Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 20:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Side
PostPoslato: Sreda, 27 Avgust 2014, 19:32 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
2013. godine odlučili smo da letujemo u hotelu CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA 5* Side od 16/07-26/07. Udaljen je 15 km od Side-a, 80 km od Antalije ali se do njega stiže brzo zato što je povezan sa autoputom. Hotel je otvoren 2005. godine na površini od 50.000 m2, ima 837 soba.

Za Tursku smo se odlučili jer nam je prošlogodišnje iskustvo bilo fenomenalno.

Aranžman smo uplatili preko dobro poznate agencije. Što se tiče agencije oni očekivano korektni sve što su nam rekli tako je i bilo. Leteli smo jutarnjim letom a plus smo još imali sreće što smo bili u autobusu sa putnicima koji idu u Alanju tako da je naš hotel bio prvi u nizu. Stigli smo za 1.5 sat sa usputnom pauzom od 15 min. Stigli smo oko 10h, odmah smo se prijavili i naš All koncept je počeo. Dok smo se malo promuvali po kompleksu već je bilo 12h i mogli smo ući u sobu.

Imali smo porodičnu dupleks sobu koja se nalazila u prizemlju i gledala na bazene i more ( uplatili smo pogled vrt). Primetila sam da kada raspoređuju goste po sobama trude se da porodice odvoje od mladih parova. Sobe su se svaki dan čistile i menjali peškiri a posteljina mislim svaki drugi dan.

Unutrašnjost hotela me najviše podseća na brod Titanik.

Slika

Slika

Hotel ima nekoliko a la carte restorana ali nismo ni u jednom bili zato što je zabranjen ulaz deci mlađoj od 7 god. Pored glavnog restorana u kojem se služe doručak, ručak i večera ima i restoran brze hrane pored bazena i beach bar na plaži gde se takođe služi brza hrana. U restoranima brze hrane moglo se pojesti pica, giros, pite sa sirom i zeljem, pomfrit, tortilje, riba i još po nešto. A u restoranu pored bazena za užinu u 17h su svaki dan pekli predivne krofne i neki pečeni krompir u čakširama kako ga mi zovemo. Ispeku krompir u ljusci i tako vrućeg ga preseku na pola ali da se ne odvoji skroz i uz to služe bareno povrće, kajmak, kečap. Turci to jelo obožavaju. U glavnom restoranu veoma raznovrsna hrana ima za svakog po nešto. Svaki dan posle ručka u delu kraj bazena dve žene su pravile domaće pite. Pite su fantastične pa je zbog toga red uvek bio dugačak. Barova kraj bazena, u holu hotela je bilo ne znam ni ja sama koliko. Nismo ih ni sve obišli.

Slika

Slika

Slika

Što se tiče sadržaja ima jedan veliki relax bazen, aqva park sa 10 tobogana tri za jako malu decu, tri za malo veću decu i četiri za veliku decu i odrasle i zatvoren bazen.. Na slikama smo videli i da ima luna park ali ga nismo našli verovatno su ga uklonili. Teniski teren, dečje igralište, sauna, tursko kupatilo, kuglana…..

Slika

Slika

Slika

Slika

Do plaže se dolazi kroz tunel ispod autoputa. Plaža je peščano šljunkovita, veoma čista, ima dosta ležaljki a voda čista i topla. Svako popodne budu talasi pa se malo zamuti plićak.

Slika

Slika

Slika

Slika

Što se tiče večernjeg programa meni se lično nije dopao. Za deset dana nije bila ni jedna predstava a moja deca obožavaju da gledaju. Svako veče je bio neko šou program, meni ništa zanimljivo, jedino su deca išla na mini disko. I sav program je prilagođen ruskim turistima kojih je bilo u velikom broju.

Ceo kompleks je veoma čist i lepo održavan.

Bilo nekoliko zamerki što se tiče glavnog restorana tipa: da moramo da čekamo u redu kada će doneti neko jelo, deca nose sama tanjire i naravno prospu to niko ne čisti pa se gosti tociljaju po restoranu, kada sednemo za sto ako dođemo kasnije nikada nije postavljen pribor za jelo.

Ovakav vid letovanja po mom mišljenju najviše odgovara porodicama sa manjom decom. Izbor hrane veliki tako da ne morate razmišljati šta ćete detetu dati da jede, ima dovoljno sadržaja da se ispuni dan. Mala deca nisu raspoložena za obilazak mesta, plaža i drugih zanimljivosti.

Naravno ovaj hotel smo poredili sa prošlogodišnjim i konstatovali smo da nam je prošle godine bilo lepše. Razlika je u tome što smo ovde imali nekoliko zamerki a u Beleku ni jednu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Side
PostPoslato: Četvrtak, 04 Septembar 2014, 20:02 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Super izveštaj. Hvala!

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Side
PostPoslato: Petak, 05 Septembar 2014, 19:17 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 20:36
Postovi: 44
Lepo. :handgestures-thumbupright:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.