Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Utorak, 19 Mart 2024, 04:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 13:02 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 11 Avgust 2015, 13:54
Postovi: 12
Pol: Bata
Pozdrav svima

Da li neko zna koliko se ceka na Nikanin odgovor, tj za mail u kom su instrukcije za placanje depozita?

Hvala


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 13:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Pa nista nesto nenormalno, uglavnom istog dana odgovaraju svi, pa i ona.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 13:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19519
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Andreja, nadam se da neces dugo cekati na odgovor, jer cela ekipa radi na citanju mailova. Buduci da ih poznajem, znam da rade skoro preko celog dana i da svakodnevno odgovaraju na stotine mailova...ako nesto zapne, kazi, da pokusamo i mi odavde da urgiramo da bude brze!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 13:15 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 11 Avgust 2015, 13:54
Postovi: 12
Pol: Bata
ok, hvala puno ljudi


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 17 Jul 2017, 13:17 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19519
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nema na cemu! Ako nesto mozemo da uradimo, da pomognemo, samo kazi! :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 03 Decembar 2017, 02:42 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Nedelja, 03 Decembar 2017, 02:00
Postovi: 1
Pol: Bata
Evo ja da preporučim jedan novi sajt, Destinelo (https://destinelo.com/sr/).
Novi su, imaju malu ponudu u Bg, Budimpešti, Beču... za letnje destinacije za sada Cg vidim. Kažu, pitao sam ih, da je teško se dogovoriti sa grcima jer nemaju nikog ko zna grčki a ovi vlasnici su slabiji sa ingliš ako nisu mlađi :)
Elem putovao sam preko njih u Budimpeštu na 3 noći sa devojče i sve je bilo potaman. A da su se izcimali oko mene jesu što ne bih dobio preko bukinga i sličnih mejnstrim OTA.
Informativni su kad su smeštaji u pitanju i sve lepo piše na sajtu mada kažu da većina zainteresovanih samo pita i ne čita ništa :/
Za mene su se odmah izcimali, reko sam šta mi treba i pronašli najpovoljnije. Dostupnost prvo proveravaju i mora avans koji se razlikuje od smeštaja do smeštaja ali je bar sigurna rezervacija.
Inače Budimpešta je bas lep grad, samo ja ne znam mađarski :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 03 Decembar 2017, 15:51 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:02
Postovi: 8106
Lokacija: PRAVDA za P R A V D U !
Pol: Bata
Dankosmoki dobro došao.

Ne znam ni ja mađarski ali volim da pogledam lepu fotku sa putovanja.
Svejedno da li je iz Budimpešte, Beča ili nekog drugog lepog grada.

_________________
Kad popijem koju u kafani
ondak pričam ono što mislim trezan.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Oktobar 2018, 18:31 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Na nekoliko putovanja koje sam samostalno organizovao smeštaj sam nalazio preko sajta Airbnb. Reč je o online servisu, platformi koja spaja "domaćine" (voljne da iznajme deo svog životnog prostora na kraći period) i "goste" (uglavnom turiste). Moguće je iznajmiti kauč u dnevnoj sobi, sobu u zajedničkom stanu ili kompletan stan. Volim taj koncept jer omogućava atmosferu i komfor doma i autentično iskustvo da provedete par dana kao lokalac.
Registracija je naravno obavezna sa osnovnim podacima. Registracija je potpuno besplatna i dozvoljena svima. Na početnoj strani nalazi se pretraživač gde se, kao i obično na buking sajtovima, unese destinacija, datumi za koje se traži prenoćište i broj gostiju. Postoji i niz filtara koji omogućava komfornu i laku pretragu.
Što se tiče plaćanja ono je trenutno, a imate rok od 24h od trenutka planiranog čekiranja da podnesete prigovor da smeštaj ne odgovara prikazanom i dogovorenom.
Mana ovog načina iznajmljivanja smeštaja je što ljudi izdaju sopstveni dom, neki u njemu i žive, a nekima služi za stalno iznajmljivanje. Tako da nema neke zvanične kategorizacije i garancije kvaliteta. Kao i na drugim buking sajtovima rukovodim se intuicijom, proverom recenzija i pregledom slika.
Post sam počeo da pišem sa idejom da odgovorim Petroniju o komunikaciji i interakciji sa domaćinom.
Ona zapravo počinje izborom smeštaja. Pojedini domaćini izdaju smeštaj svakome, a pojedini ostavljaju sebi pravo izbora. U svakom slučaju obavezna je osnovna poruka u kojem domaćina obaveštavate kada stižete, koliko osoba, koja vam je sfera interosovanja ili svrha posete.
Ja sam interakciju započeo sa idejom da proverim koliko je fleksibilan trenutak prijavljivanja jer sam trebao da stignem trajektom pa da se prebacim iz luke Pirej do smeštaja. Ispostavilo se da je domaćin Konstantinos super lik koji je odgovarao skoro trenutno i pomogao u planiranju boravka. Od opštih stvari kako najlakše da stignem do smeštaja (kojim prevozom do koje stanice), gde mi se nalaze marketi i pekare u blizini stana, kako da stignem do lokacija koje me zanimaju, do ponude da mi kupi ulaznice ili određene namirnice i ostavi u frižideru. Na kraju se nismo ni upoznali jer se ključevi ostavljaju u keybox-u čiju šifru mi je javio veče pred dolazak.
Komunikacija je bila putem maila, mesengera, vibera jer nakon potvrde smeštaja sajt razmeni podatke o domaćinu/gostu. Meni je to super jer dobiješ preporuke od lokalca, a to je nekada monogo vrednije od bilo kog turističkog vodiča.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 02 Oktobar 2018, 18:00 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Airbnb ima bas interesantnu ponudu. Imacu ga u vidu.
Najcesce rezervisemo smestaj direktno preko vlasnika. Uglavnom smo uplacivali avans od 50-150e.
Za kraca putovanja uglavnom biramo Booking.
Nismo do sada nikada pogresili, sem sto smo u Sofiji imali studio od 14 kvadrata :mrgreen: Znaci ne soba, vec studio, i tu su uspeli da smeste i kuhinjicu i kupatilo. Mada, i to je lepo pisalo, samo nije imao ko da gleda :whistle:
Obavezno gledam recenzije na internetu, a ako su na Booking-u gledam da ocena bude bar 8.
Sto se nas tice, agencije izbegavamo, sem kada je rec o putovanju avionom. Uvek jako povoljno prodjemo, najvise smo platili 43e za smestaj na Skopelosu i to na samoj plazi. Uz cenjkanje doduse.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.