Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 18:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Skopelos
PostPoslato: Četvrtak, 14 Jul 2016, 23:17 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Ove godine smo resili da obidjemo deo Sporada.
Isli smo Skopelos i Alonisos. Preko Booking-a sam rezervisala smestaj za 6 noci na Skopelosu i 4 noci na Alonisosu.
Ostrva su fenomenalna!
Krenuli smo od kuce oko 15h i sa svracenjem na kolace u Leptokariji negode oko 2h po grckom, stigli smo u Volos oko 4h. Trajekt smo imali tek u 7:45 ali krenuli smo logikom da je bolje da mi njega cekamo jer on nas nece sigurno. :)
E, da, jedan napomena. Na ulasku u Volos, obisli smo jedan auto na duplim trakama. Ispostavilo se da je policija. Na prvom iskljucenju su izasli ali su nastavili da voze paralelno sa nama, samo sa druge strane bankine. Onda su naglo ubrzali i na mestu gde prestaje bankina zaustavili auto, istrcao jedan od njih i zastavio nas. :) Trazio je dozvolu i osiguranje, muz mu dao nasu dozvolu i pasos. :smesko-levo-desno: Mahinalno je dao nasu mada smo pet dana pred put uzeli novu MVD. Policajac je pitao da li smo pili alkohol i doneo balon muzu da duva. Medjunarodnu nije trazio i moram priznati da mi je tada bilo krivo i sto smo je vadili mada svesno ne bih nikada krenula bez nje. :D
E, sada da se vratim na pricu. Parkirali smo se i malo dremnuli u kolima pa otisli po karte. Isli smo Volos-Glosa-Skopelos-Alonisos-Volos.
Trajekt je isao dva i po sata do Skiatosa i jos pola sata do Glose. Izasli smo u Glosi mada nam je smestaj bio u gradu Skopelosu. Ja sam samo zelela da sa broda sto pre sidjemo sa broda.

Sunce izlazi u Volosu.

Slika

Pogled na grad Skiatos.

Slika

Oko podne smo stigli u Glosu i onda smo kopnom nastavili do Skopelosa. Smestaj smo nasli u vili Marlitsis koja se nalazi na oko 1.5km od luke. Znaci, izvan grada. Bili smo bas zadovoljni smestajem.

Slika

Slika

Slika

Kuca je velika, neobicnog rasporeda. Dvoriste ogromno, parkinga ima za sve, rostilj,...sve sto nismo imali u sobi, trazili smo i oni su donosili. Fini ljudi, samo ni rec nismo mogli da razmenimo. :D Kad bas nismo mogli da se rukama objasnimo, ja sam pisala njihovom sinu pa im on prosledi poruku i tako... :smesko-levo-desno:

Malo smo odmorili pa krenuli na najblizu plazu Stafilos.

Slika

Slika

Na levom kraju plaze (gde je brdo najnize) nalazi se putuc do plaze Velanio koju smo obisli posle prvog kupanja i tu i ostali jer nam je bila lepsa.

Slika


Posle stene na levoj strani plaze je deo rezervisan za nudiste.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Četvrtak, 14 Jul 2016, 23:18 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Sledeci dan smo posli u obilazak ali je vetar duvao strasno pa smo u letu promenili plan i otilsi na plazu Limnonri za koju nam se na mapi ucinilo da je zakolonjena. Tamo mirno more, nema talasa, nema vetra, druga klima. :D
Do sada mi je asocijacija na izraz "suma pliva" bio Tasos ali Skopelos je nesto nestvarno. Priroda je neopisiva. Boja mora se manjala iz sata u sat. Prvo se ogleda suma u vodi pa je sve zeleno a negde oko podne dobije plavu boju. Cini mi se da slike ne mogu da docaraju. Borove sume nekih boja neverovatnih su na sve strane pa i na samim plazama.

Limononari ujutu i u podne.

Slika

Slika


Posle podne smo opet otisli na Stafilos. Na sve strane prelep pogled.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Petak, 15 Jul 2016, 07:13 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Mamma mia!

Почетак обећава!

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Petak, 15 Jul 2016, 08:25 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: extra!

Neverovatno je to da ste se u Volosu ukrcali na trajekt ujutro, a u apartman stigli tek u podne. Nisam znala da se tako dugo putuje do Skopelosa!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Petak, 15 Jul 2016, 09:44 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Hvala ljudi! :)
Trajekt krece u 7:45 iz Volosa. Do Skiatosa ide 2,5 sata i onda do Glose jos pola sata. Sa iskrcavanjem prvo na Skiatosu pa u Glosi i nasim putovanjem od Golose do grada Skopelosa, mislim da je i proslo podne kad smo stigli.
I evo da nastavim.
Mestasce Panormos mnogi preporucuju za smestaj jer je negde na polovini puta izmedju lepih plaza i grada Skopelosa a li u samom mestu nema nista osim nekoliko taverni i prodavnica sto i ne bi bio problem da se to sve ne nalazi sa leve i desne strane glavnog puta koji ide preko ostrva.
Plaza u tom mestu je lepa, mi smo bili jednog vetrovitog dana.

Slika

Onda smo ostisli malo do stena i tu je bilo mirnije, manje se osecao vetar. Inace, vetar jeste duvao ali nije bilo hladno i more takodje nije bilo hladno.

Slika

Slika

Naravno, najpoznatije mesto je crkva na steni gde je bilo vencanje iz filma. Mi smo imali srece pa nije bilo guzve. Pored se nalazi e i dve plaze Agios Joanis. Do jedne moze da se sidje, imaju stepenice a do druge se ili pliva jer je odmah iza stene ili pbrodicem. Mi smo bili srecni i na ovoj prvoj. :)

Stena sa crkvom.

Slika

Pogled ispred crkve na put kojim smo dosli.

Slika

Slika

Slika


Stepenice su stabilne ali jako strme. Super je bilo do gore ali vec nazad su mi noge klecale. :)

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Petak, 15 Jul 2016, 21:07 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
:bravo: za temu, i početak mami na čitanje.
Meni ostade želja za tu kombinaciju ostrva, ali duže Alonisos a kraće Skopelos. Alonisos me nekako dobio...

Unapred se radujem tvom putopisu :ljubac:

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Petak, 15 Jul 2016, 23:31 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Hvala Jack. Slazem se duzi period boravka na Alonisosu u odnosu na Skopelos.

Posle ovih stepenica, osvezili smo se na prvoj plazi do koje moze da se sidje.

Slika

Za plazu Perivoli smo videli da je na severu i da zna da bude nesto hladnija voda ali nama je bila bas topla. Nigde na ostvu nismo zatekli hladno more.

Ova plaza nam se mnogo dopala. Izolovana je, bilo nas je desetak na plazi.

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Petak, 15 Jul 2016, 23:33 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Iz mesta Neo Klima se ide do plaze Hovolo. Mora malo da se pomuci da se dodje do plaze. Prelazi se deo sa kamenjem a malo i kroz vodu. Onako, zapljuskuju talasi malo ali posto se ide preko kamenja i stena nije bas najlaganije.

Na slici se vidi deo mesto Neo Klima i puuuno sume. :)

Slika

Plaza Hovolo.

Slika

Slika

Slika

Kada smo prosle godine razmatrali letovanje na Skopelosu, jedna opcija za smestaj je bila i vila Sea View. Iduci na plaze Glisteri i Glifoneri, slucajno smo nabasali na ovu vilu. Ljudi, ne da je pogled!!! Ovo je pucina view. :D
Ovde se vidi deo vile a na sledecoj slici pogled. Put do kuce je sa bas velikim usponom ali ne moze se lagano do prve jutarnje kafe sa ovim pogledom.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Petak, 15 Jul 2016, 23:46 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Guzvu na plazi nigde nismo zatekli. Jedino je na Stafilosu bilo vise ljudi nego na ostalima ali daleko je to od guzve.

Do Glifoneri plaze smo otisli jer je pored Stafilosa, najbliza gradu. Nije nam se nesto dopala pa je palo jedno kupanje i produzli smo za Glisteri. Tamo je vec druga prica. Nas dvoje, jos cetvoro ljudi sa nase desne strane i na samom kraju na levom delu plaze Grk sa dvoje-troje dece.

Ovo je dok smo se spustali do Glifoneri plaze. Nemam neku blizu sliku.

Slika

Glisteri koja menja boje u zavisnosti koji deo plaze se posmatra. :)

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Subota, 16 Jul 2016, 15:51 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Kako nam lepo prezentujes Skopelos, lagano, s gustom, kao gurman kad mezi. :bravo:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Nedelja, 17 Jul 2016, 00:06 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
E, sou Dejevla! Nisam kod kuce pa kad dodjem do vremena ja kuckam. :)

Posle Panormosa nalazi se hotel Adrina a negde na potezu izmedju to dvoje, citali smo da se postoji nekoliko plazica. Iz drugog pokusaja smo dosli do jedne i bili potpuno sami. Od ujutru do podne dok nismo resili da idemo dalje. Prvi pokusaj je bio direktno kroz hotel ali je tada naisla jedna devojka koja nam je objasnila da se vratimo ka Panormosu pa na prvoj krivini da pokusamo to isto jer je plaza hotela privatna. :)

Ovuda smo prosli.

Slika

Kuca koja je pored bazena, delovala je prazno ili kao da svi spavaju. Ima taverna, ima lezaljki i stolica na puticu koji vodi do plazice ali ne i ljudi. :) Vidi se deo kuce i krov taverne.

Slika

Plaza je bila ODLICNA.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ovo bi bila cela plaza. :)

Slika

Kako se sunce pomeralo, tako smo i mi bezali pod borove. Prava steta je ovde ubosti suncobran a ne iskoristiti prirodnu hladovinu.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Nedelja, 17 Jul 2016, 00:08 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Na slikama (dok smo jos pravili planove) plaza Milia nam se nekako nije dopala mada je uz Stafilos mnogi hvale. ALI, situacija na terenu je potpuno drugacija. Plaza je odlicna. Ima desni deo bas uredjen sa puno lezaljki i levi deo koji je mnogo veci i gde ima dosta prostora sa ljude koji nose svoje suncobrane i ostalo. Izmedju ima puno borova, mnogo dobra hladovina gde moze da se skloni kada bude bas vruce.
Voda najslicnija onoj u bazenu. :)

Slika

Ovo je desni deo plaze, gde je skoro sve pod lezaljkama i suncobranima.

Slika

Desni deo levog dela plaze. :)

Slika

I levi deo levog dela plaze.

Slika

More je bilo toplo, cisto i na radost moga muza mnogo zanimljivo za ronjenje. :) Zanimljivo je na celom ostrvu ali je ovde nasao neke lepe ljubicaste skoljke, pa zato. :D

Slika

Slika

Slika

Milia pred zalazak sa skroz levog dela plaze.

Slika

Slika

Milia je lepa i kada je more nemirno.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Nedelja, 17 Jul 2016, 00:10 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Slicna ovoj je plaza Kastani. Samo sto je ona previse urbanizovana. Poznata je jer su tamo snimljene neke scene filma Mamma Mia! Deo travnjaka je pod lezaljkama i baldahinima, stolicama, stolovima, na samoj plazi lezaljke. Muzika iz kafica malo jaca i tako... Mi smo bili kratko na desnom delu plaze, izvan tih “urbanih sredina”. :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Nedelja, 17 Jul 2016, 00:15 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Nismo ni mi odoleli pa smo ispratili mesta iz filma. :) Dolazi najzanimljiviji deo i potraga za Amaratosom ili tri drvceta iz filma. Ko je gledao film zna kako izgleda. Znala sam i ja kako izgleda i da je u okolini Agnontasa ali ne i kako da dodjemo do tamo. :D
Raspitamo se da je to poslednje skretanje pre Agnontasa ali kako smo mi isli iz Agnontasa, dodje prvo. Jao sto sam bila srecna sto smo to pronasli za tri minuta i sto je navigacija pokazala da je more za oko 300m odatle. Kad ono medjutim. :D Navigacija pokazuje da smo skrenuli na pravom mestu ali onda kaze i da smo kasnije ipak negde omanuli. :) Na samom skretanju sa glavnog puta desno ima odmah skretanje desno pa krivina koja zavija na levo i nizbrdo, tako da to nismo odmah primetili. Put je od neke rizle ostre ali toliko sirok i prokrcen da sam ja mislila ko zna sta cemo da zateknemo kad sidjemo negde tamo dole kad su se toliko trudili. Pokazivalo je da imamo oko 3,5 km do tacke koju sam ja ukucala u navigaciji gde sam zamislila da bi trebalo da budu ta drvca. :D
Resimo da ipak auto ostavimo na oko 400m od tog mesta i nastavimo peske. Kad sam izasla iz kola pravo sam naletala da kozu Ne zna se koja se vise prepala!
Priroda je tu prelepa, borovi neverovatne zelene boje koji fenomenalno mirisu, debela hladovina a mi stigli negde oko jedan. Bas vreme za istrazivanje! Sreca da je bilo u sumi.
Dok smo se peske spustali, naisli smo na dva parkirana auta. Videli smo stazu kroz sumu i kada smo tamo krenuli culi smo i glasove. Kod poslednje slike smo se sreli sa ljudima koji su tu dosli da se kupaju. Amarantos nije jedna plaza, vec sve te stene sa kojih moze da se skace u vodu, pa svako moze da nadje neku za sebe.
A evo sta smo sve zatekli. :)

Slika

Slika

Slika

Zahvalili smo se ljudima na konsultacijama i nastavili dalje kroz sumu. Tu smo sreli jos neke ljude i oni su nas uputili ka stazi koja vodi do cuvena tri drveta.

Slika

Slika

Slika

Okruzenje je prelepo. Ljudi se kupaju jer svuda sa stena moze da se sidje do mora.

Slika

Slika


Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Skopelos
PostPoslato: Nedelja, 17 Jul 2016, 00:17 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Sreda, 01 April 2015, 13:19
Postovi: 234
Pol: Seka
Mi smo ovde kupanje preskocili. Krenuli smo do manastira Evangelistria odakle se Skopelos grad vidi kao na dlanu. Put je rizlani, vijugav i veliki je uspon. Ja sam mislila da cu peske da se vratim.

Na putu do manastira.

Slika

Slika

Slika

Slika

Evo slike i ispred kapije manastira.

Slika

Sami smo bili na ovom obilasku. Sreli smo troje ljudi na putu ka kapiji ali unutra vise nikoga.

Poslednje posle podne resili smo da provedemo na Velanio plazi.

Slika

Slika

Na polasku sa plaze, ceka nas neprijatno iznenadjenje u vidu ovoga:

Slika

Eto kako ljudi provode svoj odmor ali sta da se radi. Nikada nista slicno nismo doziveli ali dobro je da bilo samo pisanje, da nije nesto gore. :) Auto nam je bio ovakav posle celodnevne voznje po prasnjavim putevima i eto odmah uspomene!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.