Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Utorak, 19 Mart 2024, 12:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 31 Decembar 2015, 10:41 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 31 Decembar 2015, 10:21
Postovi: 2
Pol: Bata
Zdravo, dosta putujem pa bih željeo podjeliti nekoliko izkustva kod pretrage avionskih karta:
-Ako je moguče za duge letove odaberite dan odlaska i prilaska UTORAK jer je zanimanje za taj dan najmanje pa su karte najeftinije.
-Za krtake letove je proavilo rezervirajte što prije je moguče, no za duge ljetove to ne važi, letovi bukirani tjedan dana prije odlaska mogu biti jeftiniji nego oni poslje par meseci.
-Ima i neki savjet da se traži u srjedu(ali to baš nisam prakticirao) jer se tada serveri updejtaju(nešto takvo nisam baš siguran)
-Tražite strane za pretrago Avio karta: SKYSCANNER KAYAK MOMONDO JEFTINE AVIO
-Pratite strane sa akcijma avio karta: SECRETFLYING EXBIR HOLIDAYPIRATES

Nadam se da sam pomogao i da čete uštediti nešto ;)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 31 Decembar 2015, 13:13 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Odlična tema i u pravo vreme. S obzirom da si naveo da dosta putuješ možda mi možeš razrešiti i nekoliko dilema.
Putovanje koje me zanima sa polaskom iz Bgd ima jedno usputno sletanje, obično u Cirihu ili Minhenu, a vreme između dva leta je 40 min. Da li si imao slično iskustvo i da li je to vreme dovoljno za prelazak na drugi let, da se prebaci prtljag i šta se dešava ako prvi let kasni.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 31 Decembar 2015, 13:58 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Mogu ja da se umesam (kao ti meni sinoc..a i inace :nja-nja: ) i odgovorim. Moj brat je zadnji put dolazio iz Rige letom preko Berlina za Bg. Razlika izmedju sletanja aviona iz Rige i poletanja za Bg je bila 45 minuta i jos je ovaj iz Rige kasnio u startu zbog tehnickih problema. Avion iz Berlina ih je uredno cekao i poleteo tek kad su oni stigli.
Kad je takva situacija osoblje aerodroma se razleti, organizuje neki prevoz za putnike i prtljag direktno sa piste do ulaza u drugi avion.
Deluje nerealno, da poput autobusa ceka na stanici dok ne stigne taj koga cekaju ali eto, tako funkcionise.

Inace on je koristio usluge air baltica i valjda lufthanse

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 31 Decembar 2015, 14:56 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
VlaMar, to je uglavnom lutrija. Mi smo jednom do Pariza išli preko Ženeve, low-costom. Imali smo oko 45 min. Nije bilo šanse da se prebacimo, jer je avion iz Beograda kasnio. Sreća da je bilo dosta aviona za Pariz i slobodnog mesta, pa nismo dugo čekali.
Naši prijatelji su čekali u Londonu 12 sati da bi odleteli za Njujork, jer im je prvi let kasnio. Prtljag im se izgubio.
Medjutim, mi baš puno putujemo avionom i imali smo samo taj jedan slučaj.
U svakom slučaju dobro izanaliziraj pre puta gde je koji "gejt", jer su ti aerodromi baš poveliki. Jest da neznaš sa kog na koji ćeš ići, ali bar kad saznaš možeš da se brzo organizuješ.
Što se gubljenja prtljaga tiče, uvek treba biti spreman na to. Zato treba sa sobom poneti lekove uz obavezno lekarsko mišljenje, kao i bar jednu presvlaku. Mi nosimo kopije pasoša i cedulju sa bar nekoliko nama važnih brojeva telefona ( prvo zato što može da se izgubi pasoš, drugo zato što može da se izgubi mobilni, a više neznam ni jedan broj napamet)!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Januar 2016, 05:47 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Četvrtak, 31 Decembar 2015, 10:21
Postovi: 2
Pol: Bata
Samo sam jednom mao takav slučaj i nije bilo problema. Sve ovisi ako ima zakasnjenja, ako nema ,nema problema, I ako ima zakasnenja druki če avion da sačeka, ako je zakasnjenje recimo 15min. Mislim da ako su svi ljeti istom avio kampanijom onda sačekaju, jer neče da gube mjesta u avionu. Inače ja imam problema sa predugim čekanjem, jer nekada jeftini ljetovi imaju dugo čekanje, Jednom sam čekao 23sata, ali barem je bilo u DUbaju koji je dosta velik .


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Januar 2016, 10:49 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Hvala na odgovorima. Potvrdili ste neka moja razmišljanja. Na sajtu Lufthanse stoji da se kod vezanih letova kompanija obavezuje da sačeka čekiranje putnika koji presedaju ako je kašnjenje "tehnički prihvatljivo" ili da obezbedi mesto na sledećem letu. U komentarima postoji 50-ak pritužbi da se kod malog razmaka između letova desilo da prtljag stigne sledećim letom ili sledećeg dana. E sada, da li na milion prevezenih putnika 50 čine statističku grešku :)

Za sada sam karte stavio na "praćenje". Prošle godine je 14.februara bila akcija gde su se 2 karte mogle kupiti po ceni jedne pa ću sačekati, putovanje planiram za april.
Imam dve varijante, finansijski veoma slične:
1. transfer do Budimpešte i direktan let Ryanair-om
- prednosti: direktan let, imaću priliku da obiđem još malo Budimpeštu
- mane: kasni let i dolazak u 23:15 i zbog toga problem u organizaciji smeštaja (planiran iznajmljivanje stana) i pakovanje u "dimenzionisane" kofere
2. let iz Beograda sa jednim presedanjem
- prednosti: polazak iz Bgd-a i dolazak u podnevnim satima pa bih imao jedno poslepodne više
- mane: stres oko presedanja i prtljaga


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 01 Januar 2016, 11:53 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
VlaMar, evo kako mi to radimo. Prvo na dva velika lista papira, odvojeno, napišem(o) šta sve od kućnog praga do nazad do kućnog praga treba uraditi. Kola, taksi, prtljag, takse, avion, lokalni prevoz, smeštaj u putu, rent-a-car, Bla Bla Car...E, kad sve to "nakarikam" za svaki mogući predlog i saberem, donosimo odluku.
Bla Bla Car je jako dobra stvar. Mi ga u poslednje vreme dosta koristimo. Prošle godine smo od Liona do Ženeve platili 20e po osobi i začas stigli taman na vreme da uhvatimo avion za dalje.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 16 Januar 2016, 22:07 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač

Pridružio se: Petak, 22 Avgust 2014, 23:54
Postovi: 115
VlaMar, evo i mog iskustva. Minimalno vreme za ceck in kod transfera zavisi od mnogih faktora,da nabrojim samo neke: veličine aerodroma (odnosno rastojanja od dolaznog i odlaznog gejta, da li odlazni gejt ima ponovnu bezbedonosnu kontrolu, koliko je krajnje vreme za boarding (posle koga se ne može ući u avion, a koje zavisi i od aviokompanije), koliko su tačni letovi aviokompanija (na sajtu flightaware.com može se videti koliko koji letovi kasne po danima, kako pri poletanju, tako i pri sletanju) itd. Kada su letovi vezani, obično je dovoljno planirati 90 minuta minimum između letova, mada je u zadnje vreme to malo, ne samo zbog kašnjenja, nego i zbog pojačanih kontrola, ali si bar miran u pogledu sigurnosti dalje veze ako se ne stigne na vezani let (meni se nedavno dogodilo da mi je zbog otkaza leta u odlasku plaćeno noćenje u Parizu, a u povratku, zbog kašnjenja i čekanja od 8 sati za drugi let, obezbeđeni vaučeri za ručak u restoranu, naravno ne razmišljaš ni o traženju drugog leta, sve oni odrade). Generalno ne preporučuju se letovi sa presedanjem bez vezanih letova, jer razlika u ceni obično ne pokriva rizik, a vreme između letova ne može se planirati ispod 4-5 sati minimum. Što se tiče prtljaga, ukoliko let kasni, pa vreme do sledećeg leta padne ispod 30-45 minuta, verovatno se može stići na taj let ako je vezan (jer kao što neko reče, kompanije organizuju doček svojih putnika i brz transfer do sledećeg gejta), ali čekirani prtljag možda neće stići na taj let jer se cargo zatvara ranije. Ukoliko nije vezan let, čekiran prtljag se (koliko ja znam) mora regularno sačekati i ponovo čekirati, što povećava minimalno vreme između letova (meni se čak desilo na vezanom letu, koji je leteo znatno kasnije, da prtljag vidim kako se okreće na traci, umesto da bude direktno čekiran na drugi let, sreća pa sam ga podigao i ponovo čekirao). U svakom slučaju, ukoliko se ima više prtljaga (čekiran, carry on, lap-top) nije baš zgodno tegliti ga u grad (a da se ostavi na čuvanju na aerodromu se ne isplati), pa je vezani let, makar i sa višesatnim čekanjem više isplati, a na svakom aerodrumu se može relativno lako "ubiti" par sati čekanja.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 16 Januar 2016, 22:40 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19520
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Drugari, hvala vam sto delite sa nama ova iskustva! :ljubac: :ljubac: :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 17 Januar 2016, 17:14 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Hvala drugari na informacijama. Nemam previše preletenih milja i uvek su bili direktni ili čarter letovi. A sada bih da provedem par dana u Barseloni na proleće.
Sa polaskom iz Beograda nalazim karte sa 1 presedanjem i vremenom između letova od 40-65 min što me plaši da je malo ili sa 11 sati odnosno novog dana. Nikako ne bih želeo da mi odmor pokvari stres i jurnjava ili čekanje kofera.
Sa polaskom iz Budimpešte, Temišvara ili Skoplja ima low-cost kompanija sa direktnim letom. Kada dodam transfer do aerodroma i čekirani prtljag finansijski dođem da istu cifru. Tu mi je problem što se u Barselonu stiže kasno noću, pa je transfer sa aerodroma komplikovaniji (skuplji), kao i iznajmljivanje stana.
Nije baš tako lako putovati :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 18 Januar 2016, 14:36 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
VlaMar, sad kad si rek'o gde ideš, mogu da ti prenesem naša (D+H) :D iskustva.
Jednom smo išli preko Wizzaira za Madrid, preko Temišvara. Kombi do Temišvara je bio u jednom pravcu 20 e po osobi, preko Geatursa. Avion nas je koštao 80 evra povratna karta. Najjeftiniji su dva-tri meseca pre polaska, dakle ne mnogo ranije. Tu smo prtljag doplaćivali.
Prošle godine smo išli iz Beograda u Barselonu sa Alitalijom za 160 e povratna karta, sa kratkim presedanjem u Rimu. Nemaš nikakvu brigu u Rimu, jer to sve oni jako dobro organizuju. Koferi mogu da teže 23 kg, a ručni prtljag 8 kg, plus torbica. Put smo organizovali preko Tripadvisora. Jest da je malo skuplji avion, al kad dodaš put do Temišvara 2*20 e= 40 e po osobi i pare što daš za prtljag... i nije velika razlika. Prednost ideš direktno iz Beograda.
Jel si našao smeštaj?

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 18 Januar 2016, 15:41 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Dujo za vikend sam valjda "doktorirao" mogućnosti odlaska do Barselone.
* iz Beograda sa presedanjem cena povratne karte po osobi je ~190e po osobi sa uključenim prtljagom (više kompanija ima sličnu cenu)
* najpovoljnije je Wizz air iz Skoplja, sa 1 čekiranim prtljagom 23kg + 2 ručna prtljaga 8kg, 90e po osobi + 50e povratna kombi prevoz + 10e smeštaj jednu noć u Skoplju, mana je što leti samo dva puta nedeljno pa mi je malo dana za obilaske ili skup smeštaj
* cenovno slična ponuda je i iz Temišvara, karta je malo skuplja, transfer do aerodroma, takođe kombi, malo jeftiniji
* najbliži sam odluci za let iz Budimpešte, Ryanair sa čekiranim prtljagom 15kg + 2 ručna prtljaga 10kg, cena karte ~110e po osobi + Fudeks redovna bus linija mi se savršeno uklapa 40e
Možda nekome koristi koje su sve mogućnosti dostupne za letove iz Beograda.
U letnjim mesecima, od juna, iz Beograda leti Vueling.
Kao što sam ranije pisao, cenovno su mi ponude "slične" (mada 40e po osobi su ulaznice za par atrakcija), samo je da se odlučim šta mi je veće cimanje, stres i jurnjava po aerodromima ili dodatno putovanje do neke od susednih zemalja.
dujaspasa je napisao:
Prošle godine smo išli iz Beograda u Barselonu...
:snooty: Treba li da kažem šta treba da uradite u narednom periodu
dujaspasa je napisao:
Jel si našao smeštaj?
Preferiram stan u odnosu na hotel, zbog specifičnosti u ishrani. Par smeštaja se plasiralo u drugi krug, ali sam uvek otvoren sa predloge.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 21 Januar 2016, 15:59 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2676
Lokacija: NS
Pol: Seka
Kad resis sta si uradio ti javi. I ja pratim letove za Barselonu ;) Za sada mi je Vueling najpovoljniji.

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 21 Januar 2016, 18:30 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3782
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Večeras sam rezervisao karte sa polaskom iz Beograda, prevoznik Alitalia, sa presedanjem u Rimu. Cena za dve karte sa uključenim prtljagom, bez mogućnosti promene datuma 330e.
Na moje iznenađenje cene karata low cost kompanija su naglo skočile.
Pohvala za Fly Fly travel, od trenutka rezervacije prošlo je manje od 5 minuta do poziva kol centra sa proverom podataka, objašnjenja šta je uključeno, a šta ne i sl.
Dujo s obzirom da si letela istim letom možda opis presedanja u Rimu, s obzirom da avion iz Bgd sleže na terminal 3, a za Barselonu poleće sa terminala 1. Može i na pp.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 22 Januar 2016, 10:29 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2676
Lokacija: NS
Pol: Seka
Odlicno!
Meni je to puno jer nas je cetvoro. Preko Vuelinga nas izadje oko 500e sto mi je prihvatljiva cena. Gledam i smestaj na airbnb-u. Valjda ce se naci nesto. Ustvari, sigurno ce se naci nesto :) Samo da jos posao mm "dozvoli" putovanje...

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.