Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 23:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Subota, 14 Oktobar 2017, 21:57 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
:text-welcomeconfetti: na forum.
Ima na forumu još par tema o Rimu da se upotpune informacije.
Oko hotela ne mogu da pomognem, bio sam u agencijskom aranžmanu. Hotel je bio preko puta stanice Termini.
Za sve druge informacije sam tu, koliko me sećanje služi jer je prošlo par godina od putovanja.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 19 Oktobar 2017, 09:59 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
aleksa024 je napisao:
Potpuno sam odusevljena, sve na jednom mestu :-) :bravo: da li mi je promaklo, interesuje me smestaj :op:
Hotel ili sta je preporuka... prvi put idem u Rim od 21-25.11.2017.


Mi se vracamo 11.11.
Hotel smo rezervisali preko Bookinga
http://www.booking.com/Share-lEiUzq
Nismo imali veliki izbor obzirom da nam treba apartman za 4 odraslih.
A ovaj nam je bio blizu Termini stanice, za koju smo utvrdili da je odlicno polaziste
za setnje po gradu. I cena je bila sa doruckom 45E dnevno. Doduse mi smo rezervisali jos pre 2-3 meseca

O ostalom po povratku

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Sreda, 15 Novembar 2017, 15:52 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
@ DinaB Jeste li se vratili? Kako je bilo? Pricaj :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 23 Novembar 2017, 14:10 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
O jesmo jesmo, i opet smo uvideli predosti toga da sami sebi organizujemo putovanje,da ne zavisimo od agencija, vodica i slicnih organizovanih potera :) Uzivali smo i vreme nas je bas posluzilo.
Opet smo isli preko Temisvara, ali smo ovog puta u planiranju zaboravili da moze da se desi da ujutro upadnemo u jutarnji spic, pa smo tako imali neplaniranu nervozu da ne zakasnimo, srecom stigli smo u minut do zatvaranja saltera za cekiranje, sto je ispalo kao prednost jer nigde nije bilo guzve i za cas smo proleteli i kroz bezbednosnu i pasosku kontrolu.
Let klasika odlican, malo turbulentnije iznad Jadrana i dosta smo nisko leteli pa je pogled bio divan. Prvi put uzeli sendvice u avionu pa preporucujem da ih zaobidjete, deca su uzela 7 days kroasane, muz i ja smo tuzno gledali u njihov izbor, i jedva smo cekali da sletimo :)
U avionu smo saznali kako najbrze, a ispostavilo se i najjeftinije da dodjemo do grada, ispred Ciampino aerodroma staje autobus na peronu 4 koji vozi do zeleznicke stanice u gradicu CIampino, a karte od 1,2E po coveku se kupuju u autobusu. Prva stanica je zeleznicka stanica, voz do Rima ide na maximum 12 minuta, karta na salteru 1,5E odrasli, deca 1,1E, ako imate srece naletece brzi sa kojim ste u rimu za 8 minuta, ili ona obican sa kojim se stize za 15 minuta. Vozovi udobni, ne lice na ove nase, a dopali su mi se vise nego Nemacki, tj isti su kao tamo samo je guzva bila mnogo manja. Naravno se radi u minut :D
Smestaj nam je bio u Anthony BB koji smo rezervisali preko bookinga a uslov nam je bio da budemo u blizini Terminija i da imamo Metro staniccu, vrlo pristojan, cist smestaj, oko zgrade su ambasade pa je i sve cuvano. Dorucak, sasvim ok, svako jutro svezi kroasani su mirisali kroz hodnik cim pristignu.
Odatle smo obilazili grad po nekom planu, nigde nismo naleteli na neke katastrofalne guzve, za koloseum smo cekali 20-tak minuta da kupimo karte (kad se na licu mesta kupuju, deca do 16 godina ne placaju karte, tj dobiju kartu na kojoj je iznos 0E, i najispaltivije su udruzene dvodnevne karte sa jednim ulaskom za KOloseum, Palatino hill i Rimski forum) Imali smo audio guide na telefonima, mada nismo se previse opterecivali tim jer je bilo puno ruskih tura pa sam ja prevodila deci neke najzanimljivije stvari. Vatikan je zahtevao ceo dan, reda uopste nije bilo, bukvalno smo za minut prosli, Uzivali smo u obilasku, poslatrali, vrlo malo fotografisali, i proveli smo tamo malo vise od 5h a opet svesni da mnogo toga nismo videli, organizovane ture su pored nas protrcavale kao da ce negde zakasniti. Najduze smo cekali za ulazak u Baziliku Svetog Petra, ali tacno da nismo usli bi se pokajali, onako ogromna stara gradjevina, je stvarno nesto sto moras videti, dodirnuti onaj mermer. U toku je bila misa, neki najavljeni ljudi su prosli u centralni deo do kog je nemoguce prici iako je to nesto sto sam prvi put videla, tj prvi put sam usla u crkvu u vreme katolicke mise, i moram priznati da je to jako doprinelo utisku. Decu su fascinirali balsamovani lesevi u osvetljenim kovcezima kojih je bilo u svakoj crkvi.
Setali smo po trgovima, uzivali koliko smo zeleli, Zbog mene smo se vratili na Pjaca Venecija, zzbog muza na Pjaca Navona, a Pored prelepe fontane di Trevi smo prolazili svakodnevno u povratku ka smestaju, kao i pored Nacionalnog muzeja, i opet smo imali srece da nas je docekao Pikaso i u Rimu :)
Spanske stepenice treba videti i danju i nocu, uzivati u onoj guzvi oja se tu pravi, prosetati ka dvorcu Sent Angelo preci peske na Vatikansku stranu.

Sto se klope tice, za razliku od mene (ja nisam ljubitelj pasta i slicnih djakonija, mogu da ih jedem, ali ne biram rado) moja porodica je isprobavala raznorazne specijalitete. Spagete, Lazanje, Pice nema sta nisu probali, samo su se oblizivali, jednom su nas naterali da udjemo u Mek i tu se zavrsila nasa poseta. uhvatili smo da u periodu od 5-8 imaju happy hour za klopu pa su cene upola manje nego obicno. Obzirom da smo i ljubitelji malih slaih zalogaja, Italija se pokazala kao savrsenim mestom. U radnjama smo uzimali neke hlepcice sa maslinama i raznim zrnevljem (nimalo dijetalno :D ) a onda smo uzimali razne vrste prsute, kackavalja, maslina, sira, pa smo uzivali kao da smo osvojili glavnu nagradu. MOj dragi ljubitelj kratkih kafa je posebno uzivao, za razliku od mene, shvatili smo da on uvek u ruci ima neki espreso, na kraju je kupio neke cokoladne bombone punjene espresom :lol:
U svakom slucaju, okacicu par slikica, ali za 100E po coveku ovo je bilo savrseno putovanje

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 23 Novembar 2017, 14:48 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
raspored metroa (od 21.12.2017. najavljuju da pustaju u rad i liniju C)Slika

Spanske stepenice
Slika
Slika

Retorancic posebno nam simpatican zbog dobrog vina i opustene atmosfere
Slika

Fontane
Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Suncani sat u Pantenonu
Slika
Slika
Slika

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Poslednji put menjao DinaB dana Četvrtak, 23 Novembar 2017, 14:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 23 Novembar 2017, 14:48 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
Koloseum
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Slika
Slika
Vatikan
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Poslednji put menjao DinaB dana Četvrtak, 23 Novembar 2017, 14:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 23 Novembar 2017, 14:48 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
Bazilika Svetog Petra
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 23 Novembar 2017, 15:03 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo:

Dina, hvala na kratkom izveštaju i lepim fotkama, pnovo sam "prošetala" voljenim ulicama Rima! Ah, piti espreso u Rimu (doduše ja više volim kapućino), to je stvarno nešto POSEBNO! :clap: :romance-heartsfade:

Kada se setim... dan zaljubljnih, prošle godine, rominja kišica, ali je toplo, sumrak, sedimo napolju i srčemo espresić u Rimu.... :romance-heartsfade:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 23 Novembar 2017, 15:05 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Da li je Rim okićen za novogodišnje praznike?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 23 Novembar 2017, 16:06 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 22 Decembar 2016, 15:49
Postovi: 77
Pol: Seka
Slika
Slika

ovako je bilo pocetkom novembra na nekim radnjama, pretpostavljam da ce se malo vise zakititi kako se NG priblizava

_________________
Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Četvrtak, 23 Novembar 2017, 16:49 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Znači samo ponegde, ne šljašti još kao Beograd! :mrgreen: Oni ne moraju da "privlače turiste" kao mi, što kaže gadonačelnik, a što na periferiji na uliciama i parkovima malo malo nema svetla, ko nas šljivi!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Petak, 24 Novembar 2017, 08:32 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
DinaB lep izveštaj iz Rima.
Da li je problem sa Photobucket-om ili sa podešavanjem koje imam na poslu ja ne vidim slike. Možeš li da ih prebaciš na neki drugi server? Bilo bi šteta da ih nemamo na forumu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Petak, 24 Novembar 2017, 09:04 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Juče sam videla slike, a sada se ne vidi. Photobuket traži da se plati, ako želimo da delimo slike sa njihovog sajta! Možda je samo prvog dana besplatno.... :think:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Petak, 24 Novembar 2017, 14:37 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
DinaB hvala za info. Drago mi je da ste uživali u Rimu. Mi idemo preko agencije ali se skoro uvek sami organizujemo oko obilazaka. Nadam se da ćemo i ovaj put uspeti u tome. Narednih dana ću napraviti plan sta i kada videti. Još uvek se dvoumim oko Vatikana. Muž je da idemo preko agencije a ja ne. Iskreno, želim što više da upoznam Rim a 4.5 dana koliko ćemo mi biti tamo je malo. Hoću opušteno da šetam gradom, bez jurcanja. Zato sam i odabrala decembar, kada su gužve manje. Planiramo svakako da se Rimu vratimo :)

Ako može preporuka za neki restorančic bila bih ti zahvalna.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Rim
PostPoslato: Petak, 24 Novembar 2017, 15:09 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Ako je dobar vodič, možeš mnogo više da saznaš na vrlo interesantan način, nego kada ideš solo. Osim ako nisi još pre mesec dana počela da spremaš skripta i da učiš! :D To posebno važi za Vatikan. Možete da kombinujete, malo sa agencijom, a malo solo.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.