Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 16:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Četvrtak, 06 Avgust 2015, 23:34 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Sve plaze koje sam "probala" na Sitoniji su bile "postepene" i, sto je za moje tabane bilo posebno "blagodarno", sa mekim peskom....potrefilo se da je voda bila bukvalno kao bara, da ne mozes da se rashladis...i temperatura vazduha je, ta 3 dana, bila bas visoka...meni je taj boravak ostao bas u lepom secanju...mogu da kazem za plaze koje smo uspeli da obidjemo: gradska u Toroniju -nocno kupanje, voda cista kao suza, sve se providelo, :D ; Tigania- predivna i poluprazna, samo malo pazljivije silaziti do nje; Kalamitsi- lepa, cisto more, ima kafic u pozadini, mislim i kabinu za presvlacenje; Orange beach (Portokali)- tu se 2-3 plaze nastavljaju jedna na drugu- ne bih vam je preporucila, jer je prevelika guzva na svakoj od njih, gora guzva nego na Adi...inace, da nema onoliko sveta, bas bi mi odgovarala! :D Za Lagomandru su mi rekli nasi domacini da je velikim delom u prirodnoj hladovini borova....nazalost, nisam uspela da je vidim...plazu u Sikiji sam videla "iz pticje perspektive", rekla bih da je kao i ostale- lepa i za boravak sa decom...od Sartija sam videla samo setaliste sa prodavnicama i giros "Ovelix", koji toplo preporucujem...imaju skroman, ali cist toalet, sa "propratnim materijalom"...ne znam da li sam nesto pomogla...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 08 Avgust 2015, 19:56 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 29 Jul 2015, 19:22
Postovi: 15617
Lokacija: Tu... i tamo
Pol: Seka
Svaka čast za temu, mislim da može biti jako korisna.

Mi bili 2 puta, oba u N. Marmarasu, tj bili smo smeštani na Paradizu. To je "predgrađe" Neosa, malo ispred - kad se dolazi magistralom.
Prvi put smo nešto zbrzali (tj. ja) dok smo tražili, pa je bio studio za četvoro u J&P vili
jandp-studios1@hotmail.gr (ako ne sme da se ostavlja kontakt, onda obrišite)
Ja sam ih kontaktirala direktno preko neta, to je porodični biznis, unuka odgovara na mail, prilično je ažurna u čitanju mailova. Period 15.7-30.7.2013, cena 40€ dan, čišćenje na 2 dana, peškiri na 3, posteljina na 5 dana. Smeštaj je vrlo skroman, ali mi je odgovarao zbog lokacije, i cene. Ne znam da li imam negde slike studia iznutra, ali evo kako izgleda spolja:

Slika

Mi smo bili u tom studiu u levom ćošku na slici. Sprat izdaju preko neke agencije, a prizemlje direktno. Dole su im četvorokrevetne varijante, s tim što je jedan krevet na razvlačenje (kauč na "klik"), pa smo mi tražili i dobili još jedan (kamperski, ali je dušek bio dobar). To nam je dosta skučilo prostor, ali je samo spavanjac i kujna unutra. Sto i stolice su na terasici napolju, komotno. Jutarnja kafica sa pogledom na more... Evo pokušaja da se vidi vila

Slika

Parking je u dvorištu iza kuće. A preko ulice je plaža

Slika

Paradizo je vrlo dugačka plaža, peščano/šljunkovita. Ima na Sitoniji mnogo boljih, ali za prvi i zadnji dan je sasvim ok. Mi smo imali i par lenjih dana kad nismo nigde išli, jer nam je tu pozicija bila jako zgodna: odeš da se bućneš, pa pređeš u 'lad ispred svoje sobe. Frižider pri ruci...

Naveče smo išli peške do Neosa, 20 minuta šetnje, ili malo duže ako usput fotkamo, mazimo magarence ili slično. Do grada je većinom uzbrdo, ali nije neki strmi uspon. Ima šljaštećih prodavnica u gradu koliko hoćeš... Naravno, i restorana, girosa, poslastičarnica, džidža-bidžarnica. Prijatno iznenađenje - u knjižari ima i knjiga na srpskom, naravno, bar 30% skuplje nego kod nas, ali ima.. Nisu samo Nemci i Englezi zastupljeni. Doduše, ne znam koliko se kupuje, ali ima našeg sveta koji razgleda... Imaju čak i knjige za decu
Chill box sladoledi - tu ostavismo i previše para... Ali možeš da složiš lepu voćnu salatu sa sladoledom, navukli se, šta ćeš...

_________________
Mislim PLAVO 8-) Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 06 Januar 2016, 09:54 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Nešto o smeštaju na Sitoniji može da se pročita i na susednoj temi, link: viewtopic.php?p=51889#p51889


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 08 Februar 2016, 08:56 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 11 Avgust 2015, 13:54
Postovi: 12
Pol: Bata
Pozdrav svima
Eto doslo je vreme da opet razmisljamo unapred gde provesti leto :-)

Zanima me da li je neko boravio u starom delu Nikitija ( levo od poznatog semafora u centru Nikitija)
Nama se prosle godine bas svidelo u tom delu...mir i tisina u odnosu na desnu bucniju stranu uz plazu.
Nismo uspeli na netu da nadjemo nikakve informacije o smestaju u tom delu Nikitija, pa eto ako neko ima iskustva bio bi mu zahvalan za bilo kakvu preporuku.
ps. da iskoristim jos jednom priliku da se zahvalim clanovima sa ovog sajta za proslogodisnje preporuke i savete, hvala vam ljudi!!!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 08 Februar 2016, 09:10 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Andreja, nema na čemu, zadovoljstvo nam je ako smo mogli da ti pomognemo bar malo. Mogu da ti kažem da ti je ova ideja o smeštaju u starom delu Nikitija odlična! Nažalost, ja ne znam ni jednu vilu koja se tamo izdaje, ali možda možeš da ih pronađeš na bookingu, ali da gazde ipak kontaktiraš direktno mailom. Proveri da li Nikana nešto ima u tom delu. Možda će i neko od forumaša imati još neke ideje ili konkretne predolge.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 08 Februar 2016, 09:51 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 11 Avgust 2015, 13:54
Postovi: 12
Pol: Bata
milenaidaki je napisao:
Andreja, nema na čemu, zadovoljstvo nam je ako smo mogli da ti pomognemo bar malo. Mogu da ti kažem da ti je ova ideja o smeštaju u starom delu Nikitija odlična! Nažalost, ja ne znam ni jednu vilu koja se tamo izdaje, ali možda možeš da ih pronađeš na bookingu, ali da gazde ipak kontaktiraš direktno mailom. Proveri da li Nikana nešto ima u tom delu. Možda će i neko od forumaša imati još neke ideje ili konkretne predolge.

Da bas je tesko za taj deo Nikitija naci smestaj, a i pitanje je da li ga uopste ima...
Uglavnom tako i nalazimo smestaj, direktno sa gazdom putem maila...nismo nesto obozavaoci raznih agencija
Javljam ako nesto saznam ili naletim za smestaj u tom delu.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 08 Februar 2016, 11:51 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 11 Avgust 2015, 13:54
Postovi: 12
Pol: Bata
Ovo sam dobio kao odgovor od Nikane:-(

"Nemamo u starom delu bas nista nazalost :(
Iskreno, prvi put nam se to trazi :)
Nismo ocekivali da ce neko biti zainteresovan pa nismo tamo obezbedili smestaj."


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 08 Februar 2016, 11:57 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Eh, šteta što nema ništa, jer kako sam ja videla u starim selima, reciom na Tasosu, ima dosta stranih turista, koji isto tako kao ti vole tihu i mirnu atmosferu koja tu vlada. Nemoj da odustaješ, prosto je neverovatno da u starom Nikitiju ne može da se nađe neki smeštaj....


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 08 Februar 2016, 12:05 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Pogledaj ove dve vile:

http://www.booking.com/hotel/gr/nikiti-house.sr.html?aid=376439;label=bookings-name-uxw4Qc87q2ilQaMXo_aZJwS36583242664%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2856%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342137270%3Akwd-65526620%3Alp2688%3Ali%3Adec%3Adm;sid=e8fe518aff434cfd3c24d3d613d3b215;dcid=1;no_rooms=1;req_adults=2;req_age=10;req_children=1&;checkin=2016-06-20;checkout=2016-06-30;atlas_src=hp_iw_title

http://www.booking.com/hotel/gr/apartments-mantsiou.sr.html?aid=376439;label=bookings-name-uxw4Qc87q2ilQaMXo_aZJwS36583242664%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2856%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342137270%3Akwd-65526620%3Alp2688%3Ali%3Adec%3Adm;sid=e8fe518aff434cfd3c24d3d613d3b215;dcid=1;no_rooms=1;req_adults=2;req_age=10;req_children=1&;checkin=2016-06-20;checkout=2016-06-30;atlas_src=hp_iw_title#map_closed


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 08 Februar 2016, 12:17 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 11 Avgust 2015, 13:54
Postovi: 12
Pol: Bata
milenaidaki je napisao:

Hvala puno, sad cu da ih kontaktiram...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 08 Februar 2016, 12:43 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:smesko-gore-dole:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 11 Februar 2016, 08:35 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 11 Avgust 2015, 13:54
Postovi: 12
Pol: Bata
milenaidaki

Hvala za ove preporuke. Kontaktirao sam ih i papreno su skupi.
Nista od moje zelje za starim Nikitijem :-x tj nasao sam jednu vilu, ali je nocenje oko 75e,tako da smo odustali.
Kontaktirali smo istog lika iz Nikitija kao i prosle god, iznenadio sam se kad nam je rekao za cene ove godine
ali cenkanje sa Grcima uvek upali :-D

Ove godine su Grci podigli cene za min 20%-30%


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 11 Februar 2016, 09:07 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Andrija,

Baš smo ovde na forumu komentarisali da su Grci ove godine podigli cene, upravo za taj procenat koji navodiš. To je prosto bilo i očekovano, jer mnoge druge destinacije su otpale zbog raznih razloga, a videli smo svi da Turci, Bugari i Rumuni od prošle godine u ogromnom broju letuju na severu Grčke. Tražnja je sve veća i dok je god situacija takva, Grci će moći i dalje da dižu cene. Nadam se da će ti cenkanje uspeti. Ja bih promenila taktiku, možda bih išla na last minute varijantu, ali ko zna da li jei to pametno...
Žao mi je što vam se nije ostvarila želja, da se smestite u mirnom starom Nikitiju. Očigledno da se tamo izdaje malo apartmana, pa su zato i tako papreni. Na kraju, ako vam se dopao smeštaj od prošle godine i ako ga opet uplatite, bar ćete biti sigurni kako će vam tamo biti. U Nikitiju i oko njega ponuda je velika, sigurno može da se nađe nešto povoljnije, a da je u mirnom kraju! Javi nam da li ste uspeli nešto da rezervišete i da dobijete popust!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 11 Februar 2016, 09:29 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Andrija, možeš li da opišeš smeštaj koji si izabrao.
Ja sam isto gledao Nikiti, možda smo pogrešno pisali i na drugoj temi o smeštajima, a sada sam trenutno stopirao jer ne mogu da potvrdim dane odmora. Svakako je svaki komentar ili preporuka dobrodošao.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 11 Februar 2016, 10:02 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Utorak, 11 Avgust 2015, 13:54
Postovi: 12
Pol: Bata
Politicka situacija u Turskoj i Egiptu diktiraju cene definitivno, a i kao sto kazes velika najezda Bugara i Rumuna je ucinilia svoje.
Da rezervisali smo :op-op: , uspeo sam da spustim cenu na onu kao prosle godine sto smo placali...
ps. moja preporuka svima(naravno ko ima ogranicen budzet) da se treba uvek cenkati sa Grcima...mentalitet im je takav, a i situacija i kod njih u zemlji nije tako sjajna tako da pokusavajte, na kraju krajeva nista ne gubite. Ne znam za taj last minute, tj nikad se nisam oslanjao na to. Da sam solo varijanta ili samo sa suprugom verovatno bi i pokusao, ovako sa klincima mi je malo frka kao i odlazak na more bez aranzmana.
jos jednom hvala milenaidaki.

VlaMar, jel idete porodicno sa decom ili?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.