Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 16:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Četvrtak, 11 Oktobar 2018, 10:02 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Izgleda :) I jos da biram septembar jer su mi fantasticne ovako prazne plaze :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Oktobar 2018, 14:44 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:o Kako su veeeeeeelike ove plaže i jako su lepe! Da biraš gde da se prostreš! :D Ovako velike peščane plaže sam videla na Krfu! :think:


VlaMar je napisao:
Dopalo mi se:
- Odlična destinacija za moj stil letovanja, dosta plaža koje su lako pristupačne i na malom rastojanju, puno mogućnosti za obilaske (arheološka nalazišta, crkve i manastiri, planinska sela), šarmantan grad sa ostrvskom atmosferom


To je ono što ja tražim!


VlaMar je napisao:
Voda je hladnija nego na destinacijama na kojima sam bio ranije, na jednoj plaži su merili 24,4 stepena. Stvar ličnog senzibiliteta, dobra stvar septembra je što temperature vazduha nisu visoke pa je ta razlika manja, ali verujem da je ulazak u vodu neprijatniji nego što sam navikao


Ja ipak volim kada je more toplije, posebno što u poslednje vreme slabo plivam, samo se banjam, a za to je potrebna toplota mora do nivoa BARE! :D


VlaMar je napisao:
I da ponovio bih Kiklade (izgleda da mi prijaju destinacije koje počinju sa K).
:lol: Pa zar nije Naksos na N?!

:lol: Setila sam se zašto se nisi vraćao na Agios Georgios! :mrgreen:


VlaMar je napisao:
Slika

:o A gde je ovo, jako mi se sviđa?!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Ponedeljak, 15 Oktobar 2018, 17:57 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
milenaidaki je napisao:
Pa zar nije Naksos na N?!
Moglo bi se i tako reći :D Mislio sam na celu grupu ostrva koja imaju neke zajedničke prednosti i mane. Kada i ako budem obišao i ostala ostrva onda ću vam reći da li je Naksos više za N ili za K.
milenaidaki je napisao:
:o A gde je ovo, jako mi se sviđa?!
To je selo Apolonas, recimo najudaljenije mesto od Hore i luke u kojoj pristaju trajekti. Nije malo mesto, video sam da ima turista, ali tu izgleda uglavnom letuju Grci. Kao što rekoh u uvodu Naksos nije veliko ostrvo i maksimalna rastojanja su 40-ak km ili 1 sat vožnje, ali meni nešto nema smisla tražiti smeštaj ovde. Najlepše plaže su oko Hore i čak ko ne voli večernje šetnje mislim da je bolje da se smesti na nekoj od plaža, a do 10km od grada.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Petak, 19 Oktobar 2018, 11:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
VlaMar je napisao:
1. Sada bih mogao da budem dosadan sa slikama, znate da ja volim uske kamene ulice.

2. Nema mnogo ostrva gde je njihova najpoznatija arheološka lokacija prva stvar koju vidite kada stignete trajektom. Portara , vrata antičkog hrama Apolona, koji je počeo da se gradi 522. godine pre Hrista i nikad nije završen. Legenda kaže da ako stojite na vratima i zamislite želju možete osetiti energiju (silu) dok Apolon ispunjava vašu želju.

Slika


1. To i ja mnogo volim!

2. :o Prelepo! Nego, nadam se da si želju zamislio i osetio tu energiju! :D Da li ovo da stavim na desk-top?! :think: Ne znam šta ću pre! :think:

Sviđa mi se i selo Filoti (zvuči italijanski), keliko je veliko, više mi izgleda kao neko mesto, a ne selo, šteta je što nije brdsko.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Petak, 19 Oktobar 2018, 11:57 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Blaža je napisao:
Pih, lako je Vladi da piše ovakve BBC i Travel channel putopise kad ima Milenu da radi umesto njega :smesko-levo-desno:
:clap: :clap: :clap:


:haha: :haha: :haha: To je sigurno! :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Petak, 19 Oktobar 2018, 12:12 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
VlaMar je napisao:
Tek je neznatno veći od Tasosa (koji nam je na forumu ipak etalon), ima podjednak broj plaža samo je na Naksosu veći broj velikih plaža, Chora je šarmantnija od Potosa / Limenarije, ima mnogo manje gužve i atmosfera je prijatnija i civilizovanija, domaćini su ljubazniji, čini mi se da je unutrašnjost ostrva podjednako zanimljiva, jedino je u odnosu na Tasos ostrvo golo i naravno mnogo je dalje i skuplji je transfer (za ukupan zbir bi mogli da diskutujemo).
Vlajko, moram da ti kažem, dok nisam otišla na Peloponez, nisam ni znala koliko mi ovo "golo" umanjuje utisak i koliko volim da zelenila ima što više. Na Peloponezu je situacija sa tim 50:50, što je više nego odlično, pa se nadam da i na Naksosu ima zelenih oaza, a koliko vidim na plažama ih ima!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Subota, 27 Jul 2019, 15:41 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Pitanje za VlaMar
Na Parosu smo, kad god je vetar bio jaci, uspesno birali plaze zaklonjene od vetra. Da li je moguce to izvesti i na Naxosu a da je plaza pristojna? I da li si primetio da je na nekoj plazi bila toplija voda?
Naxos nam se svideo, bar ono malo sto smo videli na izletu, ali je voda na Plaki bila osetno hladnija u odnosu na sever i istok Parosa.
Jedna od opcija za sledecu godinu (a imamo ih mnogo) je kombinacija Naxosa i Parosa, isli bi u istim termunu kao i ove godine, ali me muci ta hladna voda i vetar.
Mada, ovog leta je more na Kikladima osetno hladnije u odnosu na prethodne dve godine(trenutno je na Naxosu 23C) pa se nadam da hladnije od ovoga ne moze :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Nedelja, 28 Jul 2019, 07:29 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ja sam prošle godine išao početkom septembra kada je meltemi stao. Pik bi trebao da bude početak jula.
Plaže koje su zaštićene od vetra bi trebale da budu Agios Georgios (gradska plaža sa dugačkim plićakom pa je tu voda i toplija), Agios Prokopios (fantastična dugačka plaža, uređena, blizu hore), Glyfada i potez oko plaža Aliko i Hawai (fantastične neuređene plaže).
Plaže koje su podložne uticaju vetra su Mikri Vigla i Plaka, na njima nema talasa kao na Kritu ali je svakako neprijatno kada duva.
Znači da ti se Paros baš dopao kada ga držiš u kombinaciji i za sledeće leto :D Od mene preporuka za Naxos.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Nedelja, 28 Jul 2019, 08:02 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Bas mi se dopao. A cini mi se da je kombinacija Paros + Naksos nesto najbolje od Kiklada. Prelepe plaze Naksosa + prelepi gradici Parosa - tesko da moze mnogo bolje.
Videcemo. Mnogo opcija imam u glavi, jedna je jonska obala, kopneni deo, Albanija + Grcka kao najpovoljnija varijanta. Druga je Skijatos kao sigurica sto se temperature vode tice. Al srce vuce nesto juznije ka Kikladima i Kritu.
Moze kontakt smestaja na Naksosu?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Nedelja, 28 Jul 2019, 08:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ja sam smeštaje za sva ostrva Kiklada nalazio preko ovog sajta https://www.e-kyklades.gr/travel/tourism/naxos_accommodation?lang=en.
Ovo je konkretno za Naxos ali u gornjem levom uglu menjaš ostrva.
Ja sam odabrao Antonio Studios. Ali nisam baš pravi reper za izbor smeštaja, jer biram uglavnom skromnije smeštaje u kojima provodim minimalno vremena.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Nedelja, 28 Jul 2019, 08:33 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
VlaMar, tako i ja. Samo da je cisto, da ima terasu i da nije bas da se moramo da se sudaramo dok prolazimo.
Ovaj tvoj smestaj ima odlicne ocene na Booking-u. Imacu ga u vidu. Mada bih ja najradije smestaj na Plaki ili A. Prokopiosu, al verujem da su tu cene malo jace.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Sreda, 18 Septembar 2019, 20:22 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Vlado, sta mislis kakva bi baza bila Mikri Vigla? Autom. Zapravo deo oko plaze Sahara.
Kontam da nije lose, najlepse plaze su blizu a ni grad nije daleko.
Nasla sam neki super jeftin smestaj sa odlicnim ocenama. Doduse daleko je od plaze, ali to ne bi bio problem.
Elem, nemojte mi se smejati, ali ja rezervisah taj smestaj za kraj juna na 4 dana :mrgreen: naravno sa opcijom besplatnog otkazivanja do kraja maja, tako da svakog momenta mogu da otkazem. To uopste ne znaci da cemo na Naksos, ali nek stoji rezervacija, racunam da kad budemo odlucivali gde cemo na more, nece biti tako povoljnih ponuda :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Sreda, 18 Septembar 2019, 22:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Ladybird :clap: Ovo bi zvanično mogla biti prva rezervacija za sledeće leto.
Mislim da si sama odgovorila na pitanje. Na Naksosu sigurno nećeš biti na samo jednoj plaži tako da lokacija smeštaja i nije toliko bitna. U potezu od Hore do plaže Pirgaki su najlepše plaže ostrva, a rastojanje je svega 20km dobrog puta. Kolima si pa nemaš brigu oko snabdevanja ili lokalnog bus prevoza.
Po meni jedino je pitanje da li će vas mrzeti da uveče kolima idete do Hore u šetnju jer tu oko smeštaja sasvim sigurno nema zabave. Sličnu priču si imala na Parosu i ako je iskustvo bilo pozitivno onda sigurno nisi pogrešila sa rezervacijom.
Postaviću ovde sajt preko koga sam obično nalazio smeštaje https://www.e-kyklades.gr/travel/tourism/naxos?lang=en


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Petak, 20 Septembar 2019, 08:13 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
To i ja mislim. Na Parosu smo bili smesteni u mestu, ali je mesto takvo da prodavnice nema,ili je mi nismo videli, tako da racunam da ni Mikri Vigla ne bi bila problem. Grad je na slicnoj udaljenosti kao Nausa i Parikija od Driosa, tako da ni to ne bi bio problem. Nama bi idealno bilo da nadjemo smestaj negde na A. Prokopios plazi, eventualno na Plaki, ali to tesko da moze za ove pare :mrgreen:
Ne uzimaj ovu moju rezervaciju za ozbiljno, evo sad gledam Itaku i smestaj tamo :whistle: Svasta se moze do leta desiti.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Naksos
PostPoslato: Petak, 20 Septembar 2019, 14:06 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
ladybird je napisao:
Elem, nemojte mi se smejati, ali ja rezervisah taj smestaj za kraj juna na 4 dana :mrgreen: naravno sa opcijom besplatnog otkazivanja do kraja maja, tako da svakog momenta mogu da otkazem. To uopste ne znaci da cemo na Naksos, ali nek stoji rezervacija, racunam da kad budemo odlucivali gde cemo na more, nece biti tako povoljnih ponuda :D
To se zove pozitivan duh! :bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.