Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Utorak, 19 Mart 2024, 12:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 02:23 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11130
Постоје они занимљиви мали догађаји којих се радо сетите кад поменете неко путовање, који су вама из било ког разлога драги, који вас из момента врате кроз време и простор у тренутак у коме су настали и које бисте волели с неким да поделите...
Надам се да ће тема заживети и да ћемо сви заједно поделити по неку анегдоту са наших путовања...

...Била је 2009. Септембар.Олимпик бич. Прво летовање у Грчкој. Спремио се ја и научио пар речи на грчком :) . Кренули смо супруга и ја у Катерини да прошетамо и свратимо до железничке станице да купимо карте за Солун. Обавили ми све то и хватамо бус за Олимпик бич. Међутим, станица где он стаје не функционише јер се сређује асфалт. Кренемо ми околним улицама да тражимо бус станицу. Уђемо у једну уличицу и видимо двојицу како истоварују цемент из камиона. Пожелим им добар дан и питам на енглеском да ли га знају. Један одговори нешто на италијанском, ал џаба кад не разумем. Реко', сад ћу да пробам своје знање грчког: „Леофорио стаси, Катериноскала“ , питам. Одговори један: „Екато метра, дексија“. Испроцесирам набрзину реченицу, али не нађох те речи у свом речнику. Види он да нема леба од мене, скочи са камиона, поведе ме до краја улице и показа шта је рекао. У истом тренутку онај други довикну: „Сто метара десно.“ Рекох: „Пријатељу што бре не рече одма' “. Насмејасмо се сви, захвалисмо им и пожелесмо срећан рад. Тиме потврдисмо ону нашу народну: Говори српски да те цео свет разуме :) . Е, од тад и заволех тај грчки...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 10:47 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6128
Pol: Seka
:haha:

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 10:50 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6128
Pol: Seka
:nevera: Nije bas anegdota, ali podsetio si me kako sam krenula na skijanje u Francusku, odusevljena sto cu posle 20 godina da obnovim znanje francuskog jezika, a i znam price da Francuzi mrze engleski. E al gde god sam usla i postavila pitanje na francuskom oni nadtavljaju razgovor na engleskom! Bice da me nisu razumeli!

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 10:58 
Nije prisutan
Vodič
Vodič
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:40
Postovi: 6128
Pol: Seka
Evo jedne - pre milion godina, kad sam bila student, odem sa drugaricom u Sarajevo. Krenusmo na cevape kod cuvenog Ferhatovica. Pitaju nas koliko zelimo, mi kazemo po 10 , tako se naviklo. Oni nas 5 puta pitaju da li smo digurne, da nam nije mnogo....Skoro se naljutismo, kao jel vidite vi kolike smo mi, pa gladne smo, pa idemo posle na put.... kad stigose cevapi, ono za celu vojsku, dzinovski, a mi nismo znale. Pojele po jedan ipo, toga se secam i popadale!

_________________
Imamo naš forum!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 12:13 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11130
:smesko-gore-dole: Французи и енглески!
Ког год Француза питах на енглеском, добих одговор на француском :) . Да си им се обратила на енглеском, можда би и имала шансу да вежбаш француски :smesko-levo-desno: .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 12:28 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11130
Ево још једне...
Егнатиа одос, негде изнад Александрополиса, 2011. Нешто после поноћи...Путујемо на Тасос. За неку другу причу је откуд тамо, а путујемо на Тасос :) . Стали на паркинг да предахнемо од вожње. Недалеко од нас се паркира возило француских табли. Прилази нам чикица и нешто проговори на француском. Од свега га разумедох Мека. Реко му ја на српском да га ништа не разбирам, а он понови Мека. Видевши у једној руци поњавицу, уклавирим ја шта њега занима ;) .На брзину се оријетишем. Пут иде правцем запад - исток. Мека мора да је мало јужније од Александрополиса. Покажем му ја руком у правцу аутопута па мало десно, де процених да је Мека. Каза он мерси,простре ону поњавицу и поче да клања. После пар минута уђе у ауто и утону у девети сан :) .

Мало касније, паркира још један поред нас. Унутра сви спавају, а мајстор, како је угасио мотор, тако је завалио главу на прозор и угасио и он. Срећа његова па баш ту беше паркинг :) .

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 30 Avgust 2014, 22:59 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:43
Postovi: 40
Petronije bas me slatko nasmeja ova tvoja Meka. :haha: Dobro putofilsko iskustvo. :clap:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 31 Avgust 2014, 18:52 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11130
Ирена, и сам се увек насмејем кад год се сетим тог догађаја :haha: .

Овом приликом бих позвао и Пеф да нам исприча своју анегдоту из Стобија :eusa-whistle: :eusa-whistle: :eusa-whistle: Поззз.

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Septembar 2014, 14:31 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Joooj, ne znam da li je uputno...Slika Ali, hajde, nek' ide zivot! Slika Nasi smo, pa ce valjda biti u redu!

Elem! 2004. godina., nas prvi odlazak na Tasos je u pitanju...ja pojma nemam kojim putem i kako idemo, ostavljam nasem "soferu" da vodi brigu o tome...putovanje tece kako treba, do makedonske granice...pojma nemam da se Makedonija "prelazi" za 2 sata, niti da usput nema restorana i toaleta...pocinje da mi "kovrlja" u stomaku, nedugo posle prelaska granice....strpljivo cekam tablu na kojoj ce biti takva neka oznaka....nista....Slika....nista....Slika....kovrljanje i preznojavanje, a 40* napolju...odjednom, pojavljuje se tabla "STOBI-75 km" (pre te je bila jos koja, samo ja nisam primetila!)..."STOBI 60 km"...."STOBI 45 km"...."STOBI 30 km"....redjale su se table...bili smo sve blize..."STOBI 15 km"..."STOBI 1000 m....restoran, WC, odmoriste...."....u bolu i zgrcenosti, nazirala se nada..."STOBI 500 m"...STOBIIIII! Umesto izraza olaksanja- ocaj na mom licu! Dva polusrusena zida od cigle, ko zna kada "prislonjeni" jedan uz drugi...okolo korov i visoka trava!!!??? Pocinjem da besnim, placem...i, u trenutku, pade odluka: "Nema se sta vise cekati!" A nije bilo ni "kad"! Slika
Rasporedih clanove porodice "na strateske tacke", na coskove automobila, da budu zastita od tudjih pogleda....oni su gledali na put...a ja "svoja posla"! Slika

Godinama posle toga su me zavitlavali, a ja sam okretala glavu od tih tabli...za Stobi nisam htela ni da cujem!
Srecom, pre par godina su resili da srede taj lokalitet a, u medjuvremenu, pronasli smo mesta (naravno, ne na samom putu), gde odmorimo, rucamo, popijemo kafu, prespavamo... Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Septembar 2014, 15:34 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 20:00
Postovi: 3446
Lokacija: Bačka Palanka
Pol: Bata
Bio sam na sajmu u Minhenu i jedan dan smo išli na sajam u Ninberg. U metrou koji vodi od sajma do centra pitamo mi na čistom tarzen inglišu nekog dedu gde se silazi i tako to. Posle par rečenica pita nas deda isto na tarzanskom "A vi ste amerikanci?" A ja pomislih "E moj deda pa ti stvarno nemaš pojma engleski kad si od nas pomislio da smo Ameri".


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Septembar 2014, 18:07 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
pefkari je napisao:
niti da usput nema restorana i toaleta...

Ux, nisam trebao da te podsecam - stvarno kad razmislim, ni kroz Makedoniju a ni Grcku nema dovoljno odmorista ,narocito deo prema Igumenici!
Za muske nije toliki problem ali za zenskadiju, bogami jeste.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Septembar 2014, 18:28 
Nije prisutan
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Nedelja, 24 Avgust 2014, 14:48
Postovi: 53
Pre 30 i kusur godina, ekskurzija ... Na aerodromu u Splitu ceka nas 4 autobusa i pravac Sibenik.
Stizemo u hotel,smestamo se i onda neko ukapira da nema profesora istorije! Trazi tamo, trazi vamo, nema coveka nigde, ko da je u zemlju propao. Vecaju profesori, vecaju i najzad odluce da se taksijem vrate do aerodroma. Posle nekog vremena, vraca se taksi (lepa vremena bez mobilnih) i zaustavlja ispred hotela gde zajedno cekaju profesori i djaci. Otvaraju se vrata, izlazi profa istorije i nastaju ovacije! On saceka da se smirimo, gleda skup od dvesta ljudi i progovori:
Dobra ste deca ali, bre, rekao sam vam da se na ekskurziji ne gubite!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Septembar 2014, 18:30 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nema veze, nisi ti kriv! Slika Situacija je bila takva, a od tada sam, pa sigurno bar 30-40 puta prolazila kroz Makedoniju... Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Septembar 2014, 18:31 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11130
Медо, баш је ух :), али како Пеф рече, наши смо, па је у реду ;).
Иване, могу да замислим деду :).

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 01 Septembar 2014, 18:35 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
1. Leto 2007. ...mm i ja u hotelu na Tasosu...svakoga jutra srecem na terasi ispred nase sobe coveka koji je gost kao i mi...uvek nesto cita, ja letimicno bacim pogled, pozdravim na engleskom (ubedjena da je covek stranac, recimo Nemac!), , on odgovara, takodje na engleskom...prvi dan, drugi, treci, nekog n-dana, covek se prvi javi i kaze "Dobro jutro!" Zabezeknuta, s mislju "kako je moguce da ga nijednom nisam cula da prica", otpozdravim i pitam ga "Pa Vi ste "nas"?!"...covek odgovori "Nego sta sam!"...pitam ga "Pa zasto ranije niste rekli?", a on ce "Hteo sam da vidim dokle ovo moze!" Narednih dana smo se pozdravljali na svim jezicima na kojima smo to znali!
Nije smesno kad se ovako prica, ali meni je toliko bilo simpaticno, da se i danas toga cesto sa osmehom setim!

2. Jedne davne godine, bejah sa drugaricom i decom u Crnoj Gori...na plazi je bila porodica, "tata"- "lep k'o upisan"! Otplivam ja malo dalje od obale, "tata" doplivao negde blizu mene sa jednim detetom i povika drugom detetu "VisnjO, dodji kod MisU!" Tako sam pocela da se smejem, umalo se ne udavih!"

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.