Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 12:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 14 Jun 2018, 18:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Jedan od fakultativnih izleta naših agencija na putovanjima kroz Liguriju je upravo ovaj iz naslova teme. Ceo ovaj deo Italije nazivaju i obala cveća. Obuhvata dugačak obalni pojas smešten između mora i planina koje se uzdižu strmo iza nje i prostire se i kroz Italiju i kroz Francusku. Sela se nalaze na liticama iznad morskih uvala i izgledaju kao da će se svakog časa strmoglaviti direktno u more.

Iz Đenove smo se autobusom uputili u Santa Margaritu.
Malo turističko mesto koje već dugi niz godina privlači mnoge posetioce i to najviše elitu. Baš poput ostalih mesta u Italiji, tako i Santa Margarita privlači specifičnim načinom življenja, kulturom, prekrasnom prirodom i vrhunskim specijalitetima za jelo. Kuće su u pastelnim bojama karakteričnim za celu regiju (ribari su bojili kuće da bi iz daljine prepoznali svoju). Više od pola veka ovde se održava i Festival proleća. Šarmantan i živopisni gradić, ime je dobio po bazilici svete Margarite. Pun je zanimljivih znamenitosti poput zamka iz 16. veka sa kojeg se pruža predivan pogled na zaliv.

Slika

Moram da priznam da nikada do sada nisam video toliko kabina na jednoj plaži. To nisu proste kabine za presvlačenje nego kabine koje iznajmite na ceo dan jer se do plaže i sa plaže ne odlazi u kupaćim gaćama i uvijeni u peškir već sređeni da se odmah prepustite uživanju u brojnim restoranima.
Slika

I van sezone prolaz na plažu nije tako jednostavan.
Slika

Stari naziv Portofina je Portus Delphini, odnosno luka delfina. Nekada mala ribarska luka, danas mondenski Portofino, od svega 550 stanovnika, simbol je luksuza i sofisticiranosti. Oko malene luke u centru naslagane su bajkovite vile, restorani, kafići i crkve. Pod udarima talasa ljuljuškaju se gliseri i čamci i šepure skupocene jahte. Iznad luke dominira zamak Castello Brown u kome se čuva istorija Portofina.
Nekada je bilo samo obično mesto dok ga nije popularisao glumac Reks Harison koji je u luci imao kuću. U njemu su boravile brojne slavne ličnosti, među kojima su bile i krunisane glave – Grejs Keli i knez Renije od Monaka, kraljica Ranija od Jordana, glumci Greta Garbo, Džon Vejn, političari Silvio Berluskoni, Vinston Čerčil, dizajneri Dolče i Gabana i brojni znani i neznani ruski i arapski milioneri. Fudbaler Vejn Runi se venčao u ovom mestu, a Madona je proslavila 50-ti rođendan.

Do Portofina turisti mogu samo brodom (put je suviše uzan i za veće automobile).
Slika

Dobar vidikovac za slikanje je i na platou ispred crkve.
Slika

Slika

Ja sam uživao u malim isprepletanim ulicama koje sve vode do malog trga u luci.
Slika

Slika

A mislio sam da naši gastarbajteri nemaju ukusa. Šalim se malo jer je ova zgrada muzej moderne skulpture samo meni nikako nije išla uz ostatak mesta.
Slika

Rapalo je nama poznat iz istorije po Rapalskom sporazumu između Kraljevine Italije i Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, kojim su utvrđene granice na istočnoj jadranskoj obali između dve kraljevine.

Slika

Stari deo grada Rapala, Via Macini. U Rapalu je, navodno, Ričard Barton zaprosio Elizabet Tejlor
Slika

Slika

Slika

Meni se nešto dopao ovaj izlet. Malo je vremena sa ovakvim programom da se ovi gradići lepo obiđu i po njima prošeta. Još je to bio dan povratka pa je grupa već bila umorna i želela ranije da krenemo. Portofino je naročito ostavio utisak samo nije za naš džep, daleko smo mi od te elite, kafa i sladoled na samoj obali 15e.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 14 Jun 2018, 20:53 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:bravo: :bravo: Doziraš nam uživanje :ljubac:
Lepa mestašca, lepe uličice, ali ovde:

VlaMar je napisao:

Slika



si me sasvim dobio.

Oću i jaaa!

(Nisam baš skontala iz poslednjeg pasusa je li ti se svidelo, ili ti se nije svidelo, ali meni se sviđa. Baš.)

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 15 Jun 2018, 07:42 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Jesam li toliko nerazumljivo napisao :oops:
Mesta su mi se jako dopala, posebno Portofino.
Problem sa ovakvim agencijskim izletima je što obiđeš 3 gradića u 9 sati i kada dodaš vreme potrebno za transfer između njih nema tu puno vremena da uživaš. Vidi se i po broju slika koje sam postavio sa ovog putovanja. Činilo mi se važno da napišem da može da se proceni da li se "isplati" ići na takav izlet. Iskreno ne znam ni šta su radili u Santa Margariti ceo dan putnici koji nisu išli na izlet.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.