Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 13:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PEFKI -Evia
PostPoslato: Nedelja, 11 Jun 2017, 10:06 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Nedelja, 11 Jun 2017, 09:43
Postovi: 1
Pol: Seka
Pefki na Evia ostrvu.- NIKAD VIŠE

Upravo sam se vratila sa destinacije i imam potrebu da podelim iskustvo.

Zarobljen u lažima turističkih agenata koji drže monopol nad celom severnom regijom ostrva, te nude svaku uslugu i informaciju samo preko njih, pa čak i odlayak u LIDL, velemarket 15km od mesta samo sa njima.

-ko želi da iznajmi motor- zavlačenje iz dana u dan tokom celog boravka da će ga biti- medjutim od motora NIŠTA! Pri tom je cena 20E po danu za motor do 50 kubika, a po celoj grčkoj je 10E!
auto je 47 E, a na Skiatosu, ostrvu prelepom u blizini 17E!

Mesto je izuzetno ružno, bez sadržaja, jedna ulica kojom ceo vaš odmor možete da se šetate od početka do kraja, udišete mešajuće "mirise" raznorazne hrane, 3 marketa, 2 suvenirnice- i to je to.

More je ledeno u junu, mnogo hladnije nego sever, pa se baš i nismo kupali, samo pržili-jako sunce.
Hlada ima samo ispod iznajmljenih suncobrana ili 200m od mora ako nadjete drvo.
Vodite računa o smeštaju, naš na obali je izgledao kao Brazilska favela, prljav, budjav, topao sa mini terasom, gde prolaze automobili 20cm od terase.....
Klima nam se palila na daljinski za tv, a tv naravno nije radio.... to su samo sitnice!

Jedino se isplati- put na Skiatos ostrvo- za koje će vam agenti reći da je jaaaako skupo, što nije istina! Pefki je skuplji! Ostrvo je divno i otići košta 18E
Put u Atinu- jako naporan, 4 sata do tamo i 2,5 nazad -30E
Odlazak u banju Edipsos- voditi računa da je voda izmedju 35 i 70 stepeni, pa baš na 35 stepeni spoljne temperature....koliko je prijatno.

I to bi bilo to....ukratko

Proputovala sam Grčkom poprilično, i Solunski deo, Halkidiki, Krf Kikladi .....

Pefki-NIKAD VIŠE! Sve takvo postoji i mnogo bliže.

mesto je eventualno za stariju populaciju uz dobro društvo!
Imam 41 godinu i odgovorno prenosim utiske!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: PEFKI -Evia
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Jun 2017, 10:35 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Oblačić(u) :D dobro došla na naš forum! Hvala na utiscima koje si podelila sa nama! Žao mi je što ste imalo loše iskustvo. Što se tiče agencije prava je šteta što ste imali toliko neprijatnosti, bilo bi lepo da nam kažeš o kojoj je reč, čisto da znamo ko voli da nas laže i maže za naše teško zarađene pare! :twisted: Kvalitet smeštaja u principu je uvek "lutrija", posebno ako nemamo direktnu preporuku...

Što se tiče Pefkija, jednostavno se zadesilo da vam "nije legla", baš zato što ste obišla dosta mest u Grčkoj, pa ste imali određena "očekivanja", jer sam čitala da ima ljudi kojima je tamo bilo sasvim ok. Jednostavno, to je izgleda tako manje više sa skoro svakom destinacijom, posebno kada je u pitanju tako veoma malo mesto, sa fakat "osrednjom" šljunkovitom plažom... U principu, u poslednje vreme, kada mi na odmoru nešto smeta, da li je to gužva na plaži, u saobraćaju, hladna voda i mnogo drugih stvari, samo u glavi uključim modus "neće mi ništa pokvariti odmor" i uživam. Naravno, ovaj "modus" ne može da radi sam od sebe, već se mora aktivno podsticati. :shifty:

U tom smislu, pitala bih, pošto u junu mesecu ima najviše zelenila i cevća, da li ste se bar nagledali lepih prizora u tom smislu? Da li može da se kaže da je Pefki stvarno jedno skroz mirno mesto za odmor ili je i tamo krenula navala turista?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: PEFKI -Evia
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Jun 2017, 11:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Oblačić, :text-welcomeconfetti:

Izgleda da vas je pratio neki baksuz svo vreme letovanja.
Hladno more, loš smeštaj, nema motora...
Napišite nam koja je agencija i koja je vila bila u pitanju. Može drugima da pomogne.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: PEFKI -Evia
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Jun 2017, 11:36 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Oblacic dobro dosla na forum.

Mislim da u svemu ima delimicno i vase odgovornosti. Trebalo je mozda detaljnije i pazljivije izuciti destinaciju i raskrstiti da li je to ono sto zelite od letovanja.
Podaci poput: ima samo jedna ulica, mesto je dosadno, samo je za stare, skupo je... su stvari koje se vec znaju i mogu se procitati na internetu i izvuci zakljucak da li vam odgovara ili ne.
Hladno more...hm... cesto i u julu se nekom zapadne hladno more i lose vreme, tu nema pravila niti se na to moze uticati. Ali se sa druge strane, itekako moze birati drugi termin kada su vece sanse da bude toplije. NIje realno ocekivati da vec pocetkom juna, more bude 23-24 stepena, ako je zima bila ista ko i ovde i ako celo prolece lije kisa.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: PEFKI -Evia
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Jun 2017, 15:30 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Oblacic je meni potvrdila ono sto sam naslutila, upravo sam tako i zamisljala pa sam zato i odustala prosle godine i odlucila se za Pelion

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: PEFKI -Evia
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Jun 2017, 17:04 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Oblačiću, dobrodošla.
Hvala što si podelila svoje iskustvo sa nama. Šteta što vam je letovanje pošlo naopako.
Meni je i krajem juna na Sporadima bilo hladno more, što reče Del, treba se informisati na vreme.
Potvrdila si i da se ne treba oslanjati na agenciju, oni gledaju svoj interes i da vežu klijente za svoju uslugu što više. Zato - u se i u svoje kljuse kad je u pitanju rentiranje prevoza i izleti. Agencija nikad nije najpovoljnija za to.
O samom mestu ne mogu da diskutujem, pošto nisam bila, a Duja je ovde na forumu opisala Pefki baš tako: dugačka ulica uz more, lepo ali dosadno.

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: PEFKI -Evia
PostPoslato: Utorak, 13 Jun 2017, 09:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Što se tiče Sporada, ja baš zato već godinama ne uzimama u razmatranje odlazak na Skiatos, jer sam često nailazila na komentar da je ljudima more bilo hladno. :think:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.