Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 23:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 111 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Četvrtak, 01 Avgust 2019, 09:34 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Kavalikefta je vrlo zanimljiva plazica, sa razbacanim stenama i neumoljivim talasima. Ali lezaljke koje su rasporedjene na savkih 30cm me uzasavaju. Tako da smo nju samo "preskocili" i prebacili se na Megali Petru. To je plaza koja je ostavila najjaci utisak na nas i dva puta smo je posetili. Dugacka, siroka, divlja, okruzena stenama, sa kamencicima i peskom... I sa golacima :lol:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Megali Petra :romance-heartbeating: :romance-heartsthree:

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Četvrtak, 01 Avgust 2019, 14:48 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 20 Avgust 2017, 19:46
Postovi: 129
Lokacija: KS
Pol: Seka
Predivno Jonsko more :romance-inlove:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Četvrtak, 01 Avgust 2019, 15:22 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
urbi je napisao:

Miki, mi smo na Lefkadi presli jos oko 600km, sto znaci da smo bas cunjali i zavlacili se na razlicita mesta :) Ne bih izdrzala svih 10 dana na prenatrpanim plazama. Bili smo na Megali Petri i ona je za mene najlepsa plaza!

Na putu za Megali Petru i Kavalikeftu

Slika
Divno! :clap: Eto, ja na toj najlepšoj nisam ni bila, a ipak mi je Lefkada ostala u prelepom sećanju!


Neko reče i bi u pravu, KAO SA DRUGE PLANETE! :clap:

urbi je napisao:

Slika

Megali Petra :romance-heartbeating: :romance-heartsthree:

Slika

Slika

Slika



Citiraj:
Slika


Kako se klincima sve to dopalo?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Četvrtak, 01 Avgust 2019, 19:50 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Klinci vole talase, tako da su imali svakodnevnu "zurku", ludo su se zabavljali. Posebno kada smo mi matorci ulazili i izlazili iz vode :lol:

Nekima je Egremni najlepsa plaza na Lefkadi. Mi je nazalost nismo videli, osim od gore. Zato nam je Megali Petra vrh a za njom nimalo ne zaostaje Agiofili! Ona je na drugom mestu jedino zbog guzve. Bice i slicica sa nje :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Subota, 03 Avgust 2019, 17:32 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Nismo bili ni na Agifili plaži, a na Egremni smo krenuli isto nismo od kola mogli da se probijemo.

Super je što su klinci imali zagarantovanu zabavu! Kada smo mi bili u avgustu, nigde nismo videli talase, čudno, ali istinito!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Nedelja, 04 Avgust 2019, 21:36 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Na Egremni sada moze jedino brodicem. Mada, ima i avanturista pa se spustaju/penju nekim kanapima do plaze. Da smo mladji, mozda i bi, ovako, posmatrali smo je sa visine. Fantasticna :romance-heartstiny:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Ponedeljak, 05 Avgust 2019, 13:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Sledeca na redu je bila Porto Katsiki plaza. Nije mi smetalo ni 40min voznje do tamo, ni krivine, ni stepenice... Ali zato guzva... nepodnosljivo! A ljudi neprestano pristizu, sto sa kopna sto sa mora... Jedva sam cekala da odemo... Lepa plaza ali kad je pusta...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Iznad plaze ima kafic, kantina. Na plazi su vecim delom lezaljke i suncobrani, kao sardine spakovani. Cene ne znam. Imaju i sluzbu koja vam isporucuje hranu i pice direktno na plazu tako da se ne morati pentrati stepenicama gore-dole. Ima i hlada prepodne, zbog polozaja litice, sunca. Ima i kao neka zastitna ograda jer ne preporucuju da se posetioci smestaju ispod same litice. Mada, iskreno, ako nesto od gore padne, tesko da ce se zaustaviti na 1-2m od same stene. Tako da...kupate se na sopstvenu odgovornost :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Ponedeljak, 05 Avgust 2019, 13:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Milos plaza, divna! Potrebno je poprilicno se namuciti da se do nje dodje (ukoliko neidete brodicem iz Ag. Nikitasa) ali se zaista isplati. Polu divlja, ima 2-3 reda lezaljki ali je to zanemarljivo malo naspram tako velike plaze. Ima i jedna kantina gde se moze poruciti kafa, pice, klopa...

Preko brda, preko brega....

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Utorak, 06 Avgust 2019, 09:10 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
urbi je napisao:
Sledeca na redu je bila Porto Katsiki plaza. Nije mi smetalo ni 40min voznje do tamo, ni krivine, ni stepenice... Ali zato guzva... nepodnosljivo! A ljudi neprestano pristizu, sto sa kopna sto sa mora... Jedva sam cekala da odemo... Lepa plaza ali kad je pusta...

Slika

Iznad plaze ima kafic, kantina. Na plazi su vecim delom lezaljke i suncobrani, kao sardine spakovani. Cene ne znam. Imaju i sluzbu koja vam isporucuje hranu i pice direktno na plazu tako da se ne morati pentrati stepenicama gore-dole. Ima i hlada prepodne, zbog polozaja litice, sunca. Ima i kao neka zastitna ograda jer ne preporucuju da se posetioci smestaju ispod same litice. Mada, iskreno, ako nesto od gore padne, tesko da ce se zaustaviti na 1-2m od same stene. Tako da...kupate se na sopstvenu odgovornost :)


:lol: Upravo tako, mi smo na svoju odgovornost otišli čak u onaj drug kraj plaže (vidi se na slici), gde nama ljudi, uz samu stenu i samo su nam padali kamenčići sa nje. Srećom, ništa veće se nije odronilo. U tom delu smo i imali neki mir i nije nam toliko smetala gužva, ipak mi je drago što sam bila na toj plžai, nekako mi je nezaboravan osećaj te čudesno plave boje mora, kao da sam se kupala u tinti i oni neobični stini kamenčići, sitni kao čiodice, svetlo bež boje! Živa su mi sećanja, kao da je bilo juče! :romance-heartsfade:

Mislim da je Egremni najlepša plaža i šteta je što više ne može da joj se porđe sa kopna. Silaziti niz konopac je isuviše riskantno!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Utorak, 06 Avgust 2019, 09:21 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
urbi je napisao:
Milos plaza, divna! Potrebno je poprilicno se namuciti da se do nje dodje (ukoliko neidete brodicem iz Ag. Nikitasa) ali se zaista isplati. Polu divlja, ima 2-3 reda lezaljki ali je to zanemarljivo malo naspram tako velike plaze. Ima i jedna kantina gde se moze poruciti kafa, pice, klopa...

Preko brda, preko brega....

Slika

Slika

Slika
Lepota! :clap:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Utorak, 06 Avgust 2019, 19:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Urb, hvala ti na ovim divnim slikama i opisima. Nasa deca su bila na Lefkadi, ali tek sada sam nekako stvorila sliku o njoj...mozda bi mi se i dopala! :shhh: Zapravo, ja sam je uvek dozivljavala kao "ostrvo sa plazama na koje se skace negde sa visine"! :mrgreen:
A nije tako!
Otkrij mi- koliko ima stepenika, da li su bezbedni ili klizavi, polomljeni...ili bar, koliko vremena treba da se sidje, a narocito popne? :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Sreda, 07 Avgust 2019, 09:18 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pef, to što si rekla "skakanje sa visine" može da se kaže da je skoro tako, s tim da umesto skakanja može da se primeni silazak kolima niz nezgodne krivine ili peške niz brdo kroz kamenjar, a kao što vidimo ponegde ima i stepenica / zemljani putić. Na Engremni recimo, osim skakanja padobranom, može da se siđe pomoću kanapa ili da se priđe brodićem. Ne znam koliko bi tebi prijala Lefkada, pošto su ti omiljene pitome plaže Tasosa i koncept kakav ima na Pefkari plaži. Tako nešto teško da ima na Lefkadi i ako ima to je obično uz neke kamenite i šljunkovite plaže, dok je prilazak ovim lepim plažama uglavnom otežan, a ako i ima bolji prilaz, asfaltiran put sa parkingom, te plaže su ipak udaljene od bilo kog mesta (kao što su Pefkulija i Katizma). Ako nisi raspoložena za avanturu, onda je bolje da i ne razmišljaš o Lefkadi.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Avgust 2019, 19:39 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Pef, Milena ti je delimicno odgovorila. Lefkada je lepa ali plaze na njoj su teze dostupne. Na Porto Katsiki recimo ima oko 100-nak stepenika koji su skroz ok i nije tesko sici i popeti se (bar meni nije bilo). Ali je zato odlazak na Milos plazu preko onog brda poprilicno naporan. Tu imas puteljak kroz sumicu, poprilicno uzan, sa sibljem sa jedne i druge strane. Uspon i nije bas mali a spust niz brdo mi je bio jos gori jer je put je zemljan sa kamencicima, sa improvizovanim stepenicama po kojima noge klize... Dusa mi je bila u nosu. Ali kad ugledas plazu, shvatis da je vredelo :)

Evo kako to izgleda

Slika

E sad, znam ljude koji su bili na Lefkadi i obisli par lako dostupnih plaza, i to je njima bilo dovoljno. Mi smo uvek za neku avanturu :lol: Cak smo imali i jednu poprilicno nezgodnu situaciju gde smo se "zaglavili". Put uzan+serpentine, moze proci samo jedan auto, a bilo je dva :) Mi se spustali ka plazi a kombi se peo. Posle 30min. pregovaranja sa rumunima (bahatim i bezobraznim), uspeli smo da se spustimo. Inace, kaze lik koji naplacuje parking, da je to svakodnevna pojava.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Avgust 2019, 19:56 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Nase agencije najcesce vode turiste u Nidri, koji se nalazi na istocnoj strani koja je pitomija i gde su plaze lako dostupne (uz sam put su) ali nisu tako lepe kao one na zapadnoj strani. Mi smo samo prosli tuda kada smo isli da vidimo vodopad i evo kako to izgleda.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pogled je lep (podseca me na Sivotu-kod Parge), jer je uvala i vidi se kopno prekoputa i neka privatna ostrva, ali plaze su onako.... Vidis i sama...

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Lefkada
PostPoslato: Ponedeljak, 12 Avgust 2019, 20:13 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Bili smo i na Avali plazi. Put do nje je takodje uzan i krivudav ali je asfaltiran pa je ok. Molis boga samo da ti neko ne naidje u susret :pray: :mrgreen: Plaza je lepa, peskovita sa sitnim kamenjem na obali, ali je zato u vodi krupno kamenje pa je malo teze uci i izaci iz mora posebno kada su talasi.
Iznad plaze se nalazi jako sladak kafic (zaboravih kako se zove), ususkan u trsku i lisce banane tako da se ima sta popiti. Suncobrana na plazi nema, ali ti u kaficu ponude da ih koristis i to za dz. :dance: [img]


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 111 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.