Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Utorak, 19 Mart 2024, 08:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 22 Januar 2016, 11:14 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Moraš pažljivo da pratiš ponudu, fleksibilnost u datumu i prtljag utiču na cenu. Siguran sam da znaš da Vueling iz Beograda leti samo jun-septembar.
I ja isto gledam smeštaj na airbnb, "šarena" je ponuda. Siguran sam da ćeš naći nešto da odgovara.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 22 Januar 2016, 12:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
VlaMar, kad u Rimu izadjete iz aviona odmah sa desne strane su pokretne trake-stepenuce za sprat gde su gejtovi za odlaske. Raspored gejtova je svuda ispisan i ne možeš da omaneš. Do najdaljeg gejta stižeš za max 25 minuta. Naš avion je malo kasnio pa su nas žvali preko razglasa da dodjemo tu i tu! Spasa se zezao i rekao da smo postali slavne ličnosti kad su preko razglasa objavili: "Mole se g-dja Duja i g-din Spasa da dodju na gejt... ukrcavanje za Barselonu je u toku!" A mi smo tada bili na pola puta! Naravno da smo stigli sa malim zakašnjenjem i niko nije ništa rekao na to.

E, sad! Ne znam kad stižeš u Barselonu? Uglavnom, mi smo do centra išli siti-busom za 5 evra po osobi. On ide na 5 ili 10 minuta ( ne sećam se tačno), noću ide na 20 minuta. Staje na 4 stanice u gradu.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 22 Januar 2016, 12:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Evo i tačnih podataka za sity bus, nisam dobro upamtila cenu.

http://www.aerobusbcn.com/temas/Barcelo ... oCK7zw_wcB

Mi smo koristili ovu karticu.

http://barcelonacard.partner.city-discovery.com

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 22 Januar 2016, 13:49 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2676
Lokacija: NS
Pol: Seka
VlaMar je napisao:
Moraš pažljivo da pratiš ponudu, fleksibilnost u datumu i prtljag utiču na cenu. Siguran sam da znaš da Vueling iz Beograda leti samo jun-septembar.
I ja isto gledam smeštaj na airbnb, "šarena" je ponuda. Siguran sam da ćeš naći nešto da odgovara.



Pratim stalno :) Meni prtljag nije bitan a ni konkretan datum jer ga i nemam. I odgovara nam kraj juna ;)
Jedva cekam da odes i da se vratis sa svezim info. Ti si mi zlata vredan :smesko-levo-desno:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 07 Jun 2016, 13:52 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 25 Jul 2015, 12:08
Postovi: 110
Lokacija: Beograd-Jug
Pol: Bata
koliko ranije treba kupiti karte preko vuelinga za barselonu?
da li imaju neki promo period?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 26 April 2019, 09:00 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15598
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Ok, ovo možda ne spada baš u ovu temu, ali ne bih da otvaram novu.

Elem: putovanje grupnim aranžmanom moram da skratim i da gledam kako da se vratim nazad za odgovarajući datum.
Ruta je Normandija-Bgd
Šta gledam:

Avioni
Autobuska karta od Ruana do Pariza (sa 1 ručnim koferčetom) je 8-9e, zavisi u koje vreme idete, sa koje gradske stanice u Ruanu krećete, na kojoj stanici u Parizu izlazite, a i različiti prevoznici imaju različite cene. Put traje oko 1,5h do 1h 50m.
Vozom se (opet u zavisnosti od vremena polaska) stiže za 1,1h – 1,5h. Kreće sa Rouen Rive Droite, a stiže uvek i samo na Paris Saint-Lazare.
Vreme i trošak transporta se uvećavaju za cenu prevoza od pariske stanice na koju ste prispeli do aerodroma. Ako idete metroom, ili nekim drugim redovnim gradskim prevozom, to bude najjeftinija varijanta, recimo od stanice Paris Porte de St Ouen do CDG saobraća redovna metro linija br 4 (za 45m, cena 12e), Shuttle (19m, 45-60e). Sa iste stanice, do aerodroma Orli može: metro+tramvaj (48m, 13-15e), voz (1h20m, 7-11e), shuttle (23m, 45-70e)
Uglavnom postoje šatl linije od većih bus/voz stanica do aerodroma, samo treba paziti na satnicu za ove manje aerodrome, a cene karata nisu baš slatke - u nekim slučajevima (što me je iznenadilo) cena taksija je čak niža nego cena karte za shuttle!
Raspored i cena letova, kao što već znate, zavise i od dana u nedelji i željenog vemena polaska, datuma (zbog sezona i praznika) kao i od aerodroma polaznog i dolaznog.
Navrat-nanos varijanta je (kao i obično) ona koja zahteva trošenje ili veće količine vremena, ili veće količine para... Ovaj hitni slučaj je imao ovakve opcije, uz samo ručni prtljag (ovo dajem radi eventualne buduće komparacije):
Direktan let za Bgd (sa CDG,2h20m) 220e, Wizz do Temišvara (sa CDG,7h25m) za 129, a do Budimpešte (sa ORY, 2h15m) 95e, za Niš bi morala neka varijanta presedanja, jer nema direktnih letova do Pariza.
Dalje znate: Geatours ili Terratravel, uz dodatno vreme od aerodroma do kuće.
U normalnoj situaciji, neku od ovih kombinacija bih smatrala prihvatljivom cenom putovanja za oba smera :lol:

Putovanja vozom do Srbije ni ne razmatram. Možda grešim?

Bus bi mi bio prihvatljiva opcija, problem je što za Srbiju nema puno polazaka pa satnica najčešće ne odgovara... Početna varijanta: dođi do Pariza za cca 10e, pa gledaj šta ćeš dalje

Imate li nekih iskustava na ovu temu 'hitnih putovanja' i kako se snalazite?

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 26 Jun 2020, 13:52 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 19 Maj 2020, 13:59
Postovi: 10
Pol: Bata
Имао сам такво искуство са само 30 минута између два лета и не вреди живаца. Предлажем да пажљиво изаберете. Лично нисам успео да ухватим други авион, али добио сам поврат новца, што је добро.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.