Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Avgust 2017, 16:38 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Vlado, kao i uvek, na visini zadatka! :) Odlican putopis, fotke jos bolje!!! :bravo:

Samo za razliku od tebe, bez obzira na te golace, ja bih citav dan provela na onoj Klisidi plazi :)
Djavolja je divna a kedrova je nekako bas po mom ukusu :romance-inlove:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Ponedeljak, 14 Avgust 2017, 20:12 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Hvala Urbi, mislio sam da će tebi da se dopadnu plaže.
Večita dilema kada rentiram auto je da li videti više ili je dovoljna jedna plaža. Zbog rastojanja i vremena koje je potrebno da se dođe do plaža imao sam malo drugačiji ritam. Na drugim destinacijama je prva plaža bila primarna, zatim beg na ručak i druga plaža poslepodne kada suncobrani nisu potrebni.
Baš mi je drago da svi navodite Kedrovu plažu, nisam stekao utisak da će slike prikazati njenu lepotu. Glupo je da kažem da je to najlepša plaža na kojoj sam bio, ali sam se najprijatnije osećao sigurno.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Sreda, 16 Avgust 2017, 15:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Jedino mi se gradska plaza u Rethimnu ne dopada. Uopste ne volim takav tip plaze. Sve sto je ususkano, ima kamen, stenu, moze da prodje :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Petak, 18 Avgust 2017, 08:09 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Vljako...vrhunski putopis. Uzivancija za citanje. Bravo! :clap:

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Nedelja, 20 Avgust 2017, 20:08 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
VlaMar je napisao:

I da se vratim na početak ove priče.
Do 2017. na pitanje koja mi je omiljena destinacija za letovanje odgovor bi bez svake sumnje bio Kefalonija.
Od 2017. odgovor je kompleksniji i morao bi da počne od zemlje kao užarene lopte ili makar od Kulina bana.
Krit je mnogo sadržajnije ostrvo, ima više plaža, ima više zanimljivih lokaliteta (manastira, pećina, kanjona, jezera...), više izleta, gradovi su mnogo lepši i imaju duh davnih dana, jeftiniji je...ali
Kefalonija je manje ostrvo, dolazak do plaža koje su jednake lepote ili ne zaostaju mnogo je lakši, čak kada je plaža i udaljena od mesta na njoj postoji makar primitivna kantina u kamp prikolici u kojoj možete kupiti vodu ili čips, nema lomljenja nogu po kozjim stazama da dođete do plaže, ređe ima talasa koji mogu da pokvare zadovoljstvo (zaista ne znam šta bih radio da je talasa na Kritu bilo više od ova dva dana)

Da li bih se vratio na Krit: apsolutno da, možda već sledeće godine!

Potpisujem, od reci do reci!

Vec sad razmisljamo gde sledece godine, najuzi izbor su Krit i Kefalonija. Radije bih na Krit, s obzirom da smo Kefaloniju malo vise obisli, bili dva puta. Ali, tu je i finansijski momenat, jer za 10 dana na Kritu, mozemo biti 15 dana, mozda i vise na Kefaloniji (na Kefaloniju bi isli autom).
U vezi baze za obilazak ostrva, mi smo bili u Agia Marini kod Hanje. Tacno je da plaza nije neka i da samo mesto ne zavredjuje paznju, ali mi smo se tu kupali samo prvi i poslednji dan, auto smo rentirali na 8 dana.
Prednost je naravno blizina najpoznatijih plaza i blizina predivne Hanje, u koju smo odlazili 5 il 6 puta i svaki put videli nesto novo sto nas je odusevilo.
Od mene apsolutna preporuka za Agia Marinu, ili jos bolje Agi Apostoli kao bazu, posebno za one koji idu svojim autom ili tamo rentiraju, sto ne znaci da sledeci put ne bi izabrali Retimno, jer bi voleli da malo vise obidjemo jug i Iraklion. Mozda bi sledeci put isli i u Agios Nikolaos, pa da vidimo i taj istok.
P.S. Nekulturna sam, nisam ni pozdravila drustvo na forumu, ovo mi je prvi post :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Ponedeljak, 21 Avgust 2017, 22:35 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ladybird :text-welcomeconfetti:
I moja ideja je da sledeće godine odsednem u Agiosu i vidim ostrvo Chrisi, Vai, Voulismu, Elundu, Vathi... Po slikama ne deluju da mnogo zaostaju za plažama na zapadnoj strani, osim što su uglavnom uređene plaže.
Ako imaš vremena možeš da nam napišeš utiske sa Krita, koje si plaže obišla, a možda i neku sliku da staviš.
To naravno važi i za Kefaloniju, ima na forumu par dobrih tema o tom ostrvu.
Od mene poziv i da nam se pridružiš u kafiću u neobaveznom ćaskanju.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Utorak, 22 Avgust 2017, 00:46 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Hvala na dobrodoslici!
Odakle da pocnem...
Smesteni smo bili u Agia Marini, u hotelu Eva Suite. Hotel je starijeg datuma, ali lep i ino odrzavan. Za sasvim pristojan novac dobili smo odlicnu uslugu. Hotel je manji, ali jako lepo zamisljen, sa nekoliko manjih zgrada poredjanih oko 2 bazena. Atmosfera je skroz prijatna i opustena a osoblje vrlo ljubazno. Usluga All inclusive se kod nas pokazalo kao potpuni promasaj jer smo redovno propustali obroke. S obzirom na cenu, nismo zazalili jer za taj novac u drugim hotelima mozete dobiti najvise PP. Hrana ukusna, ali nema nekog velikog izbora i cesto se jela ponavlaju. Mi smo hranom generalno bili zadovoljni.Ako nasa cerka, koja je, sto bi se u mom kraju reklo "zlojesna" nije ostala gladna, nece niko.Zamerke idu na nedostatak voca. Voda u bzenima je cista i topla.
Prednost Agia Marine je lokacija, Hanja na 15ak minuta voznje, najlepse plaze zapadnog Krita su na 45 minuta do 1,5h voznje. Mesto kao mesto je totalno nezanimljivo a plaza prosecna. Tek poslednje veceri smo prosetali samim mestom. Mislim da je Agi Apostoli u ovom delu najbolji za smestaj, plaze su lepse od plaze u Agia Marini, mada je na jednoj voda bila prljava(plaza izmedju Iguane i Golden beach-a, ima razlicite nazive), ne znam da li je to bilo trenutno ili je generalno tako.
Planirali smo da auto rentiramo na 5 dana, ali smo ipak rezervisali na 7, a posle par dana na Kritu doplatili za jos 1. Znaci, od 10 dana, 8 smo imali auto. Prvi i poslednji smo proveli na plazi u Agia Marini. Mi volimo da obilazimo, ali nikad vise od dve plaze dnevno plus uvece do grada, ako smo smesteni van grada.
Imali smo srece pa talasa skoro da nije ni bilo. Nesto malo na Falasarni i Damnoniju, ali bas malo.Ali zato je temperatura bila prava tropska, u drugoj polovini naseg odmora i preko 40 stepeni.

Od plaza smo obisli Elafonisi, Kedrodasos, Falasarnu, (nju smo obisli dva puta, drugi put zadnjeg dana posedovanja auta, ne zato sto nam se najvise svidela, najvise nam se svidela Elafonisi, ali smo tada vec bili umorni od vozikanja po kritskim putevima, pa smo se odlucili za blizu varijantu)zatim Marathi, Stavros, dve plaze u Agi Apostoli, na jugu Damnoni i Preveli i plazu u Retimnu.Balos, iako je planiran, ostaje za neko drugo letovanje.
Kao sto rekoh Elafonisi nam se najvise svidela a od ovih "obicnih" Marathi nam je bas legla, posebno levi deo, ako gledamo ka moru.

Sto se Kedrodasosa tice, ja mislim da smo mi jedini (pod "mi" mislim suprug i ja) koje je ova plaza razocarala. Plaza je stvarno predivna, more precisto,puno raznih riba, mesta koliko volis, ali ono sto nas je razocaralo je smece i smrad fekalija. Verujem da nije tako celom plazom, s obzirom da niko to ne pominje.
Na kraju nas je povratak sa plaze dokrajcio.Temperatura preko 40 C u hladu, (kraj juna je bio, tad su i u Srbiji bile tropske temperature) a mi gazimo po onom crnom pesku. Mili Boze, nisam imala pojma da pesak moze onako da se ugreje, mislila sam da cemo zaraditi opekotine na stopalima. Nismo bili u papucama, vec u sandalama, ali je pesak sitan pa se uvlaci. Dete place. Sreca pa nam je ostala flasa vode pa smo polivali noge. Ko je bio na ovoj plazi zna koliki je deo sa peskom koji treba da se predje da bi se doslo do staze. Krenemo stazom, na pola puta cerkica se zali kako ne moze vise pa je muz morao da je nosi:/ Sednemo u auto, umorni i zedni a vodu nemamo jer smo sve utrosili polivajuci noge :D
Na Preveli smo isli neplanirano,nismo hteli da se lomatamo stepenicama, plan je bila neka druga plaza na jugu, ali smo na plazi Damnoni videli brodic koji vozi do Prevelija.
Hanja nas je potpuno odusevila,spoj raznih kultura, u centru grada arheoloske iskopine,prelep zalazak sunca, na svakom cosku neki lep detalj, zivopisna ulica, divan restoran...Ne zna se da li je lepsa danju ili nocu. Hanja je, uz Elafonisi, mozda i najjaca impresija sa Krita.
U Retimnu smo bili dva puta, jednom namenski, drugi put u povratku sa juga. Grad smo obisli povrsno, na brzaka ali nam se bas svideo. Stari grad je lep, poput onog u Hanji, samo primetno manji, luka predivna sa nacickanim restoranima do samog mora. I plaza uopste nije losa, lepsa od one u Agia Marini.
Sve u svemu, Krit mi se jako svideo. Totalno drugaciji i mnogo veci od ostrva koja smo do sada obilazili. Ima apsolutno sve sto jedno ostrvo treba da sadrzi. Jedina mana je ta sto mora ozbiljna kilometraza da se predje ako zelite da posetite ono najlepse u tom delu ostrva. Mi smo za 8 dana presli tacno 1110km.

Sad se ne postavlja pitanje da li ponoviti Krit, vec koji deo izabrati. Da li opet okolina Hanje da utvrdimo gradivo i vidimo propusteno. Da li Retimno gde bi obisli i Iraklion i malo vise paznje posvetili jugu ostrva. Ili mozda istok -Agios Nikolaos ili Elunda pa obici ostrvo Krisi i Vai plazu. Nisam pametna.
Ja bih najradije sopstvenim prevozom, nekih 15 dana, pa mozda i da u toku letovanja promenimo mesto(kombinacija Hanja-Retimno ili Retimno-Agios Nikolaos). Videcemo...
Postavicu i slike ovih dana, samo da nadjem malo vremena.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Utorak, 22 Avgust 2017, 07:09 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ladybird, dobro nam dosla! :ljubac:

Zaista koristan i lep tekst, hvala na tome! :bravo: Jedva cekam slike, jer je Krit jedna od letnjih destinacija koja me jako interesuje. Svi znaju koliki sam zaljubljenik u Tasos, ali ovo je ono sto bih volela da vidim.

Sto rece VlaMar, svrati "na casicu razgovora" u nas Kafic! :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Sreda, 23 Avgust 2017, 15:05 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Elafonisi za pocetak

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Subota, 26 Avgust 2017, 19:35 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Malo Falasarne

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Subota, 26 Avgust 2017, 19:43 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Hanja :romance-heartstiny:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Nedelja, 27 Avgust 2017, 06:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Ptico, lepe su ti slike!
Samo nastavi tako.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Subota, 02 Septembar 2017, 18:10 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
VlaMar, šta se može na ovo dodati? Još je na tvoj odličan putopis Ladybird dodala "šlag na tortu". :text-bravo:
Divim se tvom načinu planiranja letovanja. Zaista mi se jako dopada. :clap:
Mi slično planiramo, odnosno ja. Da se Hiron pita, on bi išao k'o "bula u jagode". Kaže, voli iznenadjenja! :mrgreen:

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Utorak, 05 Septembar 2017, 13:23 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
ladybird je napisao:
Hanja :romance-heartstiny:
Slika


Rado bih se sada prošetala ovuda! :romance-heartstiny:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Krit 2017
PostPoslato: Utorak, 05 Septembar 2017, 21:03 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
:romance-heartstiny: Divne slicice

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.