiguranja, ne placate taj deo, samo vam traze broj kartice...fakultativno se moze obici grad sa vodicem agencije...za to treba izdvojiti jos 5 €...ako zelite, preko agencije, da se zicarom popnete na tvrdjavu, platicete jos 4 €...u programu puta je pisalo da se, sa vodicem, moze otici i na rucak, koji bi kostao jos 8 € (a podrazumevao bi kompletan rucak, od supe do deserta!)...u startu smo se dogovorile da cemo mi "sve to", ali smo, "u hodu" promenile plan! Slika Pored one kolicine sendvica, grickalica, "gotovih kafa" i ostalog, rucak smo "precrtale"! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:33 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Danima, pre puta, pretrazivala sam net i "popisivala" sta sve treba videti, ukoliko stignemo...sa sobom sam ponela "hrpu papira", cak i male "mape", rucno i vrlo traljavo iscrtane Slika

Slika

Gledajuci mape na netu, a nemajuci predstavu u glavi kako to stvarno izgleda, mislila sam da su razdaljine mnogo vece...i da nema sanse da cemo sve popisano uspeti da vidimo! Narocito sto je program agencije, bar ono na netu, bio veoma "stur" i delovalo je da cemo obici svega par objekata...e, ovo je prilika da pohvalim vodica, sofere i agenciju! Slika

"Lavli travel" nam je obezbedila autobus, koji na prvi pogled nije delovao preterano udobno...kako nas je bilo nesto vise od 30-oro, sto znaci "visak mesta" u busu, odmah po polasku sam se "bacila" na sedista iza snajke, te tako sebi obezbedila nesmetano "razvlacenje i uvijanje, lomljenje..." na dva sedista, tokom celog puta! Slika

Dogovor je bio da se skupimo na parkingu kod "Sava centra" u 23.30, a da krenemo u 23.45 h...meni to nije preterano bitno, ali vodic je negodovao sto dve devojke kasne i rekao da im daje jos minut-dva, a onda krecemo, pojavile se one ili ne...u busu je bila velika ekipa, koja se poznaje...mlad svet...i sa tim zakasnjenjem posli smo u ponoc! Nasa "bundeva" se nije pretvorila "u kocije", ali, brzo smo se privikle i raskomotile...posle pola sata, imala sam utisak kao da putujem svaki dan tako! Slika Vodic Aleksandar (o kome sam procitala na netu razlicite komentare!), bio je sasvim korektan....po polasku nam je dao osnovne informacije o Sloveniji i gradu u koji idemo...nije nas "davio", bar meni je ta kolicina informacija bila "taman"....zatim su se pogasila svetla i do granica se dremalo...ko moze...ja nisam... Slika

Na granicama nije bilo zadrzavanja...konstatovala sam da ih nikad brze, u stvari, nisam prosla! Za one koji nisu isli ovim putem, pa jos busem, mala info: izlazi se iz busa i svako svoj pasos predaje na salteru! (odnosi se na hrvatsku i slovenacku granicu) Ne mogu da se setim da li je bila jos neka pauza u Srbiji, ali znam da je bila jedna pola sata po ulasku u Hrvatsku i jedna, 20-ak minuta po ulasku u Sloveniju...za Sloveniju, za toalet morate da imate sitno 50 centi... Slika Pauze su bile po 20 minuta...sa svim pauzama i granicama, putovali smo tacno 8 i po sati...krenuli u ponoc, a izasli u Ljubljani iz busa u 8.30 h.

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:38 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dok smo putovali, saznala sam da je to tzv. "soping tura" i da pola putnika, zapravo, ide samo zbog trznog centra "BTC"...bilo mi je cudno da tako mladi ljudi ne zele da vide nimalo grad, vec ih interesuje samo kupovina, ali...."Sto ljudi,-sto cudi!" Slika "Pola autobusa" je izaslo "na prvoj stanici", tj. kod velikog TC-a...receno im je da u 19 h autobus krece za Beograd i da vode racuna o tome, jer nece biti cekanja..."mesto sastanka" je bilo ispred akva-parka "Atlantis"...mi ostali smo produzili ka gradu...inace, TC "BTC" se nalazi 3 km od centra grada i do njega se stize autobusom br.27...vodic rece da pojedinacna karta za autobus kosta 1,20 €, da vazi za 90 minuta voznje i da obuhvata "prvu zonu", tj. sve sto bismo zeleli da vidimo...da se ne salimo da se vozimo bez karte, jer je kazna, ako nas uhvate, na licu mesta- 250 €! Ali, rekao nam je i to da sofer, ako kupujemo kartu u busu, kada cuje da smo turisti, moze da nam ne naplati kartu i da se to cesto desava! Slika Naravno, o tome odlucuje sofer, ne mi! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:39 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Kada smo istovarili ove putnike, nastavili smo ka centru grada...posle nekih 5-10 minuta bili smo kod Zmajskog mosta...na samoj autobuskoj stanici gradskog autobusa...pre izlaska iz busa, bili smo obavesteni da u gradu, na ulici, nema zadrzavanja i da moramo biti brzi kada ulazimo i izlazimo iz busa...tu je zapocelo nase upoznavanje sa gradom "face to face"! Slika Ali, pre nego sto krenemo u setnju gradskim ulicama, nekoliko reci o Sloveniji i samom gradu Ljubljani...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:42 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Znam da podatke o drzavi i gradu mozete i sami naci, ali, nekako mi se cini da nije naodmet napisati...

Slovenija je drzava koja se do 1991. godine nalazila u sastavu SFRJ...dakle, nekada, bar u vreme mog rodjenja, detinjstva i mladosti, Slovenija je bila deo zajednicke drzave. Samostalno postoji od 1991. godine...tacnije, nezavisnost je proglasila 25. Juna 1991. U proslosti su je okupirali razni narodi: Vizigoti, Austrijanci, Nemci, Francuzi, Turci...dok je bila u sastavu SFRJ, spadala je u drzave Juzne Evrope, dok u poslednje vreme, kao clanica Evropske Unije, dobija status srednjeevropske drzave. Jedna je od najmanjih drzava Evrope, sa najmanjim glavnim gradom- Ljubljanom. Clanica EU postala je 2004., a od 2007. zvanicna valuta je € (evro).

Ljubljana je glavni grad Slovenije, glavni politicki, administrativni, naucni, kulturni i ekonomski centar Slovenije. Grad koji vas, sama sam svedok tome, moze podsetiti na mnoge gradove u Evropi...moj osecaj je "da su od svega lepog pokupili pomalo", pa je zato Ljubljana jedan sladak grad u kome je lepo ziveti. U nekim trenucima me je podsetio na Salcburg, u nekim na Karlove Vari i Veronu, u nekim na Prag... park Tivoli- na Senbrun, a zelena boja reke me je podsetila na Mostar.. ..Slika ...ovo kazem, jer sam te gradove obisla...verovatno bih nasla jos neka poredjenja, da sam imala vise vremena da obidjem sve.... i natenane...prosto, setajuci po njemu, "prepoznavala" sam "slike" iz navedenih gradova...

Ljubljana lezi u centru Slovenije, u Ljubljanskoj kotlini, izmedju Alpa i Jadranskog mora, na reci Ljubljanici, na nadmorskoj visini od 288 m...stari grad, koji smo mi obisli se prostire izmedju brda i reke Ljubljanice, pritoke Save...u njemu ima ostataka rimskih rusevina, starog i novog koje se preplice, ali sve je to "sa ukusom"...i beskrajno cistoooo, ljubazno, prijatno! Citajuci clanke o gradu, pa i komentare putnika, nailazila sam na recenice sa kojima nikako ne mogu da se slozim: da oni koji obidju Ljubljanu suvise "hvale" Slovence i grad, da imaju i oni "nedostataka" i da "sami treba sebe da hvale, a da mi hvalimo svoje"!? Naravno, volim svoju zemlju i svoj rodni grad, ali ne vidim nista lose u tome kada kazem da je Slovenija cista, okupana, da vode racuna o cistoci i redu na svakom mestu, da su dobro organizovani, kulturni i prilicno tihi u odnosu na nas! Ima stvari za koje bih volela da se na njih ugledamo! Ne "kritike radi", vec radi poboljsavanja u segmentima u kojima su, de facto, bolji!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:45 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Tragovi coveka na ovom tlu datiraju jos od pre 5000 godina ... u dokumentima iz perioda 1. veka nove ere, pominje se kao rimski grad Emona...kasnije ga osvajaju Vizigoti, a Huni ga skroz ruse u 5. veku nove ere. Onda pocinju da ga naseljavaju Sloveni. Nemacko ime Lajbah (Mlecni potok) pominje se oko 1144. godine. Nesto kasnije se pominje kao Slovenacka Luvigana, a ubrzo potom pocinje da nosi danasnje ime. Neki izvori kazu da ime potice od reci "ljubljena"......grad-tvrdjava pominje se 1220. godine... srusen je u zemljotresu 1511...kasnije je obnovljen, a kula sa vidikovcem, dogradjena je 1848. godine...od 1355. Ljubljana je pod vlascu Habzburga, sve do kraja Prvog svetskog rata...1918. ulazi u sastav Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, a 1929. u sastav Kraljevine Jugoslavije. Godine 1941. ga okupiraju Nemci, a od zavrsetka rata, od 1945., nalazi se u sastavu Jugoslavije (koja je promenila nekoliko naziva)...1970. proglasena je za Grad-heroj, jer je veliki broj Ljubljancana (vodic rece njih 10000) ucestvovao u NOB-u. Od 1991. je glavni grad Slovenije kao nezavisne drzave. Grad je 1895. preziveo katastrofalan zemljotres...ceo je ponovo izgradjen tacno po urbanistickom planu...nasla sam podatke da, u uzem gradskom jezgru, nije dozidana nijedna zgrada vise, iako se broj stanovnika veoma povecao...tako sada Ljubljana ima izmedju 270 i 300000 stanovnika...i da je grad veliki kao stari deo Beograda...

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:46 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Simbol grada je Ljubljanski zmaj, koji se moze videti na svakom koraku...zasto "zmaj"? Postoji vise legendi, a najcesce se mogu cuti 3, pa svako izabere ono sto mu je najblize srcu!

Po jednoj od njih, anticki junak Jason, sa svojim ratnicima Argonautima, ukrao je "zlatno runo" od kralja Kohlide na Crnom moru... i, bezeci sa njim, trazeci put za povratak kuci na Egejsko more, naisao je na mocvarni kraj, u kome je zivelo cudoviste- zmaj...u borbi, Jason je ubio zmaja...odlucio je da ostane na tom mestu, pa se smatra "prvim Ljubljancaninom"...tu nastaje grad i njegovi stanovnici uzimaju zmaja za simbol svoga grada...zmaj postaje simbol hrabrosti i covecnosti, a danas je simbol srece i blagostanja, pa se moze naci na mnogim mestima u gradu...ni Ljubljancani ne znaju koliko ih samo ima!

Grb grada Ljubljane

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:48 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Pripremajuci se za put, naisla sam na podatak da grad "opusti" vikendom, da njegovi stanovnici odu van grada, u prirodu, na planine, jezera...a da grad pocne da vrvi od stranih turista, da se ne moze proci kroz centar...nase iskustvo je da je grad, u svakom smislu, opusteo na onih -5*, koliko je bilo u gradu, oko 10 h pre podne, tog 23. januara, na rodjendan njihovog pokojnog postovanog sugradjanina Joze Plecnika! Izabrali smo los period godine za setnju Ljubljanom, ali cak ni ta hladnoca nije umanjila osecaj ispunjenosti i radosti zbog toga sto smo tamo bile! :op-op: Srecom, bar nije nista padalo! (u jednom trenutku su pocele da lete male bele kuglice, kao sitan grad, ali posle par minuta je sve prestalo...)
Takodje, u nekom opisu Ljubljane, naisla sam na podatak da su Ljubljancani, po zimskom vremenu, obuceni pretezno "u crne i sive boje", pa sam resila da im "razbijem tu monotoniju" i krenula u jarko crvenoj jakni! :op-op: Bez dogovaranja, i snajka je krenula u crvenom kaputicu! :op-op: Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:49 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Citajuci i gledajuci vremenske prognoze na slovenackim sajtovima, videla sam prognozu za tu subotu, 23. Januar 2016.: "mirno, bez vetra, suvo, suncano, temperatura oko 6*...u vecernjim satima moguca kisa, koja ce prerasti u sneg"...i tu se veoma obradujem...na licu mesta, situacija je bila sledeca: bez vetra, ledeno na -5*! :brrrr: Svi smo bili jako dobro obuceni, a bilo nam je bas hladno...iako se nigde nismo preterano zadrzavali, bilo je trenutaka u kojima smo cvokotali, ruke su bile ledene u debelim, debelo postavljenim koznim rukavicama, a noge se "mrzle" u najdebljim Sketchersovim shape ups krznenim cizmama! Jedino mesto na kome sam se ugrejala je crkva Svetih Cirila i Metodija (obicno u crkvi bude hladno, a ovde sam se ugrejala! ) U jednom trenutku, vodic je rekao: "Hajde da krenemo dalje, osecam kako vibrira tlo pod nogama od vaseg cupkanja od hladnoce!" (dok smo bili na staklenom delu Mesarskog mosta) A tog trenutka niko nije ni pisnuo, cutali smo i pazljivo ga slusali...i konstatovali, a to mi nije prvi put, da je sa manjom grupom (bilo nas je 16-oro) stvarno zadovoljstvo ici i razgledati...ljudi su disciplinovani, pazljivo slusaju, ne galame...i vodic je to isto rekao! Slika
Nigde nismo naisli ni na jednu turisticku grupu...ni manju ni vecu, ni strance, ni nase...grad je bio samo nas! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:50 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ponosni su na svoje pretke, svoje velike ljude, medju kojima se isticu Primoz Trubar (svestenik i knjizevnik, reformator, koji se borio za slovenacki jezik...u 18. veku Ljubljana je bila pod vlascu Napoleona, nekih 15 godina, i to je vreme kada je u narodu zaziveo slovenacki jezik)...nase starije generacije (one koje su zivele u SFRJ i pre nje) pamte njihove knjizevnike Ivana Cankara, Primoza Trubara, Valentina Vodnika, Prezihova Voranca, Franca Preserna, Otona Zupancica...jer smo o njima ucili u skoli i citali njihova dela....takodje imali su i imaju brojne uspesne sportiste, narocito u plivackim i skijaskim disciplinama...Joze Plecnik je slovenacki arhitekta, za koga se moze reci da je vazan svakom zitelju grada, jer je veliki deo objekata i gradskih povrsina njegovih zamisli delo...
Nadam se da nisam udavila sa podacima, a i da nisam nesto bitno zaboravila da kazem! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:51 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 17:43
Postovi: 30
Bravo...čekamo nastavak i slike :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 22:59 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dakle, izasli smo na samom pocetku Zmajskog mosta..tu nam je vodic ispricao o simbolu zmaja, rekao jos par informacija o gradu...ispricao nam da je ovo prvi od 3 poznata mosta koje cemo obici....

Zmajevi, zmajevi, zmajevi...Slika Znate ko mi je prvo pao na pamet! Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 23:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zmajski most je prva turisticka atrakcija koju smo videli. To je prvi ljubljanski armirano-betonski most, izgradjen je na mestu starog drvenog Mesarskog mosta, koji je podignut 1819., a stradao 1895. u zemjotresu. Obnovljen je na inicijativu gradonacelnika Ivana Hribara, sa ciljem proslave 40-ogodisnje vladavine cara Franca Jozefa I (1848-1888)... i pusten 1901. godine. To je bio i prvi asfaltni most u Ljubljani. Oblikovanje mosta je rad dalmatinskog arhitekte Jurija Zaninovica, ucenika Ota Vagnera. Jurij je mostu dodao zmajeve od bakra (4), koji su danas simbol Ljubljane. Uradjen je u stilu secesije, a prvobitno je bilo predvidjeno da umesto zmajeva budu postavljeni krilati lavovi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 23:20 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 26 Januar 2016, 23:24 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slikali smo i krenuli dalje setalistem uz obalu, Petkovskovim nabrezjem (nasipom) ...lepi kafici, kante za smece, obelezene koju vrstu ambalaze gde da ubacite, suvenirnica...bas tog trenutka dve starije gospodje stadose sa povecim kesama i krenuse da "klasifikuju" smece...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.