Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Utorak, 19 Mart 2024, 10:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 19 Jul 2018, 19:32 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nije dogodovstina, ali je zapamceno letovanje! Slika Neka 1974./5.... Tata, sestra i ja u Milni na Bracu...u okviru odmaralista je bio i kamp...ne znam otkud takav izbor, verovatno nije bilo mesta u zgradama...elem, obresmo se pod satorom...to nisu bili "satorski smestaji" kao danas, neeee! Betonska ploca, krajevi satora nekako prikaceni da se vidi okolina, a i okolina tebe, ako ima dobar vid! Slika Kreveti "vire", tj. vide se ispod ivice satora...izmedju njih (satora) ckiljava svetla...a ja za prirodu i spavanje u njoj... Slika !!!!!

Vratismo se iz vecernje setnje, polegasmo, kad, u neko doba, pade mi pogled na "tavanicu"- nesto gadnog oblika, veliko, (al' u mojim malim ocima jos vece!) stoji...ne mrda...ovi moji spavaju, a ja ni ne disem! Ne znam "sta je to" (sada znam, bila je skorpija!), ali "zvuci pretece", ne znam sta da uradim, a strah me da ne probudim sve ljude oko nas...i, cutala bih ja i bila budna do jutra, da "to" nije pocelo da se krece! Vrisnula sam, probudila tatu, a kako sam bila k'o sirena, verovatno i pola kampa! Krenu "borba" i kad videh da je zgad :Slika , nekako jedva zaspah... Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 19 Jul 2018, 19:45 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Moja mama je sa mojom sestrom od 8-9 meseci i sa mnom od 5 godina putovala spakovana u samo jednu vecu torbu! (tada nije bilo "pampersa"!) Slika A ja!? Evo price, dve, tri, cetiri., pet...! Slika

Prica prva:

1988. godina...sin ima godinu i po, ja-trudna sa cerom...idemo na Cres...sin i ja-avionom do Pule, muz kolima, krece ranije , da nas saceka...nas dvoje (troje) sa tasnom preko ramena i torbekanjom (za bebu/malo dete), a mm (moj muz) kolima u koijima se ne vidi od stvari (jeste bio "jugo", ali nas dvoje i beba!)...na krovu je prtljaznik! Slika

Prica druga:

1990. godina...nas cetvoro, "jugo", hotel "Maestral", Crna Gora...auto utonuo u asfalt od stvari! Ponela sam i lavorcic, i prostirku za kadu, i bade-mantile...bolje da ne pricam! Sramota! A hotel imao i vise nego sto treba! Slika

Prica treca:

1993. godina...drugarica i ja, cetvoro dece...i gomila prtljaga...idemo sa decijim vrticima na more u Canj.. Slika Dan polaska kuci....moja cera se, tokom rucka, gubi medju decom i ogromnim kolicinama prtljaga, jer su stotine dece tu...i stotine torbi i kofera...od kojih je "stotina"-moja! Slika Drugarica mi kaze: "Idi ti, slobodno, trazi dete, ja cu se pobrinuti za nas prtljag...naci cu tvoje (obelezene) torbe i kofere i spakovacu u autobus!" Ja odlazim, nalazim dete, vracam se...pitam da li se snasla i pronasla sve moje pakete, kaze da jeste...uskoro autobus treba da krene, a ja primetim jedan kofer...pa drugi...torbu...drugu torbu..........i kesu sa dzempericima, na kraju! Ne mogu da verujem!!!??? Slika

Prica cetvrta:

1994. godina...preko poznanstva upadamo u semu sa "Beotursom"...idemo u Buljarice, drugarica i ja sa troje dece...do Bara -vozom, odatle autobusom koji nas ceka...ne volim da se guram i gazim ljude pred sobom, pa, zbog male dece i velikog "bagaza", cekam da se ostali ukrcaju u bus, a mi cemo na kraju...ionako smo upali kao "prekobrojni"! Kad prilazi "vodja puta" (nasa "veza") i kaze mi: "Je l' te, je l' se vi selite?!" Slika

Prica peta:

1996. godina...sestra, moja deca i ja putujemo busom u Petrovac...stizemo u ranim jutarnjim satima, autobus nas istovaruje (nas cetvoro jedini tu izlazimo!)...oko nas sumaglica...autobus odlazi, lagano se razilazi magla oko nas, a nas cetvoro ostajemo okruzeni koferima, torbama, kesama...! Oh, uzasaaa! Slika Imali smo 16 "paketa"!

Prica sesta:

2011. godina....deca vec odavno velika, putujem sama...na Tasos, pogadjate! Slika

Poslednji dan septembra, pola sata pred povratak kuci...iznosim torbe, kofere, kese...poklone...i ostalo....donosim pred autobus....uspesno sve upakujem u bus...i sebe, jer je tesno...u neko doba, cujem stariju zenu iza sebe: "Neki ne znaju gde stoji prtljag i kako se putuje!" Grmim u sebi, ali ocutim... Slika

Zakljucak: nisam kompetentna da nekome pricam o "jednostavnosti i komplikovanom"! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 19 Jul 2018, 20:41 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Postoji i "Prica sedma"! :mrgreen:

Nisam vise sigurna da li je bio pocetak juna 2012. ili 2013. godine. Spremam se za Tasos...pakujem se kao da se nikada vise necu vratiti- "veliki kinez", 2 "srednja", 1- "mali"...doduse, idem na 2 meseca...to treba da ide u prtljaznik autobusa...i jos veliki ranac, manji rucni, laptop, kesa sa klopom, kesa sa sesirima, u kojoj je carsav i peskiric, oprema za nocno putovanje, jastucici na naduvavanje...treba da je bilo 11 komada prtljaga....uz ovaj poslednji, koji treba da donese otac nase drugarice...nesto sam zaboravila, ne znam sad sta...ona je na Tasosu, tog jutra zove i pita da li mogu da joj ponesem jednu torbu...njen tata ce doneti, spakovali joj njeni nesto hrane i garderobe, da se dete ne trosi dole na ostrvu...razmisljam da ce biti problem, ali sta cu- moram da ucinim drugarici! E da, posto je pocetak juna, imam i kesu sa 2 jaknice! Noci su sveze u junu, a ja volim da izlazim! Slika

U pola 5 popodne sam kod SC....prate me muz i sin...da bih uspela da ubacim sav prtljag...fizicki...i da mi ne prave problem sto toliko nosim... :shifty: ...dolazimo ranije, bas zbog pakovanja u bus...ubrzo stize i tata nase drugarice....pozdravljamo se, covek prilazi svojim kolima i vadi veliku kutiju iz prtljaznika, ne preterujem- dimenzija 1x1x1 m! Slika Hvata me panika! U brzini smisljam plan...izdajem "direktivu" ko sta nosi...pocinje utovar u bus...prijavila sam se vec ranije vodicu, sitne stvari ostaju u kolima, a mi hitamo ka busu...prozivaju putnike za Potos, mi poslednji silazimo, pa prvo nas upakuju...njih trojica nose "svaki svoje"...prvo se ubacuje kutijetina (k'o dva kofera!), pa "mrtvac"- "najveci kinez", onda ova 2 srednja, i na kraju mali...niko nista ne pita, izgleda da su pomislili ono sto smo i pretpostavili: da smo svi putnici i da svako ubacuje svoje! :op-op: :op: Odahnem tu...put prolazi u najboljem redu...sutradan oko 12-12.30 h stizemo, konacno, u Potos, na glavnu ulicu...treba da me cekaju njih 3, da mi pomognu oko transporta do mog hotela i da jedna od njih uzme svoju kutiju...ali, devojke kasne...ostajem sama, sa prtljagom za cetvoro...i dvojicom sofera...jedan od njih pita: "A cije je sve ovo?" Kazem: "Moje!" Ne moze da veruje i pita: "Gospodjo, jeste li vi dosli da se ovde udate?!" "Nisam, vec sam udata!" Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 20 Jul 2018, 16:12 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dok se jos neko ne oglasi, da ispricam jos nesto! :D (jer, "Jednom sam hteo da umrem od gladi, a nikom nisam hteo da kazeeeeem!")

Davne, davneeee 1973. godine, negde krajem proleca...znam da je bilo pred kraj skolske godine... decak iz cetvrtog i ja iz treceg razreda OOS "Vladislav Ribnikar" (tada "Slobodan Princip- Seljo") bejasmo izabrani da, u ime beogradskih pionira, docekamo na aerodromu "Surcin"(valjda) iranskog saha Rezu Pahlavija i njegovu prelepu suprugu Farah Dibu...

Farah Diba

Slika

Dugo sam mislila da je to najlepsa zena na svetu! Naravno, njihovi domacini su bili Drug Tito i njegova supruga Jovanka Broz, a mi- malisani, koji smo "predano ucili francuski jezik" od prvog razreda osnovne skole, jer smo bili "eksperimenatalna skola", bili smo tu da gostima pozelimo "dobar dan i srecan put", na francuskom, da se izljubimo i predamo im cvece...sada, kada vratim film, secam se da uopste nisam imala tremu, jer u tom trenutku nisam imala pojma ni sta znaci, stvarno, car i carica,Slika ni ko su, u stvari, ti neki uvazeni gosti...vecu "frku" sam imala od Druga Tita i Jovanke! :mrgreen: ...secam se da smo nas dvoje bili izabrani medju najboljim djacima nizih razreda, da je decak nosio teget odelo i belu kosulju, titovku i pionirsku maramu (ime sam mu zaboravila, ali secam se lika), a ja sam bila mala devojcica u beloj kosulji, teget plisiranoj suknjici, belim dokolenicama, sa pionirskom maramom, kikicama i crvenim velikim masnama u kosi! SlikaSlika...ujutro smo dosli u skolu, ne secam se gde su bili djaci...mozda je trebalo da stoje pored puta i masu...skola je bila prazna, samo su "neke ozbiljne cike u odelima" dosle po nas, stavile nas u limuzinu i odvezle nas pred Skupstinu grada (nekadasnji Stari dvor)...

Slika

...."sef Protokola Vasic" (toga se secam dobro!), otvorio mi je vrata limuzine i samo sam "ispala" na crveni tepih...poveli su nas u zgradu Skupstine...secam se ogromne slike Djordja Andrejevica-Kuna na zidu (spram mene male, izgledala je "velika k'o kuca"!), ogromnih nekih hodnika i prostorija...sta smo tu cekali- ne znam...dobili smo instrukcije sta i kome treba da damo...tu sad imam "rupu u pamcenju"...sve mi se nekako u misli "doziva" batajnicki drum, ali nisam sigurna koji aerodrom je bio u pitanju...kao da "promice drvece" duz puta dok se vozimo ka aerodromu...zato me buni...

Uglavnom, sada smo vec na pisti...opet su tu tepisi...ne znam gde su, u mojoj glavi i stvarnosti, muski delovi delegacija, vidim ispred sebe Farah Dibu i Jovanku Broz...Farah Diba je mlada, visoka, vitka lepotica sa turbanom na glavi i duuugackim vratom, kao zirafa! Cini mi se da je bila u necem svetlo-plavom...Treba da joj kazem "Bonjour et bon voyage!", predam joj cvece i poljubim je...decak treba da preda cvece Jovanki Broz...i ne secam se sta treba da kaze...prilazim iranskoj carici, pruzam rucicu, ona se saginje, ali ne dovoljno da bih dohvatila njen obraz...tako je poljubim u taj vitki, dugacki vrat!! Slika Ok...njoj to bude simpaticno...nesto prokomentarise sa Jovankom...i, u tom trenutku, Jovanka se okrece ka meni i pita me: "Je li, a kako se ti zoves?" Slika Tu me uhvati totalni "zbun" i ja upitah: "Ko, je l' ja?" Slika

Do danasnjeg dana smatram to jednim od svojih najvecih blamova! Slika

Elem, ovu pricu zna nas drugar Bojko...i pokusavali smo zajedno da smislimo kako da udjem u trag bilo kakvoj slici sa tog ispracaja...nikakvu sliku nisam dobila, a bas bih volela da je imam! Slika Ako neko ima ideju kako bih mogla da dodjem do te foto-arhive, a sigurno postoji, molim da mi pomogne!

I dalje mislim da je ova zena prelepa! :ljubac:

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 20 Jul 2018, 17:47 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nasla sam snimak dolaska i doceka...


_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 20 Jul 2018, 18:40 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11130
Ово испаде анегдота са њиховог путовања :haha: .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 20 Jul 2018, 19:23 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Jes''! Al' s MENOM u glavnoj ulozi! :mrgreen: ;)

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.