Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 23:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Utorak, 10 Januar 2017, 22:05 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
samo da se zahvalim na ovom iscrpnom izvestaju, bio nam je od ogromne pomoci
pokazatelj kuda kakao da brze i jednostavnije isplaniramo boravak

za 2017 ako neko planira veliki muzej iznad monzik fontana ima svake subote posle 15h bezplatan ulaz,
racunajte da za ovaj muzej lagano treba 4-5h vodic mozete naci na netu i sasvim pripemljeni posmatrati izlozbe.

ukoliko mozete birati datume veliki broj muzeja prve nedelje u mesecu takodje ima free enterance.
Na zalost ovo se ne odnosi

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Četvrtak, 12 Januar 2017, 22:42 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Dina dobrošla na forum :greetings-waveyellow: .
Prvi post i baš na temi o prelepoj Barseloni. Drago mi je ako sam pomogao, to je i poenta učestvovanja na forumu.
Ako imaš vremena napiši nam svoje utiske, šta si obišla, šta ti se dopalo ili razočaralo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Petak, 13 Januar 2017, 16:19 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
o da naravno, samo da postavim slike na photobucket

Ali mogu da krenem prvo od organizacije putovanja, mozda nekom bude interesantno,
u Barseloni smo bili od 30.12.2016.-06.01.2017 sa 2 dece u nekom predtinejdzerskom uzrastu.
Barselona je bila njihova zelja zbog Akvarijuma.
U aprilu smo nasli preko WIZZ TOURSA ponudu za ovaj period 150E po coveku avio prevoz i hotel.
Naravno obzirom na cene koje su u ponudi iz Beograda ovo je bilo vise nego prijatno iznenadjenje
jedino sto je to podrazumevalo polazak iz Temisvara, mozda mana, nama lep dodatak obilaska jos jednog grada u
prednovogodisnjem raspolozenju.

U Rumuniji smo prespavali kako bi izbegli prvo nocnu voznju a onda i stres mogucih zadrzavanja na granici/putu,
prespavati u Temisvaru nije bila losa opcija. Resili smo da kola ostavimo u Tera parku, ocekivali smo neku garazu,
dosli na ogradjenu livadu, ali dobro neko je cuvao auto sto je najvaznije, oni su nas transportovali do aerodroma i
sacekali nas u povratku.

Sam Temisvarski aerodrom nije veliki, ali je dosta dobro organizovan, ima kafic u kom moze da se uze sendvic, kafa, caj.
Naplacuju svaki gram viska prtljaga bez pogovora, i rucni prtljag su skoro svima trazili da stavljaju u one wizz-ove kaveze
na kontroli su nas sve u redu ispretresali i ispipali, oduzimali vodu i slicno. a onda na pistu izadjes i prosetas do aviona :)

Let udoban, dosta brz 2h15' i stigli na El PRat, Terminal 2

Odatle smo iskoristili iskustvo sa ove teme i sa vozom Renfe (R2Nord) stigli na Centralnu stanicu od koje smo za 10 minuta
sa L4 stigli na stanicu LLacuna koja se nalazila na 500m od Treveloge hotela.
Hotel zaista za svaku preporuku obzirom da je samo 1* na odlicnoj lokaciji, cist, uredan, u ponudi je doplata za dorucak,
ukoliko neko ide sa decom do 12 godina za njih je besplatno u pratnji odraslih. apsolutno bez nekih zamerki,

E sad da li sam se razocarala, malo samo iz razloga sto se po celom gradu jako osecala kanalizacija.
Da li sam se odusevila, i te kako prvi obilazak smo odabrali da odemo do Ciutadela parka,
i to je bila ljubav na prvi pogled, fontana, park, zelenilo, opustena atmosfera,
jako puno vremena smo tog prvog dana proveli oko fontane i iznova je zagledali, deca su bila odusevljena

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Prirodnjacki muzej u Ciutadela parku

Slika

Muzej 3 zmaja

Slika

Izlaz iz Ciutadela parka i Trijumfalna kapija

Slika

U samom parku se nalazi i zoo vrt, karte za 4-voroclanu porodicu su malo preko 70E

Oko Trijumfalne kapije je vrlo zivo, puno ulicnih zabavljaca, klovnova, zivo je, sareno, divno

Slika

Slika

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Poslednji put menjao DinaB dana Petak, 13 Januar 2017, 16:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Petak, 13 Januar 2017, 16:28 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
Sa nekadasnje koride koja je pretvorena u TC sa staklenim krovom vidikovcem smo posmatrali Monzik
gde je uprilicen glavni docek Nove GOdine

Slika

Slika

A onda smo se pored fontana popeli do Nacionalnog muzeja Katalonije
u kom je bila gostujuca Pikasova izlozba. Ovo smo nameracili za subotu popodne
kada je ulaz slobodan, obzirom da bi nas u njemu karte kostale oko 100E

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Poslednji put menjao DinaB dana Petak, 13 Januar 2017, 16:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Petak, 13 Januar 2017, 16:32 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
A onda kad smo izasli pripreme za docek su vec bile skoro zavrsene

Slika

Slika

Slika

Slika

Gotska cetvrt - povratak u davno proslo vreme

Slika

Slika

Slika

Luka

Slika

Slika

Slika

Akvarijum

Slika

Slika

Slika

Slika

Sagrada familija

Slika

Slika

Slika

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Poslednji put menjao DinaB dana Petak, 13 Januar 2017, 16:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Petak, 13 Januar 2017, 16:38 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
Gaudijeve kuce su u ulici sa najskupljim radnjama :D

Slika

Slika

Gaudijev park, mesto vredno svakog koraka, prelepo vreme je izmamilo gomilu ljudi, a opet je sve bilo cisto i uvek si mogao naci mesto da sednes.
Srecom i ovde smo karte kupili preko neta je u 13h kad su poceli da otvaraju zatvoreni deo, vise nije bilo karata za taj dan

Slika

Slika

Slika

U njegovim kucicama smo se osecali kao strumfovi :lol:

Obisli smo i Palatu muzike, nazalost nismo uspeli da nadjemo karte za neki koncert vec je sve odavno bilo rasprodato.
Nismo odlazili izvan Barselone ovog puta, za sve smo koristili Metro i autobuse i stizali za cas.
Za muzeje smo skidali vodice sa play store na androidima, pun pogodak.

Nadam se da sam makar malo docarala jos sam pod utiscima tako da ukoliko se jos necega setim pisacu

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Petak, 13 Januar 2017, 17:24 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
DinaB, mnogo mi se dopada kako si prikazala vaše putovanje! :bravo: Slike su odlične!
Drago mi je da si nam se priključila! :text-welcomeconfetti:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Petak, 13 Januar 2017, 20:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
DinaB i od mene :text-bravo:
To je super ponuda, avion i hotel za te pare, prosto fenomenalno.
Kakva je atmosfera za Novu godinu, dočekuju li je na trgovima, ima li koncerta..., nešto mi nije delovalo kao da je grad posebno okićen, a onda kuća Batillo koja je fenomenalna?
Kako se tvom podmlatku dopala Barselona, super ste uklopili i obilazak zanimljivosti i muzeja i arhitektonskih remek dela. Jesu li pronašli mamuta u parku?
Da li ste možda obišli muzej nauke cosmocaixa, imaju strašno zanimljive interaktivne radionice za decu?
Još jednom dobrodošlica i poziv da svratiš i u kafić gde neformalno čavrljamo o svemu i svačemu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Subota, 14 Januar 2017, 08:48 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
DinaB :bravo:
Lepe fotke i lepa priča...

I svaka čast za organizaciju puta!

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Subota, 14 Januar 2017, 09:10 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
Za Novu godinu nije bilo nista specijalno okiceno, osim bas te noci I uglavnom su u pitanju bili svetlosni efekti koje su namontirali popodne ujutro kraj. Bili su koncerti, uglavnom mladi neafirmisani bendovi koji su super zvucali. Monzik je glavni trg, specijalni efekti svetlosni I zvucni, Fontana je Centar dogadjaja, ljudi su setali. Kafici otvoreni. Prepuno turista, najcesce sam cula ruski, I has puno samih Spanaca iz unutrasnjosti. Docek koji Sam prizeljkivala opusten.
U muzeju tehnke radionice su bile pune jos 15.12. Kad smo pokusali da rezervisemo.
Mamut je bio interesantan dok nisu otkrile da medju golubovima u parku IMA papagaja I tu je pocela misija otkriti sve slobodne vrste. Pikaso IH je potpuno zapanjio, I otkrice da katolicka I pravoslavna umetnost ako je mogu tako nazvati IMA previse slicnosti, a opet je druacije. Ali najveci utisak na njih su ostavile orgulje kpje su prvi put dotakle i Palau de Music (imam dve muzicki obrazovane dame pa vuku na tu stranu)
Najvaznija menu sitnica je to da su internet povucene drugom decom retko koristile, tel. Iskljucivo kao fotoaparat. Tamo sva deca ili trce ili voze skejt, rolere, hoverbord.. Ali nikome nije tel. Zalepljen za ruku. Svidelo Im se I jednom CE se vratiti :op-op:

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Nedelja, 15 Januar 2017, 18:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
dina, odlicne fotografije i lepi opisi. bravo!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Sreda, 27 Septembar 2017, 07:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Pre par dana vratih se iz Barselone.
Put je bio vezan za posao, ali bilo je malo vremena i da se prošeta. Da sam išla sama stigla bih možda i da se malo više šetam za svoju dušu ali s obzirom da nas je bilo troje dogovarali smo se. Meni je ovo bio treći put da idem u Barcelonu (svaki put iz poslovnih razloga). Predpostavljam da neće biti poslednji pa ću uspeti da vidim i ono što nisam videla ili da obnovim gradivo.
Prethodna dva puta sam stigla da vidim puno toga, ovog puta još malo pa tako mic po mic...

Nema razloga da puno opisujem, VlaMar je to odradio detaljno u svom stilu i tu nema šta puno da se doda.
Moram da se složim sa njim, da mogu odmah bi se vratila tamo. U Barseloni se stvarno osećam opušteno, lepo...

Pa evo malo fotografija iz mog ugla. Nemojte zameriti ako neke nisu jasne i kvalitetne, sve je slikano mobilnim a on nije baš sa perfektnom kamerom.

Slika

Slika

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Sreda, 27 Septembar 2017, 08:29 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Ovo je sve slikano kod luke i Kolumbovog spomenika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Sreda, 27 Septembar 2017, 08:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Slika

Slika

Slika

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Barselona
PostPoslato: Sreda, 27 Septembar 2017, 09:08 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Slika

Slika

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.