Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 13:14

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Utorak, 31 Oktobar 2017, 00:33 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
I to je to.
Trudila sam se da se oduševim i zanesem kao što bih inače. A stvarno nisam očekivala da ću raegovati ovako intenzivno.
Ali ću vama ipak šapnuti: nije baš isto... i neuporedivo je kad možeš sve to sa nekim da podeliš. Da mi je situacija drugačija, bio bi verovatno uragan...
I kod pisanja mi je još uvek teško, rekoh već negde, reči su mi samo reči, još nisu onako žive slike, kao što nekad znaju da budu...

Tekst ovog putopisa je nastao kao miks materijala koji sam prikupila pre avgustovskog odlaska mojih Putnika sa interesantnim i infromativnim pričama izvrsnog oktobarskog vodiča Milana Radojičića, koga i ovde želim da pohvalim zbog sveg truda, staloženosti, humora i njegovog širokog znanja koje je tako rado podelio sa nama. Majstor svog zanata. Milane, hvala!

Dok je, naravno neizbežni, lirski momenat nastao kao izraz mog oduševljenja, najpre letnjim iščekivanjem, a potom i jesenjim užitkom osvajanja nove teritorije. I da znate, nijedan još putopis nisam pisala ovako direktno u editor, bez recenzije i pauze za drugo čitanje. Kao Sirano: tekst je bio spreman, kad sam položila svoje srce kraj hartije (tj. tastature), ostalo mi je samo da ga prepišem... (U vašim sam rukama: ove reči su moj glas, ovo mastilo je moja krv, ovo pismo - to sam ja ;) )

A onaj moj zen? Da, smotao me je, bez problema. Na neke udice se uvek upecam... kismet... a nekad i namera ;) Uglavnom, kao što ste iz ovog teksta verovatno i primetili, primila sam se baš na tu Španiju.

Cunjam tako, pri povratku, po aerodromu u Valensiji, u srcu gorko-slatko, iza leđa čujem duboki, meki glas:
¡Ven! Ven conmigo... ¿No quieres?
Stop. Vrtoglavica. Okret u mestu. Eh, zove tek prohodalu pegavu šmizlicu koja se uznećala sa rukicama na leđima i napućila usnice.
Da nije to ipak neki znak? Ako mi kažeš: dođi...
Što reče onaj, sólo con pensarlo se acelera el pulso...
Ma, nek ide život: lo dejo todo... samo... ne baš sad, ali... no hay prisa...

Imam ja još želja kad je ovaj deo sveta u pitanju. Do nekih novih putovanja...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 14:14 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Kao Sirano: tekst je bio spreman, kad sam položila svoje srce kraj hartije (tj. tastature), ostalo mi je samo da ga prepišem... (U vašim sam rukama: ove reči su moj glas, ovo mastilo je moja krv, ovo pismo - to sam ja ;) )

:bow-yellow:


Stop. Vrtoglavica. Okret u mestu. Eh, zove tek prohodalu pegavu šmizlicu koja se uznećala sa rukicama na leđima i napućila usnice.
Da nije to ipak neki znak? Ako mi kažeš: dođi...
Ma, nek ide život: lo dejo todo... samo... ne baš sad, ali... no hay prisa...


:bravo: :bravo: :bravo: Bis! Bis!!!! :bravo: :bravo: :bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 14:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ja sam uglavnom u fazonu, daleko od očiju, daleko od srca! Moram priznati, uvek u početku odbijam da čitam putopise sa destinacija na kojima nisam bila, jer mislim, šta mi to vredi, kada ne znam da li ću i kada otići tamo! Ti si sada "kriva", što si mi skinula te crne naočere, kojima štitim svoje ranjivo srce!

Da bih pratila fabulu radnje, morala sam da koristim google mapu i wikipediu i saznala sam puno toga novog za mene! Hvala Jack!!! :ljubac:


A sada malo (ili puno) citata, of kors! :D Uz komentar da mi se od svih ovih čuvenih ogromnih građevina malo vrti u glavi, pa ću se fokusirati na "sitnice" koje su meni najviše zapale za oko/uho!

Gledajući Almodovarove filmove, ja sam ipak zaključila, da su Španci 100x vatreniji i luđi od nas! :D :dance: Ole!


jack je napisao:
A iznad svega, Alambra...
Nemoj sad da plačeš kao žena nad onim što nisi umeo da odbraniš kao muškarac...
:mrgreen: Ovo je samo keva smela da mu kaže!


jack je napisao:
Nije dozvoljeno dodirivati ni zidove ni stubove ovih zdanja. Zabrana je i postavljena baš iz razloga što ljudi ne mogu da se uzdrže a da se fizički ne uvere da je ova lepota stvarna...
Nervi na dlanovima prosto bride od potrebe za dodirom...
Taj kamen kao da nije samo kamen, kao da ima neki svoj pritajeni, a moćan, unutrašnji život...
Svaki taj kamen je svedok burne istorije! Šteta što se Mavri ne prošetaše do Balkana!


jack je napisao:
Nasridove palate,
Prefinjenost izrade je ono što zadivljuje. Toliko detalja, tako smišljeno ukomponovanih i brižljivo izvedenih, da ne umem ni da ispričam... I sve osmišljeno tako da čini jedinstvenu celinu, koja prosto kao da podrazumeva da jedno iz drugog proističe i savršeno se uklapa. Kako li je tek ovo moralo izgledati u vreme dok je bilo namešteno... raskošno i udobno... sa svim nameštajem, ogledalima, ćilimima, posuđem i svilenim zavesama... Začarani dvorac iz 1001 noći...
Božanstvene čipke od kamena! :o


jack je napisao:
Ovaj put... se desio bez svega toga.
Zbog specifičnog zombi-stanja u kome se nalazim, pošla sam... negde... bilo gde... samo da odem, samo da nisam tu dok teku ovi dani godišnjeg koje moram ispucati (!) ove godine. Pogrešan razlog za putovanje, tako ravnodušno bekstvo...
I nisam baš ni htela sad ovu destinaciju, ne posle svega... I jesam li uopšte spremna za išta od toga? Ali kako da odbijem, kad znam da je cela ideja tu zato da me malo vrati u normalu, nečim što inače volim...
Strast?
Pričaću vam...
Da li ima bolje mesto za isceljenje!? Tamo, gde je vredno živeti za svaki trenutak i gde se umire sa osmehom na licu, dok prijatelji bez žaljenja slave taj život! Tamo, gde se daleka istorija pokazuje na svakom ćošku i govori da je čovekov život samo jedan bljesak i tako mora da bude!


jack je napisao:
Elem, Belgrade october blues...
The worst, the hardest.. (prošlo leto, zima dolazi...)

:o Koliki fikus!!! Prekide me u ovom blues-u :D

jack je napisao:
Torremolinos Costa del Sol.
U celoj državi ne postoji zakonska mogućnost za kupovinu/otkup/zakup bilo kog dela plaže, i nijedan hotel, ma koliko besno skup, ne može da ima 'hotelsku plažu' sa 'hotelskim ležaljkama', sviđalo se to upravi i gostima ili ne.
(Ovde izražavam svoju diskretnu ali nedvosmislenu podršku ovakvom konceptu i razmišljanju struktura na vlasti!)
:dance: More, plaže, provod. bajka! Meni se takođe sviđa taj takav zakon, vezano za plaže! :pray: To je znak poštovanja svoje zemlje i tradicije, suprotno stavu, "prodao bih rođenu majku za pare" !


jack je napisao:
Izlazimo tako iz katedrale u Toledu, ulica uzana, kameni zidovi, a čelista (!) svira Ave Maria... E, onaj vibrato udara, bukvalno iz sred grudi... Idemo lagano, lagano, a jedna devojka će: ne mogu da verujem, ovo kao da smo u nekom filmu, muzička podloga...
Da. Baš tako...
Divno! :romance-heartsfade: :romance-heartbeating:


jack je napisao:
I da, došli su među neobrazovane, grube i nekulturne seljake, takoreći varvare, od kojih su bili trista godina razvoja napredniji... I doneli progres. Uspostavili su pravednu vladavinu, i nisu različito tretirali stanovništvo ostalih veroispovesti. Podanici hrišćani, jevreji i muslimani imali su iste obaveze i ista prava. Živeli su u miru. Iako su imali odvojene delove grada u kojima su živeli, npr. odeća koju su nosili je bila ista, moda je bila jednaka za sve... Pripadnici iste profesije su bili jednaki bez obzira na veru. Sva deca su se školovala (misli se na mušku decu...)
:o Kao što već rekoh, šteta što Mavri ne dođoše na Balkan...


jack je napisao:
Španci su ludi za svim vrstama proslava, praznika, fešti i teferiča... Šta god može da se slavi, oni slave. Danima... Zemlja sieste i fieste...
A Kordoba ima najlepšu od svih španskih fiesti: Fiesta de los Patios. Održava se u maju i traje 12 dana.
:o Sada znam, trebala sam da se rodim u Španiji! :doh: Kako su lepa dvorišta!!!


jack je napisao:
Slika
Da li si ovo ti Jack?


jack je napisao:
I još nekih usputnih prizora:
Slika
Već neko vreme, moja pasija su šetališta, ali ovo prevazilazi svu moju maštu!


jack je napisao:
Sigurna sam da postoji i priča ili legenda o ovim ljubavnicima čije se ruke nikad nisu dotakle (čim postoji spomenik), ali ne nađoh...
Slika
:cry: :romance-heartbeating:



jack je napisao:
Na plato ispred ulaza u ovu fabriku (u kojoj su radile samo žene, a njihove plate su isplaćivane njihovim očevima ili muževima) smeštene su i scene Bizeove Karmen.
:(


jack je napisao:
Španski trg postoji u svakom od opisanih gradova, ali nijedan nije ovakav...
Slika
:o Fantazija!


jack je napisao:
Onda, da li je Kolumbo bio gusar, avanturista, protuva i muvara, ili pametan i smeran genije i sluga božiji?
Zar je važno...?
:clap: Sposoban, pametan i ispred svog vremena svakako!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 18:10 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Miki :ljubac:

Sve su destinacije nekad bile nove i nepoznate... Ja baš volim da sanjarim o mestima gde nisam bila. I da planiram ona koja mi se baš svide kad naletim tako na njih...(jer slučajnosti ne postoje)
Da su Španci luđi, jesu. Gas više, a kočnice manje nego mi ;)
A za Mavare... šta reći. Svako ima svoje Turke :lol:
Cveće u Kordobi je neverovatno, guglaj 'Fiesta de los patios' fotke i padni u sevdah... A u onom dvorištu nisam ja, nego neka Engleskinjica, iznervirala me, prvo drugarica se nameštala, šest poza, pa nikad obe da se sklone dok gledale fotke, pa se zamenile... Puče mi film, a lepo vide da čekam da fotkam... Onda sam fotkala nju i otišla dalje... (i btw, ja sam plavusha po ubeđenju ;) )

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 18:28 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Svi ovi andalužanski gradovi su spektakularni, prelepi, napad na sva čula... Ali mi je Sevilja nekako najbolje legla...

Zaboravih da napomenem još neke stvari o njoj:

Sevilja je najtopliji grad Španije. Maksimalna temperatura ovog leta je bila 53, (kad su je Putnici u avgustu obilazili, bilo je svega 47!), tako da imajte to u vidu kad planirate putovanje. Kako su preživeli? Napolju su se zadržavali max 10min, pa uletali u najbližu prodavnicu, blagotvorno klimatizovanu... (Sve su klimatizovane. Kako i ne bi :mrgreen: )

Caliente, nego kako... Vruća klima – vruć ples! Sevilja je 'rodno mesto' flamenka. Smatra se da su seviljski Cigani (Gitanos) izumitelji ovog vatrenog plesa. Deo grada u kome su oni nekad živeli je Triana, na levoj obali reke, otprilike prekoputa Zlatne kule, kad se pređe most Izabele II (Puente de Triana). Ima tu šarenih kućica, interesantnih prodavnica (naročito keramike), i puno restorančića, nekih i sa bašticama sa pogledom na reku... Ovo mi je ostalo za neki sledeći put.

Generalna preporuka za flamenko šou po netu je uvek ili Sevilja, ili Granada, koja takođe ima živopisni gradski kvart - cigansko naselje Barrio Sacromonte, na brdu Valparaiso, iznad katakombi. Tu su i živeli, i igrali flamenko - u pećinama. Ovde se flamenko i dalje igra u tablao lokalima po tim pećinama. Kažu da je ovo poseban doživljaj, zbog akustike samog prostora. Naravno, popularnost podrazumeva i cenu, ovo su varijante za turiste...

Moje flamenko iskustvo je krajnje intenzivno i pozitivno, iako je predstava bila u lokalnoj tablao-birtiji u Toremolinosu, za nas 20ak turista i do stotinak lokalnih uživalaca... I samo je jedna igračica možda bila Hitana, ali je energija svejedno bila nezaboravna...

Slika

I, kako rekoh, čuvene vestidos rohos :smesko-gore-dole:
Slika


Torre Sevilla, 180m visoka poslovna zgrada u zoni La Cartuja...
Slika

... zbog koje umalo UNESCO nije sklonio seviljske spomenike sa svoje liste svetskog nasleđa na listu 'ugroženih' zbog negativnog vizuelnog uticaja... Bili su upozoreni da Unesco ne gleda blagonaklono na ovakvo narušavanje vizuelnog identiteta grada, ali su je svejedno sazidali. Bilo je potrebno dosta angažovanja u lobiranju da se izbegne donošenje negativne rezolucije na Unesco skupštini 2012 da ih ne izbace sa te svoje liste... Na slici se vidi i krajičak mosta Puente de Triana

Hiralda - zaboravih da kažem zašto nema stepenice. Da može hodža na magarencetu da se popne gore da zove vernike na molitvu ;) A kasnije su i crkvenjaci podržali isti sistem

I još: kažu da je najbolje vreme za posetu Strasna/Velika nedelja (Semana Santa), tj. od Cveti do Uskrsa.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 18:49 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Opšte napomene

Ova vrsta putovanja me uvek ostavi gladnom. Uvek imam onaj žal da nije bilo dovoljno vremena. Sada sam svesno ušla u tu površnu varijantu, jer i nisam bila u tom trenutku ni sposobna da se udubim... Tek toliko da udahnem malo tog otrova, jer mi je trebalo baš nešto tako šareno i intenzivno da me razdrma do kosti... Misija izvršena. Evo još nekih post festum razmišljanja na temu Španije

- Ukoliko je moguće, organizujte sami putovanje, tako da provedete bar po dva dana u istom gradu
- Opcija letenja do tamo i najma kola za obilaske nije loša, jer su im putevi fantastični, čak i autovia gde nema putarine (neuporedivo bolji od našeg sa putarinom)
- Ako je ikako moguće, Alhambru obiđite samostalno, uz audio-vodič, i planirajte minimum 4 sata boravka unutra.
- Svi audio-vodiči su sjajni, i traju bar po pola sata čak i za mesta gde to ne biste očekivali, jer vam se čini da nema puno bitnih stvari da se vidi ili je mesto malo.
- Koristite, što više, mogućnost rezervacije ulaznica preko neta i to sa prekorednim brzim ulazom gde god ta opcija postoji. Biće vam žao svake sekunde potrošene na stajanje u redu.
- Planirajte vreme... ali planirajte i vreme da se izgubite po onim uličicama i pijacama koje su kao suk-ovi :D Vredi.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 18:56 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Plaže.

Beskrajno duge, peščane, slobodne. Lepe. Fantastične. Fotogenične. Dušu dale za izležavanje. Ima i urbanih delova sa kafićima sa finom ne preglasnom muzikicom i ušorenim ležaljkama (za koje pojma nemam što su tako fobično blizu, kad mesta ima onoliko), a praznog prostora okolo koliko ti srce ište. (A ja baš i ne volEm tak'e... :whistle: )

Voda je Putnicima bila uglavnom topla, osim kod Gibraltara, zbog 'ladne struje, ali to se dalo očekivati.

Bili Putnici u La Linea de Concepcion. Fotke? Nemaju. Pa šta ste radili?
Kako šta, blejali na plaži. Ugrejalo sunceeee, ne možeš bez papuča ni da staneš na pesak. I kroz papuče prži.
Jeste li se kupali? Pokušali. Šmizla ušla, vidi – ledara, zaronila da pokvasi kosu i glava joj se zaledila. Onda izronila, došla u vodu do pojasa i videla školjkice po dnu, pa ih skupljala nožnim prstićima. Tata pokušao da uđe u vodu, izdržao 2,5 sekunde, i odmah otišao da Šmizlu vadi iz vode. Kad je izašla, utvrdila je da su joj odumrli svi senzori na stopalima, pa je iznabadala bosa do pola plaže pre nego što joj je do mozga došao signal da obuje papuče umesto što ih nosi u ruci...

Onda su otišli u Marbelju. Fotke? Nemaju. Šta ste bre radili?
Blejali na plaži. Aha, i ručali. I prošetali po parku... E, da, kupali smo se u Canet del Mar-u. E, što je tamo bila topla voda... Baš je bilo: Tres metros sobre el cielo...
Pa što niste fotkali plažu?
Ma, šta da ih slikamo, sve su iste... (!)

Ok, a iz Kadiza ni 100 fotki za ceo dan? Znam... blejali ste na plaži, iako je ladna voda... E, kaže net da su tamo najlepše Španjolke? Jesu li?
:mrgreen: Nemam pojma... :mrgreen:
Šmizlo, jesu li?
A otkud ja da znam? Ni ne znam ko je ko... I za jednog jedinog Španca koji mi se svideo (al', ono, baaaš je bio dobar :mrgreen: ) ispostavilo se da je Italijan... Ne dajem više nikakve izjave...

Šta reći...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 19:00 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
No hay prisa... (Nema žurbe)
Opštenarodni koncept u Španiji. Jedino turisti ovde jurcaju kao muve bez glave. Stanovništvo je sasvim opušteno... Španski pojam o vremenu ne deli sat na minute, već na četvrtine, sa dodatkom ležernog prefiksa 'oko'... Kad se nalazimo? Oko šest i frtalj... (gde je 'oko' = +15 do 30 minuta)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 19:05 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
U Španiji je za sve grupne posete znamenitostima obavezno imati lokalnog licenciranog vodiča. Ako kupite ulaznice po jeftinijoj, grupnoj ceni, ili da je takav vodič sa vama, ili da se raspršite kud koji... inače obezbeđenje odmah prilazi da interveniše :lol:

Cene fakultativa i ulaznica kojih se sećam:
El Escorial 30€
Malaga Ferris wheel 10€ za 3 kruga
Alhambra 14€, grupna (ceo izlet je 30, uz bus i vodiča)
Katedrale su po 10€, cena grupne karte (Toledo, Sevilja, Kordoba), u Toledu smo morali da imamo lokalnog vodiča
Valensija – Katedrala 5+2 sa audio-vodičem, Berza svile 4+3 sa audio-vodičem
Flamenko 30€, ima programa u kombinaciji sa večerom ili 1 pićem. Ja ne bih mogla istovremeno da žvaćem i pratim onaj šou... Niti bi bilo pristojno, uz svu onu energiju koju ti ljudi ulože, posvetiti pažnju bilo čemu drugom osim njima...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 19:09 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Imaju neki fazon da vam priđu sa grančicom ruzmarina, kao, na poklon, a onda zgrabi za ruku i krene da 'čita sudbinu', pa posle traži da joj se plati... :haha: Mogla sam i ja njoj da pročitam sve (Vidovita Jack 8-) ), uključujući i činjenicu da od mene neće dobiti pare...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Poslednji put menjao jack dana Sreda, 01 Novembar 2017, 19:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 19:14 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Slikarstvo:
Goya, Velaskez, El Greko, Muriljo... toliko je njihovih dela ovde ne samo po muzejima; po crkvama, kapelama i palatama...
Ima i italijanskih renesansnih majstora... Naravno, crkva, kraljevi i plemstvo su bili finansijeri njihovih radova... Čak i ako ne spadate u zaljubljenike u slikarstvo, uživaćete. A ako spadate, sve to već znate mnogo bolje nego ja ;)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 19:32 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Čitao sam u nastavcima.
Pa sam pročitao još jednom ceo putopis.
Svašta sam nešto želeo da kažem, ali sam zapravo ostao bez reči. Samo mi je mašta zagolicana. :bow-blue:
:bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 01 Novembar 2017, 19:40 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:ljubac:
Rekla bih da bi ti odgovarala ova destinacija... ukoliko uspeš da se pomiriš sa činjenicom da ne možeš stići da vidiš sve, koliko god dobro da se organizuješ. Ne za samo jedan dolazak ;)

Cene su mi se činile iste kao po Bgd, ako ne udariš po 'a la cart' varijantama u restoranu. Msm, cene u kafiću, jedino je flaširana vodica skupa (1€ politra, a kola/fanta/icetea su 0,7), ali kod njih se voda sa česme takođe pije, a sve javne česme su označene da li je voda za piće
A klopaaa... o tome ću sutra :D

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 02 Novembar 2017, 09:42 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
jack je napisao:
Miki :ljubac:
Sve su destinacije nekad bile nove i nepoznate... Ja baš volim da sanjarim o mestima gde nisam bila. I da planiram ona koja mi se baš svide kad naletim tako na njih...(jer slučajnosti ne postoje)


Sanjam i ja, ali neka mala ljupka mesta, može i na obali mora, sa lepim šetalištem i drvoredom (palme) i što manje ljudi of kors... Mada, znam sigurno da bih se ODUŠEVILA kada bih otišla u Španiju, ali sada ne vidim kada bi to moglo da se desi... :think:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 02 Novembar 2017, 20:45 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Pazi, Ovo gde sam ja bila ti se ne uklapa u taj opis, ali mi se čini da bi ti pasovalo. I Toremolinos (7km od Malage) i Benalmadena (11km). Ima ulica (nije prometna kao magistrala, nego prilazni put za htl-e), sa te strane gde su hoteli su tezgice, prodavnice, kafići, luna parkići, poslastičarnice... Kao tržni centar razvučeno duž ulice. A prekoputa je plaža, sa svojim tu-i-tamo kafićima. Palme su sa obe strane, i vrlo širok trotoar. A ta plaža je bar jedno 50m široka. Kod tih kafića ima onih drvenih stazica koje idu skoro skroz do vode. Talasići lepo šuškaju, kad kreneš da šljapkaš duž obale, milina, lako se hoda po tom sitnom pesku kad je ona lepa večernja oseka... Sandalice u rukama... Dok se osvestiš, prešla si bar kilometar... Nazad opet lepo, lagano :D
I za jutarnju varijantu isto, ne znaš šta je lepše...
A prostor je toliki, da ne verujem da je ikad onaj fobični osećaj gužve.
Biće nekad, dotle može da se sanjari :ljubac:

Da, te male gradiće imaš na Costa Tropicana... ako voliš da guglaš lepe sličice

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.