Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 20:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Venecija automobilom
PostPoslato: Nedelja, 08 Maj 2016, 00:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Ukoliko želite da otputujete do Venecije automobilom to zadovoljstvo može poprilično da vas košta. Sve je skupo (za naš standard), putarine, parking, gorivo... a naročito ako put ne isplanirate pažljivo. Zato sam otvorio ovu temu da razmenimo informacije i iskustva oko smeštaja, parkiranja, prevoza do Venecije i sl.

Mi smo se pre par dana vratili sa trodnevnog puta po regionu, gde smo jedan dan iskoristili da vidimo Veneciju. Pre polaska smo planirali da kao bazu za obilazak koristimo Lido di Jesolo gde smo, preko booking-a, rezervisali smeštaj u jednom od milion hotela. Ovo ogromno letovalište inače koriste naše agencije kada vode turiste u Veneciju.

Smeštaj u hotelu http://www.hoteldianajesolo.it/en je OK za cenu od 44€ ukupno za dve osobe, sa solidnim doručkom, parkingom i free internetom. Ono što bih mogao da prigovorim je što je tuš fiksiran, nema crevo.

Ipak, mislim da smo napravili grešku što smo hotel rezervisali u Jesolu jer je mesto udaljeno 45km od Venecije. Sada vidim da smo sličan smeštaj, po sličnoj ceni, mogli da nađemo u mestu Mestre koje je "predgrađe" Venecije i odakle postoji gradska linija do Venecije, odnosno do Piazzale Roma - poslednje tačke gde mogu da dođu vozila. Dakle, od Mestre-a do Piazzale Roma može da se koristi gradski prevoz koji košta 1,5€.

Mi smo odlučili da od Jesola dođemo do Piazzale Roma autima i parkiramo ih u jednoj od dve garaže, gde je dnevna karta 30€. Možete je platiti i 28€ ako kupovinu obavite preko interneta: http://www.garagesanmarco.it/en/rates. U blizini je i druga garaža gde možete platiti po satu 1h =7€

U obilazak Venecije smo krenuli sa Piazzale Roma i dogovorili se, pošto nas je bilo 9-oro da se nađemo na trgu Svetog Marka. To je i najčešća ruta kojom turisti idu jer su putokazi tako postavljeni i nećete se izgubiti. U povratku smo koristili gradski prevoz "vaporetti" to jest vodene autobuse :) Od trga Sv. Marka do Piazzale Roma se putuje skoro 40 minuta, ima gomila stanica, prolazi se pored mnoštva prelepih objekata a cena je sitnica - 7,5€ za max. 75 minuta vožnje. Ovo znači da put možete i prekidati, ali ne dugo, jer karta važi 75 minuta od trenutka prvog validiranja.

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 08 Maj 2016, 10:43 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
Pretpostavljam da si u odlasku kroz SLO proputovao 23-30km. Ako si se tuda vratio onda si platio najskuplju putarinu u Galaksiji u iznosu od 0,3e/km.

Zoki ti beše nisi dizelaš?
Ne znam kakve su cene benzina u regionu.
Dizel je pre 4 nedelje u CRO i SLO bio oko 10% jeftiniji od našeg rusko-srpskog.

Koja je cena naftnih derivata u ITA?

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 09 Maj 2016, 13:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 19 Avgust 2014, 23:47
Postovi: 1590
Lokacija: Изгубљен у свемиру
Pol: Bata
Tako je, pošto smo za Veneciju kretali iz Rovinja, kratko smo se provozoali kroz deo Slovenije, a vinjetu smo kupili i platili 15€. Koristila nam je i u povratku iz Venecije, išli smo preko Ljubljane pa onda cena uđe u neku normalu...

Benzin je trenutno 1,4€ a dizel 1,2€ u Italiji (u blizini granice sa SLO). Prosečne cene u Evropi možeš da vidiš ovde i informacije su uglavnom tačne: http://www.fuel-prices-europe.info/

_________________
:violin:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.