Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 23:14

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Subota, 19 Avgust 2017, 20:46 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Porucivali smo jos hranu i u restoranu Kiani Akti. Direktno preko puta gradsje plaze, malo pre nego sto pocnu beach barovi. Bili smo zadovoljni. Evo nekih cena

Slika

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Avgust 2017, 21:13 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Hvala ti puno Del. Ako se setim jos neceg sto me zanima, ja cu da pitam. A mozda ti i tokom mog boravka tamo stigne neko pitanjce u poruci na fbu :)
Ono sto me je bas iznenadilo je komplet meni na srpskom. :) A i prvi put vidim smudja u Grckoj. Mada bih radije tamo klopao morsku ribu, smudja ovde skoro redovno tamanim.
E da, jel ima na gradskoj neki fast food( giros, suvlaki...), za prvu pomoc kad se ogladni na plazi? :)

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Avgust 2017, 21:25 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Pa taj meni je kao za srpske turiste :D koji jel, najmanje placaju :D
To nije smudj, neka druga riba je, rekao mi je covek i ime ali se ne secam, neka u rangu pastrmke je.

Nemas na gradskoj fast food. Imas bas kod one raskrsnice, gde sam ti napisao da se krece ka Greek house-u, e na samom ćošku... u visini korner zastavise :D
Kupili smo tu 2x giros i suvlaki i ne bih ti preporučio, nije sveza hrana, podgrevaju je a i ukus je bzvz.
Bolje da krenes jos 100m ma gore do onog janakisa, koji sam vec spomenuo. Od njega do plaze ti ne treba vise od 4-5 min.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Avgust 2017, 21:33 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
E, pa to je laganica do Janakisa. U Pargi sam od Valtosa do prvog girosa isao preko brda, kao na Pancicev vrh da se penjem. :) Bez 40ak minuta nije trajao odlazak i povratak. :)

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Avgust 2017, 21:41 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Ne boj se, kretanje po Neosu ce ti biti vrlo slicno pentranju do Pancicevog vrha :D
Kako idete, solo autom ili busom preko agencije?
Da li imate u planu obilaske plaza okolnih?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Avgust 2017, 21:47 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Idemo busom, a rentiracemo auto na 5 dana za obikazak. BZa tih 5 dana planiram da zujimo, a ostalo vreme sve 4 u vis, bez cimanja. Mada sam ja za svih 10 dana klasicnog lenjcarenja, ali ko mene sta pita. :)

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 19 Avgust 2017, 22:05 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Tako je i najbolje, po mom mišljenju, ne treba forsirati i juriti. Mi smo isto tako.
Ako te zanima i oko drugih pkaza, pitaj slovodno, cak i na fb.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 20 Avgust 2017, 08:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 03 Oktobar 2014, 10:59
Postovi: 2361
Lokacija: Novi Beograd
Pol: Seka
Del Boy, baš, baš sam uzivala u slikama Sitonije.... :clap:
Ulepsao si mi ovo jutro... Lagomandra ujutru i pogotovo Spatis moji favoriti!
Slike su bas lepe i jako mi se dopalo sto si slikao kad nema guzve tako da deluju jos lepse i efektnije.
Svaka cast!!! :dance:

_________________
Govorim tiho i nosim psa sa sobom ...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 20 Avgust 2017, 09:48 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Hvala Jelka.
To je prednost odlaska na plazu u 8 ujutru - mozes da slikas praznu plazu, bez guzve. :)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 13 Septembar 2017, 09:41 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 25 Avgust 2014, 11:48
Postovi: 2065
Lokacija: ... TEBI IH DAO SVE, ZA TEBE ZIVEO...
Pol: Bata
Samo da se zahvalim Delu na korisnim informacijama. Giros kod Janakisa za klasu bolji od ostalih, kao sto je rekao. Riblji restoran blizu mesare, odlican pogled, odlicna i sveza riba. Restoran iza gola :) zaboravih mu ime, nismo nista iz onih kompleta ( klopa + salata + pice) probali, ali smo 4 puta vecerali tu, jer im je klopa fantasticna, porcije ogromne, a cene izuzetno pristupacne. Npr. sabljarka,ogroman komad 8,9e, hobotnica 11,7e, lignje 11,8e, skoljke 10e, razno meso do 10e. Grcka salata, dovoljna za bar cetvoro je oko 6e. Hleb sluze prepecen, preliven maslinovim uljim, origanom i seckanim maslinama i uz to daju namaz od maslina i namaz od jogurta i bibera. To donose kao starter.
Inace prvo vece blizu nas su sedeli neki Rumuni i narucili svi po komplet obrok onaj. Video sam da su porcije preobimne, ali me je 'odusevila' neka devojka koja je narucila bolonjeze, grcku salatu i pivo. :) Savrsena kombinacija. :D
Lokalni marketi, bar ona 2 blixu gradske i terena, zaista povoljniji od onog na m prema Toroniju, koji jeste odlicno snabdeven, ali i skuplji od lokalnih. Lidl me je potpuno razocarao, mozda i najgora njihova prodavnica u koju sam usao.

Ovih dana, kad isprebacujem sve slike, posveticu se kacenju istih. Neos je na mene ostavio bas pozitivan utisak. Jedino mi se nije svidelo sto apsolutno svi razbiraju srpski, pa imas osecaj da nisi izasao iz zemlje. Ali s obzirom koliko ljudi se grcima obraca iskljucivo na srpskom, nije ni cudo sto su ovi morali da nauce nas jezik. :)
Za ovih 11 dana malo smo i zujali po drugom prstu, pa cu narednih dana da kazem po koju o Lagomandri, Spatisu( mali raj), Kalogriji, Kuviji, Nikitiju, Agios Ioaniusu( ili kako se se vec zove), Karidi plazi, Oranz, Kalamitsi, Sartiju, selu iznad Neosa(zaboravih mu ime), samom Neosu i jos po nesto.

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170913/53639d2c354a117d359e8a56e388d2aa.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170913/cb327b29f3d38e5be2590cadcbbbaa69.jpg[/img]SlikaSlika[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170913/fe3895dad9beaf626e4ed2f6769a7cd4.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170913/caa17ac4716255abc5a11fb6a9ee848b.jpg[/img]


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 13 Septembar 2017, 10:35 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Jedva čekam tvoj putopis i drago mi je da ti je bilo lepo na Skitoniji i da ti se svideo Neos, ja stalno pričam da to mesto ima šarma! :D


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 13 Septembar 2017, 10:56 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 21:00
Postovi: 2872
Drago mi je Lune sto ste se lepo proveli i sto si uspeo na osnovu mojih objasnjenja da nadjes riblji restoran. Nadam se da ste bili zadovoljni njime.

Isto tako kao Milena, i ja jedva cekam slike. Mozda nam se i Petronije pridruzi.

Takodje, stojim ti na raspolaganju da ti objasnim grupnu fazu LE. Vidis, tu su sad 4 ekipe, igra se dvokruzni sistem, svako sa svakim, pa se sabiraju bodovi i to...
Posto nije tako bilo, kad ste zadnji put ucestvovali....


:plez: :nja-nja: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jct2YlbaXBg&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 13 Septembar 2017, 12:01 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Del Boy je napisao:
Mozda nam se i Petronije pridruzi.


Ће се придружи :mrgreen: , само да среди слике. А и дуга је зима.

Дерече, и ја бих да ти се овако јавно захвалим за све информације који си поделио са мном преко вибера, слике које си одаслао, као и покушаје да шармираш Султанију :D , тј Ангелики у циљу смањења цене. Ил си лош шармер или се она не да лако :mrgreen: . Како било, платили смо колико је тражила.

Ми нисмо толико обилазили околиш као Луне, нит смо толико ишли по каванама. У Итамосу смо јели ту соц порцију за 7.5 европејаца и било је доста за нас троје. У Тукану поцепали пицу. Одлична је, само смо се зезнули и узели од по метра. Имало је и за вечеру. Гирос код Јанакиса екстраординаран. Пилећи је, додуше био премастан. Бугаца одлична у објекту прекопута Јанакиса кад се крене низбрдо. Пазарио у наведеним маркетима најчешће воду. Цена Загорија на пакет 1.45, нису враћали кусур 5 центи, али се нису ни бунили кад сам дао 1.40 :mrgreen: . У четвртак ишао и на пјацу. Класичан бувљак. Цене повољније, домати пола евра, брескве, 0,8, кајсије из Едесу 1.5, гројзе од евра до два... ФК Неос је тренирао скоро свако вече, а једном су играли и текму. Стадион има рефлекторе, а и прскалице. Већ писах да је бусење боље но на Рајку. Паркинг никад није био проблематичан.

Од плажа ишли на Лагомандру, допало нам се и нисмо мењали. Миленица рече обданиште :D . И градска плажа је више него ок. Обишли и Никити, не из разлога туристичке побуде, већ сам морао до тамо по плин, а онда банусмо и у Лидл, а после и у Гироманију.

Сама Султана Хаус је била солидан смештај. Соба је довољно пространа, тераса и више но велика, у купатилу има простора. Било је проблема са топлом водом, не у смислу да је није било, већ су се дешавале ситуације да нестане, па дође после неколико тренутака. За нас маторе то није проблем, али за дете је био. Вај фај добро покрива, али проток лош. Пар јутара се осећао базд скептичких јама па смо обедовали унутар одајe.

Биће и слика...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 18 Septembar 2017, 11:09 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Четвртак ујутру...

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 18 Septembar 2017, 11:09 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.