Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 16:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 111 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Nedelja, 24 Avgust 2014, 18:53 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
Evo moj slucaj- 7 dana u Kasiopiju - opustanje i 7 dana u Guviji spartanje po ostrvu :)

KASSIOPI - BATARIA BEACH
Plan je bio jednostavan - 7 dana odmora u Kasiopiju i 7 dana u Guviji. Kako smo prvi deo planirali u penzionerskom stilu :lol: , napravili smo pauzu u seocetu na Egejskom moru- Makrygialos. sasvim nepotrebno dodao bih, jer smo stigli oko 15 h ili 8 sati lagane voznje od Cacka. Ipak je bilo ok, Hotel Dias vrlo dobar, 50 evra sa doruckom. Popodne kupanje i ujutru jos 3 sata do trajekta u Igoumenitsa.Povratna karta je bila 90 evra - auto i nas dvoje a putovanje je trajalo 1h45min.

Slika

PHILIPPOS HOTEL KASSIOPI
Prostran apartman (30 kvadrata), opremljen sa svim potrebnim stvarima.Velika terasa, parking u okviru objekta i najvaznije - nije bazen kako bi se moglo zakljuciti po slici, vec SEF. Moram priznati da mi je to prva stavka kada biram hotele za letovanje.Cena je bila 50 evra na dan ( rezervisao sam sve hotele u martu) i tada je bilo stvarno povoljnih ponuda ali je uvek falio ili sef ili parking.

Slika

PIPITOU BEACH KASSIOPI
Mesto ima par plaza i nekoliko uvalica koje ne bih preporucio zbog tezeg pristupa i mogucnosti da zgazis neku zmijicu. Mi smo bili na Batariji (2 lezaljke i suncobran 7 evra) a 50 metara od nje se nalazi i ova simpaticna Pipitou plaza.

Slika

KASSIOPI HARBOUR
Kasiopi je simpaticno mesto, ima malu luku, puno supermarketa,restorana i kafica. Prednost je sto nije na magistrali a mana udaljenost od grada Krfa.U centru mesta postoji obezbedjen parking (za one koji prave izlet u Kasiopi- parking kod plaza je malo nezgodan za podvozje auta zbog konfiguracije terena i napuni se oko 11).
Slika

Cene u Kasiopiju su verovatno vece nego kod nas a ja samo znam da je toceno pivo 4 (veliko) i 2.5 evra (malo).

ANGELA HOTEL@APARTMENTS GOUVIA
Sledecu nedelju smo proveli u Guviji. Apartman je ispunio zahtev komfora, ima sve potrebne stvari,parking i sef ali najvaznije je izuzetna ljubaznost svih - od vlasnika do sobarica. Bas su nas kupili.
img]http://s4.postimg.cc/ken3ikyt9/image.jpg[/img]
Cena je bila 42 evra na dan
Od Kasiopija do Guvije je dobar put, istina ima malo serpentina i uskih delova ali nista strasno. Takodje, voznja po ostrvu skutera,buseva i iznamljenih auta, nije nista prema voznji u Srbiji ,tako da mislim da su malo preterana iskustva vozaca sa drugih foruma o putovanjima.
Jedini bas uzak put je ka plazi Kouloura - ko ide do te plaze neka se vrati istim putem a ne ko ja sto nisam poslusao zenu :D i nastavio nekom stazicom gde srecom niko nije naisao prema nama.

SPOMENIK U GUVIJI

Slika

Mesto gde su se nasi mucenici iskrcavali je obelezeno spomenikom. Medju prvima tog ledenog januara 1916 se iskrcala i bolnica Moravske divizije. Na ovom mestu vec zaboravis da si na moru i emocije pocinju da obaraju...

Slika

VOJNICI, JUNACI... Cacanin major Dragutin Gavrilovic na fotografiji u srpskoj kuci u gradu Krfu.

Sta reci o fotografijama,predmetima i licnim stvarima ovih besmrtnih mucenika osim da suze same krecu...


U kucu probajte da dodjete sami,bez vodica - hvala Zeljku iz kuce na ovom infu!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 16:01 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Ja bih se drugi put odlucila za smestaj u samom gradu Krf koji je prelep (pod uslovom da se ima obezbedjen parking) a na plaze svaki dan kolima!

A preporucujem i manje poznatu Yaliskari plazu koja nas je odusevila.

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 14:21 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:49
Postovi: 123
Pol: Seka
Medo,
Svaka čast - baš je lepo ... samo nastavi ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 14:22 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
PLAVA GROBNICA

Slika

Gledam more i samo mi u mislima one majke sa fotografija, koje daju pomen sinovima u Srbiji.
A sinovi ovde leze...

CHURCH OF ST. SPYRIDON

Slika

Crkva je iz 16 veka i posvecena je zastitniku grada Krfa.
Kako smo proveli 6 popodneva u gradu, obisli smo smo ga bas detaljno.
Splianada i Liston (pivo 4 evra), Stara (ulaz 4 evra) i Nova tvrdjava, muzeji, Kanoni, Pontikonisi i naravno posmatranje aviona - sve je lepo ali ipak najlepsa stvar su stanovnici grada - ljubazni i srdacni!

LISTON

Slika


HE PANAGIA SPILIOTISSA

Slika

Pravoslavna bazilika sa predivnim Vizantijskim ikonama.


Domaca atmosfera :)

Slika

POGLED SA NOVE TVRDJAVE

Slika

Tvrdjava je podignuta u 16 veku.

CITY HALL

Slika

CRKVA SVETOG GEORGIJA

Slika

Nalazi se zasticena zidinama Stare tvrdjave.

OLD FORTRESS

Slika

Pocetak zidanja Stare tvrdjave seze u doba Vizantije. Kasnije je prosiruju Venecija i Britanija.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 15:46 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
VIDO - POGLED SA STARE TVRDJAVE

Slika

PONTIKONISI

Slika

Ostrvo krije malu crkvu - dragulj iz doba Vizantije. Brodic kosta 2 evra.


ACHILLEION

Slika

Letnja palata princeze Sissi. Ulaz je 7 evra.
Vredi videti.

BENITSES

Slika


Simpaticno mesto - lepa plaza i cista voda. Veliki ,besplatan parking. Dve lezaljke,suncobran,kapucino,frape,neka grcka pita i voda su kostali 6.5 evra! Konobar je ,cuvsi da smo iz Srbije, kad god prodje ponavljao - brothers!!!
Let padobranom 40 evra.


VLACHERNA MONASTERY

Slika

Sigurno najfotografisano mesto na ostrvu.

PALAIOKASTRITSA

Slika

Prednost smestaja u Guviji je sto do skoro svakog mesta mozes kolima da stignes za 20-tak minuta
Plaze u ovom mestu izgledaju puno bolje na slikama nego uzivo - bar meni ili je tom utisku doprinelo veoma prljavo more - necu ni da pisem sta smo sve videli. Ok,mozda je to bila losa sreca ali pravi razlog za posetu je bio manastir.

MONASTERY OF THE VIRGIN MARY

Slika

Iznad plaze se nalazi manastir iz 13 veka sa prelepom bastom i malim muzejom koji osim fresaka cuva delove skeleta kita.
Ko hoce kolima do gore neka porani (postoji parking ali je posle 10 velika guzva) i postuje semafor!
Da - ovde smo jedino na celom ostrvu videli da se slobodnije obucenim damama daju marame i suknje.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 16:57 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
PLAZE NA OSTRVU

Slika

Puno plaza, sto pescanih,sto kamenitih, sa tezim i laksim prilazom kolima.
More je u avgustu svuda bilo toplo pa cak i na cuvenoj Paleokastrici.
Za one koji vole da plivaju , mislim da je najbolja Bataria u Kasiopiju.

GLYFADA BEACH

Slika

Nismo bas neki fanovi plaza ali smo skoknuli do Glifade na nagovor recepcionarke iz hotela.
20 minuta voznje kroz lepe predele, vruc pesak, cista i topla voda.
Do 10 ujutru je bilo puno mesta za parkiranje na putu neposredno do plaze.

VENECIJANSKI BUNAR

Slika

Ulice grada su veoma zive ali postoje i mesta za opustanje kao sto je ovaj restoran.



POVRATAK

Slika

Od Guvije do Cacka nam je trebalo oko 14 sati - 10 sati u autu a ostalo trajekt i pauze.Put je u principu ok, narocito je atraktivan prema Igumenici a malo losiji u makedoniji u povratku.
Evo nekih cifara - presli 2100 kom, benzin 225 evra,putarine oko 38 evra, trajekt 90, hoteli 650 evra ili ukupno malo vise od 1000 evra za 14 dana na Krfu.

STOBI

Slika

Najduzu pauzu (vise od sata) smo imali u Stobiju - lokalitet se nalazi na auto-putu kroz BJRM.
Ulaz je 2 evra i vredi videti.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 19:31 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 09:49
Postovi: 123
Pol: Seka
Auuuu Medo ala lepo potpisuješ slike . :clap: :clap: :clap: :op: .. a slika na profilu ti je ... :? :shock: :o


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 19:35 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
Nekad Medo a sad grizli


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 20:24 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
A eno slike omiljene mi plaze stavih na temu Dasia tamo su nesto pitali

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 22:23 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
Gledao sam hotele i u gradu ali mi se nista nije svidelo - ili je bezobrazno skupo ili su lose lokacije ili nema parking.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 22:41 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Ih bezveze

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 29 Avgust 2014, 23:11 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 22 Avgust 2014, 15:04
Postovi: 15
Lokacija: Niš
Divne slike, kratki, ali precizni komentari. Na Krfu sam bila pre 2 godine i uspelo nam je da za 10 dana vidimo polovinu ostrva i to od Kerkire pa nagore ka severu. Bili smo u Kasiopiju, koje je za mene pravi dragulj, a Kerkira je raskosna lepotica. Mislim da cu iduce godine ponovo tamo, jednostavno to ostrvo ima posebno mesto u mom srcu, verovatno ne samo zbog njegove lepote već i značaja koje ima za naš narod. Posle obilaska Srpske kuce i ostrva Vido, pomislila sam da bi trebalo da nasa država preuzme na sebe obavezu da svaku generaciju osamnaestogodisnjaka posalje da vide ova mesta i da shvate da su potomci hrabrog naroda.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=4AYR79lbRRk


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 00:02 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Medo, pozdrav i od mene! Divne slike i lepi komentari! :)

Samo da primetim nesto: Stobi je sada nesto sasvim drugo u odnosu na ono sa cim sam se susrela 2004! Tada sam rekla da nikada vise necu tamo stati, a tokom godina napravise tamo lokalitet za obilazak! :) Jednom cu morati da vidim sta su to napravili! :)

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 10:27 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
U Stobiju sam bio 80 :) na ekskurziji i evo sad ,posle 34 godine!
Volim te stare gradove, mozaike, uvek me iznenadi znanje ljudi iz davnih vremena.
Na ulazu je korektan wc, prodavnica suvenira a postoji i vodic koji vas provede kroz lokalitet.
Nismo hteli vodica - mislili smo da se necemo dugo zadrzavati, kad ostadosmo vise od sata!
Postoji oivicena staza koja vodi kroz lokalitet a ispred svakog objekta je tabla sa skicom i opisom, sto je sasvim dovoljno uz letak koji dobijes uz ulaznicu. Primetio sam i da su postavili osvetljenje ,pa verovatno uvece izgleda zanimljivo.Unutar lokaliteta je zabranjeno pusenje. Zamerka je sto nemaju restoran.Postoji i deo koji nije obelezen na karti i tu su verovatno u toku iskopavanja.
Necu da plasim :D , nismo videli zmije iako smo ulazili u kockarnicu i par kuca ali treba biti oprezan - na izlasku sam pitao cuvara i rekao je da nema otrovnica vec samo smukova.
Nama je odgovaralo da se prosetamo posle voznje ,pa nismo ni osetili kako je vreme proletelo - sunce je przilo, 33 stepena al sta cu kad volim :haha:
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 10:51 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6131
Pol: Seka
Medo je napisao:
Slika




Divna slika imenjace!

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 111 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.